Zasebnost

Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 2.935
[#2999213] 11.06.22 16:53
Odgovori   +    4
Ko se že omenja orožje iz Ukrajine.

Nedolgo nazaj sem bral, da Interpol že opozarja na vse večjo nevarnost, da bo ogromno raznega orožja prišlo ali je že na območje EU.

Da ne omenjam še veliko drugih stvari, ki se dogajajo in še bodo še dogajale.
FIN-467473 sporočil: 1.808
[#2999215] 11.06.22 17:28
Odgovori   +    2
Avstrijski kmetje pač ne bodo nikoli pripadniki skupne Eu unije,
pelle sporočil: 737
[#2999221] 11.06.22 20:33
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: pelle 11.06.2022 20:35
Avstrijski zunanji minister je zadnjič rekel naši ministrici, da ne vidi alternative kot da nas še naprej zajebava.Tako se pogovarjaš s hlapci.
FIN-379669 sporočil: 8.012
[#2999222] 11.06.22 21:22 · odgovor na: pelle (#2999221)
Odgovori   +    4
Zakaj pa? Pa naj si mejo s svoje strani kontrolirajo. Mene to ne moti. Pač ne zaupajo Slovencem in jim posebej ne zamerim...
Čisto regularno so si 1920 anektirali Koroško... ker so naši tam živeči Slovenčki videli v Avstriji boljšo garancijo za življenje. Jim zameriš za to? Pač... tko kot prebivalci Krima so raje šli pod Rusijo.

Avstrijci demokratično izvajajo svojo suverenost. Mi jo tudi.. na en način... in to je to.

Zakaj pa mešaš tokrat hlapce, mi ni ravno jasno... Spet iz prve ustreliš, in to je to.

Mene ne moti njih kontrola na njih tleh in nimam se za nobenega hlapca.
sopranos sporočil: 11.405
[#2999225] 11.06.22 21:40 · odgovor na: FIN-379669 (#2999222)
Odgovori   +    2
Si zapisal kot pravi hlapec.
pelle sporočil: 737
[#2999227] 11.06.22 21:52 · odgovor na: FIN-379669 (#2999222)
Odgovori   +    7
[]
Zakaj pa? Pa naj si mejo s svoje strani kontrolirajo. Mene to ne moti. Pač ne zaupajo Slovencem in jim posebej ne zamerim...
Čisto regularno so si 1920 anektirali Koroško... ker so naši tam živeči Slovenčki videli v Avstriji boljšo garancijo za življenje. Jim zameriš za to? Pač... tko kot prebivalci Krima so raje šli pod Rusijo.

Avstrijci demokratično izvajajo svojo suverenost. Mi jo tudi.. na en način... in to je to.

Zakaj pa mešaš tokrat hlapce, mi ni ravno jasno... Spet iz prve ustreliš, in to je to.

Mene ne moti njih kontrola na njih tleh in nimam se za nobenega hlapca.
no, vsi smo zavezani pravu EU, kjer naj bi bili enakopravni partnerji. Sodišče je razsodilo, da Avsteijci od 2017 kršijo pravo EU. Avstrijski minister, ki se zaveda, da krši pravo EU, reče naši ministrici, da ne vidi alternative, kot da še naprej krši pravo. Ne vidi altenative, kot da še naprej deluje proti razsodbi sodišča? in še naprej deluje proti našim zahtevam?
To je izredno nespoštljivo, tako se dela s hlapci.
Od Fajonove pričakujem recipročnost.
pelle sporočil: 737
[#2999229] 11.06.22 22:22 · odgovor na: (#2999228)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: pelle 11.06.2022 22:23
Za avstrijske državljane naj bo vinjeta 20EUR dražja, ker na avtocestah zaradi počasne vožnje na prehitevalnem pasu zmanjšujejo pretočnost in povzročajo gospodarsko škodo.
:)
lojze1 sporočil: 811
[#2999240] 12.06.22 08:39 · odgovor na: sopranos (#2999225)
Odgovori   +    1
Ti si hlapec, hlapec razmišlja z gospodarjevo glavo.
FIN-379669 sporočil: 8.012
[#2999241] 12.06.22 08:58 · odgovor na: pelle (#2999227)
Odgovori   +    1
Pelle (debata je v tem kontekstu bolj med nama).

