Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V Evropi se krepi strah pred zaprto plinsko pipo

Strani: 1

racuni sporočil: 9
[#3001459] 11.07.22 18:52
Odgovori   +    17
dovolj sem star, da se spomnim, da je Trump opozarjal o tem scenariju...
slovenecnb1 sporočil: 5.626
[#3001469] 11.07.22 21:05
Odgovori   +    11
Bomo drugač povedal z migranti iz Afrike prihaja ebola tko da ni bojazni sledi nov lock down ebola 22
0219Ma6 sporočil: 414
[#3001476] 11.07.22 23:57 · odgovor na: slovenecnb1 (#3001469)
Odgovori   +    1
A Marburg je že passe? Za soseda sprašujem...
0126Bacis sporočil: 3.030
[#3001477] 12.07.22 06:37
Odgovori   +    3
Tile pa delajo na polno:

V Nemčiji so postavili centralne toplotne postaje, sobe za ogrevanje in "otoke za ogrevanje"
kommunal.de/gasmange...e-kommunen
FIN-263888 sporočil: 382
[#3001478] 12.07.22 06:41
Odgovori   +    6
Vsem slabem je nekaj dobrega.
In dobro je to, da se zgodba EU-ja končuje !
ogo sporočil: 3.087
[#3001487] 12.07.22 08:07 · odgovor na: FIN-263888 (#3001478)
Odgovori   +    11
[FIN-263888]
Vsem slabem je nekaj dobrega.
In dobro je to, da se zgodba EU-ja končuje !
EU se ne končuje. Samo najprej mora priti do naravne selekcije. Pa ne samo v Evropi, temveč tudi v ZDA in po celem svetu. Preveč bebcev tlači tla.
Froc sporočil: 2.029
[#3001497] 12.07.22 08:48
Odgovori   +    13
Strah o tem širijo predvsem Nemci. Z velikim pudarkom na PR. Najprej so sami porivali zeleno agendo in plin celi Evropi, sedaj pa sami širijo strah kljub Ruskim zagotovilom da gre za dogovorjen in splaniran remont. Kakršnekoli energetske plane že delamo, morajo biti drugačni od Nemške linije, paziti moramo najprej nase in to dolgoročno.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3001498] 12.07.22 08:53 · odgovor na: FIN-263888 (#3001478)
Odgovori   +    0
[FIN-263888]
Vsem slabem je nekaj dobrega.
In dobro je to, da se zgodba EU-ja končuje !
Meni sicer deluje zadnje dogajanje kot budnica in veter v jadra zaspani EU. Nevarnost pa je v posledicah večdesetletnih napak. No, napake Nemčije so bolj skoncentrirane v zadnjih letih.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3001499] 12.07.22 08:53 · odgovor na: ogo (#3001487)
Odgovori   +    0
[ogo]
> [FIN-263888]
> Vsem slabem je nekaj dobrega.
> In dobro je to, da se zgodba EU-ja končuje !

EU se ne končuje. Samo najprej mora priti do naravne selekcije. Pa ne samo v Evropi, temveč tudi v ZDA in po celem svetu. Preveč bebcev tlači tla.
Ja. Ampak potem bo še dosti hujša selekcija med nebelimi rasami.
XDONA1 sporočil: 1.166
[#3001501] 12.07.22 09:09 · odgovor na: racuni (#3001459)
Odgovori   +    2
[racuni]
dovolj sem star, da se spomnim, da je Trump opozarjal o tem scenariju...
ja, on je na marsikaj opozarjal, tudi na injiciranje razkužila v veno :)
Samo upam, da ga nisi preveč poslušal....
0513ANITO sporočil: 10.825
[#3001502] 12.07.22 09:12 · odgovor na: XDONA1 (#3001501)
Odgovori   +    8
[XDONA1]
> [racuni]
> dovolj sem star, da se spomnim, da je Trump opozarjal o tem scenariju...

ja, on je na marsikaj opozarjal, tudi na injiciranje razkužila v veno :)
Samo upam, da ga nisi preveč poslušal....
Kar je seveda laž, ki jo vztrajno ponavljate...

