5 ur
Siemens Energy čisti izgubarsko vetrno podružnico Gamesa in izboljšuje napovedi dobička
6 ur
Najbolj brani članki danes
8 ur
NLB z rekordnim rednim četrtletnim dobičkom, je pa na ravni zadnjega lanskega četrtletja 5
10 ur
Nove omejitve za Airbnb na Dunaju: kakšne so v primerjavi z načrtovanimi prepovedmi pri nas
12 ur
V ZDA preklicali izvozna dovoljenja za dobavo čipov kitajskemu Huaweiju 2
12 ur
BMW M4 CS prihaja z motorjem, ki izvira iz serije DTM 2
13 ur
Sistemska in interesna ksenofobija do tujih lastnikov ubija vrednost Slovenije 6
14 ur
Protiinflacijski boj: Korejci so dali fokus na skrčflacijo, Nemci na kebabflacijo 4
14 ur
Takšno naj bi bilo vprašanje na novembrskem referendumu o JEK 2 6
14 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
14 ur
Arbitraža: Republika Srbska mora slovenski družbi plačati 45 milijonov evrov 1
15 ur
Švedska centralna banka je znižala ključno obrestno mero 1
15 ur
Katere inovacije na področju energije navdušujejo v EU 3
15 ur
Tudi poštarji bodo stavkali 1
15 ur
Dvomesečno rast proizvodnje v nemški predelovalni industriji je marca prekinil nov upad
16 ur
Nasvet: na kateri upravni enoti se najmanj čaka na osebne dokumente 2
17 ur
Stroški oklestili dobiček BMW
17 ur
Poglejte, kako nove tehnologije in digitalizacija znižujejo stroške in zmanjšujejo ogljični odtis kmetij (PRO)
18 ur
Okusi Vipavske – poklon bogati vinarski in kulinarični tradiciji
21 ur
Z orodjem SMT strateško načrtovanje razvoja kmetije ni noben bavbav 1

Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 2.901
[#3001928] 15.07.22 17:37
Odgovori   +    1
Če so pravi ljudje skupaj se res lahko vse hitro dogovorijo.

Tako je s socialnimi partnerji.

Če je prava vlada na oblasti se hitro najde skupni jezik s sindikati.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3001929] 15.07.22 17:41 · odgovor na: FIN-544124 (#3001928)
Odgovori   +    6
Sindikatov ne šljivi noben več niti pet posto.
bigl sporočil: 18.363
[#3001930] 15.07.22 17:47
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bigl 15.07.2022 17:55
Kaj pomeni skupni jezik? Lep dan.
P.S:: Golob jim je povedal, ko bo potrebno bodo delali po hitrem postopku, po svoje po domače. Kot v primeru Zakona o RTVju. Brez razprav, baje so upoštevali pripombe preteklih let.....Tako bo to zgledalo tudi pri teh, kateri se božajo z vljudnostjo.
slovenecnb1 sporočil: 5.640
[#3001934] 15.07.22 18:07 · odgovor na: bigl (#3001930)
Odgovori   +    4
[bigl]
Kaj pomeni skupni jezik? Lep dan.
P.S:: Golob jim je povedal, ko bo potrebno bodo delali po hitrem postopku, po svoje po domače. Kot v primeru Zakona o RTVju. Brez razprav, baje so upoštevali pripombe preteklih let.....Tako bo to zgledalo tudi pri teh, kateri se božajo z vljudnostjo.
Golob jim bo povedal da imamo 4,8 milr luknjo navrtano v 2 letih in da ni denarja in je res boljše da gre cel javni sektor k je tako slabo delat v gospodarstvo in bo vspostavljen dialog
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3001945] 15.07.22 19:22 · odgovor na: slovenecnb1 (#3001934)
Odgovori   +    2
[slovenecnb1]
> [bigl]
> Kaj pomeni skupni jezik? Lep dan.
> P.S:: Golob jim je povedal, ko bo potrebno bodo delali po hitrem postopku, po svoje po domače. Kot v primeru Zakona o RTVju. Brez razprav, baje so upoštevali pripombe preteklih let.....Tako bo to zgledalo tudi pri teh, kateri se božajo z vljudnostjo.

