Strani: 1

lojze1 sporočil: 784
[#3000012] 21.06.22 22:07
Odgovori   +    16
Predlagam, da od doma delajo tudi policaji, zdravniki, varnostniki, čistilke, posebej še šoferji avtobusov in kamionov, pa še politiki, vojaki. Prodajalci naj si domov pripeljejo robo, kupci pa naj jo doma pokonzumirajo. Hočem reči, tam, kjer ni dela ni potrebe po delu, izgleda, da potreba po plači in bančniki ter zavarovalničarji so na vrhu "potreb" po super plačah, tako kaže statistika in branžni ter državni monopoli.
luk33 sporočil: 123
[#3000029] 22.06.22 08:14 · odgovor na: lojze1 (#3000012)
Odgovori   +    6
Tehničnega napredka ni mogoče ustaviti in zraven neizbežno pridejo tudi družbene spremembe. Pa razvoj enih služb, dejavnosti, ki si jih včasih nismo niti predstavljali. Kaj bodo delali naši otroci? Markoekonomisti bi rekli, da ustvarjamo dodano vrednost. Delo od doma je super, kjer je to možno, seveda povsod ni.
Endimion sporočil: 10.316
[#3000030] 22.06.22 08:30 · odgovor na: lojze1 (#3000012)
Odgovori   +    13
Od doma delam od 14.2.2020, se pravi dober mesec predno se je Covid pri nas začel. In od takrat, pa do danes sem šel v pisarno mislim da 5x. In je delo lih tako opravljeno. Včasih celo bolje.

Ne boš verjel. Da je izdelava programske opreme, ter podpora uporabnikom le-te tudi delo. Prisežem. Častna Titova:)
crt sporočil: 27.196
[#3000032] 22.06.22 09:40 · odgovor na: Endimion (#3000030)
Odgovori   +    7
[Endimion]
Od doma delam od 14.2.2020, se pravi dober mesec predno se je Covid pri nas začel. In od takrat, pa do danes sem šel v pisarno mislim da 5x. In je delo lih tako opravljeno. Včasih celo bolje.

Ne boš verjel. Da je izdelava programske opreme, ter podpora uporabnikom le-te tudi delo. Prisežem. Častna Titova:)
od doma delam od... ne vem vec tocno, v zivljenju sem bil mislim da skupaj 3 leta v klasicni pisarniski sluzbi.

kot pravis + definitivno je opravljeno boljse, kot ce me placas za to, da moram nekje sedeti od do. ker potem bos dobil tocno to - sedenje. po svojem poljubnem urniku, ki ima samo koncni rok, pa sem produktiven in je dobro za oba.
Gustl sporočil: 13.629
[#3000033] 22.06.22 09:51 · odgovor na: crt (#3000032)
Odgovori   +    9
[]
> [Endimion]
> Od doma delam od 14.2.2020, se pravi dober mesec predno se je Covid pri nas začel. In od takrat, pa do danes sem šel v pisarno mislim da 5x. In je delo lih tako opravljeno. Včasih celo bolje.
>
> Ne boš verjel. Da je izdelava programske opreme, ter podpora uporabnikom le-te tudi delo. Prisežem. Častna Titova:)

od doma delam od... ne vem vec tocno, v zivljenju sem bil mislim da skupaj 3 leta v klasicni pisarniski sluzbi.

kot pravis + definitivno je opravljeno boljse, kot ce me placas za to, da moram nekje sedeti od do. ker potem bos dobil tocno to - sedenje. po svojem poljubnem urniku, ki ima samo koncni rok, pa sem produktiven in je dobro za oba.
...ampak, ampak...kaj pa voznik avtobusa...aa...aa...kaj pa on.


