Strani: 1 2

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2974080] 13.11.21 10:33
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-317028 13.11.2021 10:38
Vse kaže, da je glavni interes Janše in zdravnikov okoli njega le prodaja Pfizerjevih cepiv. Vlada sili ljudi v cepljenje, mora se jih cepiti 70%, 75%...Je to rešitev? Zagotovo ni. Kako je drugod? Ob 16 tisoč okuženih dnevno Nizozemska pričakuje delno zaprtje države, kljub skoraj 85 odstotkom cepljenih, z drugimi besedami, približno 85 odstotkov odraslega nizozemskega prebivalstva je v celoti cepljenega proti Covid-19...Coronavirus: Netherlands eyes partial lockdown, despite nearly 85 per cent vaccinated...www.scmp.com/news/wo...-nearly-85 Je kakšen slovenski vladni politični zdravnik poklical nizozemske kolege in jih povprašal zakaj se jim to dogaja?
anon-188181 sporočil: 310
[#2974085] 13.11.21 11:16
Odgovori   +    10
Dobro jutro. Iz prakse v sredo pozitiven hitri test. Po vec urnem zasedenem telefonu koncno dobili zdravnico za napotitev na PCR. Klicali iz neznane stevilke naj pridemo v soboto. Torej 3 dni LOL. Organizacija zdravstva "top".
kixs sporočil: 1.232
[#2974087] 13.11.21 11:37 · odgovor na: anon-317028 (#2974080)
Odgovori   +    7
Sej ves, treba se otroke pocepit, kar od rojstva naprej! Pocasi se ze pripravlja teren. Najprej 3x tedensko samotestirat ali pa cepit. Cepivo je edina resitev :lol: Bolano do amena! Sej vidim ze na tem forumu, da ljudje nimajo nic proti.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2974088] 13.11.21 11:49 · odgovor na: kixs (#2974087)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-317028 13.11.2021 11:53
[kixs]
Sej ves, treba se otroke pocepit, kar od rojstva naprej! Pocasi se ze pripravlja teren. Najprej 3x tedensko samotestirat ali pa cepit. Cepivo je edina resitev :lol: Bolano do amena! Sej vidim ze na tem forumu, da ljudje nimajo nic proti.
Je tudi veliko zmede. Danes je Ihan v Delu www.delo.si/mnenja/k...avicilo-2/ zapisal: Iskreno opravičilo zaradi nekaj stanovskih kolegov, ki so v najhujšem zagonu epidemije dobesedno izgubili pamet in moralno razsodnost...Povod za Ihanovo pismo je na www.slovenskizdravni...rto-pismo/
Mlada mamica se je cepila, eni zdravniki so ji rekli, da ni naredila prav, Ihan pravi, da je naredila prav...Poleg zmede, ki jo delajo vladni komunikatorji, bolje rečeno manipulatorji, še več zmede v javnosti delajo zdravniki sami, saj so med njimi cepilsko in proticepilsko naravnani.
alain sporočil: 5.172
[#2974096] 13.11.21 13:01 · odgovor na: anon-317028 (#2974088)
Odgovori   +    6
Ta prodana dusa pa seveda v istem prispevku ni nic napisal o Katji in njej podobnim....
anon-488811 sporočil: 1.100
[#2974103] 13.11.21 13:32 · odgovor na: kixs (#2974087)
Odgovori   +    4
Cepivo je edina resitev :lol:
Ni edina, a pomembna. Vse dokler necepljeni, ki predstavljajo manjsino v druzbi, zasedajo vecino bolnisnicnih kapacitet. Zakaj so vam polne bolnisnice smesne, pa je tezko doumeti.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2974104] 13.11.21 13:36 · odgovor na: (#2974099)
Odgovori   +    5
[FIN344308]
> [FIN-311684]
> Vse kaže, da je glavni interes Janše in zdravnikov okoli njega le prodaja Pfizerjevih cepiv.