Golob jim bo povedal da imamo 4,8 milr luknjo navrtano v 2 letih in da ni denarja in je res boljše da gre cel javni sektor k je tako slabo delat v gospodarstvo in bo vspostavljen dialog
Ali pa mogoče ZUJF2? Jaz navijam za novi ZUJF že nekaj let tukaj na forumu Financ. Prvi ZUJF je rešil državo. Lep dan
1011Arist sporočil: 1.054
[#3001951] 15.07.22 20:14 · odgovor na: Rokc5 (#3001945)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: 1011Arist 15.07.2022 20:15
[Rokc5]
> [slovenecnb1]
> > [bigl]
> > Kaj pomeni skupni jezik? Lep dan.
> > P.S:: Golob jim je povedal, ko bo potrebno bodo delali po hitrem postopku, po svoje po domače. Kot v primeru Zakona o RTVju. Brez razprav, baje so upoštevali pripombe preteklih let.....Tako bo to zgledalo tudi pri teh, kateri se božajo z vljudnostjo.
>
> Golob jim bo povedal da imamo 4,8 milr luknjo navrtano v 2 letih in da ni denarja in je res boljše da gre cel javni sektor k je tako slabo delat v gospodarstvo in bo vspostavljen dialog

Ali pa mogoče ZUJF2? Jaz navijam za novi ZUJF že nekaj let tukaj na forumu Financ. Prvi ZUJF je rešil državo. Lep dan

Kot prvo prvi ZUJF ni nič rešil, ampak le odpravil gospodarsko rast.
Zadnja Janševa vlada je to doumela in ravnala povsem nasprotno od ZUJFa in zato smo bili eni od zmagovalcev Covidne krize v EU, saj se je gospodarstvo pobralo najhitreje.

ZUJF v inflaciji, a ti razumeš, kaj predlagaš, dvakratni zajeb. Inflacija je že sama po sebi ZUJF, ki močno zniža realne plače in standard in ljudem posebno srednjemu sloju uniči standard (vsaj polovico prebivalstva z malo pod povprečno plačo bo dobivalo neke "ciljane" socialne transfere).
Tvoj predlog bi pomenil podvojitev krća in globoko recesijo.
slovenecnb1 sporočil: 5.640
[#3001953] 15.07.22 20:39 · odgovor na: 1011Arist (#3001951)
Odgovori   +    5
kot da denar na drevesu raste pol javnih sektašev hodi v službo gledat na uro da je mera polna pa denar namesto v slo zapravljajo v cro in je to hujš kot vsak zujf
1011Arist sporočil: 1.054
[#3001954] 15.07.22 20:44 · odgovor na: slovenecnb1 (#3001953)
Odgovori   +    3
[slovenecnb1]
kot da denar na drevesu raste pol javnih sektašev hodi v službo gledat na uro da je mera polna pa denar namesto v slo zapravljajo v cro in je to hujš kot vsak zujf
Kako deluje makroeknomija, pač ne razumeš in se zatekaš k nekim svojim poenostavitvam.
Jaz ne razumem, katere živce in žile je treba zašiti pri operaciji, pa se ne delam pametnega kirurgom.
Včasih mora biti človek malo samokritičen do svojega poznavanja tvarine.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3001956] 15.07.22 21:22 · odgovor na: 1011Arist (#3001951)
Odgovori   +    0
1011Arist: Ok ti dam prav. Se pravi že sama inflacija sama po sebi deluje ZUJF-ovsko? Mislim, da imaš point, glede na makroekonomske trende.
Tokrat je sicer v SLO verjetno situacija drugačna - navsezadnje strukturna situacija gospodarstva ter razdolženost in smo glede tega popolnoma drugače vstopili v COVID-krizo.

