Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Konec veselice za startupe?

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[#3003640] 10.08.22 15:09
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 10.08.2022 15:13
... Konec veselice za startupe? ...

... OK, če startup pomeni novo nastajajoče podjetje, potem vsaj Muskova SpaceX in The Boring Company niti približno nimata kaj iskati na seznamu v članku, vsekakor pa seznam zelo jasno kaže, da so si naravoslovci bolj ali manj že izmislili vse, kar se še splača izmisliti in kar vlagateljem obljublja dobičkonosnost - to je v članku omenjeno kot edini motiv - tako da imajo Financarji s svojo mantro kar prav, češ da so na "demokratičnem" zahodu podjetja samo zaradi dobička in ne kot na začetku podjetništva zaradi življenskih potreb ljudi ... evo, in glede na "startupe" v priloženem seznamu je zelo jasno tudi to, da so si naravoslovci bolj ali manj že izmislili vse, kar bi koristilo življenskim potrebam ljudi, ker s polno ritjo imajo - drugi nimajo denarja - vsega naveličani ljudje na "demokratičnem" zahodu - medtem ko svoje debele riti bašejo z dobrotami vseh sort - očitno zgolj še potrebo po "življenju" v videoigricah - najbolj dobičkonosna "podjetja" za prodajo drog in orožja niso na seznamu - in po prelaganju svojega iz lufta naštancanega denarja iz votlega v prazno na borzah ...

P.S.: na seznamu v članku je za potrebe življenja ljudi edino koristno podjetje CanSemi nastalo na Kitajskem, Američani pa so že in bodo kmalu še bolj poskrbeli - če si sposodim genialne besede samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono von der lajno na čelu - da enako kot Rusija tudi Kitajska ne bo več zanesljiv partner, s katerim bi "demokratični" zahod sodeloval ...
0430ABAKU sporočil: 1.783
[#3004003] 15.08.22 17:23 · odgovor na: najobj (#3003640)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 15.08.2022 17:25
En brez idej? Da so si naravoslovci izmislili že vse?
Če bi jaz imel dovolj znanja in denarja imam še kup idej, kaj vse rabimo in tudi verjamem, da nekoč bo.

Nenazadnje še niti osnovne materije (snovi) ne obvladamo. Recimo, razbiješ steklo in ga ne znamo popraviti, da bi bilo kot prej. Ali naredimo novega ali nekaj zašušmarimo z lepljenjem.
V teoriji je mogoče čisto vsako snov zvariti, da postane celota in brez vmesne druge snovi. To so enostavni problemi.
Ne znamo pa niti izdelati kompleksne strukture. Npr. ledvice.

Še marsičesa naravoslovnega ne obvladamo. Recimo prostora, gravitacije, magnetizma, ... Za marsikaj obstajajo dokazane teorije in vemo, da je mogoče, praktične implementacije pa še ni. Verjamem, da nekoč bo. Ne verjamem pa, da v času ene generacije. Dela je še ogromno.
najobj sporočil: 31.920
[#3004013] 15.08.22 20:04 · odgovor na: 0430ABAKU (#3004003)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 15.08.2022 20:23
[0430ABAKU]
En brez idej? Da so si naravoslovci izmislili že vse?
Če bi jaz imel dovolj znanja in denarja imam še kup idej, kaj vse rabimo in tudi verjamem, da nekoč bo.

Nenazadnje še niti osnovne materije (snovi) ne obvladamo. Recimo, razbiješ steklo in ga ne znamo popraviti, da bi bilo kot prej. Ali naredimo novega ali nekaj zašušmarimo z lepljenjem.
V teoriji je mogoče čisto vsako snov zvariti, da postane celota in brez vmesne druge snovi. To so enostavni problemi.
Ne znamo pa niti izdelati kompleksne strukture. Npr. ledvice.

Še marsičesa naravoslovnega ne obvladamo. Recimo prostora, gravitacije, magnetizma, ... Za marsikaj obstajajo dokazane teorije in vemo, da je mogoče, praktične implementacije pa še ni. Verjamem, da nekoč bo. Ne verjamem pa, da v času ene generacije. Dela je še ogromno.
... eh, preberi moj post še enkrat, sploh pa bolj pozorno preberi tole "glede na "startupe" v priloženem seznamu je zelo jasno tudi to, da so si naravoslovci bolj ali manj že izmislili vse, kar bi koristilo življenskim potrebam ljudi, ker s polno ritjo imajo - drugi nimajo denarja - vsega naveličani ljudje na "demokratičnem" zahodu - medtem ko svoje debele riti bašejo z dobrotami vseh sort - očitno zgolj še potrebo po "življenju" v videoigricah" , potem pa malo razmisli, kaj sem s komentiranjem seznama na "demokratičnem" zahodu najbolj zaupanja vrednih - če v nekaj ne zaupaš, tja ne vlagaš svojega denarja - novih podjetij pravzaprav povedal ...

P.S.: ker po seznamu sodeč samo Kitajci še vedno zaupajo v naravoslovje, me veseli, da sem s svojim postom sicer malo pozno vsaj pri enemu forumašu sprožil razmišljanje, kam gre naš "demokratčni" svet ...

Strani: 1