V bistvu jim prodaja cepiv ni glavni interes, ker so cepiva brezplačna, ampak precepljenost, ker jo zahteva EU (in je očitno obljubila nagrado zanjo).
Pfizer cepiva prodaja, države jih plačujejo, in želi, da vlade skrbijo za permanentno cepljenje, najbolje vsake tri mesece, kako pa Pfizer deli korupcijske bonuse bo kmalu nekdo raztrobil.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2974106] 13.11.21 13:50
Odgovori   +    3
Če že pišemo neusmiljeno do soljudi in do zdrave pameti, naj se še jaz pridružim:
- več kot bo korone, manj bo starih ljudi, stroškov s pokojninami in težav s trajno oskrbo
- prostih bo precej nepremičnin in bo lažje rešiti stanovanjski problem
- ker so proticepilci v večini slabše izobraženi, se bo dvignil IQ v populaciji
- če se želi še posebej profitirat, delnice Pfizerja kotirajo na borzi
- ko zamenjava Janše in Trumpa ne bo nič pomagala glede covida, bo morda nekomu kanilo, da je iz Zemlje potrebno zradirati Kitajce, kar bo hkrati rešilo klimatske klimatske spremembe, ceno surovin in hrane ter na Zahodu odprlo kup novih delovnih mest
- največja nevarnost pa je, da bi manj obiskov pri zdravnikih na srednji in daljši rok pomenilo manj pojedenih tablet in s tem kontra učinek, dvig zdravja in povečanje števila starejših
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2974108] 13.11.21 14:08 · odgovor na: anon-317028 (#2974080)
Odgovori   +    4
[FIN-311684]
Vse kaže, da je glavni interes Janše in zdravnikov okoli njega le prodaja Pfizerjevih cepiv. Vlada sili ljudi v cepljenje, mora se jih cepiti 70%, 75%...Je to rešitev? Zagotovo ni. Kako je drugod? Ob 16 tisoč okuženih dnevno Nizozemska pričakuje delno zaprtje države, kljub skoraj 85 odstotkom cepljenih, z drugimi besedami, približno 85 odstotkov odraslega nizozemskega prebivalstva je v celoti cepljenega proti Covid-19...Coronavirus: Netherlands eyes partial lockdown, despite nearly 85 per cent vaccinated...www.scmp.com/news/wo...-nearly-85 Je kakšen slovenski vladni politični zdravnik poklical nizozemske kolege in jih povprašal zakaj se jim to dogaja?
Janša je zgolj sledilec direktivam EU, tako da ima v tej zgodbi le malo možnosti samostojnega odločanja (beri nič)..

Vsi vemo, da cepivo (če že) deluje samo omejen čas, potem pa bo potrebna revakcinacija.

In to je ključnega pomena , kako to zagotoviti, da se bo folk vedno znova cepil, da bo to ustavno in ne človekovim pravicam neprijazno in hkrati tidi muss za rajo :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2974110] 13.11.21 14:15 · odgovor na: (#2974099)
Odgovori   +    1
[FIN344308]
> [FIN-311684]
> Vse kaže, da je glavni interes Janše in zdravnikov okoli njega le prodaja Pfizerjevih cepiv.

V bistvu jim prodaja cepiv ni glavni interes, ker so cepiva brezplačna, ampak precepljenost, ker jo zahteva EU (in je očitno obljubila nagrado zanjo).
Exactly. Politiki v gubernijah pač sledijo centrali (danes je to EU, prej je bil Beograd, še prej pa Dunaj.. :)
maharaja sporočil: 276
[#2974111] 13.11.21 14:18 · odgovor na: anon-204390 (#2974108)
Odgovori   +    11
[vickibedi]
> [FIN-311684]
> Vse kaže, da je glavni interes Janše in zdravnikov okoli njega le prodaja Pfizerjevih cepiv. Vlada sili ljudi v cepljenje, mora se jih cepiti 70%, 75%...Je to rešitev? Zagotovo ni. Kako je drugod? Ob 16 tisoč okuženih dnevno Nizozemska pričakuje delno zaprtje države, kljub skoraj 85 odstotkom cepljenih, z drugimi besedami, približno 85 odstotkov odraslega nizozemskega prebivalstva je v celoti cepljenega proti Covid-19...Coronavirus: Netherlands eyes partial lockdown, despite nearly 85 per cent vaccinated...www.scmp.com/news/wo...-nearly-85 Je kakšen slovenski vladni politični zdravnik poklical nizozemske kolege in jih povprašal zakaj se jim to dogaja?

Janša je zgolj sledilec direktivam EU, tako da ima v tej zgodbi le malo možnosti samostojnega odločanja (beri nič)..

