Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 2.873
[#3001400] 11.07.22 05:47
Odgovori   +    11
Hmmmmm, glede na zadnje norosti Nemcev me ne bi presenetili, ko bo pisalo, da se ponovno odpirajo rudniki premoga.

In iz muzejev bodo pripeljali kakšno parno lokomotivo.

Nikoli si nisem mislil, da bodo zaradi COVID-a in potem neke specialne operacije Rusov v Ukrajini, EU politiki sposobni delati take banalne norosti !!!
comteo sporočil: 664
[#3001411] 11.07.22 10:22 · odgovor na: FIN-544124 (#3001400)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: comteo 11.07.2022 10:24
[]
Hmmmmm, glede na zadnje norosti Nemcev me ne bi presenetili, ko bo pisalo, da se ponovno odpirajo rudniki premoga.

In iz muzejev bodo pripeljali kakšno parno lokomotivo.

Nikoli si nisem mislil, da bodo zaradi COVID-a in potem neke specialne operacije Rusov v Ukrajini, EU politiki sposobni delati take banalne norosti !!!


Besede strokovnjaka, ki trdi, da nemčija dela bedarije ;-) HAhahahahah

Nemčija ima strategijo, katere cilj je najcenejša energija in s tem prednost za svoje gospodarstvo v primerjavi s konkurenco. Ta energija seveda pride iz sonca, vetra, zemlje, odpadkov in biomase a hrani se v baterijah in vodiku.
Vse ostalo - premog, še posebej nukelarna in plin je veliko dražje in gospodarsva, ki bodo stavila na to bodo popolnoma nekonkurenčna.

Plin je v nemčiji del strategije, ker delajo že dober del metana sami (biometan), a plinska elektrarna je najcenejša in je idealna, da se v vmesnem obdobju pokrivajo (kratkotrajne) špice porabe. Dokler se ne izgradi dovolj baterijskih in vodikovih zmogljivosti. Pozneje bodo vse plinske elektrarne postale le sistemske in poganjane na bioplin. Izključno za konice.

To je nemška strategija, ki se je držijo. NE glede na covid, ukrajino in druge KRATKOTRAJNE pretrese. Strategija se ne spreminja glede na takšne nenadne pojave.
Mi v Sloveniji z vsako vlado spreminjamo politike. NEmci delajo dolgoročno in premišljeno.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3001452] 11.07.22 16:06 · odgovor na: comteo (#3001411)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: Rokc5 11.07.2022 16:06
comteo - lahko malce bolj elaboriraš prosim?
Kolikor jaz vem imata nafta ter premog največjo energetsko kalorično vrednost, oz. energetsko gostoto na enoto.
Poleg jedrske seveda, kjer gre za začetni večji vložek, ampak tu je energetska moč urana 'off the charts'.
Celo v toliko, da se recimo Američanom splača ubadati s frackingom, ki je s svojim hidravličnim lomljenjem kamnin bistveno dražje od navadne vrtine, ki so jih pred 100 leti zvrtali v Pensilvaniji.
Jaz se še vedno zanimam za zelene tehnologije, ampak nisem naiven glede tega, da bo vse "laufalo" na veter, sonce in elektriko in da bomo brez težav lepo ogreti pozimi z toplotnimi črpalkami.
Pa se mi vseeno zdi, da so Nemci svojo Energiewende planirali preveč naivno in nimajo ne primernega omrežja, ne primernega deploymenta (peaki obnovljivcev se ne ujemajo s peaki porabe in imajo celo težavo pokriti baseload), ne primernega obsega virov (za veter sta odlični Nizozemska ter Danska s svojim offshore, sonca je pa v Nemčiji bistveno manj kot v Španiji ali južni Italiji).

Strani: 1