Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[#2993016] 23.03.22 13:39
Odgovori   +    27
Zadnja sprememba: vrac 23.03.2022 13:41
To se je dalo slutiti že ob nastopu korona krize, da bo tovarna v Novem mestu med prvimi na udaru. Zgleda, da jo bodo prvo zaprli. To se dogaja tudi zato, ker ob velikodušnem dajanju državnih pomoči naši nesposobni politiki niso izposlovali varovalke, da ne bi Renault kar meni nič tebi mogel zapreti tovarne. Jasno, da bodo ob zmanjšanju povpraševanja najprej zaprli tovarno, kjer jih zaprtje stane najmanj. Drugje so odškodnine težke lahko tudi stotine miijonov, če ena stran krši podpisane dogovore. Pri nas pa lahko tujci samo pomahajo v slovo in povejo, znajdite se sami.
simona2 sporočil: 2.204
[#2993020] 23.03.22 14:29 · odgovor na: vrac (#2993016)
Odgovori   +    42
Zadnja sprememba: simona2 23.03.2022 14:41
1. Ni res, da Renault kar "meni nič, tebi nič" zapira tovarno. Ful raje bi jo imeli odprto, pa da bi v njej delali dobiček in fajn služili. Tovarno zapirajo, ker je le to ekonomsko upravičeno.
2. Lahko bi jo imeli kljub ekonomski neupravičenosti odprto, pa bi dobili še dodatne subvencije in bi iz vsakega porabljenega državnega evra nastala dva minus.
3. Vedno ob vsaki krizi se umakneš iz perifernih držav, da ohraniš osnovo, ker če ne, bo "crknilo" vse.
4. Pozabljate na pogajalske možnosti: Revoz sem pride pod takimi pogoji, drugače gre na Slovaško. Ali se mu da subvencije, da je 20 let tukaj - ali pa ga ni.
5. Tako trgi, tako analitiki, tako "poznavalci" absolutno podcenjujejo, kaj se je medkoronsko dogajalo in kaj se je pokoronsko in dodatno poukrajinsko zgodilo v svetovnem gospodarstvu: cene plina, cene elektrike, pomanjkanje čipov, pomanjkanje jekla, pomanjkanje tuljav, pomanjkanje vezij, pritiski na višje plače zaradi inflacije -- pa lahko še sto naštejem - je proizvodnje čisto ohromilo...
6.In se mi drzne še kdo razlagat, da ne bo stagflacije, da ne bo stagnacije, da ne bo brezposelnosti in da bomo v neskončnost tiskali denar... ja, mi pa Venezuela....
7. vsi pametni od politikov do centralnih bank so mislili, da lahko za dva meseca ugasnejo cel svet, pa da je ok, ko prižgejo nazaj, pa se še malo hecajo s prižiganjem in spet ugašanjem... vrgli smo se z 20. nadstropja in zdaj se čudimo, da smo treščili ob tla...
gorans sporočil: 652
[#2993021] 23.03.22 14:49 · odgovor na: simona2 (#2993020)
Odgovori   +    3
[simona2]
1. Ni res, da Renault kar "meni nič, tebi nič" zapira tovarno. Ful raje bi jo imeli odprto, pa da bi v njej delali dobiček in fajn služili. Tovarno zapirajo, ker je le to ekonomsko upravičeno.
2. Lahko bi jo imeli kljub ekonomski neupravičenosti odprto, pa bi dobili še dodatne subvencije in bi iz vsakega porabljenega državnega evra nastala dva minus.
3. Vedno ob vsaki krizi se umakneš iz perifernih držav, da ohraniš osnovo, ker če ne, bo "crknilo" vse.
4. Pozabljate na pogajalske možnosti: Revoz sem pride pod takimi pogoji, drugače gre na Slovaško. Ali se mu da subvencije, da je 20 let tukaj - ali pa ga ni.
5. Tako trgi, tako analitiki, tako "poznavalci" absolutno podcenjujejo, kaj se je medkoronsko dogajalo in kaj se je pokoronsko in dodatno poukrajinsko zgodilo v svetovnem gospodarstvu: cene plina, cene elektrike, pomanjkanje čipov, pomanjkanje jekla, pomanjkanje tuljav, pomanjkanje vezij, pritiski na višje plače zaradi inflacije -- pa lahko še sto naštejem - je proizvodnje čisto ohromilo...