Najdi si tist video in ga poglej večkrat...
racuni sporočil: 9
[#3001503] 12.07.22 09:20 · odgovor na: XDONA1 (#3001501)
Odgovori   +    3
a res? daj mi link do tega? pa ne s CNN... #bedak
racuni sporočil: 9
[#3001504] 12.07.22 09:22 · odgovor na: racuni (#3001503)
Odgovori   +    2
res pa je, da je, in še vedno propagira injeciranje s eksperimentalnim cepivom...
XDONA1 sporočil: 1.166
[#3001509] 12.07.22 09:51 · odgovor na: racuni (#3001503)
Odgovori   +    0
[racuni]
a res? daj mi link do tega? pa ne s CNN... #bedak
www.youtube.com/watc...NBCNewYork

No, če ti to ni dovolj, si oglej reakcijo doktorice ob teh besedah:
www.youtube.com/watc...el=NBCNews
www.washingtonpost.c...interview/

Dovolj pomenljivo?

Pa ne rabiš me zmerjati, ker boš ob drugi priliki priletel na shit listo in do moderatorja.
mmeznar sporočil: 137
[#3001518] 12.07.22 10:50
Odgovori   +    2
Zanimivo kako na financah.si nič ne omenjate Petišovcev, kako je država s prepovedjo frackinga izigrala Ascent, kot da je to škodljivo, v ozadju pa so strici iz SD ... Hkrati pa je v zalogah plina za naslednjih 10 let brez problema, mi pa plin uvažamo ... toliko o tem, kako smo vsi pametni.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3001520] 12.07.22 10:58 · odgovor na: mmeznar (#3001518)
Odgovori   +    0
[mmeznar]
Zanimivo kako na financah.si nič ne omenjate Petišovcev, kako je država s prepovedjo frackinga izigrala Ascent, kot da je to škodljivo, v ozadju pa so strici iz SD ... Hkrati pa je v zalogah plina za naslednjih 10 let brez problema, mi pa plin uvažamo ... toliko o tem, kako smo vsi pametni.
Ne poznam podrobneje zadev, se pa zelo strinjam s citiranim, dokler me kdo ne prepriča drugače.
najobj sporočil: 31.920
[#3001535] 12.07.22 12:40 · odgovor na: kzupanc (#3001520)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 12.07.2022 12:48
[kzupanc]
> [mmeznar]
> Zanimivo kako na financah.si nič ne omenjate Petišovcev, kako je država s prepovedjo frackinga izigrala Ascent, kot da je to škodljivo, v ozadju pa so strici iz SD ... Hkrati pa je v zalogah plina za naslednjih 10 let brez problema, mi pa plin uvažamo ... toliko o tem, kako smo vsi pametni.
Ne poznam podrobneje zadev, se pa zelo strinjam s citiranim, dokler me kdo ne prepriča drugače.
... OK, če pozabim na SD strice iz ozadja, me res zanima, zakaj sta vidva tako prepričana, da bi za okolje neškodljivo - zakaj je v Angliji frekanje prepovedano - nafrekan plin angleški Ascent prodajal Sloveniji, če ga lahko že sosednji bogatejši Avstriji prodajo bistveno dražje, ker brez ruskega plina bodo cene še bolj poletele v nebo ...

P.S.: preštevanje mrtvih je za mene preveč morbidno, zato tiste debate o covidu ne bom nadaljeval, sploh ker se je kljub nenevarnemu omikronu "sezona" preštevanja v vseh medijih že začela, čeprav sta jesen in zima še daleč ...
kzupanc sporočil: 10.519
[#3001537] 12.07.22 12:49 · odgovor na: najobj (#3001535)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [kzupanc]
> > [mmeznar]
> > Zanimivo kako na financah.si nič ne omenjate Petišovcev, kako je država s prepovedjo frackinga izigrala Ascent, kot da je to škodljivo, v ozadju pa so strici iz SD ... Hkrati pa je v zalogah plina za naslednjih 10 let brez problema, mi pa plin uvažamo ... toliko o tem, kako smo vsi pametni.

> Ne poznam podrobneje zadev, se pa zelo strinjam s citiranim, dokler me kdo ne prepriča drugače.