Vsi vemo, da cepivo (če že) deluje samo omejen čas, potem pa bo potrebna revakcinacija.

In to je ključnega pomena , kako to zagotoviti, da se bo folk vedno znova cepil, da bo to ustavno in ne človekovim pravicam neprijazno in hkrati tidi muss za rajo :)
Meni je zanimivo kako tisti, ki zagovarjajo tole posiljevanje in so malce bolj izobraženi in razgledani, ne uvidijo, da smo s tem naredili izredno velik korak v totalitarizem iz katerega morda ni več povratka... morda smo celo že bili tam in šele sedaj spoznavamo kako daleč čez mejo smo že. Zato me niti ne preseneča, da so vzhodnoevropske države oz. njeni prebivalci, veliko bolj skeptični do cepiv kot na zahodu, saj so pred komaj 20-30imi leti zakorakali v svobodo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2974113] 13.11.21 14:23 · odgovor na: maharaja (#2974111)
Odgovori   +    5
[maharaja]
> [vickibedi]
> > [FIN-311684]
> > Vse kaže, da je glavni interes Janše in zdravnikov okoli njega le prodaja Pfizerjevih cepiv. Vlada sili ljudi v cepljenje, mora se jih cepiti 70%, 75%...Je to rešitev? Zagotovo ni. Kako je drugod? Ob 16 tisoč okuženih dnevno Nizozemska pričakuje delno zaprtje države, kljub skoraj 85 odstotkom cepljenih, z drugimi besedami, približno 85 odstotkov odraslega nizozemskega prebivalstva je v celoti cepljenega proti Covid-19...Coronavirus: Netherlands eyes partial lockdown, despite nearly 85 per cent vaccinated...www.scmp.com/news/wo...-nearly-85 Je kakšen slovenski vladni politični zdravnik poklical nizozemske kolege in jih povprašal zakaj se jim to dogaja?
>
> Janša je zgolj sledilec direktivam EU, tako da ima v tej zgodbi le malo možnosti samostojnega odločanja (beri nič)..
>
> Vsi vemo, da cepivo (če že) deluje samo omejen čas, potem pa bo potrebna revakcinacija.
>
> In to je ključnega pomena , kako to zagotoviti, da se bo folk vedno znova cepil, da bo to ustavno in ne človekovim pravicam neprijazno in hkrati tidi muss za rajo :)

Meni je zanimivo kako tisti, ki zagovarjajo tole posiljevanje in so malce bolj izobraženi in razgledani, ne uvidijo, da smo s tem naredili izredno velik korak v totalitarizem iz katerega morda ni več povratka... morda smo celo že bili tam in šele sedaj spoznavamo kako daleč čez mejo smo že. Zato me niti ne preseneča, da so vzhodnoevropske države oz. njeni prebivalci, veliko bolj skeptični do cepiv kot na zahodu, saj so pred komaj 20-30imi leti zakorakali v svobodo.
Exactly my point. Na tej covid zgodbi se cepi na pol zahodna demokracija :)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2974115] 13.11.21 14:32 · odgovor na: maharaja (#2974111)
Odgovori   +    1
[maharaja]
Meni je zanimivo kako tisti, ki zagovarjajo tole posiljevanje in so malce bolj izobraženi in razgledani, ne uvidijo, da smo s tem naredili izredno velik korak v totalitarizem iz katerega morda ni več povratka... morda smo celo že bili tam in šele sedaj spoznavamo kako daleč čez mejo smo že. Zato me niti ne preseneča, da so vzhodnoevropske države oz. njeni prebivalci, veliko bolj skeptični do cepiv kot na zahodu, saj so pred komaj 20-30imi leti zakorakali v svobodo.
Ma kakšen totalitarizem, ne pretiravat.
Don't attribute to malice what you can attribute to incompetence...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2974119] 13.11.21 14:39 · odgovor na: (#2974117)
Odgovori   +    2
[FIN344308]
> [Copcop]
> Ni edina, a pomembna. Vse dokler necepljeni, ki predstavljajo manjsino v druzbi, zasedajo vecino bolnisnicnih kapacitet.