Razumem, da Avstrijci kršijo pravni red EU, vendar če rečejo policajem, izvajajte monitoring 1km pred mejo, jim tega ne more nihče preprečiti.

Vsaka policija je suverena na svojem ozemlju. Ne obstaja EU policija. To je samo stvar fines.

Če grem jaz tam čez Karavanke na drugo stran v Avstrijo, magari peš ali s kolesom, me ima avstrijski policaj vso pravico legimirati in po po potrebi zadržati, če meni, da predstavljam pretnjo zanj, avstrijskega državljana ali njih državo. tega ne moreš preprečiti.

Mejna kontrola pomeni tudi pregled prtljage, ok... tega pa policaj, vsaj proti slovenskemu državljanu ne sme kar tako izvajati, kar vsakega, ker je Slovenec... takole neselektivno.

Torej, legitimacija in hiter očesni pregled ni problem... vsakršen pregled prtljage in osebnih reči, pa je zadeva, ki sega v mejno kontrolo in posega v osebne pravice posameznika.

So nianse tu.
pelle sporočil: 737
[#2999245] 12.06.22 10:10 · odgovor na: FIN-379669 (#2999241)
Odgovori   +    1
[]
Pelle (debata je v tem kontekstu bolj med nama).

Razumem, da Avstrijci kršijo pravni red EU, vendar če rečejo policajem, izvajajte monitoring 1km pred mejo, jim tega ne more nihče preprečiti.

Vsaka policija je suverena na svojem ozemlju. Ne obstaja EU policija. To je samo stvar fines.

Če grem jaz tam čez Karavanke na drugo stran v Avstrijo, magari peš ali s kolesom, me ima avstrijski policaj vso pravico legimirati in po po potrebi zadržati, če meni, da predstavljam pretnjo zanj, avstrijskega državljana ali njih državo. tega ne moreš preprečiti.

Mejna kontrola pomeni tudi pregled prtljage, ok... tega pa policaj, vsaj proti slovenskemu državljanu ne sme kar tako izvajati, kar vsakega, ker je Slovenec... takole neselektivno.

Torej, legitimacija in hiter očesni pregled ni problem... vsakršen pregled prtljage in osebnih reči, pa je zadeva, ki sega v mejno kontrolo in posega v osebne pravice posameznika.

So nianse tu.
1. da se razumemo, ni problem kaj avstrijci delajo, problem je kakšen odnos pokažejo do nas, soseda.
2. ne moreš kršiti skupnih zakonov, potem pa priti k sosedu in reči, da ne vidiš alternative.
3. in niti ni problem kaj oni delajo, temveč kako mi reagiramo


torej:
1. naj uporabijo fineso in opravljajo nadzor 500 metrov od meje in naročijo svoji policiji naj išče ukrajinsko orožje in ilegalce znotraj avstrije
2. sloveniji naj se zahvalijo, ker zelo dobro izvaja šengenske kontrole, kar je njena obveznost po skupni zakonodaji
FIN-379669 sporočil: 8.012
[#2999247] 12.06.22 10:54 · odgovor na: pelle (#2999245)
Odgovori   +    1
Mah, na kratko, vsak naj opravlja svoje delo korektno.

Ker nisem slišal pritožb slovenskih državljanov, domnevam, da avstrijska policija ni do naših nesramna.

Torej proizvajaš vihar v kozarcu vode. Gre za politiko. Ok, pravno pač poveš, ampak dokler je vse v mejah normale, ni potrebno nič eskalirati.

Avstrijci nam bodo nagajali glede JEK2, a mi moramo pač zavrniti in predstavljati strokovne argumente. Če to znamo početi.

