Strani: 1 2

0126Bacis sporočil: 3.030
[#3001788] 15.07.22 06:02
Odgovori   +    28
Načrt pomeni izgradnjo tisoč megavatov fotovoltaik.
Super, kolikošna bo proizvodnja teh sončnic januarja 2026 (čez 3 leta)?

Za dosedaj zagonjene milijone (milijarda?) države (subvencije) in državljanov (investicije) je proizvodnja tako nizka, da je ELES niti ne zazna (prikaže):
www.eles.si/en/zemlj...in-prevzem
0126Bacis sporočil: 3.030
[#3001789] 15.07.22 06:12
Odgovori   +    27
Pa še tole, Golob vedno najde nedelujočo rešitev:

COVID bodo rešili D-vitamin, sonce in slana voda (14 sek.):
twitter.com/Pika_So/...w981V9FeSg
Rakijan sporočil: 1.263
[#3001790] 15.07.22 06:29 · odgovor na: 0126Bacis (#3001788)
Odgovori   +    1
Na ELES res ne.. Bos pa mrbit kle kej najdu.. sodo.si/sl
0513ANITO sporočil: 10.825
[#3001804] 15.07.22 07:12 · odgovor na: (#3001800)
Odgovori   +    26
[nemoti]
Ti si naštel najslabše dnevne pogoje glede produkcije, ko je potrebno premoščanje.
Primerjati moraš kumulirane sezonske meritve.
In, očitno, gre za 30%-50% poletne produkcije.
Baje sta bili zadnji zimi pa presenetljivo produktivni.
Na svojem primeru lahko potrdim (ali zavrnem) šele čez čas.
Ja Madona

Kateri pogoji pa so važni...Tisti vaši napihnjeno preoptimistični....ali tisti realni (da ne omenjam "worst case")...

Res bodo Golobji Idioti zafural energetiko za dolga leta (desetletja)... Spičkal milijrde za nekaj zanesljivo neuporabnega... Skratka katastrofalna alokacija Finančnih Resoursov...

30-50% produkcije lahko sanjate tudi v jasnih zimskih dneh...Kot je Alek napisal...dolžina dneva...+ še vpadni kot sonca....tako da 25% max lahko pridelate...realno pa še manj...
slovenecnb1 sporočil: 5.626
[#3001807] 15.07.22 07:20 · odgovor na: 0126Bacis (#3001789)
Odgovori   +    2
Ziher bolj kot vsa umetna cepiva
0513ANITO sporočil: 10.825
[#3001809] 15.07.22 07:26 · odgovor na: (#3001805)
Odgovori   +    15
[nemoti]
Ne vem, kaj mi je s temi plusi :-)

Če je vaša mikrolokacija shit, ne pomeni, da je vsaka.

Popolnost stane, to bi do sedaj že lahko vedel. Meni je pa samo en večih hedgov proti hiperinflaciji, baziranih na pogojih države in EU. Če se motijo oni, veš, kaj narediti.

Kaj pa tvoj, razen, da te greje nepopolnost sistema?

Aja, da razjasnimo, niso moji zmagali na volitvah :-)
Ljubljana kjer živi cca 20-25% predivalcev je ta Mikrolokacija...Vreme na tej lokaciji ti je verjetno poznano

Ravno vaša Fotovoltaika ima v štartu vgrajen Feil...kakšna popolnost neki...za nekaj kar dela v zarmerju 1:4 če je idelno v realnosti pa takrat ko jo najbolj rabiš zanesljivo odpove (v zimskih nočeh, s kake 1/2 metra snega in ledu na strehi)

Klasične elektrarne so v zadnjih desetletnih bile praktično popolne... Ko smo izšli iz Juge, kjer so bile redukcije

Volitve pač nimajo kaj dosti skupnega z Energetiko, razen tega, da je Energetika zlata jama za politike...

Zakoni termodinamike se pač ne podrejajo političnim zakonom, neglede na to kdo zakaj dvigne roko...
0513ANITO sporočil: 10.825
[#3001813] 15.07.22 07:33 · odgovor na: (#3001811)
Odgovori   +    16
[nemoti]
Ok, hvala za tvoj input, moja investicijska računica kaže drugače, ki ni idealna, katera pa je, mimogrede, še posebej, če me (kot vse ostale) subvencionirata država in EU.

