Strani: 1 2

crt sporočil: 27.196
[#2996277] 05.05.22 18:03
Odgovori   +    10
10/10
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2996278] 05.05.22 18:11
Odgovori   +    20
Ko sem tole prebral:

"Za energetsko avtonomijo bo treba pospešiti prehod k obnovljivim virom, in to s podobnim občutkom urgentnosti, kot je bilo pri razvoju cepiv proti covidu. To bo zelo težko usklajevati s podnebnimi zavezami."...

... je bila prva misel: Jep, geostrateginja. Šur. Ti bodo povedali recept...
0531Zavar sporočil: 1.273
[#2996281] 05.05.22 18:49
Odgovori   +    5
Zelo dobra in trezna analiza trenutnih razmer. In žal EU politiki še naprej deluje zmedeno.
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2996282] 05.05.22 18:52 · odgovor na: crt (#2996277)
Odgovori   +    2
A si slučajno podelil točke v okviru Evrovizije? 10 points go to ... (jao, jao)
1127DXSXU sporočil: 833
[#2996283] 05.05.22 19:27
Odgovori   +    27
Zadnja sprememba: 1127DXSXU 05.05.2022 19:27
Precej dolga zgodba.

Gospa je bila svetovalka v NATO za Ukrajino, zato ve marsikaj, je pa zato tudi enostranska. Pravi:
"To je bilo Putinovo sporočilo samo dan po tem, ko je znova grozil z jedrskim orožjem: ne verjamem v mednarodni red in pravila, ravnal bom, kot jaz hočem."

Vendar kdo je začel tako ravnati 20 let nazaj? Že takrat je marsikdo govoril da kdor seje veter žanje vihar.
In vprašajmo se kdo je sedaj pri teh sankcijah prekršil zelo veliko mednarodnih in civilizacijskih norm (vse te izvensodne zamrznitve/zaplembe premoženja ljudi, ki niti s Putinom niti z invazijo nimajo nič, pa sankcije s posrednim in sekundarnim delovanjem). In ko si bo jutri to privoščila neka druga država bo pa na isti strani, ki to sedaj izvaja vsespolšno zgražanje.
ne gre takole. Če so pravila se jih morajo držati vsi.
najobj sporočil: 31.920
[#2996284] 05.05.22 19:32
Odgovori   +    24
... Iz Bruslja nisem videla niti enega dokumenta s strateško vizijo, kako se izviti iz te vojne situacije – kaj se bo zgodilo z Evropo, če bo Ukrajina premagana, oziroma kako želimo, da se ta konflikt konča in kako bomo tja prišli, opozarja geostrateginja Samantha de Bendern. ...

... evo, dokler geostrateginja Samantha de Bendern ne bo zgolj pomislila na dejstvo, da je v Ukrajini leta 2001 po popisu prebivalstva upload.wikimedia.org...ussian.svg skupaj s 40 milijoni Ukrajincev 25 let v miru živelo več kot 8 milijonov Rusov, ki ob zmagi NATO pakta - kaj pa je vojaška pomoč "demokratičnega" zahoda drugega kot vojna NATO pakta - v Ukrajini v "demokratičnih" mejah zaradi neizogibnega maščevanja Ukrajincev ne bodo mogli živeti in jim nič drugega kot deportacija vseh 8 milijonov v Rusijo ali smrt v Ukrajini preprosto ne ostane, je njeno mešanje vzrokov in posledic začinjeno z roftarskim psihoanaliziranjem Putina še bolj enostranski bulšit, kot je nakladanje samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov, ki svet hote ali nehote razumejo, kot ga razumejo psihopati, ki so na oni strani velike luže napisali toti en.wikipedia.org/wik...rticles[6] dokument ...

