Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Naj res bo zdravo, srečno in uspešno!

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
[#2983827] 01.01.22 10:23
Odgovori   +    4
tudi odhod jajota in borcija iz ablasti bo odprl prostor za nove ideje, na to dejstvo pa avtor prikladno pozabi
mar123 sporočil: 1.403
[#2983850] 01.01.22 14:07 · odgovor na: shevchenko (#2983827)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
tudi odhod jajota in borcija iz ablasti bo odprl prostor za nove ideje, na to dejstvo pa avtor prikladno pozabi
Glede na to da se jeJanez ze 30 let obdrzal na celu najvecje stranke in tako vseskozi pridobiva na vplivu ma drzavno in paradrzavno sfero tu kakega razloga optimizem in nove obraze kot jih imajo v drugih drzavah ne vidim.
rename sporočil: 1.321
[#2983863] 01.01.22 15:14 · odgovor na: (#2983848)
Odgovori   +    9
[alek14]
Odhoda Borčija si ne želim - ne vidim kako bi iz SLO prostora lahko prišlo kaj boljšega.
1. Dr,Joze Jerovsek
2. Dr. Ernest Petric
3. Dr. Ziga Turk
4. Jozef Horvat

Svetlobna leta boljsi od Pahorja.
Svetlobna.
Zal pa nihce od nastetih ne bo kandidiral. Trije nimajo stranke, cetrti se bo moral umakniti Novakovi.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2983881] 01.01.22 17:50 · odgovor na: (#2983848)
Odgovori   +    3
[alek14]
Odhoda Borčija si ne želim - ne vidim kako bi iz SLO prostora lahko prišlo kaj boljšega.
novo leto, nova nebuloza. srecno
rename sporočil: 1.321
[#2983886] 01.01.22 19:53 · odgovor na: (#2983867)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: rename 01.01.2022 19:54
[alek14]
> [rename]
> > [alek14]
> > Odhoda Borčija si ne želim - ne vidim kako bi iz SLO prostora lahko prišlo kaj boljšega.
>
> 1. Dr,Joze Jerovsek
> 2. Dr. Ernest Petric
> 3. Dr. Ziga Turk
> 4. Jozef Horvat
>
> Svetlobna leta boljsi od Pahorja.
> Svetlobna.
> Zal pa nihce od nastetih ne bo kandidiral. Trije nimajo stranke, cetrti se bo moral umakniti Novakovi.

Prvo kot prvo, štejejo samo tisti, ki bi kandidirali in drugo tile so bolj kandidati za dobrega prvega ministra. Naloga predsednika je, da stabilizira napete pozicije in drži ugled države navzven. Ne vidim nekoga, ki bi bil boljši od Borčija (s tem, da je bil daleč najslabši prajm minister...).
Dr.Petric mogoce bo kandidiral.
Skoda, da ostalih ne predlagata SDS in NSI.
Pa se Kovsca bo najbrz kandidiral; tudi on bi bil vsaj pol svetlobnega leta boljsi od Pahorja; ceprwv nima sans, da bi bil izvoljen.

Nihce iz mojega seznama pa ni primeren za PM, saj niso strankarsko aktivni.
Brez stranke pac ne mores voditi vlade; se Golob je ne bo.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2983909] 02.01.22 09:11 · odgovor na: mar123 (#2983850)
Odgovori   +    4
Glede na to da se jeJanez ze 30 let obdrzal na celu najvecje stranke in tako vseskozi pridobiva na vplivu ma drzavno in paradrzavno sfero tu kakega razloga optimizem in nove obraze kot jih imajo v drugih drzavah ne vidim.
Imas point, ampak jajo bo odslej vecno v opoziciji, od tam pa bo vseeno imel manjsi vpliv. tele covid avanture mu volilci pac dolgo casa ne bomo odpustili, ko pa mu jo bomo, bo najbrz prestar za novo jansevanje.

v sds je ze panika, kaj se bo zgodilo, ce jajo slucajno v penzijo odpakira kar letos poleti. whoops.

that said, glede tega je panika tudi na drugem polu, ker bodo potem koncno morali nekaj pokazati, zato da ostanejo na oblasti, ne pa samo kazati s prstom na janso.