Edino, kar lahko potrdim, računice se spreminjajo, zaenkrat sem na strani, ki se izplača, to se zna tudi v 5 letih spremeniti, kaj šele v 50 ali 'veke vekov'.

Ko bo čas za smiselne spremembe, jih bom skušal čimprej uvesti, če mi bodo le finance in leta dopuščala.

Verjamem pa, da bo potrebno počakati na vajino želeno rešitev še nekaj časa in bo stalo veliko denarja. Jaz grem raje po majhnih korakih, nisem več mlad :-(
Tvoja računica se splača samo ob pogoju, da ti ostali davkoplačevalci častijo... Sploh tisto, kar pozimi "ukradeš" iz omrežja.

V primeru, ko bi vsi prešli na fotovoltaiko bi en drugemu častili Subvencije...In bi VSI imeli Enako (mnogo) dražjo elektriko...

Subvencije so vedno denar "ostalih žalujočih", ki nimajo tega privilegija, da se priklopijo nan je (ali pa so dovolj moralno pokončni, da jih zavračajo)
0126Bacis sporočil: 3.030
[#3001817] 15.07.22 07:40
Odgovori   +    22
Zakaj je v Sloveniji elektrika draga, čeprav za proizvodnjo ne uporabljamo plina?

- Lani je TEŠ 6 dala za ogljične kupone več kakor za premog.
- Maja smo tako 43,8 odstotka elektrike proizvedli v Jedrski elektrarni Krško, 31,3 odstotka jo je prišlo iz naših hidroelektrarn, 21,7 odstotka iz TEŠ 6 in 3,1 odstotka iz sončnih in vetrnih elektrarn.
- EU 30 let z glavo tolče v betonski zid, sedaj pa jamra, da jo boli glava.
Lepo razloženo: novice.svet24.si/cla...jamo-plina
0513ANITO sporočil: 10.825
[#3001819] 15.07.22 07:47 · odgovor na: (#3001816)
Odgovori   +    16
[nemoti]
> [0513ANITO]
> Tvoja računica se splača samo ob pogoju, da ti ostali davkoplačevalci častijo... Sploh tisto, kar pozimi "ukradeš" iz omrežja.
>
> V primeru, ko bi vsi prešli na fotovoltaiko bi en drugemu častili Subvencije...In bi VSI imeli Enako (mnogo) dražjo elektriko...
>
> Subvencije so vedno denar "ostalih žalujočih", ki nimajo tega privilegija, da se priklopijo nan je (ali pa so dovolj moralno pokončni, da jih zavračajo)

Glej, življenje ni potica, kaj ti naj rečem, rešitev poznaš. Ali stokaš po forumu ali pa narediš limonado.

Mimogrede, jaz ničesar ne "ukradem", to se ti kar lepo zmeni z Republiko Slovenijo in Evropsko in še kakšno skupnostjo, meni pa ne najedaj kaj posebej čustveno, kar se investicij tiče :-)

Ko nekaj postane mainstream, jaz načeloma skušam izstopiti.
Da ne boš en dan milo zastokal, ko bo prišlo do generalne odpovedi pogodb za vaše sončnice...

Današnji aktulani razglas Golobove vlede....Elektrika je lahko max 0,098€/kWh (enotna tarifa) je že en tak signal....Mislite, da bodo distributerji od tebi podobnih kupovali elektriko po 25 centov za kWh, podajali jo bodo pa za 9,8 centa.....Aja...Ti si bojda na Netmeteringu in zate realnost ne velja...
0513ANITO sporočil: 10.825
[#3001824] 15.07.22 07:57 · odgovor na: (#3001823)
Odgovori   +    7
[nemoti]
> [0513ANITO]
> Da ne boš en dan milo zastokal, ko bo prišlo do generalne odpovedi pogodb za vaše sončnice...
>
> Današnji aktulani razglas Golobove vlede....Elektrika je lahko max 0,098€/kWh (enotna tarifa) je že en tak signal....Mislite, da bodo distributerji od tebi podobnih kupovali elektriko po 25 centov za kWh, podajali jo bodo pa za 9,8 centa.....Aja...Ti si bojda na Netmeteringu in zate realnost ne velja...

Warren, si to ti?