6.In se mi drzne še kdo razlagat, da ne bo stagflacije, da ne bo stagnacije, da ne bo brezposelnosti in da bomo v neskončnost tiskali denar... ja, mi pa Venezuela....
7. vsi pametni od politikov do centralnih bank so mislili, da lahko za dva meseca ugasnejo cel svet, pa da je ok, ko prižgejo nazaj, pa se še malo hecajo s prižiganjem in spet ugašanjem... vrgli smo se z 20. nadstropja in zdaj se čudimo, da smo treščili ob tla...
Evo drznem si, ne bo stagflacije...
Z zadnjo točko se pa strinjam:)
peterw sporočil: 1.943
[#2993023] 23.03.22 15:02 · odgovor na: (#2993022)
Odgovori   +    0
[Cave_canem]
Če lahko parafraziram Kassovitzev film...nismo še treščili ob tla, mi še vedno padamo iz 20. štuka in si govorimo, da gre zaenkrat še vse ok.
Naslov filma? To moram videt
simona2 sporočil: 2.204
[#2993028] 23.03.22 15:26 · odgovor na: gorans (#2993021)
Odgovori   +    1
res je, ne bo --- k je že :)
najobj sporočil: 31.920
[#2993029] 23.03.22 15:27 · odgovor na: vrac (#2993016)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 23.03.2022 15:31
[vrac]
To se je dalo slutiti že ob nastopu korona krize, da bo tovarna v Novem mestu med prvimi na udaru. Zgleda, da jo bodo prvo zaprli. To se dogaja tudi zato, ker ob velikodušnem dajanju državnih pomoči naši nesposobni politiki niso izposlovali varovalke, da ne bi Renault kar meni nič tebi mogel zapreti tovarne. Jasno, da bodo ob zmanjšanju povpraševanja najprej zaprli tovarno, kjer jih zaprtje stane najmanj. Drugje so odškodnine težke lahko tudi stotine miijonov, če ena stran krši podpisane dogovore. Pri nas pa lahko tujci samo pomahajo v slovo in povejo, znajdite se sami.
... eh, pa kaj ti spet ni prav, saj Francozi delajo točno to forum.finance.si/?m=...015&single , kar si zahteval od EU, in sicer da Putina ustavijo za vsako ceno, cena je uvoz ruske energije in v Novem mestu pač ne bodo več trošili energije, ki jo sicer uvozijo iz Rusije ...

P.S.: v onem postu si pozabil napisat, s čem in kako bo krenil, predvsem pa zakaj bo Putin krenil dalje proti Poljski, Litvi, Latviji, Estoniji, Finski in se na pohodu čez Evropo tip sam ne bo ustavil pred Portugalsko, ker tam se začne Atlantski ocean in od tam nima kam dalje, ker Amerika preko oceana je le malo predaleč ...
Gregor1976 sporočil: 537
[#2993030] 23.03.22 15:36 · odgovor na: simona2 (#2993020)
Odgovori   +    1
Hm. A zdaj je že dejstvo, da jo zapirajo...? Ker iz članka sem razbral, da je to skrajna možnost...
Gregor1976 sporočil: 537
[#2993031] 23.03.22 15:48
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: Gregor1976 23.03.2022 15:49
Polprevodniki in Ukrajina so verjetno krizo res še pospešili, ampak je pa že nekaj časa jasno, da se bo v prihodnosti avtomobilska industrija precej skrčila. Prihaja račun za zeleni prihod in elektrifikacijo. Bo še zanimivo, ko bodo pristojni končno ugotovili, da cel ta zeleni scenarij energetsko ni vzdržen, vsaj ne po tako agresivnem prehodu, kot je v načrtu. Dejstvo pa je tudi, da mladim avto več ne pomeni toliko, kot je pomenil generacijam pred njimi. Prihodnost je "car sharing". Posledično se bo prodaja precej znižala, tovarne se bodo zapirale.
slovenecnb1 sporočil: 5.625
[#2993033] 23.03.22 15:53 · odgovor na: gorans (#2993021)
Odgovori   +    6
[gorans]
> [simona2]
> 1. Ni res, da Renault kar "meni nič, tebi nič" zapira tovarno. Ful raje bi jo imeli odprto, pa da bi v njej delali dobiček in fajn služili. Tovarno zapirajo, ker je le to ekonomsko upravičeno.
