Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#3000776] 01.07.22 21:02
Odgovori   +    9
Sinekure so podeljene:-). Da bi bil kdo iz kakšne druge opcije, pa očitno ne pride v upoštev? Pa so tam tudi kar sposobni za te funkcije, samo glasov ne bi dobili v parlamentu. Tako je to s strokovnostjo konkretno. Ta mora biti očitno še politično usklajena z večino, razmišljam. Lep dan.
pelle sporočil: 737
[#3000784] 01.07.22 23:34 · odgovor na: bigl (#3000776)
Odgovori   +    2
[bigl]
Sinekure so podeljene:-). Da bi bil kdo iz kakšne druge opcije, pa očitno ne pride v upoštev? Pa so tam tudi kar sposobni za te funkcije, samo glasov ne bi dobili v parlamentu. Tako je to s strokovnostjo konkretno. Ta mora biti očitno še politično usklajena z večino, razmišljam. Lep dan.
No, Cviklove reference lahko desni samo sanjate. Jaz vam dam link do Cviklovega Linkedin profila, vi pa mi dajte enega primerljivega desnega. Pa bova primerjala.
Cvikl: 7 let v Banki Slovenije, 5 let v svetovni banki, 2 leti na MF, 3 leta izvršni direktor NLB,8 mesecev minister, 4 leta poslanec, 1,5 let generalni sekretar vlade, 6 let evropski revizor....

katerega date vi v primerjavo?
slovenecnb1 sporočil: 5.627
[#3000785] 02.07.22 05:06
Odgovori   +    9
Cvikl strokovnjak zgage enga eura ni zaslužu na prostem trgu pa bo pametoval...
Endimion sporočil: 10.316
[#3000789] 02.07.22 07:32 · odgovor na: slovenecnb1 (#3000785)
Odgovori   +    1
Cviklu pa manjka strokovnih kompetenc res ne moreš očitati.

Al hočeš reči, da bi bil kovinostrugar iz Horjula bolj primeren? Ipak je s svojo prvomajsko na pšrostem trgu zaslužil...

Ali pa Egon Zakrajšek? Bi ta bil primeren kandidat? Pa pazi na CV...
lojze1 sporočil: 784
[#3000791] 02.07.22 08:16 · odgovor na: pelle (#3000784)
Odgovori   +    12
Vse naštete funkcije so plačilo za usluge: npr fotokopiranje (izkazalo se je, da je bilO le potrata časa in energije). Glede strokovnosti pa afera okrog knjige 'Prenovljeno pravo Evropske unije' Milana M. Cvikla, da je prevod evr. prepisov je ugotovil takrat docent za evropsko pravo na ljubljanski pravni fakulteti Matej Accetto, zdaj US...... Glede morale: otroke vrgel iz hiše, sami so nazaj vlamljali, da so prišli do svojih stvari, izvajalace ni plačeval. Moška afrea na dveh nogah.
bigl sporočil: 18.363
[#3000795] 02.07.22 09:27 · odgovor na: pelle (#3000784)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 02.07.2022 09:30
[pelle]
> [bigl]
> Sinekure so podeljene:-). Da bi bil kdo iz kakšne druge opcije, pa očitno ne pride v upoštev? Pa so tam tudi kar sposobni za te funkcije, samo glasov ne bi dobili v parlamentu. Tako je to s strokovnostjo konkretno. Ta mora biti očitno še politično usklajena z večino, razmišljam. Lep dan.

No, Cviklove reference lahko desni samo sanjate. Jaz vam dam link do Cviklovega Linkedin profila, vi pa mi dajte enega primerljivega desnega. Pa bova primerjala.
Cvikl: 7 let v Banki Slovenije, 5 let v svetovni banki, 2 leti na MF, 3 leta izvršni direktor NLB,8 mesecev minister, 4 leta poslanec, 1,5 let generalni sekretar vlade, 6 let evropski revizor....

katerega date vi v primerjavo?