P.S.: ob podobnih "geostrategih" kot je Samantha de Bendern, geostrategija kmalu res ne bo več potrebna, ker "geo" po razumevanju starih Grkov oziroma Zemlja po slovensko ne bo več obstajala ...
crt sporočil: 27.196
[#2996285] 05.05.22 20:16 · odgovor na: FIN-379669 (#2996282)
Odgovori   +    0
ne znam odgovoriti, ne poznam sistema :)
Gustl sporočil: 13.629
[#2996286] 05.05.22 20:26 · odgovor na: crt (#2996285)
Odgovori   +    0
[]
ne znam odgovoriti, ne poznam sistema :)
Max je 12/12 :)
hostamox sporočil: 8.460
[#2996290] 05.05.22 20:44 · odgovor na: crt (#2996277)
Odgovori   +    1
Od kdaj so ti všeč apokalipticne napovedi:),
Nisi agnostik:)

Cena zit je bila okoli 100 eur tona ali še manj v bolj odročnih krajih.
Pri 300 eur tono, se bo žita pridelovalo marsikje.
Meni je zanimiva za opazovat npr Indija polno malih kmetov in relativno majhni donosi po ha.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2996291] 05.05.22 20:49 · odgovor na: (#2996288)
Odgovori   +    11
[alek14]
Če s tem namiguješ na NATOvo oz. zahodno vmešavanje v Ukrajino...

Ta pristop so prva začele uporabljati ZDA 20 let nazaj v Iraku in potem skupaj z različnimi zahodnimi koalicijami uporabila še v več nadaljnih agresijah, med drugim najbolj odkrito in škodljivo v Libiji.
crt sporočil: 27.196
[#2996293] 05.05.22 20:57 · odgovor na: hostamox (#2996290)
Odgovori   +    9
[hostamox]
Od kdaj so ti všeč apokalipticne napovedi:),
Nisi agnostik:)
vsec mi je v duhu onega iz sherlock holmesa - "ce damo stran vse, kar ni mozno, potem je tisto, kar ostane, ocitno res, pa ce zgleda se tako neverjetno".

namrec trenutno je po mojem vtisu na tapeti cuda enih verovanj, ki sploh ne grejo skupaj in je fajn pokazati na to, kaksne so v bistvu koncne posledice neke interpretacije, ce jo zares resno vzamemo.

sicer kar pravis zgoraj "apokalipticne" ... verjetno si ze kdaj opazil moje veselje nad tem, da smo dali skozi jugo, ker smo s tem dobro pripravljeni da danasnji svet -- v smislu, da imamo dosti sirso paleto izkusenj od sedanjega zelo udobnega zivljenja in da smo ocitno pri tem ostali povsem zivi. kdo bi mogoce celo pripomnil, da je to bilo koristno, ampak bi potem izbuhnilo obmetavanje z jugonostalgiki in komunajzarji :))
crt sporočil: 27.196
[#2996294] 05.05.22 20:59 · odgovor na: 1127DXSXU (#2996291)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: crt 05.05.2022 21:03
to je vsekakor tocno.

vendar ce joze pocne X, to ne pomeni, da janez ne pocne X (in da ne bo reakcije na to).

joze in janez se bosta garbala ne glede na to, a so vmes klici iz publike "to pa ni konsistentno". to pac nima prakticnega pomena.

vcasih so bili tu gor ideolosko cisti pogovori na temo "ce si na ulici in vidis, da moz pretepa zeno, potem ne smes poseci vmes, ker ce ja, potem nisi pravi libertarec".

odgovor na to je seveda "bmk ce sem pravi libertarec, tejle okrvavljeni tetici je primerno pomagati".
rx170 sporočil: 6.403
[#2996298] 05.05.22 21:53 · odgovor na: crt (#2996277)
Odgovori   +    4
[]
10/10
Nasprotno. Poln intervju klišejev brez neke resnejše analitične vrednosti.
najobj sporočil: 31.920
[#2996301] 05.05.22 22:40 · odgovor na: (#2996289)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: najobj 05.05.2022 22:48
[alek14]
Jup. Neugodno za Ruse. Mogoče pa ne bodo hoteli biti pod Putinom ali karkoli bo že ostalo za njem.
V bustvu se tem 8 miljinom Rusom zelo slabo piše. Če bi Putin pustil Ukrajino, da gre na zahod (kar je sama želela - življenje pod Rusijo je mizerno), bi teh 8 miljonov še celo lepše živelo - tako pa so se slabo odločili.
... čuj, tole forum.finance.si/?m=...855&single preberi, sploh pa poglej od nastavljenih ameriških pajacov zradirano jasno izraženo ljudsko voljo upload.wikimedia.org...%85-en.png zadnjih legitimnih volitev v Ukrajini, da ne bom še enkrat isto pisal, ker sem s ponavljanjem istih na internetu z nekaj kliki lahko preverljivih dejstev že sam sebi dosadan ...