Čeprav pa je vedno po vseh parametrih, ki sem jih gledal, JJ-ev ZUJF postavil temelje, na katerih so nato gradili Bratuškova, Cerar in Šarec, ki so omogočili navsezadnje poleg višanja BDP-ja in zniževnaja zadolženosti (vsaj v %) tudi presežek v blagovni menjavi, ker smo uspeli zavirati plačne pritiske in tako dali vsaj nekaj prostora podjetjem, da so dvignili dodano vrednost.

Lep večer želim
slovenecnb1 sporočil: 5.640
[#3001958] 15.07.22 21:34 · odgovor na: 1011Arist (#3001954)
Odgovori   +    4
[1011Arist]
> [slovenecnb1]
> kot da denar na drevesu raste pol javnih sektašev hodi v službo gledat na uro da je mera polna pa denar namesto v slo zapravljajo v cro in je to hujš kot vsak zujf

Kako deluje makroeknomija, pač ne razumeš in se zatekaš k nekim svojim poenostavitvam.
Jaz ne razumem, katere živce in žile je treba zašiti pri operaciji, pa se ne delam pametnega kirurgom.
Včasih mora biti človek malo samokritičen do svojega poznavanja tvarine.
Makroekonomija deluje tako da države eu za 1 ustvarjen eur rabijo 3 eur pufa eto tako deluje in to zato ker je prevelik aparat in gresta 2 eur v przno kot slepi naboji in ne ti meni bučk kaj jaz ne razumem
1011Arist sporočil: 1.054
[#3001962] 15.07.22 21:48 · odgovor na: slovenecnb1 (#3001958)
Odgovori   +    1
[slovenecnb1]
> [1011Arist]
> > [slovenecnb1]
> > kot da denar na drevesu raste pol javnih sektašev hodi v službo gledat na uro da je mera polna pa denar namesto v slo zapravljajo v cro in je to hujš kot vsak zujf
>
> Kako deluje makroeknomija, pač ne razumeš in se zatekaš k nekim svojim poenostavitvam.
> Jaz ne razumem, katere živce in žile je treba zašiti pri operaciji, pa se ne delam pametnega kirurgom.
> Včasih mora biti človek malo samokritičen do svojega poznavanja tvarine.

Makroekonomija deluje tako da države eu za 1 ustvarjen eur rabijo 3 eur pufa eto tako deluje in to zato ker je prevelik aparat in gresta 2 eur v przno kot slepi naboji in ne ti meni bučk kaj jaz ne razumem
Uživaj
slovenecnb1 sporočil: 5.640
[#3001970] 16.07.22 05:49 · odgovor na: 1011Arist (#3001962)
Odgovori   +    0
[1011Arist]
> [slovenecnb1]
> > [1011Arist]
> > > [slovenecnb1]
> > > kot da denar na drevesu raste pol javnih sektašev hodi v službo gledat na uro da je mera polna pa denar namesto v slo zapravljajo v cro in je to hujš kot vsak zujf
> >
> > Kako deluje makroeknomija, pač ne razumeš in se zatekaš k nekim svojim poenostavitvam.
> > Jaz ne razumem, katere živce in žile je treba zašiti pri operaciji, pa se ne delam pametnega kirurgom.
> > Včasih mora biti človek malo samokritičen do svojega poznavanja tvarine.
>
> Makroekonomija deluje tako da države eu za 1 ustvarjen eur rabijo 3 eur pufa eto tako deluje in to zato ker je prevelik aparat in gresta 2 eur v przno kot slepi naboji in ne ti meni bučk kaj jaz ne razumem