FULL PANIC MODE ON
hostamox sporočil: 8.460
[#2983911] 02.01.22 09:14 · odgovor na: rename (#2983886)
Odgovori   +    1
[rename]
> [alek14]
> > [rename]
> > > [alek14]
> > > Odhoda Borčija si ne želim - ne vidim kako bi iz SLO prostora lahko prišlo kaj boljšega.
> >
> > 1. Dr,Joze Jerovsek
> > 2. Dr. Ernest Petric
> > 3. Dr. Ziga Turk
> > 4. Jozef Horvat
> >
> > Svetlobna leta boljsi od Pahorja.
> > Svetlobna.
> > Zal pa nihce od nastetih ne bo kandidiral. Trije nimajo stranke, cetrti se bo moral umakniti Novakovi.
>
> Prvo kot prvo, štejejo samo tisti, ki bi kandidirali in drugo tile so bolj kandidati za dobrega prvega ministra. Naloga predsednika je, da stabilizira napete pozicije in drži ugled države navzven. Ne vidim nekoga, ki bi bil boljši od Borčija (s tem, da je bil daleč najslabši prajm minister...).

Dr.Petric mogoce bo kandidiral.
Skoda, da ostalih ne predlagata SDS in NSI.
Pa se Kovsca bo najbrz kandidiral; tudi on bi bil vsaj pol svetlobnega leta boljsi od Pahorja; ceprwv nima sans, da bi bil izvoljen.

Nihce iz mojega seznama pa ni primeren za PM, saj niso strankarsko aktivni.
Brez stranke pac ne mores voditi vlade; se Golob je ne bo.

Na volitve pridejo vsi, ne pa sam desnicarske sirote;)
rename sporočil: 1.321
[#2983912] 02.01.22 09:31 · odgovor na: hostamox (#2983911)
Odgovori   +    3
[hostamox]
> [rename]
> > [alek14]
> > > [rename]
> > > > [alek14]
> > > > Odhoda Borčija si ne želim - ne vidim kako bi iz SLO prostora lahko prišlo kaj boljšega.
> > >
> > > 1. Dr,Joze Jerovsek
> > > 2. Dr. Ernest Petric
> > > 3. Dr. Ziga Turk
> > > 4. Jozef Horvat
> > >
> > > Svetlobna leta boljsi od Pahorja.
> > > Svetlobna.
> > > Zal pa nihce od nastetih ne bo kandidiral. Trije nimajo stranke, cetrti se bo moral umakniti Novakovi.
> >
> > Prvo kot prvo, štejejo samo tisti, ki bi kandidirali in drugo tile so bolj kandidati za dobrega prvega ministra. Naloga predsednika je, da stabilizira napete pozicije in drži ugled države navzven. Ne vidim nekoga, ki bi bil boljši od Borčija (s tem, da je bil daleč najslabši prajm minister...).
>
> Dr.Petric mogoce bo kandidiral.
> Skoda, da ostalih ne predlagata SDS in NSI.
> Pa se Kovsca bo najbrz kandidiral; tudi on bi bil vsaj pol svetlobnega leta boljsi od Pahorja; ceprwv nima sans, da bi bil izvoljen.
>
> Nihce iz mojega seznama pa ni primeren za PM, saj niso strankarsko aktivni.
> Brez stranke pac ne mores voditi vlade; se Golob je ne bo.


Na volitve pridejo vsi, ne pa sam desnicarske sirote;)
Sicer nisem preprican, da razumem kaj si hotel povedati... ce to, da bodo tudi kandidati levice, potem lahko pritrdim Aleku, da boljsega od Pahorja oni res nimajo.
Razen, ce ti mislis, da so Novakova, Pirc-Musarjeva in ata Ceferin boljsi? ;-P
hostamox sporočil: 8.460
[#2983914] 02.01.22 09:46 · odgovor na: rename (#2983912)
Odgovori   +    3
Le to, da bi tvoje kandidate verjetno podprl Jansa in vse kar le diši po janši bo 60 procentov volilcev odvrnilo.
Če daš zraven še pregovorno slovensko nasprotovanje politikom, vsakršnim. To niso kandidati, ki bi uspeli. Vsaj ne trenutno.