V najbolj precepljenih državah cepljeni zasedajo že večino bolnišničnih kapacitet.
Ja, saj vem... to je simpsonov paradoks.
Btw, kdaj sem ti že rekel, da bo novembra spet štala, tudi v najbolj precepljenih državah, pa mi nisi verjel.
V bistvu samo še največji naivneži verjamete, da bo cepivo ustavilo epidemijo.
Ali pa obratno, tudi če verjameš v prekuženje, je cepljenje in omilitev ukrepov hitrejša pot k temu in bo torej ustavilo epidemijo.
maharaja sporočil: 276
[#2974129] 13.11.21 14:52 · odgovor na: anon-154083 (#2974115)
Odgovori   +    2
[jani1974]
> [maharaja]
> Meni je zanimivo kako tisti, ki zagovarjajo tole posiljevanje in so malce bolj izobraženi in razgledani, ne uvidijo, da smo s tem naredili izredno velik korak v totalitarizem iz katerega morda ni več povratka... morda smo celo že bili tam in šele sedaj spoznavamo kako daleč čez mejo smo že. Zato me niti ne preseneča, da so vzhodnoevropske države oz. njeni prebivalci, veliko bolj skeptični do cepiv kot na zahodu, saj so pred komaj 20-30imi leti zakorakali v svobodo.

Ma kakšen totalitarizem, ne pretiravat.
Don't attribute to malice what you can attribute to incompetence...
Haha.. a ni rečeno, da so tisti ZA cepljenje med pametnejšimi?

Kako si pa ti predstavljaš razvoj dogodkov v prihodnje? Recimo, da se cepijo še vsi preostali necepljeni... misliš, da bodo potem dvignili lockdown? Kako bo z boosterji? Bodo zastonj? Bo potrebno izpolnjevati določene pogoje za pridobitev? Jasno je, da so ljudje s povečano težo oz. diabetesom v bolj rizični skupini.. a jim bodo za pridobitev boosterja omejevali dostop do hrane? Glede na to, da so "oni" očitno mnenja, da smo ljudje glavni vzrok za globalne spremembe, bo morda pridobitev boosterja pogoj, da nimaš otrok (ali morda le enega)?
Endimion sporočil: 10.317
[#2974150] 13.11.21 16:33 · odgovor na: alain (#2974096)
Odgovori   +    7
[alain]
Ta prodana dusa pa seveda v istem prispevku ni nic napisal o Katji in njej podobnim....
Nisem prodana duša, in nisem na plačilnem seznamu katere koli farmacevtske firme, niti nisem del javnega sektorja, ali kakorkoli bil.

Ampak zelo splošna primerjava stanja pa pokaže takšna razmerja in številke, tako za cepljenje, kot samo bolezen/okužbo:
ibb.co/fMnd4sG

Ker pričakujem kontra strel, da je to povprečje od povprečij, ki so narejena na povprečjih. Vzel sem celote. Ker vseh podatkov po starostni strukturi nimam. Ampak ravno tako jih nimaš ti!

Smrt 20 let starega dekleta, kot posledica cepljenja, je tragedija. A ravno tako je tragedija smrt 50 let starega, kot posledica Covid-a, ki preživlja sebe in družino. Tudi smrt 80 let starega, ki bi pa morda živel še leto ali dve ali pa 10.. je tragedija, mar ne?

Pri odrasli populaciji smo presegli mejo 60% polno cepljenih oseb. Najstarejše populacije so precepljene 80%-o. Ampak struktura podatkov cepljeni/necepljeni v Bolnišnicah, pa daje diametralno nasprotno sliko. Razmerje cepljeni:necepljeni = 32,1%:69,9%. Če pa pogledava Intenzivno terapijo, pa je razmerje 21,8%:78,2%. Povprečna šansa, da pristaneš v bolnišnici po okužbi s Covid-19, je 2,2x višje, če nisi cepljen, kot pa če si. Da pristaneš na intenzivni pa 3,6x. Ker v kolikor cepiva per-se sploh ne bi delovala, bi bil pri tolikšni precepljenosti procent polno cepljenih v bolnišnicah višji, se strinjava?