Uživaj
Kako naj uživam če plačujemo davke v prazno in smo na dolgi rok venezuela ?
1011Arist sporočil: 1.054
[#3001976] 16.07.22 09:32 · odgovor na: slovenecnb1 (#3001970)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: 1011Arist 16.07.2022 09:36
[slovenecnb1]
> [1011Arist]
> > [slovenecnb1]
> > > [1011Arist]
> > > > [slovenecnb1]
> > > > kot da denar na drevesu raste pol javnih sektašev hodi v službo gledat na uro da je mera polna pa denar namesto v slo zapravljajo v cro in je to hujš kot vsak zujf
> > >
> > > Kako deluje makroeknomija, pač ne razumeš in se zatekaš k nekim svojim poenostavitvam.
> > > Jaz ne razumem, katere živce in žile je treba zašiti pri operaciji, pa se ne delam pametnega kirurgom.
> > > Včasih mora biti človek malo samokritičen do svojega poznavanja tvarine.
> >
> > Makroekonomija deluje tako da države eu za 1 ustvarjen eur rabijo 3 eur pufa eto tako deluje in to zato ker je prevelik aparat in gresta 2 eur v przno kot slepi naboji in ne ti meni bučk kaj jaz ne razumem
>
> Uživaj

Kako naj uživam če plačujemo davke v prazno in smo na dolgi rok venezuela ?
Mislil sem, da uživaj v svojem prepričanju.
Podatki sicer govorijo povsem drugače
pxweb.stat.si/SiStat...ewLayout2/
Zgornji podatki kažejo: v destih letih je Slovnija ustvarila 430 milijard € BDP
pxweb.stat.si/SiStat...ewLayout2/
In ti podatki kažejo, da se je dolg v destih letih povečal od 19,4 milijarde € na 38,8 milijarde €
Skratka podtki govorijo, da za 1 € dolg Slovenija v zadnjih desetih letih ustvari 22,1 € BDP

Tiste tvoje "ugotovitve in razmerja" pa delujejo zgolj v tvoji glavi.
slovenecnb1 sporočil: 5.640
[#3001977] 16.07.22 09:48 · odgovor na: 1011Arist (#3001976)
Odgovori   +    0
Za ustvarjanje bdp se mora nekdo zadolžiti in podatki ki jih navajaš ne upoštevajo skupnega dolga v tvoji buči po domače povedano če bi vsi ostal brez posla bi se pokazal ta 3x
1011Arist sporočil: 1.054
[#3001982] 16.07.22 10:35 · odgovor na: slovenecnb1 (#3001977)
Odgovori   +    2
[slovenecnb1]
Za ustvarjanje bdp se mora nekdo zadolžiti in podatki ki jih navajaš ne upoštevajo skupnega dolga v tvoji buči po domače povedano če bi vsi ostal brez posla bi se pokazal ta 3x
Uf, kako je neznanje trdno.
Banka Slovenije objavlja tudi to, koliko smo zadolženi.
Glej ga zlomka v zadnjih 6 letih smo država ter podjetja in fizične osebe odplačali toliko doga, da so naše naložbe v tujini večje od dolgov str. 18
bankaslovenije.blob....022_05.pdf
V biltenu imaš na strani 10 stanje vseh terjatev BS, torej najdeš vse dolgove prebivalcev in podjetij.
bankaslovenije.blob....022_06.pdf

Vidiš, tukaj so dokazi, d anič od tega, kar si povedal ne drži in pika.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3001988] 16.07.22 12:31 · odgovor na: 1011Arist (#3001982)
Odgovori   +    1
No to je dobra novica. Ironično smo se ko smo po ZUJF-u stisnili, dobolj prestrukturirali in zmanjšali izdatke, da smo dosegli še strukturni presežek v izvozu. To je sedaj posledica v bistvu "šparovnega" obnašanja države.
Zato je težava, če bodo socialni partnerji v tej situaciji začeli z nerealnimi pritiski na umetne dvige plač, transferjev in poslabšanje obdavčitvene strukture.
Zasluge za obrat ima privat sektor, komandiral bi nam rad pa Štrukelj.
To je pa svinjsko na kvadrat.
0124MARJA sporočil: 209
[#3002085] 18.07.22 06:59
Odgovori   +    3
Socialni monolog. Tisti, ki ustvarjajo dodano vrednost izključeni. Prav bi bilo, da so izključeni tudi na davčnem področju. Aja, potem pa eksperiment ne pije vode.

Strani: 1