P.S.: če kdo na totem forumu slučajno misli, da se bodo Američani in Angleži v Ukrajini borili kaj drugače kot do zadnjega Ukrajinca, se je rahlo zajebal, ker so si tudi v WW2 šele po 27 milijonih ruskih žrtev Američani in Angleži z vrhunskim piarom in s hollywoodsko propagando - niti v Jugi ni bilo posnetih toliko partizanskih filmov, kot sem videl ameriških in angleških "partizanskih" filmov v kinu in na TV - po WW2 pripisali vse zasluge za zmago nad na ruski fronti izčrpano nemško vojsko in za zlom Hitlerja ... khmm, ker so namreč med WW2 s svojo vojsko Američani prvič - v 10 letih trajanja so v obeh svetovnih morijah ob japonskem napadu na Pearl Harbor na svojem ozemlju sredi Tihega oceana doživeli 1 (en) dan vojne - in so Angleži s svojo vojsko drugič stopili na evropski kontinent, potem ko so na začetku vojne prvič sl.wikipedia.org/wik...ija_Dinamo herojski Angleži s 330.000 (tristo trideset tisoč) vojaki - Nemci še niso bili izčrpani od bojev na ruski fronti - pred Nemci uspešno pobegnili nazaj na otok ...
1127DXSXU sporočil: 833
[#2996302] 05.05.22 22:48 · odgovor na: crt (#2996294)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: 1127DXSXU 05.05.2022 23:03
[]
to je vsekakor tocno.

vendar ce joze pocne X, to ne pomeni, da janez ne pocne X (in da ne bo reakcije na to).

joze in janez se bosta garbala ne glede na to, a so vmes klici iz publike "to pa ni konsistentno". to pac nima prakticnega pomena.

vcasih so bili tu gor ideolosko cisti pogovori na temo "ce si na ulici in vidis, da moz pretepa zeno, potem ne smes poseci vmes, ker ce ja, potem nisi pravi libertarec".

odgovor na to je seveda "bmk ce sem pravi libertarec, tejle okrvavljeni tetici je primerno pomagati".
Seveda, prejšni greh ni popolnoma nobeno opravičilo za nov greh.

Vseeno pa tisti, ki so prej najbolj kršili vsa mednarodna pravila, ne morejo biti sedaj najbolj glasni, ko jih kršijo drugi.

Sama vojna postaja sicer izjemno tragična. Mrtvih je vsakodnevno izjemno veliko ljudi. In teli Angleži in Američani bi konflikt preko drugih hrbtov zelo radi še poglabljali, namesto da bi zagovarjali takojšno zaustavitev spopadov ne glede na to kaj in kdaj se bodo kasneje zmenili... lahko je biti takole odločen, medtem ko Ukrajinski vojaki v stotinah dnevno umirajo na fronti.

In njen poziv k vojni ekonomiji je izven vseh proporcev. Že tako so nas privlekli čist preveč v konflikt, zdaj bi pa še cel kontinent radi spravili v izredno stanje.
crt sporočil: 27.196
[#2996308] 05.05.22 23:46 · odgovor na: 1127DXSXU (#2996302)
Odgovori   +    3
razlicno bereva tekst.

osebno gledam takole:

- tistega o "ne ravnajo po pravilih mednarodne skupnosti" ne vidim kot zgrazanje (moralno oceno), temvec kot eno od uporabnih informacij (takticno oceno) - nasprotnik je rules based? yes? no? no. ok.