In druga stvar, ki mi daje mislit, da pa morda trditev o delujočih cepivih, v smislu zagotavljanja neke višje varnosti pred hujšim potekom bolezni in smrtjo (kot posledica Covid-a), ni tako iz trte izvita pa je, da imamo sicer res toliko hospitaliziranih in na inteznivni terapiji, kot v prejšni rundi. A takrat smo imeli v najslabšem primeru 21.000 aktivno okuženih na katerikoli dan. Zdaj pa 40.000. Obenem pa je družba bolj odprta, kot je bila lani v tem času. Nekaj tega je seveda zagotovo na račun naravno dobljene imunosti (preboleli), a nimava podatka koliko je takih, ki so Covid-19 dejansko imeli, obenem pa jih sistem ni zaznal. Lahko jih je pol milijona, ali pa 5.000. Ugibava.

Torej se vse sprovede na cilj, ki ga oblast zasleduje. Ali je to širjenje okužb. Tu pomaga od PCT pogoja le T, in lockdown. Ne P, ne C namreč ne spreminjata ničesar okoli širjenja okužb samih. Če pa rečeva, da minimizirava, ali vsaj poskušava miminizirat obremenitev zdr. sistema, in seveda ne polnit pokopoališč hitreje kot bi jih sicer, pa je PCT. in umikanje teh, ki tega ne morejo ali nočejo izpolnit iz javnega življenja v omejeni meri. Statistično so ipak bolj ranljivi. in pomenijo za zdr. sistem potencialno večjo obremenitev. Nikomur Alain, pa na čelu ne piše ali je za hujši potek bolezni Covid-19 bolj ali manj dovzeten. Osebnih okoliščin je preveč, in jih niti ne moreva vrednotit.
Jaka1955 sporočil: 660
[#2974151] 13.11.21 16:35
Odgovori   +    1
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2974159] 13.11.21 16:53 · odgovor na: Endimion (#2974150)
Odgovori   +    3
[Endimion]
Najstarejše populacije so precepljene 80%-o. Ampak struktura podatkov cepljeni/necepljeni v Bolnišnicah, pa daje diametralno nasprotno sliko. Razmerje cepljeni:necepljeni = 32,1%:69,9%. Če pa pogledava Intenzivno terapijo, pa je razmerje 21,8%:78,2%. Povprečna šansa, da pristaneš v bolnišnici po okužbi s Covid-19, je 2,2x višje, če nisi cepljen, kot pa če si. Da pristaneš na intenzivni pa 3,6x.
Hvala bogu da se vecina najstarejsih ne glupira, sicer bi zdaj mrtve ze skupinsko kurili in odlagali v grobisca. In hvala bogu da je virus primerjalno mil in fenta samo dober odstotek okuzenih, in par odstotkov starejsih okuzenih, sicer bi Italija in Avstrija mejne prehode z butalistanom permanentno zaplombirali za vse osebe in postavili oborozeno strazo.

Materinsko prigovarjanje raznih strokovnjakov na tv - ne pomaga. Suhoparno navajanje matematicnih ali znanstvenih dejstev po tvoje ali alekovo - ne pomaga. Moje drkanje v bolan mozeg in nastavljanje ogledala - ne pomaga. Samo ena stvar resi slovence pred samimi seboj: Titova diktatura.
Endimion sporočil: 10.317
[#2974168] 13.11.21 17:36 · odgovor na: anon-207617 (#2974159)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Hvala bogu da se vecina najstarejsih ne glupira, sicer bi zdaj mrtve ze skupinsko kurili in odlagali v grobisca. In hvala bogu da je virus primerjalno mil in fenta samo dober odstotek okuzenih, in par odstotkov starejsih okuzenih, sicer bi Italija in Avstrija mejne prehode z butalistanom permanentno zaplombirali za vse osebe in postavili oborozeno strazo.
Materinsko prigovarjanje raznih strokovnjakov na tv - ne pomaga. Suhoparno navajanje matematicnih ali znanstvenih dejstev po tvoje ali alekovo - ne pomaga. Moje drkanje v bolan mozeg in nastavljanje ogledala - ne pomaga. Samo ena stvar resi slovence pred samimi seboj: Titova diktatura.
Ammm.. ko mi prav to, da Slovenija rabi trdo roko, in da Hvala Bogu da imamo Janšo za premjeja, razlaga kak goreč pripadnik Ajatole s Trstenjakove, ga najprej vprašam, od kdaj mu/je Titov režim tako všeč?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2974174] 13.11.21 18:05 · odgovor na: Endimion (#2974168)
Odgovori   +    3
[Endimion]
> [NemirniTujec]
> Hvala bogu da se vecina najstarejsih ne glupira, sicer bi zdaj mrtve ze skupinsko kurili in odlagali v grobisca. In hvala bogu da je virus primerjalno mil in fenta samo dober odstotek okuzenih, in par odstotkov starejsih okuzenih, sicer bi Italija in Avstrija mejne prehode z butalistanom permanentno zaplombirali za vse osebe in postavili oborozeno strazo.
> Materinsko prigovarjanje raznih strokovnjakov na tv - ne pomaga. Suhoparno navajanje matematicnih ali znanstvenih dejstev po tvoje ali alekovo - ne pomaga. Moje drkanje v bolan mozeg in nastavljanje ogledala - ne pomaga. Samo ena stvar resi slovence pred samimi seboj: Titova diktatura.

