Strani: 1

Polo83 sporočil: 1.177
[#3003293] 04.08.22 10:05
Odgovori   +    3
ok, ampak vode res ne primerjajte z ostalimi dobrinami, bi lahko kdo "preresno" vzel...
lojze1 sporočil: 784
[#3003294] 04.08.22 10:14 · odgovor na: Polo83 (#3003293)
Odgovori   +    5
Naj vpišejo to "dobrino" v ustavo pa je bo zmanjkalo!
FIN-303511 sporočil: 400
[#3003314] 04.08.22 13:50
Odgovori   +    10
"da je na spletnih platformah zagotovljena popolna svoboda govora"
Torej moram na svojem dvorišču sosedu "zagotoviti popolno svobodo govora" (ne smem mu reči naj odide) ne glede na to da me tam preklinja že cel dan? Ali ta "princip" nastopi šele ko imam 1000 uporabnikov? Ali 100.000? Ali 1.000.000?

"in o tem, kaj so osebni podatki"
So moja zasebna lastnina, ki je nihče ne sme tikati, ni treba da tisoč birokratov piše tisoče strani prostih spisov okoli tega, zadeva bi lahko bila dosti bolj preprosta.

"zahtevno usklajevanje velikega števila zelo različnih interesov"
Evo, resnica je prišla na dan. Ne gre za filozofijo, etiko, moralo in principe ampak za to kdo bo bolj glasno izrazil svoja čustva. Zato pa je treba "usklajevanje". Ker je "standard" čustvo. Racionalni ljudje si ne želijo nezasluženega in nočejo nikogar žrtvovati in ni česa usklajevati.

Še beseda o pravicah:
Pravica je moralni princip, ki definira in odobri svobodo človekovega dejanja v socialnem kontekstu.
Pravica ni "pravica" do stvari (zabloda krožne definicije), katero mi je potem država dolžna zagotoviti na način, da nekoga prisili da mi jo zagotovi (suženjstvo).
Imam pravico da kupim hišo, jo najamem, jo zgradim, jo poderem, jo prodam ...
Nimam pa pravice DO hiše. Ko sem jo zgradil imam "pravico do nje" v smislu zasebne lastnine.
Samo večini ni jasno, da pravica ne pomeni da sem kar nenadoma upravičen do dela in do stvari, skratka do življenja drugih.

"bojazni pa je izguba uporabnikov oziroma naročnikov. Facebook jih je zaradi afer v zadnjem letu začel občutno izgubljati"
Trg jih bo kaznoval, ne rabimo birokratov. V Silicijevi dolini so investitorji, ki komaj čakajo da se bodo Facebook, Twitter in podobni sesuli, da se dvignejo novi. Po vsem tem mi ni jasno kako sem do sedaj sploh preživel brez Facebooka, twitterja, instagrama in ostalih. Aja, točno, nihče me ne sili, da jih uporabljam.

"Robert Spano dejal, da ne smemo razmišljati le o človekovih pravicah, ampak moramo začeti razmišljati tudi o človekovih dolžnostih."
Kaj je Roberto ljubitelj Kanta? Edina moja DOLŽNOST je to da crknem, vse ostalo je izbirno. Ali pa bo prišlo do tega, da me bo država zaprla, ker ne bom posadil zapovedanega enega drevesa na leto. global warming press
lojze1 sporočil: 784
[#3003318] 04.08.22 14:50 · odgovor na: FIN-303511 (#3003314)
Odgovori   +    1
Kanček razuma v s pravno in politično skrotovičenem svetu "enakosti".

Strani: 1