- tistega o vojni ekonomiji ne gledam kot poziv "dajmo zdaj to napravit", temvec kot prikaz, kaj je smer inercije in priliko za razmislek o tem, ne da bi se pretvarjali, da pot ne vodi tja.

to je samo pojasnilo, ti imas svoje mnenje in vse ok s tem.
Rakijan sporočil: 1.263
[#2996314] 06.05.22 06:33
Odgovori   +    6
Ojojoj.. Ojojoj.. Ni nam pomoci.. Tezki vizionarji u pm.. Sem vedu, da ima ta from farm to fork strategy globlji pomen.. Iz travnika na kroznik.. Jebes zrezek, ce so kobilice (se) zastonj.. Pa crvi, scurki itd.. Aja v bistvu gremo na azijski sistem.. No, ce izgubis kolonije in izkoriscevalsko plenilske dobrine se gres pa pac lahko vojno ekonomijo. Vzroki in posledice hhhh (smeh, sarkazem, zalost,..) .. Samo moc steje.. Tlaci dok si jaci.. Putin je doktor. Samodrzec ja (smeh, zalost, jok..) Hate the game not the player
.. Kar sejes to zanjes, EU hlapec.
XZDRA4 sporočil: 702
[#2996316] 06.05.22 07:29 · odgovor na: 1127DXSXU (#2996302)
Odgovori   +    3
Jao, jao!
Rusi so vzdržali zaradi ogromne pomoči USA in VB v orožju. Poleg tega je SSSR napadla Poljsko. Poleg tega je zaradi Stalinovih čistk bila vojska SSSR zelo oslabljena. itd,itd...
SSSR je bila navadna imperialistična tvorba. Kot sedaj Rusija.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2996317] 06.05.22 07:45 · odgovor na: (#2996312)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: 1127DXSXU 06.05.2022 07:59
[alek14]
Spopadov ni mogoče ustaviti dokler Rusija ne gre iz Ukrajine ali pa Ukrajina reče, da se preda. Ni naš interes.
Ni naš interes? Naš?!? NAŠ? Kdo smo "mi" in kdo ima pravico govoriti v imenu "nas"?

Kaj je "naš" interes pri takih stvareh, ki življensko zadevajo mojo državo in življenje ne bo določal ne eden ne drugi forumaš.
Pa tudi razni dobro pumpači javnega mnenja iz tujine ne. Če je sploh v resnici karkoli v tem lahko "naš interes".

Kar se Ukrajine tiče mi sploh ne bi smeli imeti besede v tem kaj je NJIHOV medsebojni interes. Rusov in Ukrajincev. Ki jih tam vsak dan na vsaki strani umre stotine. Našega interesa tam ne vidim, imamo pa seveda lahki naše "mnenje" in naša "načela". Da bi pa imeli interes? No, v moji ulici že noben nima interesa vezanega z mejo in narodnostno ureditvijo Ukrajine.

Glede same vsebine, da se spopadov ne da ustaviti, pa ni v tem nobene logike. Seveda se jih da. Brez da se Rusi umikajo in brez da se Ukrajinci predajo. Temu se reče premirje na zatečenih pozicijah. In ne boš verjel večina vojn v zadnjem stoletju se je končala ravno na tak način. Najprej s neskončnim včasih tudi več desetletnim premirjem in potem so nekoč podpisali še mirovni sporazum.
In glede na vhodne parametre lahko najmanj 90% predvidimo, da se bo tudi ta spopad končal tako. Vprašanje je samo koliko mrtvih bo prej tam na bojišču in koliko gospodarske škode po svetu, da se bodo resno lotili trajne prekinitve spopada.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2996318] 06.05.22 07:51 · odgovor na: XZDRA4 (#2996316)
Odgovori   +    7
[XZDRA4]
Jao, jao!
Rusi so vzdržali zaradi ogromne pomoči USA in VB v orožju. Poleg tega je SSSR napadla Poljsko. Poleg tega je zaradi Stalinovih čistk bila vojska SSSR zelo oslabljena. itd,itd...
SSSR je bila navadna imperialistična tvorba. Kot sedaj Rusija.
Berem tole kar si odgovoril na moj post, pa ne vidim nobene povezave niti z mojim postom niti s člankom.
Govoriš o drugem obdobju in drugi državi, o drugih temah, ... o katerih se meni ne ljubi razglabljat.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2996327] 06.05.22 09:01 · odgovor na: (#2996312)
Odgovori   +    9
Scholz in Biden sta ravnokar rekla, da nobenih ozemeljskih sprememb ne bo. Torej Rusi morajo ven in to je to, po 1 mesecu, 1 letu ali 10 letih.
P.S. če jih motijo meje so sami zajebali, ker so jih postavili v času SZ :)
rx170 sporočil: 6.403
[#2996329] 06.05.22 09:12 · odgovor na: (#2996312)
Odgovori   +    12
[alek14]
Spopadov ni mogoče ustaviti dokler Rusija ne gre iz Ukrajine ali pa Ukrajina reče, da se preda. Ni naš interes.
Kaj pa je naš interes? In kdo smo mi?