> 2. Lahko bi jo imeli kljub ekonomski neupravičenosti odprto, pa bi dobili še dodatne subvencije in bi iz vsakega porabljenega državnega evra nastala dva minus.
> 3. Vedno ob vsaki krizi se umakneš iz perifernih držav, da ohraniš osnovo, ker če ne, bo "crknilo" vse.
> 4. Pozabljate na pogajalske možnosti: Revoz sem pride pod takimi pogoji, drugače gre na Slovaško. Ali se mu da subvencije, da je 20 let tukaj - ali pa ga ni.
> 5. Tako trgi, tako analitiki, tako "poznavalci" absolutno podcenjujejo, kaj se je medkoronsko dogajalo in kaj se je pokoronsko in dodatno poukrajinsko zgodilo v svetovnem gospodarstvu: cene plina, cene elektrike, pomanjkanje čipov, pomanjkanje jekla, pomanjkanje tuljav, pomanjkanje vezij, pritiski na višje plače zaradi inflacije -- pa lahko še sto naštejem - je proizvodnje čisto ohromilo...
> 6.In se mi drzne še kdo razlagat, da ne bo stagflacije, da ne bo stagnacije, da ne bo brezposelnosti in da bomo v neskončnost tiskali denar... ja, mi pa Venezuela....
> 7. vsi pametni od politikov do centralnih bank so mislili, da lahko za dva meseca ugasnejo cel svet, pa da je ok, ko prižgejo nazaj, pa se še malo hecajo s prižiganjem in spet ugašanjem... vrgli smo se z 20. nadstropja in zdaj se čudimo, da smo treščili ob tla...

Evo drznem si, ne bo stagflacije...
Z zadnjo točko se pa strinjam:)
Stagflacija je že bdp nemški pada cene pa rastejo in ker smo copy paste nemčije so vrata se že odorla tko da sam še odpuščanja se pričnejo oz. Čakanje na delo bo prej.... nismo pa še prilezeli na tla iz 20 smo nekje na 10 tko da bo še trajalo do tal
gorans sporočil: 652
[#2993039] 23.03.22 17:21 · odgovor na: simona2 (#2993028)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: gorans 23.03.2022 17:33
[simona2]
res je, ne bo --- k je že :)
Simpatično, ampak ni je še, mogoče v figurativnem smislu:). Mislim, sicer, da je tudi ne bo ali se bodo stvari same po sebi korigirale - sicer počasi, ampak v pravi smeri, ali pa bodo ”odločevalci” potegnili oreng ročno in bo čisto navadna recesija, padec kot 2008, potem pa business as usual, dokler ne bo šlo v eni oddaljeni točki vse v kurac:). Dovolj bi bilo že, če bi Kitajska dojela, da ni čas, da se z Tajvanom naredi enako kot Putin z Ukrajino (velika večina Tajvancev se ne dojame kot Kitajci) in imamo še malo časa, preden realnost pove, da se na omejenem prostoru ne moreš neomejeno širit - jebi ga, z leti človek postaja bolj sebičen:)

Je pa res, da sem filozofsko optimist, ki prezira realiste, o pesimistih pa sploh ne zgubljam besed:))
gorans sporočil: 652
[#2993041] 23.03.22 17:25 · odgovor na: slovenecnb1 (#2993033)
Odgovori   +    0
[slovenecnb1]
> [gorans]
> > [simona2]
> > 1. Ni res, da Renault kar "meni nič, tebi nič" zapira tovarno. Ful raje bi jo imeli odprto, pa da bi v njej delali dobiček in fajn služili. Tovarno zapirajo, ker je le to ekonomsko upravičeno.
> > 2. Lahko bi jo imeli kljub ekonomski neupravičenosti odprto, pa bi dobili še dodatne subvencije in bi iz vsakega porabljenega državnega evra nastala dva minus.
> > 3. Vedno ob vsaki krizi se umakneš iz perifernih držav, da ohraniš osnovo, ker če ne, bo "crknilo" vse.
> > 4. Pozabljate na pogajalske možnosti: Revoz sem pride pod takimi pogoji, drugače gre na Slovaško. Ali se mu da subvencije, da je 20 let tukaj - ali pa ga ni.