Ammm.. ko mi prav to, da Slovenija rabi trdo roko, in da Hvala Bogu da imamo Janšo za premjeja, razlaga kak goreč pripadnik Ajatole s Trstenjakove, ga najprej vprašam, od kdaj mu/je Titov režim tako všeč?
Tole kar mate z janso ni niti blizu Titu - tito bi imel slovenijo cepljeno v dveh tednih. Meni sicer tito sploh ni vsec, ajatola s trstenjakove (rotfl :-))))) pa tudi ne, ampak ljudstva nisem jaz izumil.

Menis da bi karksen koli pristop butalce preprical v cepljenje? Jaz mislim da ne - in glede na bliznje podobno butalske druzbe, tudi druge oblasti take in drugacne ne morejo tega zlepa spravit skozi.

Seveda obstaja tudi druga pot. Ne jebes sploh, ne z ukrepi ne s PCT, and let it rip. Poves ljudem da baje razsaja virus in naj vsak pazi nase in dela po svoji vesti, in cau. Jaz bi to z veseljem opazoval s primerne razdalje, seveda :-)
Endimion sporočil: 10.317
[#2974179] 13.11.21 18:20 · odgovor na: (#2974169)
Odgovori   +    3
Katja je imela možnost T. Hitri test vsake dva dni. In izbrala je cepivo ki je dalo (po grozljivem kiksu MZ) cepivo, ki daje takojšen odpustek. Tu se strinjam da bi moral Minister takoj odleteti. In tu niti ne bi dosti spremenilo. Ubogo dekle je umrlo dvajset dni po prejemu cepiva.

Zalibog, z upoštevanjem vse pietete do pokojnega dekleta, se ni cepila zaradi primarnega vzroka. Namreč z idejo da ne zboli. Cepila se je, kot je rekel njen oče, "da bi živela". Skratka da bi mogla uživati vse tisto kar mladi ljudje radi imajo. In ne le mladi. Vsi. V tem pogledu je bila tudi vladna kampanija bolana. "Cepil se bom ker hočem na morje.." če se spomniš plakatov. In izbrala je cepivo ki omogoča "življenje" 1 sekundo po prejemu. Brez preverjanja kaj in kako?

Jaz upam da bodo starši tožili J&J. V ZDA. Ne tukaj. Države ne more. Ker 1. Imela je na voljo T. In 2. pri C je imela na voljo 4 različna cepiva. Podatke o stranskih učinkih pa je NIJZ objavljal ves čas. Saj sem iz njihove publikacije jaz pobral številke. v primeru da bi imeli na voljo le PC pogoj pa je vsaka smrt kot posledica cepljenja vredna mastne državne odškodnine.

Tvoja teza da bi cepil starejše in "rizicne" se je deloma že uresničila. Stari so cepljeni. Večina njih. Pri rizičnih imaš pa težavo da ne moreš pregledat kartotek 1.5milijona ljudi. Kaj narediš pa potem ko ti tak rizičen ali star umre zarad posledic cepljenja? Če ga denimo zapoveš? Si predstavljaš scenarij 20 letne Katje ki je astmatičarka in po zapovedanem cepljenju umre zaradi denimo tromboze.