Borci je ravno toliko "slab" politik, dosti lev in ne čist za janšo, da ustreza povprecnim volilcem.
rename sporočil: 1.321
[#2983915] 02.01.22 09:52 · odgovor na: hostamox (#2983914)
Odgovori   +    3
Potem pa ti nastej 4, ki bi lahko bili po tvojem boljsi od mojih ;-)
crt sporočil: 27.194
[#2983918] 02.01.22 10:16 · odgovor na: hostamox (#2983914)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 02.01.2022 10:20
[hostamox]
Le to, da bi tvoje kandidate verjetno podprl Jansa in vse kar le diši po janši bo 60 procentov volilcev odvrnilo.
Če daš zraven še pregovorno slovensko nasprotovanje politikom, vsakršnim. To niso kandidati, ki bi uspeli. Vsaj ne trenutno.
ziga turk je verjetno primer kandidata, ki bi zelo tezko sel po grlu bolj hudokurcnemu delu sds publike, sodec po twitter dogajanju - ker je pac izstopil iz stranke in je kot taksen ne-dovolj-pravoveren.

saj sicer se izogibam slo twitterja podobno kot slo medijev (se najvec berem od slovenke2be in bogegaspanca :), mi bo pa kot kaze dolgo ostalo v spominu, ko sem nakljucno naletel na situacijo, da se mu ocita, da je ali je bil porocen z judinjo in mu potem recejo "zida turk". mislim... no further comment your honor. ne, nimam linka, sorry, sem se bolj ukvarjal s pozabljanjem kot shranjevanjem, pa se to mi ne gre.

za moje pojme sicer zelo ok in ena boljsih dejansko obstojecih izbir sploh.

(pri tem sem seveda pristranski s tem, da ima vsakdo, na katerega sovrazno reagirata obe plemeni, pri meni avtomaticni zacetni bonus :)
rename sporočil: 1.321
[#2983921] 02.01.22 10:28 · odgovor na: crt (#2983918)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: rename 02.01.2022 10:35
[]
> [hostamox]
> Le to, da bi tvoje kandidate verjetno podprl Jansa in vse kar le diši po janši bo 60 procentov volilcev odvrnilo.
> Če daš zraven še pregovorno slovensko nasprotovanje politikom, vsakršnim. To niso kandidati, ki bi uspeli. Vsaj ne trenutno.

ziga turk je verjetno primer kandidata, ki bi zelo tezko sel po grlu bolj hudokurcnemu delu sds publike, sodec po twitter dogajanju - ker je pac izstopil iz stranke in je kot taksen ne-dovolj-pravoveren.

saj sicer se izogibam slo twitterja podobno kot slo medijev (se najvec berem od slovenke2be in bogegaspanca :), mi bo pa kot kaze dolgo ostalo v spominu, ko sem nakljucno naletel na situacijo, da se mu ocita, da je ali je bil porocen z judinjo in mu potem recejo "zida turk". mislim... no further comment your honor. ne, nimam linka, sorry, sem se bolj ukvarjal s pozabljanjem kot shranjevanjem, pa se to mi ne gre.

za moje pojme sicer zelo ok in ena boljsih dejansko obstojecih izbir sploh.

(pri tem sem seveda pristranski s tem, da ima vsakdo, na katerega sovrazno reagirata obe plemeni, pri meni avtomaticni zacetni bonus :)
Tega se ne spomnim, jaz sem bil do leta-dveh nazaj na tviterju zelo redek gost, dokler je bil ta forum bolj ziv ;-P
Bi pa Zigo podprli volilci SDS, ce bi ga sef predlagal....in jaz optimisticni cakam, da bi se to zgodilo ;-)
A bo najbrz prej Luka prvak v NBA....
Je pa zagotovo sentiment vecine volilnega telesa, da glasujejo proti SDS, proti Jansi, zato ima na zalost Novakova veliko vec moznosti....in to bo potem ena taka "gospa serpentinsek" sramota.....da raje ne razmisljam vec o teh scenarijih.