> > 5. Tako trgi, tako analitiki, tako "poznavalci" absolutno podcenjujejo, kaj se je medkoronsko dogajalo in kaj se je pokoronsko in dodatno poukrajinsko zgodilo v svetovnem gospodarstvu: cene plina, cene elektrike, pomanjkanje čipov, pomanjkanje jekla, pomanjkanje tuljav, pomanjkanje vezij, pritiski na višje plače zaradi inflacije -- pa lahko še sto naštejem - je proizvodnje čisto ohromilo...
> > 6.In se mi drzne še kdo razlagat, da ne bo stagflacije, da ne bo stagnacije, da ne bo brezposelnosti in da bomo v neskončnost tiskali denar... ja, mi pa Venezuela....
> > 7. vsi pametni od politikov do centralnih bank so mislili, da lahko za dva meseca ugasnejo cel svet, pa da je ok, ko prižgejo nazaj, pa se še malo hecajo s prižiganjem in spet ugašanjem... vrgli smo se z 20. nadstropja in zdaj se čudimo, da smo treščili ob tla...
>
> Evo drznem si, ne bo stagflacije...
> Z zadnjo točko se pa strinjam:)

Stagflacija je že bdp nemški pada cene pa rastejo in ker smo copy paste nemčije so vrata se že odorla tko da sam še odpuščanja se pričnejo oz. Čakanje na delo bo prej.... nismo pa še prilezeli na tla iz 20 smo nekje na 10 tko da bo še trajalo do tal
Dobro, ti razmišljaš bolj lokalno, jaz sem mislil bolj globalno - tko k una stara Črtova, s telesom notri, z glavo zunaj, mogoče pa kmalu tudi s telesom zunaj:)
gorans sporočil: 652
[#2993045] 23.03.22 17:44 · odgovor na: gorans (#2993039)
Odgovori   +    3
[gorans]
> [simona2]
> res je, ne bo --- k je že :)

Simpatično, ampak ni je še, mogoče v figurativnem smislu:). Mislim, sicer, da je tudi ne bo ali se bodo stvari same po sebi korigirale - sicer počasi, ampak v pravi smeri, ali pa bodo ”odločevalci” potegnili oreng ročno in bo čisto navadna recesija, padec kot 2008, potem pa business as usual, dokler ne bo šlo v eni oddaljeni točki vse v kurac:). Dovolj bi bilo že, če bi Kitajska dojela, da ni čas, da se z Tajvanom naredi enako kot Putin z Ukrajino (velika večina Tajvancev se ne dojame kot Kitajci) in imamo še malo časa, preden realnost pove, da se na omejenem prostoru ne moreš neomejeno širit - jebi ga, z leti človek postaja bolj sebičen:)

Je pa res, da sem filozofsko optimist, ki prezira realiste, o pesimistih pa sploh ne zgubljam besed:))
recimo:
Prodaja nepremičnin v ZDA nepričakovano upadla drugi mesec zapored
vrac sporočil: 11.068
[#2993046] 23.03.22 18:03 · odgovor na: najobj (#2993029)
Odgovori   +    4
Jaz od nikogar ničesar ne zahtevam (EU je brez mene in tebe uvedla sankcije proti Rusiji), zdi se mi pa točna splošna ocena, da je bila dosedanja previsoka odvisnost od ruskih energentov napačna. Še posebej od leta 2014, ko se je začel pohod Rusije nad Ukrajino. Zdaj smo tu, kjer smo. Vsi skupaj lahko le gasimo požar, res pa ga ni primerno še podžigati, kar je včasih težko, ko vidiš kaj se v Ukrajini dogaja.
najobj sporočil: 31.920
[#2993054] 23.03.22 20:03 · odgovor na: vrac (#2993046)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: najobj 23.03.2022 20:17
[vrac]
Jaz od nikogar ničesar ne zahtevam (EU je brez mene in tebe uvedla sankcije proti Rusiji), zdi se mi pa točna splošna ocena, da je bila dosedanja previsoka odvisnost od ruskih energentov napačna. Še posebej od leta 2014, ko se je začel pohod Rusije nad Ukrajino. Zdaj smo tu, kjer smo. Vsi skupaj lahko le gasimo požar, res pa ga ni primerno še podžigati, kar je včasih težko, ko vidiš kaj se v Ukrajini dogaja.