In dajmo si priznati... da če bi Covid imel za posledico denimo obrazno iznakaženost kot denimo Črne Koze.. bi do srede aprila imeli cepljene vse ženske med 15 in 70. In 80% moških.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2974184] 13.11.21 18:25 · odgovor na: (#2974143)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [jani1974]
> - ker so proticepilci v večini slabše izobraženi, se bo dvignil IQ v populaciji

Ne bi se smel, ker je IQ odraz normalne porazdelitve. Če izumre bolj glupi del populacije, bo za IQ 100 potrebno pač več znanja.
Ne vem, ampak Kitajci in Židje imajo povprečni IQ večji od 100, črnci pa nižjega od 100.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2974185] 13.11.21 18:26 · odgovor na: (#2974148)
Odgovori   +    0
[FIN344308]
> [jani1974]
> - ker so proticepilci v večini slabše izobraženi, se bo dvignil IQ v populaciji

Izobrazba ni IQ. Poznam neinteligente visoko izobražene ljudi in obratno.
Izobrazba ni IQ. Ampak koreliracija med njima pa je.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2974187] 13.11.21 18:29 · odgovor na: Endimion (#2974150)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Pri odrasli populaciji smo presegli mejo 60% polno cepljenih oseb. Najstarejše populacije so precepljene 80%-o. Ampak struktura podatkov cepljeni/necepljeni v Bolnišnicah, pa daje diametralno nasprotno sliko. Razmerje cepljeni:necepljeni = 32,1%:69,9%. Če pa pogledava Intenzivno terapijo, pa je razmerje 21,8%:78,2%. Povprečna šansa, da pristaneš v bolnišnici po okužbi s Covid-19, je 2,2x višje, če nisi cepljen, kot pa če si. Da pristaneš na intenzivni pa 3,6x. Ker v kolikor cepiva per-se sploh ne bi delovala, bi bil pri tolikšni precepljenosti procent polno cepljenih v bolnišnicah višji, se strinjava?
Da popravim tvojo matematiko: ker je cepljenih več kot necepljenih, je verjetnost še bolj v prid cepljenim.
pobalin sporočil: 14.456
[#2974235] 13.11.21 23:38 · odgovor na: anon-207617 (#2974159)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Materinsko prigovarjanje raznih strokovnjakov na tv - ne pomaga. Suhoparno navajanje matematicnih ali znanstvenih dejstev po tvoje ali alekovo - ne pomaga. Moje drkanje v bolan mozeg in nastavljanje ogledala - ne pomaga. Samo ena stvar resi slovence pred samimi seboj: Titova diktatura.
Vitomil Zupan, si to ti?
»Ali naj povem, kakšen je moj rojak? Zloben, jeznorit, strahopeten, zahrbten, neveden vsevednež, skop, zaviden, privoščljiv, len, obrekljiv, tožljiv, pijan-napadalen, nerazgledan, poln slabega humorja, pod dobrim zavojevalcem pa kar uporaben in uspešen.«
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2974237] 14.11.21 00:02 · odgovor na: pobalin (#2974235)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [NemirniTujec]
> Materinsko prigovarjanje raznih strokovnjakov na tv - ne pomaga. Suhoparno navajanje matematicnih ali znanstvenih dejstev po tvoje ali alekovo - ne pomaga. Moje drkanje v bolan mozeg in nastavljanje ogledala - ne pomaga. Samo ena stvar resi slovence pred samimi seboj: Titova diktatura.

Vitomil Zupan, si to ti?

> »Ali naj povem, kakšen je moj rojak? Zloben, jeznorit, strahopeten, zahrbten, neveden vsevednež, skop, zaviden, privoščljiv, len, obrekljiv, tožljiv, pijan-napadalen, nerazgledan, poln slabega humorja, pod dobrim zavojevalcem pa kar uporaben in uspešen.«
:-)))))

To sem jaz :-)

le da sem sluzboval in davkoplaceval v vec drzavah in na dveh celinah, tako da sem precej opustil upanje da je to zgolj opis enega micenega plemena. Zabitih in sebicnih hkrati je 80% ljudi kamorkoli prides. Ostalo so kulturne nianse - obe lastnosti se da bolje ali slabse zakrivati.

Ampak danes imam resno krizo identitete, ko gledam kako mutti Merkla prosjaci holzarje afnace naj se cepijo, da ne bo rabila fritzlovskih ujrepov sprejeti.