Tako da bolj vidim problem tle pri nas doma, če ne znamo povedati svoje stališče in za njim stati.
Arkab sporočil: 157
[#2999248] 12.06.22 11:28 · odgovor na: FIN-379669 (#2999247)
Odgovori   +    2
Ima pelle kar prav. Dvakrat mesečno se vozim iz Dunaja z vlakom v Ljubljano in nazaj, in so avstrijski policisti konkretno bolj nesramni do Slovencev kot do Avstrijcev. Na zadnjem obisku, so mi celo zabrusili da osebna izkaznica ni dovolj za prehod meje in potrebujem "Reise Dokument" torej potni list. Dobil sem opozorilo, kako bo nasldnjič 60€ kazni ali pa še kaj več, medtem ko avstrijskih potnikov niso niti vprašali po dokumentih, samo klasični "Grüß Gott, alles in Ordnung?"
FIN-379669 sporočil: 8.012
[#2999252] 12.06.22 12:57 · odgovor na: Arkab (#2999248)
Odgovori   +    0
No, potem pa piši Fajonki in naj to rešuje po diplomatski poti. Sploh, ko ti bodo napisali globo.
One, ki se vozijo z avtom čez, nisem slišal, da se pritožujejo.

Nisem rekel, da nimaš prav, le pritožiti se je treba uradno, da se nas nadleguje... čeprav dvomi, da je takih primerov, kot je tvoj, kaj dosti.
Endimion sporočil: 10.381
[#2999253] 12.06.22 13:43 · odgovor na: Arkab (#2999248)
Odgovori   +    1
V nemško govorečih deželah preverjeno vžge da se s policajem pogovarjaš po angleško. Jaz sem enkrat probal ko sem vzel interrail karto kot študent. Me je sredi Nemčije en zelenc hotel nekaj jebat.. jaz pa nazaj v High English verziji... po 5 minutah je obupal nad mano... :)
pelle sporočil: 737
[#2999256] 12.06.22 16:24 · odgovor na: Endimion (#2999253)
Odgovori   +    2
[Endimion]
V nemško govorečih deželah preverjeno vžge da se s policajem pogovarjaš po angleško. Jaz sem enkrat probal ko sem vzel interrail karto kot študent. Me je sredi Nemčije en zelenc hotel nekaj jebat.. jaz pa nazaj v High English verziji... po 5 minutah je obupal nad mano... :)
probaj na štajerskem in koroškem po slovensko, pa možnosti na dvojezičnem območju.
boš videl kam spadamo v avstrijskih očeh...
najobj sporočil: 31.969
[#2999265] 12.06.22 20:23 · odgovor na: pelle (#2999227)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 12.06.2022 20:28
[pelle]
> []
> Zakaj pa? Pa naj si mejo s svoje strani kontrolirajo. Mene to ne moti. Pač ne zaupajo Slovencem in jim posebej ne zamerim...
> Čisto regularno so si 1920 anektirali Koroško... ker so naši tam živeči Slovenčki videli v Avstriji boljšo garancijo za življenje. Jim zameriš za to? Pač... tko kot prebivalci Krima so raje šli pod Rusijo.
>
> Avstrijci demokratično izvajajo svojo suverenost. Mi jo tudi.. na en način... in to je to.
>
> Zakaj pa mešaš tokrat hlapce, mi ni ravno jasno... Spet iz prve ustreliš, in to je to.
>
> Mene ne moti njih kontrola na njih tleh in nimam se za nobenega hlapca.
no, vsi smo zavezani pravu EU, kjer naj bi bili enakopravni partnerji. Sodišče je razsodilo, da Avsteijci od 2017 kršijo pravo EU. Avstrijski minister, ki se zaveda, da krši pravo EU, reče naši ministrici, da ne vidi alternative, kot da še naprej krši pravo. Ne vidi altenative, kot da še naprej deluje proti razsodbi sodišča? in še naprej deluje proti našim zahtevam?
To je izredno nespoštljivo, tako se dela s hlapci.
Od Fajonove pričakujem recipročnost.
... čuj, ker s pomočjo naših "prijateljev" na oni strani velike luže EU že nekaj cajta nezadržno razpada, se Avstrijci zgolj prilagajajo in ob vseh pizdarijah, ki nas zaradi samomorilskih sankcij v kratkem čakajo, je njihova policija na meji - od daleč pogledajo v avto in ti pomahajo, naj greš naprej - še najmanjši problem, če mene kaj vprašaš ...