Da v Ukrajini obstaja skorumpirani režim, ki 8 let bombardira prebivalstvo in ima nacistične enote inkorporirane v oborožene sile?

Da plačujem drag bencin/plin in se vozim na parne in nepoarne dneve, ker naši voditelji slaboumno podpirajo prej omenjeni kijevski režim?

Da nekritično sprejemamo narative tistih, ki so epsko zamočili tako epidmeijo kot tudi sramotno izgubili vojno v Afganistanu?
rx170 sporočil: 6.403
[#2996330] 06.05.22 09:13 · odgovor na: Rokc5 (#2996327)
Odgovori   +    7
[Rokc5]
Scholz in Biden sta ravnokar rekla, da nobenih ozemeljskih sprememb ne bo. Torej Rusi morajo ven in to je to, po 1 mesecu, 1 letu ali 10 letih.
P.S. če jih motijo meje so sami zajebali, ker so jih postavili v času SZ :)
Isti Bidfen, ki je za Afganistan izjavil, da je "great success"?
1127DXSXU sporočil: 833
[#2996344] 06.05.22 11:00 · odgovor na: Rokc5 (#2996327)
Odgovori   +    8
[Rokc5]
Scholz in Biden sta ravnokar rekla, da nobenih ozemeljskih sprememb ne bo. Torej Rusi morajo ven in to je to, po 1 mesecu, 1 letu ali 10 letih.
P.S. če jih motijo meje so sami zajebali, ker so jih postavili v času SZ :)
Ja, saj ni ozemeljskih sprememb tudi v Izraelu in na Cipru, pa v Iraku, Siriji, Bosni, Kosovu, ...
Pa če še malo dlje pogledamo vidimo Tajvan, Korejo, Japonske otoke, da ne govorimo o Indiji in Pakistanu ... O nekaterih mejah že dolgo ni soglasja. In jih še dolgo ne bo.

Na koncu dneva pa Biden skoraj gotovo ne bo več naslednji Predsednik (če ne drugega bo pa zdaj res prestar), Sholtz-u tudi ne kaže dobro. Kakšna bo tam nekoč meja se bodo zmenili ljudje tam, drugi mesec, drugo leto al pa čez 50 let.
Na tistem ozemlju se je v zadnjih 110 letih meja že 10 krat spremenila. Pa prej ravno tako. Velika večina teh siromakov, ki tam dnevno (junaško!)umirajo vidijo tisto zemljo prvič in zadnjič. In od nje niso nikoli nič imeli in ne glede na mejo ne bodo od nje nič imeli. Zanimivo, ka naredi psiha, ane.
XZDRA4 sporočil: 702
[#2996348] 06.05.22 11:13 · odgovor na: 1127DXSXU (#2996318)
Odgovori   +    6
OK, ni problema "ker so si tudi v WW2 šele po 27 milijonih ruskih žrtev"... namigovanje na neslutene žrtve itd. Ampak te žrtve so bile večinoma po njihovi krivdi, tudi vojno so so-zakuhali oni. Kot sedaj. Režim in politika Rusije sta nespremenjeni; zgodovina se ponavlja kot tragedija za ruski narod in predvsem za njihove sosede.
Seveda se bodo morali boriti Ukranjinci in ne ZDA in ostali. Vojaška pomoč bo pa permanentna. Mora biti permanentna, da se rusko vojsko čim bolj utrudi in oslabi. Zakaj? Ne zaradi plina iz ZDA, ampak ker se sedaj pripravlja skok na vzhod Moldavije in nadalje na Baltik. Madžarska jim pade kot zrela hruška, nato smo pa na vrsti že mi. zato je potrebno biti to vojno z vsemi močmi. Da se Ruse omeji in zameji, tako kot se je komunizem v Vietnamu in Koreji (in uničil nacifašizem med WW2). Podobno kot pri kurativi, če je že preventiva kiksnila.
Sicer mi pa gre na jetra, kadar nekdo dokazuje, da sta za vsako sranje, ki jo naredi Rusija sokriva ZDA in NATO. Postanite kolumnist Dnevnika.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2996354] 06.05.22 11:48 · odgovor na: XZDRA4 (#2996348)
Odgovori   +    3
Sicer mi pa gre na jetra, kadar nekdo dokazuje, da sta za vsako sranje, ki jo naredi Rusija sokriva ZDA in NATO....
Ja, posploševanje res ni dobro. In tudi fantaziranje ne.
To pravim zato ke se spet prerekate z nečim, kar ni bilo v mojem postu nikjer rečeno (in kar se mene tiče tudi ne mislim, da bi bili za vse krivi ZDA in NATO, še daleč ne).