Čez hibridno delo imajo najvec povedati:
- zaposleni, ki jim to ni omogočeno
- managerji, ki niso dorasli svojemu delu
- upokojenci...ker pac spet ta mladina, "ker mi smo pa tko"


Delodajalci, ignoriranje tega trenda na lastno odgovornost.
lojze1 sporočil: 784
[#3000034] 22.06.22 10:12 · odgovor na: Gustl (#3000033)
Odgovori   +    2
Gustl, saj si mislil mene, ko si napisal "nesposobni managerji", jaz pa kot mačka, ki ji na rep stopiš zacvilim. Kot nesposobni "manager" razmišljam drugače in to tudi povem ter artgumentiram. Gustl, tile, ki zagovarjajo delo od doma so po moje ali sistemsko delovno korumpirani, po načelu: bom delal od doma, pa še malo v oštarijo bom skočil in jutri bom štrajkal, da bom dosegel plačilo stroškov stanovanja, elektrike, klime itd, saj vse to, pa še vikedn zraven uporabljam službene namene ali pa ne vedo kaj pišejo. Musk je takim povedal, da si lahko izbirajo in gredo tja, kjer jim to omogočajo in, ker imamo v sorodstvu tudi računalniško firmo imamo izkušnje tudi takega dela, ki se seveda lahko opravlja od daleč (uh, hibridno!), pa se ne. Niste me prepričali, da bi tak način pomembno vplival na delo, dodano vrednost, socialno vključenost. Še vedno sem prepričan, da večino dela od doma delajo tisti, ki pravzaprav delajo nepotrebno delo.
greeny sporočil: 251
[#3000036] 22.06.22 10:53 · odgovor na: lojze1 (#3000034)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: greeny 22.06.2022 10:55
[lojze1]
Niste me prepričali, da bi tak način pomembno vplival na delo, dodano vrednost, socialno vključenost. Še vedno sem prepričan, da večino dela od doma delajo tisti, ki pravzaprav delajo nepotrebno delo.

To ne more biti rečeno tako čez palec.
Delam v razvoju programske opreme, skrbimo, da menedžerji, razvojni kader in ostali lahko nemoteno in bolj učinkovito delajo (poslovna analitika, optimizacija procesov, programska podpora procesov,...).
Celotna ekipa delo enako učinkovito naredi od doma ali iz lokacije. Če ugasnemo, ugasne tudi firma.
Aja, mogoče je problem kvantiteta, ker gre za več kot 15.000 zaposlenih in ne lokalen peskovnik, kjer si lahko vse kupce in znanje, ki si jim ga prodal, zapomniš za 10 let nazaj.

Je pa zanimiv pogled na to, da če nekdo dela od doma, da dela nepotrebno delo :D mogoče nam lahko pomagate in se podjetje znebi vsaj 5000 zaposlenih :D
Endimion sporočil: 10.316
[#3000039] 22.06.22 11:53 · odgovor na: greeny (#3000036)
Odgovori   +    0
[greeny]
Je pa zanimiv pogled na to, da če nekdo dela od doma, da dela nepotrebno delo :D mogoče nam lahko pomagate in se podjetje znebi vsaj 5000 zaposlenih :D
:)))))

A predlagava lojzu, da naj svoje IT-jevce opremi z notebooki pa jih pošlje delat u kafano. Pol to ni delo od doma, pa je najbrž "potrebno" :D
lojze1 sporočil: 784
[#3000072] 22.06.22 15:14 · odgovor na: Endimion (#3000039)
Odgovori   +    1
Vprašaj še Muska. Moj odgovor, ki je sicer bil poenostavljanje, je bil odgovor na Gustlovo razumevanje:
Čez hibridno delo imajo najvec povedati:
- zaposleni, ki jim to ni omogočeno
- managerji, ki niso dorasli svojemu delu
- upokojenci...ker pac spet ta mladina, "ker mi smo pa tko".