(Spanca in slovenke sem se pa dokaj hitro nasitil...najbrz sem prestar)

Je pa Ziga Turk po mojih vatlih top izbira.
Ravno dovolj je star, ima izkusenje; tudi v politiki....razgledan, izobrazen, svetovljan....izredno pismen in retoricno sposoben.
Res me zanima, ce kdo vidi boljsega kandidata od njega.
crt sporočil: 27.194
[#2983923] 02.01.22 10:37 · odgovor na: rename (#2983921)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 02.01.2022 10:38
[rename]
Bi pa Zigo podprli volilci SDS, ce bi ga sef predlagal....in jaz optimisticni cakam, da bi se to zgodilo ;-)
ce ga dejansko zelis videti na mestu predsednika, potem seveda NE zelis, da ga sds izrecno podpre, ker bi to bil kiss of death, saj to ja znas sam izracunati :)

(sef pa sicer po mojem vtisu ni znan po tem, da bi prenasal ali celo podpiral v svoji orbiti kaksne recimo temu bolj izdelane osebnosti, se zlasti, ce te v preteklosti niso izkazovale dovoljsne lojalnosti ... kar je v tem primeru glede na zgornje pozitivno, hehe)
hostamox sporočil: 8.460
[#2983927] 02.01.22 11:03 · odgovor na: rename (#2983915)
Odgovori   +    1
Niso slabi, le izvoljeni ne bojo.

Kot bi povprečnemu avtokupcu poskušal prodat električno škodo.:).
rename sporočil: 1.321
[#2983938] 02.01.22 12:43 · odgovor na: crt (#2983923)
Odgovori   +    1
[]
> [rename]
> Bi pa Zigo podprli volilci SDS, ce bi ga sef predlagal....in jaz optimisticni cakam, da bi se to zgodilo ;-)

ce ga dejansko zelis videti na mestu predsednika, potem seveda NE zelis, da ga sds izrecno podpre, ker bi to bil kiss of death, saj to ja znas sam izracunati :)
Nekdo ga bi moral najprej kandidirati.
NSI ga ne bo, ker Novakova...ostale stranke pa ga tudi ne bodo, tko, da tule zgolj hipotezariva ;-)


(sef pa sicer po mojem vtisu ni znan po tem, da bi prenasal ali celo podpiral v svoji orbiti kaksne recimo temu bolj izdelane osebnosti, se zlasti, ce te v preteklosti niso izkazovale dovoljsne lojalnosti ... kar je v tem primeru glede na zgornje pozitivno, hehe)
Glej zgoraj.
rename sporočil: 1.321
[#2983939] 02.01.22 12:45 · odgovor na: hostamox (#2983927)
Odgovori   +    4
[hostamox]
Niso slabi, le izvoljeni ne bojo.
Seveda mi je jasno, da ne more biti izvoljen ne-komunsiticni kandidat.
Nastel sem ti 4 potencialne, ki pa bi bili svetlobna leta boljsi od Pahorja.

Kot bi povprečnemu avtokupcu poskušal prodat električno škodo.:).
Saj zato te pa sprasujem, da nanizas svoje stiri kandidate.
najobj sporočil: 31.920
[#2983940] 02.01.22 12:51
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 02.01.2022 12:53
... Upati pa je, da Slovenci, še slabše kot oni pregovorni osli, ne bodo šli znova na led, kamor jih vodijo medijsko izumljene mesije iz instant političnih strank. Zdaj že vemo, da novi obrazi iz nepolitičnih političnih strank ničesar ne prispevajo k zdravi demokraciji, vsekakor pa imajo visoko ceno v javnofinančnem davkoplačevalskem ekonomskem smislu. ...

... ja, in upati je, da za razliko od pregovornih oslov vsaj Avbelj ve, kaj je hotel povedati ... khmm, če seveda ni hotel povedati, kar je res povedal, in sicer da je SDS s svojim zvestim satelitom NSI - obstoječa koalicija KUL v vladi odpade, drugih pa ni - pod modrim vodstvom nenadomestljivega Mesije edina izbira za pot v svetlo prihodnost v javnofinančnem davkoplačevalskem ekonomskem smislu ...