Ne obremenjuj se ti za moje (mnogokrat tudi zgrešene, veliko jih je bilo, veliko jih še bo) investicije kot se tudi jaz ne za tvoje, ki so, brez dvoma, vse popolne uspešne in idealne. Mene zato ne bo konec, kot rečeno, to je samo en od hedgov pri (hiper)inflaciji ;-)

Meni se izplača že v nekaj letih, če cena ostane, kot je, kaj šele povišana.

Nič, fantje, dovolj imam vašega neproduktivnega moraliziranja, se vidimo, ko bo dosežen break-even; ali pa Republika Slovenija in Evropska skupnost prepoveste individualne solarne elektrarne.

Do takrat pa toodaloo...
Ko pač nimaš več kaj pametnega za povedat se pač skriješ...
lojze1 sporočil: 784
[#3001827] 15.07.22 08:12 · odgovor na: 0126Bacis (#3001789)
Odgovori   +    9
Kaj lahko pričakuješ od Goloba na strehi?
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3001828] 15.07.22 08:16 · odgovor na: 0126Bacis (#3001817)
Odgovori   +    5
Odličen članek, tega profesorja sem že večkrat bral, res ima zanimiva stališča.
Eno vprašanje: Kako se obračuna uvožena elektrika, kako elektroenergetski sistem reagira, ko zazna povečano povpraševanje v urah, ko ne moremo garantirati 100% samooskrbe? Kje se določi od katerega tujega/čezmejnega vira se bo kupilo elektriko oz. ali v danem trenutku vsak vir ponuja točno po borzni ceni ne glede na tip vira? Kako se pa recimo tisti del iz uvoza zaračuna, avtomatsko preko števca, če pač recimo Micka ravno takrat pere perilo, ali pa če ena fabrka ravno takrat ko je peak consumption, zalaufa več strojev?
0126Bacis sporočil: 3.030
[#3001829] 15.07.22 08:34 · odgovor na: Rokc5 (#3001828)
Odgovori   +    2
[Rokc5]
Odličen članek, tega profesorja sem že večkrat bral, res ima zanimiva stališča.
Eno vprašanje: Kako se obračuna uvožena elektrika, kako elektroenergetski sistem reagira, ko zazna povečano povpraševanje v urah, ko ne moremo garantirati 100% samooskrbe? Kje se določi od katerega tujega/čezmejnega vira se bo kupilo elektriko oz. ali v danem trenutku vsak vir ponuja točno po borzni ceni ne glede na tip vira? Kako se pa recimo tisti del iz uvoza zaračuna, avtomatsko preko števca, če pač recimo Micka ravno takrat pere perilo, ali pa če ena fabrka ravno takrat ko je peak consumption, zalaufa več strojev?
Odgovore dobiš v njegovi knjigi:
Energetika za vsakogar in za vse ostale www.tzs.si/e-knjigar...ika-knjiga
0219Ma6 sporočil: 414
[#3001830] 15.07.22 08:39 · odgovor na: Rokc5 (#3001828)
Odgovori   +    2
Golob ima sihurno tudi plan kako potem pospraviti ta govna?

www.foxnews.com/medi...transition
ogo sporočil: 3.087
[#3001833] 15.07.22 08:53
Odgovori   +    0
Še novo nuklearko naj začno pedenat.
0329Softb sporočil: 3.757
[#3001841] 15.07.22 09:40 · odgovor na: 0126Bacis (#3001789)
Odgovori   +    6
Neprimerno norčevanje. Golob je sicer s svojo falango katastrofa za SLO a poglej si, preden se norčuješ, podatke o razmerju cepljeni/necepljeni/prebolevniki na intenzivni negi.
Cepivo deluje - ampak povsem obratno, kot so (oz. ga) propagirajo.

+
Da si 1x nalijemo čistega vina. V letošnjem letu se je cepilo manj kot 80.000 ljudi kar pomeni, da tudi TEORETIČNO ni več s cepivi "zaščiteno" več kot 80K ljudi. Torej, skoraj noben več ne verjame, ne glede na to, kaj bluzijo.