Nekaj najpomembenjšega manjka med temi res zvenečimi referencami, nikoli ni bil sam sebi delodajalec? Ampak to za takšne funkcije očitno ni referenca. Napisal sem, da so funkcije politično barvno usklajene, kar pomeni, da bi mirne duše lahko bil tudi kdo drug, če bi se politika tako odločila z nekoliko manj zvenečimi a zadostnimi referencami za BS. Ker je pač izpadel, kot kandidat za ministra za gospodarstvo, kjer bi bil glede na starost in omenjene izkušnje boljši od Hana, ki se mu že na pogled ne ljubi več zagnan pristop, kot npr. v primerjavi s Počivalškom. In prav omenjen "rešitve" so čiste politične narave. Res pa je, da Han tudi ne bi bil s svojimi refenercami ustrezen za BS. So pa njegove politične reference bile dovolj, so prevagale?, da je postal minister za gospodarstvo, kajti vsi ministri so politične funkcije. Takole. Lep dan.
slovenecnb1 sporočil: 5.627
[#3000797] 02.07.22 09:29 · odgovor na: Endimion (#3000789)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Cviklu pa manjka strokovnih kompetenc res ne moreš očitati.

Al hočeš reči, da bi bil kovinostrugar iz Horjula bolj primeren? Ipak je s svojo prvomajsko na pšrostem trgu zaslužil...

Ali pa Egon Zakrajšek? Bi ta bil primeren kandidat? Pa pazi na CV...
Naštej mi rezultate njuneha dela biti v službi ne pomeni kompetenc, kovinostrugar je kompetenten za vse ona ddva pa za vse in nič
pelle sporočil: 737
[#3000812] 02.07.22 12:26 · odgovor na: bigl (#3000795)
Odgovori   +    2
[bigl]
> [pelle]
> > [bigl]
> > Sinekure so podeljene:-). Da bi bil kdo iz kakšne druge opcije, pa očitno ne pride v upoštev? Pa so tam tudi kar sposobni za te funkcije, samo glasov ne bi dobili v parlamentu. Tako je to s strokovnostjo konkretno. Ta mora biti očitno še politično usklajena z večino, razmišljam. Lep dan.
>
> No, Cviklove reference lahko desni samo sanjate. Jaz vam dam link do Cviklovega Linkedin profila, vi pa mi dajte enega primerljivega desnega. Pa bova primerjala.
> Cvikl: 7 let v Banki Slovenije, 5 let v svetovni banki, 2 leti na MF, 3 leta izvršni direktor NLB,8 mesecev minister, 4 leta poslanec, 1,5 let generalni sekretar vlade, 6 let evropski revizor....
>
> katerega date vi v primerjavo?


Nekaj najpomembenjšega manjka med temi res zvenečimi referencami, nikoli ni bil sam sebi delodajalec? Ampak to za takšne funkcije očitno ni referenca. Napisal sem, da so funkcije politično barvno usklajene, kar pomeni, da bi mirne duše lahko bil tudi kdo drug, če bi se politika tako odločila z nekoliko manj zvenečimi a zadostnimi referencami za BS. Ker je pač izpadel, kot kandidat za ministra za gospodarstvo, kjer bi bil glede na starost in omenjene izkušnje boljši od Hana, ki se mu že na pogled ne ljubi več zagnan pristop, kot npr. v primerjavi s Počivalškom. In prav omenjen "rešitve" so čiste politične narave. Res pa je, da Han tudi ne bi bil s svojimi refenercami ustrezen za BS. So pa njegove politične reference bile dovolj, so prevagale?, da je postal minister za gospodarstvo, kajti vsi ministri so politične funkcije. Takole. Lep dan.
1. še vedno nisi dal nobenega desnega v primerjavo
2. glede na likedin profil je od avgusta 2020 self employed, torej je sam sebi delodajalec (s tem da je tvoje vprašanje nima nobenega smisla, vedno si sam sebi delodajalec, le da si v različnih organizacijskih oblikah)
3. glede "bi mirno bil lahko nekdo drug" deluje pri vas - ker vam je edni kriterij partijska knjižica
4. ne vem od kje zdaj Han, a se ne pogovarjamo o Cviklu in Ahčinovi? - še en poskus da bi iz konkretnega zavili drugam malo na splošno? smo bolj domači v partijsko usmerjenih floskulah, razmišljam?..

no dajmo, čakam desnega za primerjavo...
XDONA1 sporočil: 1.167
[#3000824] 02.07.22 15:52 · odgovor na: pelle (#3000812)
Odgovori   +    2
Čakal boš zaman, ker ko g. Biglu postaviš konkretn9 vprašanje utihne :)
Jaz bi rekel, da dosti razmišlja in malo pove....

Strani: 1