... eh, temu se reče maksimizacija profita, ki je temelj zveličavnega neoliberalnega kapitalizma, tako da ne vem, kaj je narobe, če energente pri diktatorskih Rusih čim ceneje kupiš in potem iste svojim domačim potrošnikom čim dražje prodaš, pa so potrošniki še vedno zadovoljni, ker je cena nižja od ameriške konkurence, ki tako poceni do energentov preprosto ne more priti, pa dragi transport - nazaj vozijo prazni - s tankerji čez Atlantski ocean - onesnaževanje okolja in globalno segrevanje nobenega več ne zanima in je celo Greta utihnila - sploh nisem upošteval ... no, ampak zdaj bomo energente v kompletu kupovali pri demokratičnih Američanih, tako da ne bomo več odvisni od diktatorskih Rusov in ker ima demokracija svojo ceno, nam ne bo noben problem plačati duplo ceno in mogoče še več, če Američani slučajno kdaj ne bodo zadovoljni z evropsko poslušnostjo in podporo čisto vsemu, kar je v New York Times razkritem tajnem dokumentu en.wikipedia.org/wik...z_Doctrine v Doctrine articles definirano za ameriške strateške cilje v 21.stoletju in če ponovim citat iz nalimanega linka "was described by Senator Edward M. Kennedy as "a call for 21st century American imperialism that no other nation can or should accept.", pa se je žal pokojni Ted očitno zmotil, ker takrat pač ni poznal moči "demokratičnih" medijev ...

P.S.: nesrečniki v Ukrajini so kolateralna škoda točno tega, kar se je ne v Rusiji ampak v Ameriki pripravljalo dolgo nazaj in sem tukaj zgoraj dokumentiral, kakšna pa bo škoda za Evropo, pa že gledamo in bomo še bolj gledali v prihodnosti, ko bomo gospodarsko in vojaško 100% odvisni od naših "Fuck the EU" prijateljav na oni strani velike luže ... aja, še nekaj o energetski oskrbi Slovenije, zadnjič sta se Janša in Vrtovec na TV hvalila, češ da oskrba s plinom za Slovenijo ne bo problem, ker se bomo mi takoj preusmerili na plin naših prijateljev Hrvatov iz LNG na Krku, potem pa je na TV prišel direktor Geoplina, ki za Slovenijo edini kupujejo plin in je možakar povedal, da imajo Hrvati celotno proizvodnjo plina na Krku že PRODANO do konca leta 2027 ...
slovenecnb1 sporočil: 5.625
[#2993058] 23.03.22 22:23 · odgovor na: gorans (#2993041)
Odgovori   +    0
[gorans]
> [slovenecnb1]
> > [gorans]
> > > [simona2]
> > > 1. Ni res, da Renault kar "meni nič, tebi nič" zapira tovarno. Ful raje bi jo imeli odprto, pa da bi v njej delali dobiček in fajn služili. Tovarno zapirajo, ker je le to ekonomsko upravičeno.
> > > 2. Lahko bi jo imeli kljub ekonomski neupravičenosti odprto, pa bi dobili še dodatne subvencije in bi iz vsakega porabljenega državnega evra nastala dva minus.
> > > 3. Vedno ob vsaki krizi se umakneš iz perifernih držav, da ohraniš osnovo, ker če ne, bo "crknilo" vse.
> > > 4. Pozabljate na pogajalske možnosti: Revoz sem pride pod takimi pogoji, drugače gre na Slovaško. Ali se mu da subvencije, da je 20 let tukaj - ali pa ga ni.
> > > 5. Tako trgi, tako analitiki, tako "poznavalci" absolutno podcenjujejo, kaj se je medkoronsko dogajalo in kaj se je pokoronsko in dodatno poukrajinsko zgodilo v svetovnem gospodarstvu: cene plina, cene elektrike, pomanjkanje čipov, pomanjkanje jekla, pomanjkanje tuljav, pomanjkanje vezij, pritiski na višje plače zaradi inflacije -- pa lahko še sto naštejem - je proizvodnje čisto ohromilo...
> > > 6.In se mi drzne še kdo razlagat, da ne bo stagflacije, da ne bo stagnacije, da ne bo brezposelnosti in da bomo v neskončnost tiskali denar... ja, mi pa Venezuela....
> > > 7. vsi pametni od politikov do centralnih bank so mislili, da lahko za dva meseca ugasnejo cel svet, pa da je ok, ko prižgejo nazaj, pa se še malo hecajo s prižiganjem in spet ugašanjem... vrgli smo se z 20. nadstropja in zdaj se čudimo, da smo treščili ob tla...