Torej, kaj lahko največ narediš zase? Čimbolj probaš "nabildati" IS in eden od temeljev IS je vitamin D. Spiranje "njuške" z morsko vodo je podobno kot spiranje s fiziološko raztopino. V najslabšem primeru - NE ŠKODI.
alpha7B5sn sporočil: 952
[#3001844] 15.07.22 09:49
Odgovori   +    7
Sončni kralj! :>
0513ANITO sporočil: 10.825
[#3001847] 15.07.22 10:01 · odgovor na: 0513ANITO (#3001824)
Odgovori   +    2
[0513ANITO]
> [nemoti]
> > [0513ANITO]
> > Da ne boš en dan milo zastokal, ko bo prišlo do generalne odpovedi pogodb za vaše sončnice...
> >
> > Današnji aktulani razglas Golobove vlede....Elektrika je lahko max 0,098€/kWh (enotna tarifa) je že en tak signal....Mislite, da bodo distributerji od tebi podobnih kupovali elektriko po 25 centov za kWh, podajali jo bodo pa za 9,8 centa.....Aja...Ti si bojda na Netmeteringu in zate realnost ne velja...
>
> Warren, si to ti?
>
> Ne obremenjuj se ti za moje (mnogokrat tudi zgrešene, veliko jih je bilo, veliko jih še bo) investicije kot se tudi jaz ne za tvoje, ki so, brez dvoma, vse popolne uspešne in idealne. Mene zato ne bo konec, kot rečeno, to je samo en od hedgov pri (hiper)inflaciji ;-)
>
> Meni se izplača že v nekaj letih, če cena ostane, kot je, kaj šele povišana.
>
> Nič, fantje, dovolj imam vašega neproduktivnega moraliziranja, se vidimo, ko bo dosežen break-even; ali pa Republika Slovenija in Evropska skupnost prepoveste individualne solarne elektrarne.
>
> Do takrat pa toodaloo...

Ko pač nimaš več kaj pametnega za povedat se pač skriješ...
Človek je kar pobegni...

Pa še tol smo si mel lepga za povedat....
anon-333107 sporočil: 8.271
[#3001848] 15.07.22 10:03 · odgovor na: 0126Bacis (#3001817)
Odgovori   +    8
Potrebovali bi še najmanj dodatnih 300MW HE!!

Očitno s temle Golobčkom ne bo nič pametnega!? :(

Neki splošni ustaljeni main stream in populizem?

Ni nam več pomoči! Definitivno!! :(
Zhe sporočil: 34
[#3001851] 15.07.22 10:09 · odgovor na: alpha7B5sn (#3001844)
Odgovori   +    4
Treba je imeti visoke cilje in dejstvo je, da je energija, ki jo dobimo na zemljo s sonca 'brezplačna' in prihaja v enormnih količinah - samo zajeti (in delno shraniti) jo moramo in zajemamo (ter shranjujemo) jo vse bolj in bolj učinkovito ... če bomo razmišljali, tako kot v naši državi premnogokrat, skozi negativno selekcijo in kaj vse se ne da narediti bomo pač obstali kjer smo oz. bomo (tradicionalno) cepetali za tistimi, ki si upajo razmišljati inovativno.

Meni se zdi odlična ideja, da vzpostavimo modele solarne samooskrbe ... če je lahko ena hiša solarno samo-oskrbna, zakaj ne bi mogla biti cela vas, celo mesto, cela regija? So omejitve in izzivi, seveda, ampak gledano strogo fizikalno - se da. Prebijanje teh izzivov in omejitev je pa lahko generator dodane vrednosti, gospodarske rasti in vsesplošnega blagostanja družbe ... ne pozabimo, da je ravno ti. demokratizacija energije v zgodovini prinesla največje preboje v kvaliteti bivanja (parni stroj, dvosmerni tok, motor na notranje izgorevanje, ipd.).

Namesto tega pa sedaj enormne količine BDPja 'podarimo' državam, ki črpajo nafto in plin (na račun izkoriščanja 'skupnega planeta'), namesto, da bi se ta ustvarjena vrednost porabljala bolj lokalno in trajnostno.
crt sporočil: 27.194
[#3001852] 15.07.22 10:13 · odgovor na: (#3001850)
Odgovori   +    0
menda je siol nekaj casa fural zadevo, da so prek noci pobrisali vse prejsnji dan vnesene komentarje - in niti ni bilo nekega velikega nezadovoljstva, ker je (zal) tako, da so mnoge hude debate in silno pomembna mnenja predvsem stvar vrocih custev tistega trenutka.

mogoce bi lahko tudi tu dodali opcijo "recikliraj", uporabnik jo vkljuci in njegove objave so potem obravnavane kot zgoraj.

to seveda predpostavlja takega uporabnika, ki zna imeti distanco tudi do samega sebe. na splosno je to dokaj netrivialna predpostavka.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#3001854] 15.07.22 10:21 · odgovor na: Zhe (#3001851)
Odgovori   +    10
Tole niso ravno kaki visoki cilji, bolj ali manj je samo gobec! :)

Verjetno bodo res šli v to smer in se s tem hvalili!?

