Strani: 1

0730ULtra3 sporočil: 1.466
[#2991771] 10.03.22 15:08
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: 0730ULtra3 10.03.2022 15:09
Cene nafte in plina so jih končno zbudile iz njihovih sanj o neomejenem printaju denarja
crt sporočil: 27.196
[#2991772] 10.03.22 15:10 · odgovor na: 0730ULtra3 (#2991771)
Odgovori   +    25
mogoce je najbolj enostavna ocena taka:

- fak, same pizdarije s katerekoli strani pogledamo

- kva pa cmo

- kaj je naredil fed?

- zakljucuje odkupe, ni pa se nic zares mrdal z om

- okej, dajmo se mi, nobody was ever fired for buying ibm
Gregor1976 sporočil: 537
[#2991774] 10.03.22 15:12 · odgovor na: 0730ULtra3 (#2991771)
Odgovori   +    0
[0730ULtra3]
Cene nafte in plina so jih končno zbudile iz njihovih sanj o neomejenem printaju denarja
Ja in kaj bo ECB naredila s tem, ko bo nehala printat denar? A bo nafti zaradi tega čudežno padla cena?
slovenecnb1 sporočil: 5.627
[#2991783] 10.03.22 15:48
Odgovori   +    3
Če bodo izdali evrske obveznice je to logična poteza samo eno pipo si zaprl in odprl drugo večjo
FIN-544124 sporočil: 2.878
[#2991792] 10.03.22 17:38
Odgovori   +    33
Ameri so zakuhali prepir med naravnimi zavezniki EU in Rusijo.

Potem so vsi EU politiki, kot ovčice lepo sledile vsem ukrepom, kot je stričkek Sam zapovedal !

In ta isti politiki EU še vedno ne kapirajo, da sankcije najbolj tepejo prebivalce EU !

No, neka enotnost o kateri pojejo politiki EU pa je pesek v oči za rajo.
XDONA1 sporočil: 1.167
[#2991798] 10.03.22 18:18 · odgovor na: FIN-544124 (#2991792)
Odgovori   +    18
[]
!

In ta isti politiki EU še vedno ne kapirajo, da sankcije najbolj tepejo prebivalce EU !

Aja, kaj to, da bom plačeval 10 do 20% dražji dizel na pumpi je tako grozno? Ali da bom plačal 0.5€ več za hleb kruha?

Ne ga srat, no. Jaz osebno sem pripravljen odškrtniti kakšen evrov več, zato, da se znebimo manijaka v Rusiji.
Inflacija cen surovin, nafte, živil je bila že pred vojno, to ni glavni krivec za dvig cen zadnje pol leta ali več.
anon-590589 sporočil: 82
[#2991802] 10.03.22 18:40 · odgovor na: FIN-544124 (#2991792)
Odgovori   +    24
Sankcije sprejemajo tisti, ki imajo plače 10 000 Eur,naje.ali bodo pa tisti, ki imajo 1000 Eur.
0730ULtra3 sporočil: 1.466
[#2991849] 11.03.22 10:14 · odgovor na: Gregor1976 (#2991774)
Odgovori   +    5
Inflacija je dobila nepričakovan pospešek z višjimi cenami nafte in plina.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2991861] 11.03.22 10:51 · odgovor na: FIN-544124 (#2991792)
Odgovori   +    1
[]
Ameri so zakuhali prepir med naravnimi zavezniki EU in Rusijo.

Potem so vsi EU politiki, kot ovčice lepo sledile vsem ukrepom, kot je stričkek Sam zapovedal !

In ta isti politiki EU še vedno ne kapirajo, da sankcije najbolj tepejo prebivalce EU !

No, neka enotnost o kateri pojejo politiki EU pa je pesek v oči za rajo.
Zakuhali ali ne. Dejstvo je, da je nevarnost Putinove Rusije zrasla čez vse meje.
Je pa za branjenje svojih interesov vedno koristno tudi kakšen manjši prepir zakuhati. Recimo nujno je, da se Kitajska in Indija ne razumeta predobro. Takega kot je ta pa ni nihče namerno zakuhal. Razen mogoče Putina.
A mogoče je članstvo bivših EU politikov v upravah velikih ruskih državnih ali paradržavnih energetskih družb naravno zavezništvo? JA, ampka se strinjam, da je to pri taki Rusiji kot je, treba prekiniti.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2991958] 11.03.22 20:38 · odgovor na: XDONA1 (#2991798)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 10.03.22 20:25
[XDONA1]
> []
> !
>
> In ta isti politiki EU še vedno ne kapirajo, da sankcije najbolj tepejo prebivalce EU !
Aja, kaj to, da bom plačeval 10 do 20% dražji dizel na pumpi je tako grozno? Ali da bom plačal 0.5€ več za hleb kruha?

