Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 2.879
[#2999040] 09.06.22 08:45
Odgovori   +    9
Največje dobičke imajo trgovci.

Še posebej veliki, ki v določenih primerih sami določajo cene po katerih bodo dobavljati.

In, če uspe proizvajalcu dvigniti ceno za 10 centov, to pomeni v trgovini v končni ceni dvig najmanj 20 centov !!!

V trgovini je marža v odstotkih in zato se inflacija v trgovini podvaja.
bigl sporočil: 18.363
[#2999045] 09.06.22 09:01
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: bigl 09.06.2022 09:02
Sedanje podražitve in seveda bodoče so vse v stilu nekdanjih, če se podražijo šibice se mora enako ali več oz. bolj podražiti tudi vse ostalo. Brez izjeme, za vsak slučaj. Kako ustaviti oz. umiriti to galopiranje je pa odvisno od ukrepov vlade in seveda ECB. Slednja se prebuja, vlada pa še nima časa, ker mora prej opraviti formalna administrativna dela v zvezi s kadrovskimi menjavami, menda bo opravila tudi analizo zaposlitev pod prejšno vlado in bo že zaradi tega z ukrepi, če ti sploh bodo, zamujala. Lep dan.
aimon sporočil: 1.924
[#2999050] 09.06.22 10:18
Odgovori   +    1
"Izzivov je veliko, gotovosti ni, vseeno pa vidijo tudi nekaj priložnosti – od razvoja novih, bolj zdravih izdelkov ..."
Sladkor v izdelkih je možno zamenjati z bolj zdravim sladkorjem, naprimer: stevio.

"Stevia je večletni grmiček višine do okoli 60 cm. Vsebuje steviol glikozide, ki lahko v obliki ekstrahiranega sladila dosežejo tudi do 300 krat večjo sladkost kot sladkor, hkrati pa praktično nimajo kalorične vrednosti ter imajo ničelni glikemični indeks ... Stevia je pri nas na voljo v obliki prahu za dodajanje hrani."
Stevia - sladko in hkrati brez kalorij: www.lekarnar.com/cla...ez-kalorij

Firma Kruger pri nas prodaja stevio pod imenom Sugarel.
najobj sporočil: 31.920
[#2999087] 09.06.22 13:16 · odgovor na: bigl (#2999045)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 09.06.2022 13:32
[bigl]
Sedanje podražitve in seveda bodoče so vse v stilu nekdanjih, če se podražijo šibice se mora enako ali več oz. bolj podražiti tudi vse ostalo. Brez izjeme, za vsak slučaj. Kako ustaviti oz. umiriti to galopiranje je pa odvisno od ukrepov vlade in seveda ECB. Slednja se prebuja, vlada pa še nima časa, ker mora prej opraviti formalna administrativna dela v zvezi s kadrovskimi menjavami, menda bo opravila tudi analizo zaposlitev pod prejšno vlado in bo že zaradi tega z ukrepi, če ti sploh bodo, zamujala. Lep dan.
... čuj, zaradi norih podražitev se od lakote in mraza lahko umira, od dreka pa ne in za umret glih ni neke nevarnosti, sploh ker tebi Janšatov drek očitno ne smrdi ... no, ampak toti www.rtvslo.si/kolumn...nas/630300 drek je treba počistit, ker toti "kulturni" drek pa iz Ljubljane smrdi vse do Maribora ...

P.S.: računalničar in zbiratelj vojaških uniform in odlikovanj Pavel Car kot direktor (WTF?) Narodnega muzeja Slovenije je samo en izmed carjev prejšnje carske vlade, s katerimi je Janša v samo dveh letih nafilal vse pore družbenega življenja Slovenije ...
Muki sporočil: 1.083
[#2999100] 09.06.22 14:46 · odgovor na: najobj (#2999087)
Odgovori   +    8
Sem mislil, da si prilepil povezavo do "Energetike"......čuj
najobj sporočil: 31.920
[#2999111] 09.06.22 15:50 · odgovor na: Muki (#2999100)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.06.2022 15:54
[Muki]
Sem mislil, da si prilepil povezavo do "Energetike"......čuj
... čuj, jaz pa sem mislil, da je zgoraj boldano vsakemu normalnemu dovolj jasno, da pišem o povezavi med "Sedanje podražitve in seveda bodoče so vse v stilu nekdanjih" in "menda bo opravila tudi analizo zaposlitev pod prejšno vlado", s katero se bigl na totem forumu ukvarja bolj, kot se Golob - že en teden je na oblasti, pa še ni naredil nič - ukvarja s podražitvami ...

P.S.: zdaj sem slišal, da je Janšatov kulturniški car Car zaradi nepojmljivega škandala odstopil, ampak se Car kot vsak pravi kader SDS ni mogel izogniti, da se ob standardnem nakladanju o političnih pritiskih komunajzarskih medijev in stroke toti Car v "zagovor" svojemu vrhovnemu carju Janšatu ne bi še enkrat debelo zlagal - Janša je vlado prevzel marca 2020 - ko je pred vesoljno slovensko javnostjo v TV kamere izjavil www.youtube.com/watc...8buDc&t=6s , češ da je več kot eno leto pred Janšatovo vlado direktorovanje Narodnega muzeja Slovenije prevzel "že" decembra 2019 ... khmm, ker namreč niti Janšatov kulturniški car Car verjetno ni tako blesav, da se samo po letu in pol ne bi spomnil, kdaj je prvič www.nms.si/si/muzej/...i/direktor in upajmo tudi zadnjič v svojem življenju prevzel mesto direktorja Narodnega muzeja Slovenije, kjer pa na spletni strani v naglici očitno še ni uspel izbrisati ali retuširati uvodnega stavka "S 1. decembrom 2020 sem prevzel vodenje častitljive ustanove, Narodnega muzeja Slovenije, za naslednjih pet let." svojega svečanega nagovora ...
aimon sporočil: 1.924
[#2999115] 09.06.22 16:37
Odgovori   +    0
"Naši izdelki imajo zelo malo dodanega sladkorja."
Pecivo iz listnatega testa, ki ni zmrznjeno in ga delajo Italijani, ima veliko dodanega sladkorja. Pri nas sem našel v trgovinah le to pecivo, prenehal sem ga kupovati, čeprav mi je to pecivo všeč, škoda, ker je tako sladko.
FIN-544124 sporočil: 2.879
[#2999233] 12.06.22 05:23
Odgovori   +    4
Ja, nč jamrat.

Če bodo stroški še rasli naj preseli proizvodnjo v Srbijo, kot jo je Don Don.

Srbija ima iz Rusije energente po axtra ugodnih cenah.

Tudi pšenice je po ugodnih cenah kolikor hočeš.

Tudi iz Rusije bo prišla, če bo treba.

Strani: 1