Hiša je lahko samooskrbna! Še kapnico zbiraš, pa je! V štali imaš konja, ga osedlaš ali vprežeš in si mobilen!?

Visoki cilji bi bili, če bi zastavili 300 MW hidroelektraren.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3001856] 15.07.22 10:39
Odgovori   +    2
Ni neumno. Nekako do max.10% s soncem in vetrom bi šlo. Še vetrne in novo črpalno HE.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3001857] 15.07.22 10:45 · odgovor na: 0126Bacis (#3001788)
Odgovori   +    1
[0126Bacis]
> Načrt pomeni izgradnjo tisoč megavatov fotovoltaik.

Super, kolikošna bo proizvodnja teh sončnic januarja 2026 (čez 3 leta)?

Za dosedaj zagonjene milijone (milijarda?) države (subvencije) in državljanov (investicije) je proizvodnja tako nizka, da je ELES niti ne zazna (prikaže):
www.eles.si/en/zemlj...in-prevzem
Res. Ampak če gledam letos in pričakovano glede podnebnih sprememb bo klasično poleti pol manj iz HE. Tu je rezerva za sončne. Pa še upoštevanje vedno večjo porabo klimatizacije. Če je končni cilj kakih 2000MW PV, bi v naslednjih 10 letih morali postaviti še 1000MW vetrnih. Verjetno bi to pomenilo približno 10% celotne proizvodnje skozi leto, če upoštevamo velik porast porabe (mobilnost, toplotne črpalke). Moogče bi z razumnimi ukrepi ob velikih vlaganjih to šlo.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3001858] 15.07.22 10:51 · odgovor na: (#3001791)
Odgovori   +    3
[alek14]
>V treh letih nameravajo postaviti dvakrat več sončnih elektrarn, kot jih stoji danes, elektrika pa bo na razpolago gospodinjstvom prek skupnostne platforme

Ja OK. To bo poleti. Kaj bo pozimi? Brez plana za zimo, se odvije Nemški scenarij:

quillette.com/2022/0...tastrophe/
Tam do 200 MW moči bi se dalo mogoče z lesno biomaso rešiti pozimi. TE na les plus gretje. 200MW ves dan pozimi je po moje nadomestilo za 1000MW PV poleti.
1127DXSXU sporočil: 833
[#3001860] 15.07.22 10:59 · odgovor na: (#3001798)
Odgovori   +    2
[alek14]
> [nemoti]
> Recimo, da ima SE output tudi pozimi, sam sem mislil, da nekje 30% ampak baje, da več:
> www.lighthousesolarn...roduction/

Zimski output je npr. v LJ manj kot 10% poletnega, daljša noč, 90 dni megle...
Ne vem kako je v Ljubljani.
Pri meni na gorenjskem je bil najslabši december 15% junijske proizvodnje in potem November s 20%. Januar je imel 55%, marec pa 95% junijske proizvodnje, ki je bila lani najvišja.

Je pa seveda precej odvisno od vremena. Da ne rečem vse :-)
kzupanc sporočil: 10.519
[#3001861] 15.07.22 11:00 · odgovor na: Zhe (#3001851)
Odgovori   +    0
[SebastianZetko]
Treba je imeti visoke cilje in dejstvo je, da je energija, ki jo dobimo na zemljo s sonca 'brezplačna' in prihaja v enormnih količinah - samo zajeti (in delno shraniti) jo moramo in zajemamo (ter shranjujemo) jo vse bolj in bolj učinkovito ... če bomo razmišljali, tako kot v naši državi premnogokrat, skozi negativno selekcijo in kaj vse se ne da narediti bomo pač obstali kjer smo oz. bomo (tradicionalno) cepetali za tistimi, ki si upajo razmišljati inovativno.