P.S.: o naši slavni EU je v resnici še največ povedalo deželno - WTF, vaškega sodišča očitno nimajo - upravno sodišče na avstrijskem Štajerskem, ki je neskladje s pravnim (ne)redom EU iz leta 2017 ugotovilo šele leta 2022 in ko v teh petih letih zaradi kršenja evropskega prava v EU noben ni niti trznil in ob nadaljevanju kršenja trznit očitno niti ne namerava ...
Endimion sporočil: 10.381
[#2999268] 13.06.22 06:45 · odgovor na: pelle (#2999256)
Odgovori   +    0
Tudi na to vižo imam anekdoto, ko sem med študentskimi časi vozil kamion eno poletje... :D
Tonja1 sporočil: 671
[#2999273] 13.06.22 07:56 · odgovor na: najobj (#2999265)
Odgovori   +    0
Sodišče ne odloča brez tožbe. In dokler ni kdorkoli vložil tožbe, pač sodišče tega ni obravnavalo. Tudi zakon, za katerega recimo ustavno sodišče ugotovi da je neustaven, velja, dokler sodišče neustavnosti ne ugotovi. In tega ne počne po uradni dolžnosti, mislim, da nam je to vsem jasno.
najobj sporočil: 31.969
[#2999313] 13.06.22 15:41 · odgovor na: Tonja1 (#2999273)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.06.2022 15:43
[Tonja1]
Sodišče ne odloča brez tožbe. In dokler ni kdorkoli vložil tožbe, pač sodišče tega ni obravnavalo. Tudi zakon, za katerega recimo ustavno sodišče ugotovi da je neustaven, velja, dokler sodišče neustavnosti ne ugotovi. In tega ne počne po uradni dolžnosti, mislim, da nam je to vsem jasno.
... OK, sicer ne vem, če je vsem jasno, ampak glede na toti novice.svet24.si/cla...i-ostajajo članek, je v Avstriji zaposlenih več kot 25 tisoč slovenskih državljanov, ki se dnevno vozijo čez mejo in imajo verjetno dovolj možnosti za tožbo - če ne sami, pa preko svojih delodajalcev - če bi jih avstrijska policija celih 5 let na meji nadlegovala na podlagi nacionalne nestrpnosti - šengenska pravila tega niso in ne morejo odpraviti - in bi zato redno zamujali na delo ...

P.S.: razumem tvojo poanto, moja poanta pa je bila v dvojnih merilih s pomočjo naših "prijateljev" na oni strani velike luže politično, ekonomsko in moralno razpadajoče EU pod vodstvom samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu ...
Tonja1 sporočil: 671
[#2999315] 13.06.22 15:49 · odgovor na: najobj (#2999313)
Odgovori   +    0
Se strinjam s tvojo poanto, s tem da je bila cela zadeva na sprožena ravno zato, ker je enemu Avstrijcu to šlo na živce, naših toliko tisoč ljudi ni niti pomislilo, da bi šli na sodišče.
najobj sporočil: 31.969
[#2999317] 13.06.22 16:00 · odgovor na: Tonja1 (#2999315)
Odgovori   +    0
[Tonja1]
Se strinjam s tvojo poanto, s tem da je bila cela zadeva na sprožena ravno zato, ker je enemu Avstrijcu to šlo na živce, naših toliko tisoč ljudi ni niti pomislilo, da bi šli na sodišče.
... ja, ampak tistemu Avstrijcu bo to šlo še naprej na živce, ker ne glede na sodbo se očitno ne bo zgodilo nič ...
FIN-544124 sporočil: 2.935
[#2999569] 16.06.22 09:57
Odgovori   +    2
Še mimogrede. Tedensko sem v Avstriji in nikoli ni bilo nobenega problema za prehod čez mejo.

Seveda so bili zelo pozorni in strogi, ko je najbolj rzsajal COVID.

Večkrat je bilo tako, da sploh za osebno ni vprašal, če je že sam nisi mel v roki. Obvezo pa je pogledal PCT pogoj.

Ko je videl PCT je bil zadovoljen in sem šel dalje.

Na meji imajo policaje in vojake, ki se menjajo večkrat na dan, da šiht ni reveč monoton.

Po navadi, ko vidijo "domačo" oziroma našo lokalno tablico samo pomahajo v pozdrav.

Ko večkrat greš na majhnem prehodu te nekateri že poznajo in se nasmehne in pomaha.

V glavnem me ne moti, če tam stoji kak policaj ali vojak.

Strani: 1