V resni debati bi seveda ugotovili, da so dela, ki jih je možno narediti kjerkoli, recimo od doma. Praviloma so to intelektualna dela posameznikov in kulturnikov, ti so tako delali že dosedaj. Od tu naprej se še Musk sprašuje: ali boste delali na svojem delovnem mestu ali izvolite, pojdite tja kjer vam bodo takšno delo omogočili.
Delo od doma je lahko privilegij, je pa lahko tudi kaznovanje, poznam kar nekaj primerov strokovnjakov, ki tako razumejo. V debati bi tudi ugotovili, da se bodo takšnega načina (ojoj, hibridnega!) dela poslužili tam, kjer je delo lahko tudi nedelo. Je minister Golobove vlade od ministra odhajajoče vlade vprašal, ja, kje pa so delavci? Odgovor: delajo od doma. V gospodarstvu, tu kjer sam delam, lahko natančno ugotovim nedelo, še hujše, nepotrebno delo, škodljivo delo. Tudi v informatiki ga je dovolj in preveč, ko ne vejo kaj narediti pravijo razvoj to terja. In delajo hibridno, od doma, ker razvoj to terja. Plačujemo pa vsi, z nižjo dodano vrednostjo.
Gustl sporočil: 13.629
[#3000074] 22.06.22 15:33 · odgovor na: lojze1 (#3000034)
Odgovori   +    0
[lojze1]
Gustl, saj si mislil mene, ko si napisal "nesposobni managerji", jaz pa kot mačka, ki ji na rep stopiš zacvilim. Kot nesposobni "manager" razmišljam drugače in to tudi povem ter artgumentiram. Gustl, tile, ki zagovarjajo delo od doma so po moje ali sistemsko delovno korumpirani, po načelu: bom delal od doma, pa še malo v oštarijo bom skočil in jutri bom štrajkal, da bom dosegel plačilo stroškov stanovanja, elektrike, klime itd, saj vse to, pa še vikedn zraven uporabljam službene namene ali pa ne vedo kaj pišejo. Musk je takim povedal, da si lahko izbirajo in gredo tja, kjer jim to omogočajo in, ker imamo v sorodstvu tudi računalniško firmo imamo izkušnje tudi takega dela, ki se seveda lahko opravlja od daleč (uh, hibridno!), pa se ne. Niste me prepričali, da bi tak način pomembno vplival na delo, dodano vrednost, socialno vključenost. Še vedno sem prepričan, da večino dela od doma delajo tisti, ki pravzaprav delajo nepotrebno delo.
Ne, nisem nate mislil, ker ne vem, kdo si, kaj šele, ali si sposoben ali nesposoben manager.

Tudi ne mislim prepričevati prepričanih.

Stvar posameznih organizacij, kako bodo organizirala delo. Ter stvar posameznikov, v kakšnih organizacijah in pod kakšnimi pogoji želijo delat.

Fino bi bilo le, da kakšna zakonodaja tu ne bi bila ovira.
najobj sporočil: 31.920
[#3000078] 22.06.22 16:18 · odgovor na: Endimion (#3000030)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 22.06.2022 16:21
[Endimion]
Od doma delam od 14.2.2020, se pravi dober mesec predno se je Covid pri nas začel. In od takrat, pa do danes sem šel v pisarno mislim da 5x. In je delo lih tako opravljeno. Včasih celo bolje.

Ne boš verjel. Da je izdelava programske opreme, ter podpora uporabnikom le-te tudi delo. Prisežem. Častna Titova:)
... ja, če sam že vse veš in za tvojo firmo ni dobro, da svoje znanje in izkušnje s svojimi sodelavci - njihovih ne rabiš, ker sam itak že vse veš - deliš v pisarni ...

P.S.: danes v tekmovalnem kapitalizmu je seveda drugače, včasih v jebivetrskem socializmu pa sem v šoli svojim sošolcem z veseljem pomagal in nisem imel nobenih problemov, da prepisujejo - itak so prfoksu prej ali slej morali pokazat, kaj znajo in kaj ne - od mene ...
lojze1 sporočil: 784
[#3000079] 22.06.22 16:43 · odgovor na: najobj (#3000078)
Odgovori   +    1
Saj je tale diskusija pravzprav diskusija med zelo podobno mislečimi. Delamo v gospodarstvu in poizkušamo biti učinkoviti, torej narediti čimveč v čimkrajšem času in čimbolje, preprosto, čimveč zaslužiti zato, da vlagamo v nove zmogljivosti, nove storitve in nove ljudi, ki to omogočajo. Debata ali delati od doma ali v službi je obrobna. Delajmo tako, da bomo naredili s čim manj napora in čim manj stroškov več. Življenje (zagotovo tudi spreminjajoče se navade) praviloma in sčasoma prinaša boljše rešitve. O navadah pa tole, prijatelj, odvetnik z lastno hišo, ima pisarne v četrtem nadstropju v mestu, frizerka, ki je imela salon na domu se je preselila v vas, salon pa preuredila v garažo (kar je tudi prej bila). Musk pa je tudi svoje povedal.

Strani: 1