ampak bodi za sedaj dovolj, i'm out :-)
najobj sporočil: 31.920
[#2996357] 06.05.22 12:18 · odgovor na: XZDRA4 (#2996316)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: najobj 06.05.2022 12:21
[XZDRA4]
Jao, jao!
Rusi so vzdržali zaradi ogromne pomoči USA in VB v orožju.
Poleg tega je SSSR napadla Poljsko. Poleg tega je zaradi Stalinovih čistk bila vojska SSSR zelo oslabljena. itd,itd...
SSSR je bila navadna imperialistična tvorba. Kot sedaj Rusija.
... OK, ker takrat še ni bilo interneta, pa tudi mene še ni bilo, da bi kot danes "demokratično" vojaško pomoč Ukrajini lahko sam preveril, zato ne morem trditi, če je to z ogromno pomočjo Rusom še ena angloameriška pravljica o njihovi zmagi nad Hitlerjem ... no, vsekakor pa me zanima - še enkrat sem pogledal na zemljevid, da bi preveril, koliko od Nemcev okupirane Evrope je bilo na prostoru med Ameriko in Anglijo - če so Američani in Angleži svoje tanke in težko orožje kot toto tvojo "ogromno pomoč" Rusom preko od Nemcev okupirane Evrope po železnici dostavljali z vlaki ali pa so Američani in Angleži svoje tanke in težko orožje mimo nemške mornarice dostavljali z ladjami po Baltskem morju ... khmm, ker okoli od Nemcev okupirane Norveške je večji del leta zaradi neugodnega vremena z ladjami do Rusije nemogoče priti, direkt iz Alaske v Ameriki preko cele Sibirije pa je malo predaleč, čeprav iz Amerike tudi čez Atlantski ocean mimo nemške mornarice ni glih blizu, Američani pa takih upload.wikimedia.org...An-124.jpg letečih zverin niso imeli ... alzo, če skrajšam, ne morem verjeti, koliko polpismenih z vrhunskim piarom in s hollywoodsko propagando napumpanih budal brez kančka logike in znanja zemljepisa se najde na totem forumu ...
najobj sporočil: 31.920
[#2996358] 06.05.22 12:37 · odgovor na: XZDRA4 (#2996348)
Odgovori   +    8
[XZDRA4]
OK, ni problema "ker so si tudi v WW2 šele po 27 milijonih ruskih žrtev"... namigovanje na neslutene žrtve itd. Ampak te žrtve so bile večinoma po njihovi krivdi, tudi vojno so so-zakuhali oni. Kot sedaj. Režim in politika Rusije sta nespremenjeni; zgodovina se ponavlja kot tragedija za ruski narod in predvsem za njihove sosede.
Seveda se bodo morali boriti Ukranjinci in ne ZDA in ostali. Vojaška pomoč bo pa permanentna. Mora biti permanentna, da se rusko vojsko čim bolj utrudi in oslabi. Zakaj? Ne zaradi plina iz ZDA, ampak ker se sedaj pripravlja skok na vzhod Moldavije in nadalje na Baltik. Madžarska jim pade kot zrela hruška, nato smo pa na vrsti že mi. zato je potrebno biti to vojno z vsemi močmi. Da se Ruse omeji in zameji, tako kot se je komunizem v Vietnamu in Koreji (in uničil nacifašizem med WW2). Podobno kot pri kurativi, če je že preventiva kiksnila.
Sicer mi pa gre na jetra, kadar nekdo dokazuje, da sta za vsako sranje, ki jo naredi Rusija sokriva ZDA in NATO. Postanite kolumnist Dnevnika.
... čuj, celo če pozabim na zadnje legitimne volitve upload.wikimedia.org...%85-en.png , je med več kot 8 milijonov Rusov in 40 milijonov Ukrajincev v samostojni(!) Ukrajini bil 25 let mir, potem pa so se zgodile ameriške www.youtube.com/watc...IvRljAaNgg telefonske "volitve" ukrajinske vlade in ti še vedno trobiš, da skupaj s svojo razširjeno vojsko justicenow.de/wp-con..._new-1.jpg zbrano v NATO paktu Amerika z vojno v Ukrajini nima nič ... eh, jebiga ...