P.S.: da ne bo pomote, sploh me ne zanima in me ne moti Avbljeva politična opredeljenost, moti pa me, da ima profesor za evropsko pravo na Novi univerzi težave z logiko ...
najobj sporočil: 31.920
[#2983946] 02.01.22 13:20 · odgovor na: rename (#2983886)
Odgovori   +    1
[rename]
> [alek14]
> > [rename]
> > > [alek14]
> > > Odhoda Borčija si ne želim - ne vidim kako bi iz SLO prostora lahko prišlo kaj boljšega.
> > 1. Dr,Joze Jerovsek
> > 2. Dr. Ernest Petric
> > 3. Dr. Ziga Turk
> > 4. Jozef Horvat
> >
> > Svetlobna leta boljsi od Pahorja.
> > Svetlobna.
> > Zal pa nihce od nastetih ne bo kandidiral. Trije nimajo stranke, cetrti se bo moral umakniti Novakovi.
>
> Prvo kot prvo, štejejo samo tisti, ki bi kandidirali in drugo tile so bolj kandidati za dobrega prvega ministra. Naloga predsednika je, da stabilizira napete pozicije in drži ugled države navzven. Ne vidim nekoga, ki bi bil boljši od Borčija (s tem, da je bil daleč najslabši prajm minister...).
Dr.Petric mogoce bo kandidiral.
Skoda, da ostalih ne predlagata SDS in NSI.
Pa se Kovsca bo najbrz kandidiral; tudi on bi bil vsaj pol svetlobnega leta boljsi od Pahorja; ceprwv nima sans, da bi bil izvoljen.

Nihce iz mojega seznama pa ni primeren za PM, saj niso strankarsko aktivni.
Brez stranke pac ne mores voditi vlade; se Golob je ne bo.
... ja, kot pravijo stari, na mladih svet stoji in če imajo v Ameriki starega predsednika, lahko imamo mi še šest let starejšega ...

P.S.: sl.wikipedia.org/wik...etri%C4%8D ...
Endimion sporočil: 10.312
[#2983949] 02.01.22 13:56 · odgovor na: (#2983848)
Odgovori   +    2
Moji 4 mački in nemški sonofabitch bi vsak zase funkcijo Predsednika Republike bolje opravili kot pa jo je goriški pozer.

Skupaj, kokr eno tako predsedstvo, bi pa zmagali :)
Endimion sporočil: 10.312
[#2983952] 02.01.22 14:24 · odgovor na: rename (#2983863)
Odgovori   +    3
Od vseh naštetih edino morda Žiga Turk.

Ampak kolikor ga poznam (iz medijev) je izjemno uravnotežen, ni ne zagrizen desni, niti levi. A deluje bolj kot.. tehnokrat. Komot si ga predstavljam bolj kot operativca.

Ostali trije so bolj.. no švoh.

Se bom dotaknil se Ljudmile. Mogoče pa za funkcijo predsednice ni tako švoh izbira. Ker je funkcija precej deklarativna, bolj formalistična. Skratka zna nagovoriti tako zmerno leve kot zmerno desne. Onih hardcore ne levih ne desnih ne more. Sam na sredi je placa pa kok češ.
mar123 sporočil: 1.403
[#2983953] 02.01.22 14:47 · odgovor na: shevchenko (#2983909)
Odgovori   +    2
Ce si Jansi uspe podrediti se rtvslo in pop je vsekakor mozno da dobi se en mandat.
hostamox sporočil: 8.460
[#2983958] 02.01.22 15:38 · odgovor na: rename (#2983939)
Odgovori   +    1
Vitomir gros, če je še v politiki.
Pučnik
Kramberger
Pisatelj Pahor

Ne oporekaj :), razen prvega imajo ostali trije toliko možnosti kot tvoji :).

Razen pahorja, ta se še drži.
rename sporočil: 1.321
[#2983961] 02.01.22 16:04 · odgovor na: hostamox (#2983958)
Odgovori   +    2
Nisi resen.
Ajd!
hostamox sporočil: 8.460
[#2983979] 02.01.22 18:24 · odgovor na: rename (#2983961)
Odgovori   +    0
[rename]
Nisi resen.
Ajd!
Tudi ti ne.

Tule bi predlagal ene kandidate, sam pa nočeš povohat politike od blizu :).

Strani: 1