... OK, če pozabim na SD strice iz ozadja, me res zanima, zakaj sta vidva tako prepričana, da bi za okolje neškodljivo - zakaj je v Angliji frekanje prepovedano - nafrekan plin angleški Ascent prodajal Sloveniji, če ga lahko že sosednji bogatejši Avstriji prodajo bistveno dražje, ker brez ruskega plina bodo cene še bolj poletele v nebo ...

P.S.: preštevanje mrtvih je za mene preveč morbidno, zato tiste debate o covidu ne bom nadaljeval, sploh ker se je kljub nenevarnemu omikronu "sezona" preštevanja v vseh medijih že začela, čeprav sta jesen in zima še daleč ...
Slovenija bi lahko pogojevala, da ga v primeru pomanjkanja prodaja direktno Sloveniji po borzni ceni.
najobj sporočil: 31.920
[#3001538] 12.07.22 12:55 · odgovor na: kzupanc (#3001537)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 12.07.2022 12:57
[kzupanc]
> [najobj]
> > [kzupanc]
> > > [mmeznar]
> > > Zanimivo kako na financah.si nič ne omenjate Petišovcev, kako je država s prepovedjo frackinga izigrala Ascent, kot da je to škodljivo, v ozadju pa so strici iz SD ... Hkrati pa je v zalogah plina za naslednjih 10 let brez problema, mi pa plin uvažamo ... toliko o tem, kako smo vsi pametni.
>
> > Ne poznam podrobneje zadev, se pa zelo strinjam s citiranim, dokler me kdo ne prepriča drugače.
> ... OK, če pozabim na SD strice iz ozadja, me res zanima, zakaj sta vidva tako prepričana, da bi za okolje neškodljivo - zakaj je v Angliji frekanje prepovedano - nafrekan plin angleški Ascent prodajal Sloveniji, če ga lahko že sosednji bogatejši Avstriji prodajo bistveno dražje, ker brez ruskega plina bodo cene še bolj poletele v nebo ...
>
> P.S.: preštevanje mrtvih je za mene preveč morbidno, zato tiste debate o covidu ne bom nadaljeval, sploh ker se je kljub nenevarnemu omikronu "sezona" preštevanja v vseh medijih že začela, čeprav sta jesen in zima še daleč ...
Slovenija bi lahko pogojevala, da ga v primeru pomanjkanja prodaja direktno Sloveniji po borzni ceni.
... ja, in na osnovi česa bi na svetovnem prostem trgu Slovenija lahko Angležem kaj pogojevala ? ... khmm, razen z nacionalizacijo, ki bi jo brez problemov izvedel Janšatov (nekdanji) prijatelj Orban, ki se nobenega v EU kaj šele Angležev ne boji ...
Endimion sporočil: 10.312
[#3001570] 12.07.22 17:39 · odgovor na: racuni (#3001503)
Odgovori   +    1
Dejansko je insinuiral na to da naj se razišče možnost injiciranja dezinfekcijskih tekočin.

eu.statesman.com/sto...113754708/

Citat iz članka:
He continued.

"And then I see the disinfectant, where it knocks it out in one minute. And is there a way we can do something like that, by injection inside or almost a cleaning, because you see it gets in the lungs and it does a tremendous number on the lungs, so it’d be interesting to check that, so that you’re going to have to use medical doctors with, but it sounds interesting to me. So, we’ll see, but the whole concept of the light, the way it kills it in one minute. That’s pretty powerful."
Rezultat je bil da so na newyorški urgenci imeli nekaj primerov, ko je folk popil dezinfekcijsko sredstvo, in mislim da je bil en primer z belilom. Proizvajalci pa so morali na VSA čistilna in dezinfekcijska sredstva dajat nalepke, da pitje tega ne ščiti proti Covidu.

