Strani: 1

FIN-303511 sporočil: 400
[#2987953] 08.02.22 10:05
Odgovori   +    8
Človek, ki pretežno ugasne svoje razmišljanje in se zanaša zgolj na okolico, se ne bo izobraževal več kot minimalno potrebno, niti iskal boljše službe. Nekdo, ki pa ima jasne cilje in vidi jasen smisel, bo vztrajal v celotnem obsegu življenja, torej tako v izobraževanju, kot v karieri.
slovenecnb1 sporočil: 5.625
[#2987983] 08.02.22 16:41
Odgovori   +    16
Vodovodar.keramičar.tesar.avtomehanik......vse kjer se danes uporablja glave in roke da ne bo pomote zelo zahtevni poklici.. ugasnt pa vsi vemo kjere fakse treba vsaj za 10 let
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2988017] 09.02.22 07:39
Odgovori   +    5
Ne vem meni se zdijo plačne razlike med srednje in visoko izobraženimi v Sloveniji bistveno manjše. Ok, v določenih panogah so se povečale (IT res seka ven).

Je pa res, da do neke mere zadeve v Sloveniji gredo na bolje, problem vseeno vidim, ker so poklicne šole še vedno slabo zastopane, Slovenci še vedno ne vidijo potenciala v obrti.
Kombinacija tega da si obrtnik in znaš upravljati (investirati) z denarjem, je po mojem bomba. Keša kot peska.

Obenem je vprašanje, kateri visoko plačani poklici bodo plačne nivoje obdržali. Zdravniški poklici verjetno da, šolstvo pa po mojem mnenju ne in bo v prihodnjih 10 letih bistveno bistveno manj plačno vabljivo za mlade (že sedaj ima slabe pogoje dela). Starejši so ven povlekli kar so, za mlade ne bo veliko ostalo. Pravo je delikatno, velika konkurenca, bo pa finančna nagrada verjetno ostala.

V Sloveniji nas je nasrkalo na desettisoče mlade generecije tam med letniki 1979-1990, mi smo izgubljena generacija, sploh zaradi prekomernega vpisovanja na pofl fakse, potem kriza 2009 in nato še kriza 2020. Mlajši zoomerji se bistveno bolj znajdejo in sprejemajo boljše odločitve v življenju. Danes imaš pa vse informacije o zaposljivosti in če fališ faks si si sam kriv in moraš nositi življenjske posledice IMHO.
PETROL09 sporočil: 251
[#2988018] 09.02.22 07:52 · odgovor na: Rokc5 (#2988017)
Odgovori   +    4
Pridobi novo znanje in po potrebi tudi izobrazbo, ki je bolj iskana in zaželejna in svet bo lepši.

Strani: 1