> >
> > Evo drznem si, ne bo stagflacije...
> > Z zadnjo točko se pa strinjam:)
>
> Stagflacija je že bdp nemški pada cene pa rastejo in ker smo copy paste nemčije so vrata se že odorla tko da sam še odpuščanja se pričnejo oz. Čakanje na delo bo prej.... nismo pa še prilezeli na tla iz 20 smo nekje na 10 tko da bo še trajalo do tal

Dobro, ti razmišljaš bolj lokalno, jaz sem mislil bolj globalno - tko k una stara Črtova, s telesom notri, z glavo zunaj, mogoče pa kmalu tudi s telesom zunaj:)
Ti kar globalno kmal še lokalno ne bo šlo
crt sporočil: 27.194
[#2993071] 24.03.22 07:15
Odgovori   +    3
. Medtem pa je delo v Moskvi v tovarni Avtovaz, ki je v dvotretjinski lasti Renaulta spet steklo.
in prakticno takoj prenehalo www.dw.com/en/renaul...a-61241250
XZDRA4 sporočil: 702
[#2993080] 24.03.22 07:49 · odgovor na: simona2 (#2993020)
Odgovori   +    4
Na hitro, ker se mi res ne da razlagati.
1 Ekonomsko jim je upravičeno, ker jim ni potrebno plačati odškodnine (slaba pogajalska izhodišča Slovenije, ki se vleče, če se ne motim, še od Drnovška).
2 Dodatne subvencije?
3 To bi morali vedeti ob dajanju subvencij, glejte 1. Pravzaprav ne slaba pozicija, ampak nekompetentni pogajalci.
4 Če se ne motim, so subvencije za časa Drnovška zadoščale za plače zaposlenih za nekaj let. Seveda, v obzir je potrebno vzeti še dodatne lokalne dobavitelje, vključno z malicami. Kakšen plus za vinorodni okoliš! Plus, pred nekaj leti so zaposlene iskali med emigranti.
5 Risk management?
6 Po dveh letih je imel faraon sanje. In glej, stal je ob Nilu. In glej, iz Nila je stopalo sedem lepih in debelih krav in so se pasle v ločju. In glej, za njimi je stopalo iz Nila sedem drugih, grdih in suhih krav in postavile so se poleg onih krav na bregu Nila. In grde in suhe krave so požrle onih sedem lepih in debelih krav. Nato se je faraon prebudil.
Folk nič ne bere, če pa že bere pa ne razume.
7 Vsi ti pametni niso izgubili služb, niti ne del dohodka. Govorim na pamet, ampak menim, da imam prav.
0121Obcin sporočil: 27
[#2993083] 24.03.22 07:53
Odgovori   +    4
Renault se izgovarja na polprevodnike, ki bi nja bili krivi, da zapirajo tovarno. Kot izhaja iz članka so celo prvega sindikalista prepričali v to. Med vrsticami pa je jasno razbrati, da ne morejo prodati toliko avtov, kot jih lahko naredijo. V ozadju je sama ekonomika in vse subvencije, ki se dodeljevale za to tovarno so bile nesmislene, kot so tudi vse subvencije, ki se ali se še bodo dodeljevale komur koli.
crt sporočil: 27.194
[#2993085] 24.03.22 08:03 · odgovor na: simona2 (#2993020)
Odgovori   +    3
[simona2]
7. vsi pametni od politikov do centralnih bank so mislili, da lahko za dva meseca ugasnejo cel svet, pa da je ok, ko prižgejo nazaj, pa se še malo hecajo s prižiganjem in spet ugašanjem
- halo, podpora? nasa drzava je v riti
- poskusite jo ugasniti in znova prigati
hostamox sporočil: 8.460
[#2993093] 24.03.22 09:07 · odgovor na: crt (#2993085)
Odgovori   +    1
[]
> [simona2]
> 7. vsi pametni od politikov do centralnih bank so mislili, da lahko za dva meseca ugasnejo cel svet, pa da je ok, ko prižgejo nazaj, pa se še malo hecajo s prižiganjem in spet ugašanjem

- halo, podpora? nasa drzava je v riti
- poskusite jo ugasniti in znova prigati
To je družboslovni problem.