Ne ga srat, no. Jaz osebno sem pripravljen odškrtniti kakšen evrov več, zato, da se znebimo manijaka v Rusiji.
Inflacija cen surovin, nafte, živil je bila že pred vojno, to ni glavni krivec za dvig cen zadnje pol leta ali več.
GROZNO je to, da boš odškrtnila ene cca 15% več, samo do konca leta, lahko pa še precej več!!
Koliko ti bodo plačo dvignili, sicer ne vem!??
In ne spadaš v spodnji ali srednji plačilni razred!!

Kar je NAJHUJŠE, ta tvoj 10% prispevek ne bo odnesel Putina!!

Kaj pa Ukrajina!??

AHA!?? Drugo leto jo sprejmejo v Eu in nad njo je samo še MODRO NEBO!???

Človek se kar zdrzne!!!?

Ludstvo naj pa dela za minimalca, ali pa bodo prišli makedonci!?

Če se jim sploh splača delati, ker socialna je kar visoka, še posebno, če sta btezposelna oba!
XDONA1 sporočil: 1.167
[#2991959] 11.03.22 20:44 · odgovor na: anon-333107 (#2991958)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
> [XDONA1]

> > []
> > !
> >
> > In ta isti politiki EU še vedno ne kapirajo, da sankcije najbolj tepejo prebivalce EU !


> Aja, kaj to, da bom plačeval 10 do 20% dražji dizel na pumpi je tako grozno? Ali da bom plačal 0.5€ več za hleb kruha?
>
> Ne ga srat, no. Jaz osebno sem pripravljen odškrtniti kakšen evrov več, zato, da se znebimo manijaka v Rusiji.
> Inflacija cen surovin, nafte, živil je bila že pred vojno, to ni glavni krivec za dvig cen zadnje pol leta ali več.

GROZNO je to, da boš odškrtnila ene cca 15% več, samo do konca leta, lahko pa še precej več!!
Koliko ti bodo plačo dvignili, sicer ne vem!??
In ne spadaš v spodnji ali srednji plačilni razred!!

Kar je NAJHUJŠE, ta tvoj 10% prispevek ne bo odnesel Putina!!

Kaj pa Ukrajina!??

AHA!?? Drugo leto jo sprejmejo v Eu in nad njo je samo še MODRO NEBO!???

Človek se kar zdrzne!!!?

Ludstvo naj pa dela za minimalca, ali pa bodo prišli makedonci!?

Če se jim sploh splača delati, ker socialna je kar visoka, še posebno, če sta btezposelna oba!
Torej ti predlagaš, da se zamiži na eno oko, ali pa na obe, in pusti da gredo dogodki v Ukrajini svojo pot? Ali imaš kakšno boljšo rešitev, kot pokazati samodržcu, kar mu gre?

Vse bolj verjamem, da so tudi Putinu šteti dnevi, no, ne dnevi, tedni pa gotovo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2992006] 12.03.22 15:44 · odgovor na: XDONA1 (#2991959)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 12.03.22 11:36
[XDONA1]
> [FrRoSt]
> > [XDONA1]
>
> > > []
> > > !
> > >
> > > In ta isti politiki EU še vedno ne kapirajo, da sankcije najbolj tepejo prebivalce EU !
>
>
> > Aja, kaj to, da bom plačeval 10 do 20% dražji dizel na pumpi je tako grozno? Ali da bom plačal 0.5€ več za hleb kruha?
> >
> > Ne ga srat, no. Jaz osebno sem pripravljen odškrtniti kakšen evrov več, zato, da se znebimo manijaka v Rusiji.
> > Inflacija cen surovin, nafte, živil je bila že pred vojno, to ni glavni krivec za dvig cen zadnje pol leta ali več.
>
> GROZNO je to, da boš odškrtnila ene cca 15% več, samo do konca leta, lahko pa še precej več!!
> Koliko ti bodo plačo dvignili, sicer ne vem!??
> In ne spadaš v spodnji ali srednji plačilni razred!!
>
> Kar je NAJHUJŠE, ta tvoj 10% prispevek ne bo odnesel Putina!!
>
> Kaj pa Ukrajina!??
>
> AHA!?? Drugo leto jo sprejmejo v Eu in nad njo je samo še MODRO NEBO!???
>
> Človek se kar zdrzne!!!?
>
> Ludstvo naj pa dela za minimalca, ali pa bodo prišli makedonci!?
>
> Če se jim sploh splača delati, ker socialna je kar visoka, še posebno, če sta btezposelna oba!
Torej ti predlagaš, da se zamiži na eno oko, ali pa na obe, in pusti da gredo dogodki v Ukrajini svojo pot? Ali imaš kakšno boljšo rešitev, kot pokazati samodržcu, kar mu gre?