P.S.: tukaj www.rtvslo.si/rtv365...56906?s=tv od 13:15 naprej poslušaj, kaj je zelo nediplomatsko povedal - res je že star, ampak nima razloga za takšne laži - naš diplomat Rupel, češ kako so po izgubljeni sprovocirani vojni svojega v Ameriki šolanega gruzijsko-ukrajinskega politika in danes ameriškega upokojenca Sakašvilija preko Ukrajine in Belorusije Američani planirali osvajalski pohod na Kremelj, proti čemur Putin na hrbtih žrtovanih Ukrajincev bojuje proxy vojno z Američani ... aja, tisto tvoje namigovanje na namigovanje glede na 27 milijonov umrlih - ni važno katerih - ljudi je ogabno in ni vredno komentarja ...
mkmkmk sporočil: 24
[#2996360] 06.05.22 12:40 · odgovor na: najobj (#2996284)
Odgovori   +    7
[najobj]
... Iz Bruslja nisem videla niti enega dokumenta s strateško vizijo, kako se izviti iz te vojne situacije – kaj se bo zgodilo z Evropo, če bo Ukrajina premagana, oziroma kako želimo, da se ta konflikt konča in kako bomo tja prišli, opozarja geostrateginja Samantha de Bendern. ...

... evo, dokler geostrateginja Samantha de Bendern ne bo zgolj pomislila na dejstvo, da je v Ukrajini leta 2001 po popisu prebivalstva upload.wikimedia.org...ussian.svg skupaj s 40 milijoni Ukrajincev 25 let v miru živelo več kot 8 milijonov Rusov, ki ob zmagi NATO pakta - kaj pa je vojaška pomoč "demokratičnega" zahoda drugega kot vojna NATO pakta - v Ukrajini v "demokratičnih" mejah zaradi neizogibnega maščevanja Ukrajincev ne bodo mogli živeti in jim nič drugega kot deportacija vseh 8 milijonov v Rusijo ali smrt v Ukrajini preprosto ne ostane, je njeno mešanje vzrokov in posledic začinjeno z roftarskim psihoanaliziranjem Putina še bolj enostranski bulšit, kot je nakladanje samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov, ki svet hote ali nehote razumejo, kot ga razumejo psihopati, ki so na oni strani velike luže napisali toti en.wikipedia.org/wik...rticles[6] dokument ...

P.S.: ob podobnih "geostrategih" kot je Samantha de Bendern, geostrategija kmalu res ne bo več potrebna, ker "geo" po razumevanju starih Grkov oziroma Zemlja po slovensko ne bo več obstajala ...