Rešuje se z vojno ali revolucijo.
crt sporočil: 27.194
[#2993095] 24.03.22 09:27 · odgovor na: hostamox (#2993093)
Odgovori   +    1
tudi za racunalniske probleme se pogosto izkaze, da so v bistvu druzboslovni :)
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2993098] 24.03.22 09:45
Odgovori   +    4
Pri Revozu vsi pozabljate na velike eksternalije glede zaposlovanja ter nudenja posla, ki jih ima Revoz za regijo. Že iz tega vidika, je bilo verjetno iz tistih subvencij na koncu več plusa.
Vprašanje pa je, kaj ti dogodki pomenijo za Magno, kako se bo pozicionirala v Sloveniji.
Imam občutek, da je Slovenija glede avtomobilske industrije na žalost zamudila (okno prložnosti je bilo 1995-2008).
Sicer se strinjam, da bi morali strojno in elektroindustrijo spodbujati tudi v razvoj izdelkov izven avtomobilske industrije. Nasploh menim, da je elektroindustrija vseeno pri nas preveč zapostavljena in bi morali vanjo več vlagati.
XZDRA4 sporočil: 702
[#2993102] 24.03.22 10:14 · odgovor na: Rokc5 (#2993098)
Odgovori   +    6
Nisem tega pozabil. Omenil sem dobavitelje.
Ampak, Revoz sestavlja avtomobile. Ne poznam tega sektorja, a vseeno menim, da se glavni value doseže pri gradnji motorjev in potrebne elektronike, ne pa pri sestavi ali barvanju karoserije. Če bi imelo to delo visoko dodano vrednost, ne bi novačili migrante ob pomanjkanju delovne sile, ki so najbrž dobivalki minimalca. Kaj pravijo strokovnjaki?
kzupanc sporočil: 10.519
[#2993103] 24.03.22 10:21 · odgovor na: simona2 (#2993020)
Odgovori   +    1
[simona2]
1. Ni res, da Renault kar "meni nič, tebi nič" zapira tovarno. Ful raje bi jo imeli odprto, pa da bi v njej delali dobiček in fajn služili. Tovarno zapirajo, ker je le to ekonomsko upravičeno.
2. Lahko bi jo imeli kljub ekonomski neupravičenosti odprto, pa bi dobili še dodatne subvencije in bi iz vsakega porabljenega državnega evra nastala dva minus.
3. Vedno ob vsaki krizi se umakneš iz perifernih držav, da ohraniš osnovo, ker če ne, bo "crknilo" vse.
4. Pozabljate na pogajalske možnosti: Revoz sem pride pod takimi pogoji, drugače gre na Slovaško. Ali se mu da subvencije, da je 20 let tukaj - ali pa ga ni.
5. Tako trgi, tako analitiki, tako "poznavalci" absolutno podcenjujejo, kaj se je medkoronsko dogajalo in kaj se je pokoronsko in dodatno poukrajinsko zgodilo v svetovnem gospodarstvu: cene plina, cene elektrike, pomanjkanje čipov, pomanjkanje jekla, pomanjkanje tuljav, pomanjkanje vezij, pritiski na višje plače zaradi inflacije -- pa lahko še sto naštejem - je proizvodnje čisto ohromilo...
6.In se mi drzne še kdo razlagat, da ne bo stagflacije, da ne bo stagnacije, da ne bo brezposelnosti in da bomo v neskončnost tiskali denar... ja, mi pa Venezuela....
7. vsi pametni od politikov do centralnih bank so mislili, da lahko za dva meseca ugasnejo cel svet, pa da je ok, ko prižgejo nazaj, pa se še malo hecajo s prižiganjem in spet ugašanjem... vrgli smo se z 20. nadstropja in zdaj se čudimo, da smo treščili ob tla...