Meni se zdi odlična ideja, da vzpostavimo modele solarne samooskrbe ... če je lahko ena hiša solarno samo-oskrbna, zakaj ne bi mogla biti cela vas, celo mesto, cela regija? So omejitve in izzivi, seveda, ampak gledano strogo fizikalno - se da. Prebijanje teh izzivov in omejitev je pa lahko generator dodane vrednosti, gospodarske rasti in vsesplošnega blagostanja družbe ... ne pozabimo, da je ravno ti. demokratizacija energije v zgodovini prinesla največje preboje v kvaliteti bivanja (parni stroj, dvosmerni tok, motor na notranje izgorevanje, ipd.).

Namesto tega pa sedaj enormne količine BDPja 'podarimo' državam, ki črpajo nafto in plin (na račun izkoriščanja 'skupnega planeta'), namesto, da bi se ta ustvarjena vrednost porabljala bolj lokalno in trajnostno.
Ja, se da. Ampak treba je razmišljati, kaj bo pozimi recimo. Samooskrba brez popolne priključitve v pametno omrežje ni možna. Po tržnih zakonitostih seveda. Trenutno so izredne razmere, ki jih bo (upam) enkrat konec.
1127DXSXU sporočil: 833
[#3001864] 15.07.22 11:15 · odgovor na: Zhe (#3001851)
Odgovori   +    9
[SebastianZetko]
Treba je imeti visoke cilje in dejstvo je, da je energija, ki jo dobimo na zemljo s sonca 'brezplačna' in prihaja v enormnih količinah - samo zajeti (in delno shraniti) jo moramo in zajemamo (ter shranjujemo) jo vse bolj in bolj učinkovito ... če bomo razmišljali, tako kot v naši državi premnogokrat, skozi negativno selekcijo in kaj vse se ne da narediti bomo pač obstali kjer smo oz. bomo (tradicionalno) cepetali za tistimi, ki si upajo razmišljati inovativno.

Pri sistemskih, da ne rečemo globalnih tehnoloških in oskrbnih rešitvah, tak aktivizem ne pomaga, ker ne rešuje težav, ki izhajajo iz fizikalnih lastnosti in tehnološkega razvoja. In jih enostavno z dobro voljo, tudi v neomejenih količinah ni možno odpraviti. Aktivizma na področju energetike je v Evropi odločno preveč. Vsa ta izjemna zmeda in škoda ki se dogaja je namreč v veliki meri posledica preveč pregretih in preglasnih glav. Ki imajo veliko volje, pa žal malo znanja in razumevanja tehnologije in dejanskih možnosti.


S sistemom električne energije na nivoju države je tako, da je potrebno imeti 80% dnevno predvidljive pasovne širine. Ostalo lahko pokrijemo z elektriko ali vetrom več pa žal ne.

Zame je samo vprašanje ali bodo evropski okoljski (in tržni ?!?) aktivisti pravočasno začeli verjeti stroki in fiziki al se bo prej morala zgoditi velika gospodarska kriza.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#3001867] 15.07.22 11:36 · odgovor na: 1127DXSXU (#3001864)
Odgovori   +    5
Energijska kriza je pred vrati, verjetno pa tudi gospodarska.

Tako da, to naj te ne skrbi preveč!!

Če pa misliš, da bo po njej kaj lažje, ali da bodo ljudje in kakšni aktivisti malo bolj pametni, pa po moje pričakuješ malce preveč. :)
0216As1 sporočil: 58
[#3001871] 15.07.22 12:14
Odgovori   +    10
Sem šel prav pogledat lastno proizvodnjo:
-November 2021: 560 kWh električne energije,
-December 2021: 360 kWh električne energije,
-Junij 2022: 2.300 kWh električne energije.

Pa si sami izračunajte razliko.
Meni je sicer vseeno ker zaradi Net meteringa živim v vzporednem svetu in bom pozimi na polno kuril elektriko, ostali pa boste ponižno znižali temp. prostorov na 17 stopinj. Kot bo po vas sral Golob.

In počasi bo postalo jasno da potrebujemo NEK2. Ampak to je že druga zgodba. Najprej zmečimo milijone v fotovoltaiko. Samo prosim ne na mojem travniku.

Strani: 1 2