Tako da imate oboji prav. Res ni dejansko rekel, naj ljudje pijejo belilo. Je pa insinuiral, da bi pa vbrizgavanje dezinfekcijskih tekočin lahko pomagalo. Kar je bil vseeno piarovski šus v meglo. In ja v tako ignorantski družbi, kot so ZDA, lahko zelo nevaren.
najobj sporočil: 31.920
[#3001880] 15.07.22 12:55 · odgovor na: kzupanc (#3001537)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.07.2022 12:58
[kzupanc]
> [najobj]
> > [kzupanc]
> > > [mmeznar]
> > > Zanimivo kako na financah.si nič ne omenjate Petišovcev, kako je država s prepovedjo frackinga izigrala Ascent, kot da je to škodljivo, v ozadju pa so strici iz SD ... Hkrati pa je v zalogah plina za naslednjih 10 let brez problema, mi pa plin uvažamo ... toliko o tem, kako smo vsi pametni.
>
> > Ne poznam podrobneje zadev, se pa zelo strinjam s citiranim, dokler me kdo ne prepriča drugače.
> ... OK, če pozabim na SD strice iz ozadja, me res zanima, zakaj sta vidva tako prepričana, da bi za okolje neškodljivo - zakaj je v Angliji frekanje prepovedano - nafrekan plin angleški Ascent prodajal Sloveniji, če ga lahko že sosednji bogatejši Avstriji prodajo bistveno dražje, ker brez ruskega plina bodo cene še bolj poletele v nebo ...
>
> P.S.: preštevanje mrtvih je za mene preveč morbidno, zato tiste debate o covidu ne bom nadaljeval, sploh ker se je kljub nenevarnemu omikronu "sezona" preštevanja v vseh medijih že začela, čeprav sta jesen in zima še daleč ...
Slovenija bi lahko pogojevala, da ga v primeru pomanjkanja prodaja direktno Sloveniji po borzni ceni.
... evo, to www.rtvslo.si/svet/e...rad/634282 je mogoče malo off-topic, je pa prvi znak, da mogoče tudi samoizvoljene bruseljske spitzenkandidate z ono fon der lajno na čelu počasi le srečuje pamet in da razen v prepad samomorilske sankcije proti Rusiji ne vodijo nikamor ...

P.S.: Litva sama ni razglasila nič, Litva je samo razglasila tisto, kar so ji kljub Američanom naročili njeni gospodarji v Bruslju ...
kzupanc sporočil: 10.519
[#3001895] 15.07.22 13:25 · odgovor na: najobj (#3001880)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [kzupanc]
> > [najobj]
> > > [kzupanc]
> > > > [mmeznar]
> > > > Zanimivo kako na financah.si nič ne omenjate Petišovcev, kako je država s prepovedjo frackinga izigrala Ascent, kot da je to škodljivo, v ozadju pa so strici iz SD ... Hkrati pa je v zalogah plina za naslednjih 10 let brez problema, mi pa plin uvažamo ... toliko o tem, kako smo vsi pametni.
> >
> > > Ne poznam podrobneje zadev, se pa zelo strinjam s citiranim, dokler me kdo ne prepriča drugače.

> > ... OK, če pozabim na SD strice iz ozadja, me res zanima, zakaj sta vidva tako prepričana, da bi za okolje neškodljivo - zakaj je v Angliji frekanje prepovedano - nafrekan plin angleški Ascent prodajal Sloveniji, če ga lahko že sosednji bogatejši Avstriji prodajo bistveno dražje, ker brez ruskega plina bodo cene še bolj poletele v nebo ...
> >
> > P.S.: preštevanje mrtvih je za mene preveč morbidno, zato tiste debate o covidu ne bom nadaljeval, sploh ker se je kljub nenevarnemu omikronu "sezona" preštevanja v vseh medijih že začela, čeprav sta jesen in zima še daleč ...

> Slovenija bi lahko pogojevala, da ga v primeru pomanjkanja prodaja direktno Sloveniji po borzni ceni.

... evo, to www.rtvslo.si/svet/e...rad/634282 je mogoče malo off-topic, je pa prvi znak, da mogoče tudi samoizvoljene bruseljske spitzenkandidate z ono fon der lajno na čelu počasi le srečuje pamet in da razen v prepad samomorilske sankcije proti Rusiji ne vodijo nikamor ...

P.S.: Litva sama ni razglasila nič, Litva je samo razglasila tisto, kar so ji kljub Američanom naročili njeni gospodarji v Bruslju ...
Glede tega s Kalinigradom in Litvo se popolnoma strinjam, da je neumno na tem področju zaostrovati zadeve. Vsaj v tej fazi. Drugače bo, če bo (ko bo) v vojno vključena EU, NATO in ZDA.

Strani: 1