Natančni opis zgornje slike, ki prikazuje popis prebivalstva, je "Percentage of population that identified Russian as their native language (2001 census)" (tega seveda nisi navedel, celo obratno, trdiš, da gre za Ruse) kar je bistvena razlika od trditve, da slika prikazuje nacionalno sestavo. V Ukrajini je pač bil ruski jezik v sovjetskih časih nadrejen ukrajinskemu, in posledice tega so vidne tudi v popisu iz 2001 (z leti, sploh pa s to vojno, bo tega vedno manj). Večina Ukrajincev govori oba jezika in sklep "kdor govori rusko, je Rus" ne drži. Npr. po tvoji interpretaciji naj bi 2001 torej v Kijevu bilo 25,4% Rusov, dejansko pa jih je 6% (korektna povezava: en.wikipedia.org/wik...us_(2001)) Zato lahko vztrajno sklicevanje na to sliko štejemo za dezinformacijo in manipulacijo.
najobj sporočil: 31.920
[#2996361] 06.05.22 12:57 · odgovor na: mkmkmk (#2996360)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 06.05.2022 13:04
[mkmkmk]
> [najobj]
> ... Iz Bruslja nisem videla niti enega dokumenta s strateško vizijo, kako se izviti iz te vojne situacije – kaj se bo zgodilo z Evropo, če bo Ukrajina premagana, oziroma kako želimo, da se ta konflikt konča in kako bomo tja prišli, opozarja geostrateginja Samantha de Bendern. ...
> ... evo, dokler geostrateginja Samantha de Bendern ne bo zgolj pomislila na dejstvo, da je v Ukrajini leta 2001 po popisu prebivalstva upload.wikimedia.org...ussian.svg skupaj s 40 milijoni Ukrajincev 25 let v miru živelo več kot 8 milijonov Rusov, ki ob zmagi NATO pakta - kaj pa je vojaška pomoč "demokratičnega" zahoda drugega kot vojna NATO pakta - v Ukrajini v "demokratičnih" mejah zaradi neizogibnega maščevanja Ukrajincev ne bodo mogli živeti in jim nič drugega kot deportacija vseh 8 milijonov v Rusijo ali smrt v Ukrajini preprosto ne ostane, je njeno mešanje vzrokov in posledic začinjeno z roftarskim psihoanaliziranjem Putina še bolj enostranski bulšit, kot je nakladanje samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov, ki svet hote ali nehote razumejo, kot ga razumejo psihopati, ki so na oni strani velike luže napisali toti en.wikipedia.org/wik...rticles[6] dokument ...
>
> P.S.: ob podobnih "geostrategih" kot je Samantha de Bendern, geostrategija kmalu res ne bo več potrebna, ker "geo" po razumevanju starih Grkov oziroma Zemlja po slovensko ne bo več obstajala ...
Natančni opis zgornje slike, ki prikazuje popis prebivalstva, je "Percentage of population that identified Russian as their native language (2001 census)" (tega seveda nisi navedel, celo obratno, trdiš, da gre za Ruse) kar je bistvena razlika od trditve, da slika prikazuje nacionalno sestavo. V Ukrajini je pač bil ruski jezik v sovjetskih časih nadrejen ukrajinskemu, in posledice tega so vidne tudi v popisu iz 2001 (z leti, sploh pa s to vojno, bo tega vedno manj). Večina Ukrajincev govori oba jezika in sklep "kdor govori rusko, je Rus" ne drži. Npr. po tvoji interpretaciji naj bi 2001 torej v Kijevu bilo 25,4% Rusov, dejansko pa jih je 6% (korektna povezava: en.wikipedia.org/wik...us_(2001)) Zato lahko vztrajno sklicevanje na to sliko štejemo za dezinformacijo in manipulacijo.
... čuj, tukaj en.wikipedia.org/wiki/Ukraine piše, da je bilo leta 2001 v Ukrajini med 48.457.102 prebivalci 77.8% Ukrajincev in 17.3% Rusov ... evo, ti pa zdaj vzami kalkulator, izračunaj koliko milijonov ljudi je to in kje bi naj teh 8.383.078 ljudi glede na navedene procente deleža Rusov na toti upload.wikimedia.org...ussian.svg moji "dezinformaciji in manipulaciji" po tvojem živeli ...

P.S.: to forum.finance.si/?m=...358&single preberi in če nič drugega vsaj Rupla komentiraj ... khmm, če seveda zmoreš ...

Strani: 1 2