Dobri argumenti.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2993104] 24.03.22 10:26 · odgovor na: crt (#2993085)
Odgovori   +    1
[]
> [simona2]
> 7. vsi pametni od politikov do centralnih bank so mislili, da lahko za dva meseca ugasnejo cel svet, pa da je ok, ko prižgejo nazaj, pa se še malo hecajo s prižiganjem in spet ugašanjem

- halo, podpora? nasa drzava je v riti
- poskusite jo ugasniti in znova prigati
To bi morali Rusi s svojo državo narediti.
vrac sporočil: 11.068
[#2993118] 24.03.22 12:31 · odgovor na: najobj (#2993054)
Odgovori   +    5
P.S.: nesrečniki v Ukrajini so kolateralna škoda točno tega, kar se je ne v Rusiji ampak v Ameriki pripravljalo dolgo nazaj in sem tukaj zgoraj dokumentiral, kakšna pa bo škoda za Evropo, pa že gledamo in bomo še bolj gledali v prihodnosti, ko bomo gospodarsko in vojaško 100% odvisni od naših "Fuck the EU" prijateljav na oni strani velike luže ... aja, še nekaj o energetski oskrbi Slovenije, zadnjič sta se Janša in Vrtovec na TV hvalila, češ da oskrba s plinom za Slovenijo ne bo problem, ker se bomo mi takoj preusmerili na plin naših prijateljev Hrvatov iz LNG na Krku, potem pa je na TV prišel direktor Geoplina, ki za Slovenijo edini kupujejo plin in je možakar povedal, da imajo Hrvati celotno proizvodnjo plina na Krku že PRODANO do konca leta 2027 ...
In ta direktor Geoplina je bil tako zlizan z Gazpromom, da mu ni pravočasno potegnilo, da bi bilo dobro vsaj del potreb po plinu zagotoviti tudi s terminala na Krku. Ni mi jasno, kako so lahko naši "prijatelji Madžari" zakupili celotne proste kapacitete, mi, ki Hrvatom rešujemo rit s poceni elektriko iz JEK, pa smo izviseli. Sramota, kakšne bizgece nastavljajo v državmna podjetja.
najobj sporočil: 31.920
[#2993127] 24.03.22 12:55 · odgovor na: vrac (#2993118)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 24.03.2022 13:00
[vrac]
>P.S.: nesrečniki v Ukrajini so kolateralna škoda točno tega, kar se je ne v Rusiji ampak v Ameriki pripravljalo dolgo nazaj in sem tukaj zgoraj dokumentiral, kakšna pa bo škoda za Evropo, pa že gledamo in bomo še bolj gledali v prihodnosti, ko bomo gospodarsko in vojaško 100% odvisni od naših "Fuck the EU" prijateljav na oni strani velike luže ... aja, še nekaj o energetski oskrbi Slovenije, zadnjič sta se Janša in Vrtovec na TV hvalila, češ da oskrba s plinom za Slovenijo ne bo problem, ker se bomo mi takoj preusmerili na plin naših prijateljev Hrvatov iz LNG na Krku, potem pa je na TV prišel direktor Geoplina, ki za Slovenijo edini kupujejo plin in je možakar povedal, da imajo Hrvati celotno proizvodnjo plina na Krku že PRODANO do konca leta 2027 ...
In ta direktor Geoplina je bil tako zlizan z Gazpromom, da mu ni pravočasno potegnilo, da bi bilo dobro vsaj del potreb po plinu zagotoviti tudi s terminala na Krku. Ni mi jasno, kako so lahko naši "prijatelji Madžari" zakupili celotne proste kapacitete, mi, ki Hrvatom rešujemo rit s poceni elektriko iz JEK, pa smo izviseli. Sramota, kakšne bizgece nastavljajo v državmna podjetja.
... čuj, sicer nimam pojma, kdaj so naši "prijatelji" Madžari zakupili celotne proste kapacitete in če smo imeli še pred rusko norostjo v Ukrajini čas za famozno diverzifikacijo nabave plina, ampak jaz sem govoril o lažnivcih Janšatu in Vrtovcu, ki sta na TV odkrito lagala, da si bo Slovenija zagotovila plin pri naših "prijateljih" na Krku in da nas ne rabi nič skrbet ... khmm, ker namreč rahlo dvomim, da Janša in Vrtovec ob bleferskem nastopu na TV nista vedela, kar je dan kasneje povedal direktor Geoplina ...

P.S.: zdaj samo čakam, da bo Janša enako kot je zadnjič forum.finance.si/?m=...960&single obtožil Vlasto Jeseničnik, obtožil še direktorja Geoplina, da na javni RTV Slovenija širi rusko propagando ...
vrac sporočil: 11.068
[#2993135] 24.03.22 13:29 · odgovor na: najobj (#2993127)
Odgovori   +    2
Janševega in vrtovčevega lažnega sporočila nisem omenjal, ker nima smisla, itak enako delujeta že cel mandat.

Strani: 1