Vse bolj verjamem, da so tudi Putinu šteti dnevi, no, ne dnevi, tedni pa gotovo.
Jaz NIČ NE PREDLAGAM!! :)

DOGODKI v Ukrajini bodo šli svoji pot, in to vašo, še dolgo časa!!!

Moja pot je v obratni smeri!! Če morda še ni kdo spregledal!??

Kdo pa je razbil in napadel Sirijo!?? Tudi zlobni putin!??? Da, in tam so imeli tudi diktatorja!!!

Zdaj pa Sirija CVETI!!

CVETI Korupcija, Revščina, Apatija in še vse druge stvari!!
Beguncev ne bom niti omenjal!!

In kako bo v Ukrajini!?? Povsem podobno!! Samo njih ni napadel demokratični in pravični zahod, ampak zlobni rusi!?

In koliko časa bo Ukrajena še krvavela in gorela!??

Dokler bo živ zlobni razPutin!??? :)

Tisti, genij, ali pa Idiot, Želenski, je na mah podoben domačim Butalskim Cepcem!!

Tako predsedniku države lepemu Kenu, ki kraljuje na svojem Instagramu, kakor puklastemu Brezmadežnemu Mučeniku Janezu, ki misli, da je njegova zmaga in lahko počne kar hoče, vključno s tolmačenjem zakonov, če njegova zvestea sds osvoji in zbete 20%!!? V kateremkoli organu.

In na koliko oči mižiš pri njiju!??

Zelenski bo moral izvesti referendum, plebiscit o Ukrajini, kaj si želi in kako si želi!?? Ali bodo izglasovali nevtralnost, ali premirje, ali pa vojno!??

Samo ta plebiscit bo zelo težko izvesti!! Še posebno v takih razmerah!? Pred jesenjo!!??

Vsak ve tisto, kar ve!!

Nekateri se odločijo s tega stališča, drugi pa s stališča, da ne vedo vsega, da marsikaj ne vedo in da je v vsaki izkušnji nevednosti tudi (dobra/slaba) odločitev!?

Vsak lahko sam odloča, kdaj in kaj bo gledal in kdaj mu odgovarja mižati! In kaj, koga in kako bo podpiral!!

Naj te malce potolažim, čeravno mislim, da nisva ravno na isti strani!
Analitiki napovedujejo, seveda tisti na tvoji strani, da bo Putinu kmalu zmanjkalo sape!?

In ti, ki ti je neprijetno in nemoralno mižati, boš to verjetno kmalu in prva opazila! :lol

ps. Upam, da se bo tole moje pismo cimprej odobrilo in potrdilo z adminskim Pečatom in odpeketalo iz čakalnice.

Lep dam vsem, ne samo Ukrajincem in Rusom.
XDONA1 sporočil: 1.167
[#2992023] 12.03.22 18:15 · odgovor na: anon-333107 (#2992006)
Odgovori   +    1
Ustavil sem se brati pri 5 odstavku, ne glave, ne repa, še manj pa vsebine ;)
Lep dan in uživaj naprej v tem svojem svetu.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2992047] 13.03.22 07:33 · odgovor na: XDONA1 (#2992023)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 12.03.22 18:39
Hvala enako!!
Kontra (NAZAJ), se le včasih temu reklo!!

Picasso, Guernice!! ;)

Razumem, da nisi .... (kajpavemkaj)! ;)

Ti bom povedal samo (tisto) anekdoto, za katero boš rszumel, kje je rep in kje je glava! Vse ostale organe in zadeve lahko pa sam dodaš (ali si izmisliš)!! :)

Otroci so žecodrasli, odleteli so že iz gnezda, mož in žena živita naprej svoje (vsakdsnje) življenje....
Pa nekoč mož, tako zamišljeno reče svoji ženi: Draga moja žena, veš, nisem bil iskren s tabo! Lagal in prikrival sem ti!! Sem slep! Imam barvno slepoto in ne vidim barv!:)
Žena, vidno ganjena, kar oči so se ji omočile in osolzile pravi: OH dragi moj možek, toliko dobrega in slabega sva pteživela v teh 30. Letih!! :) Odpustim ti, nihče ni popovn! :)
Tiho premišljuje in premišljuje... potem pa reče: Veš, dragi moj možek; tudi jaz ti moram nekaj povedati! Kar sem ti zamolčala...
Kaj pa!??? Zanima moža...
Dragi moj možek, veš, tudi jaz nisem iz Kanade, kot si mislil, ampak iz Kenije!

Strani: 1