Sramotno za najbolj razvit in najbolj filozofsko talentiran evropski narod. Ce bo slo tako naprej, bom res "Britanec" ratal - za kakih 10 let, dokler Britanija kot politicna entiteta sploh se obstaja.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2974238] 14.11.21 00:11 · odgovor na: anon-207617 (#2974174)
Odgovori   +    8
[NemirniTujec]
> [Endimion]
> > [NemirniTujec]
> > Hvala bogu da se vecina najstarejsih ne glupira, sicer bi zdaj mrtve ze skupinsko kurili in odlagali v grobisca. In hvala bogu da je virus primerjalno mil in fenta samo dober odstotek okuzenih, in par odstotkov starejsih okuzenih, sicer bi Italija in Avstrija mejne prehode z butalistanom permanentno zaplombirali za vse osebe in postavili oborozeno strazo.
> > Materinsko prigovarjanje raznih strokovnjakov na tv - ne pomaga. Suhoparno navajanje matematicnih ali znanstvenih dejstev po tvoje ali alekovo - ne pomaga. Moje drkanje v bolan mozeg in nastavljanje ogledala - ne pomaga. Samo ena stvar resi slovence pred samimi seboj: Titova diktatura.
>
> Ammm.. ko mi prav to, da Slovenija rabi trdo roko, in da Hvala Bogu da imamo Janšo za premjeja, razlaga kak goreč pripadnik Ajatole s Trstenjakove, ga najprej vprašam, od kdaj mu/je Titov režim tako všeč?

Tole kar mate z janso ni niti blizu Titu - tito bi imel slovenijo cepljeno v dveh tednih. Meni sicer tito sploh ni vsec, ajatola s trstenjakove (rotfl :-))))) pa tudi ne, ampak ljudstva nisem jaz izumil.

Menis da bi karksen koli pristop butalce preprical v cepljenje? Jaz mislim da ne - in glede na bliznje podobno butalske druzbe, tudi druge oblasti take in drugacne ne morejo tega zlepa spravit skozi.
O ja, je - ravno je prisel ven rezultat simulacije IBM kvantnega superkompjuterja, kjer so noter vrgli vse cajtnge, TV dnevnike, sodne spise, odkrito in skrito snemane pogovore v Sloveniji od WW2 naprej, in je masina takole predlagala:

- ojacanje vladnih nastopov z resnobno strastnimi razlagami, da virusa ni oz. da tako kot vsako leto krozijo okoli blagi prehladi (vlada tako dobi kontrolo/upper hand nad dezinformacijo in dvomljivstvom vobce)

- po treh tednih in vlada prizna, da virus vendarle je, ampak da nikakor ne verjeti tistim, ki sugerirajo, da je virus sprogramiral Bill Gates (zdaj ze vsi vedo, da vlada laze in siri neumnosti, ljudje zacnejo susljati in siriti bojazen, da je virus najbrz res sopek Gatesovih tranzistorjev, ki se pri vklopu mikrovalovke ali pralnega stroja proizvedennega po l. 1965 sestavijo v kontrolni cip)

- ko je cepivo na voljo, vlada nanj nabije 1600% carino in ga prodaja v startu tam nekje med jurja in pol do dva po komadu, vsak mesec se zvisa ceno za 10%

- s tem se vzpostavi domace, prijetno in znano okolje - vsi si zelijo tega dragega cepiva, ki - ceprav laznjiva vlada in podkupljeni zdravniki trdijo nasprotno - obvaruje malega cloveka pred ameriskim velekapitalom; crni trg dela ko nor, zdravniki pod mizo prodajajo suse po 300 ojrof, neki nabavni uradniki postajajo nenadoma premozni in si kupujejo prevelike Gucci soncna ocala ter Rolex ponaredke, folk se hodi na skrivaj cepit v tujino, uni z vezami so do aprila 2021 ze stirikrat cepljeni

- uradna precepljenost novembra 2021 je 1,32%, dejanska 100% 2 susa, 97% trije susi, 84,1% stirje susi itd.

- slovenski segment fejsbuka in tviterja je poplavljen z dokazi o mikroprocesorjih v virusu, nasvetih za poceni cepljenje in kako zakriti mesto podmiznega pika s sticker tattoojem ali pudrom iz arnike in baldrijana

PS: bolgarski segment fejsbuka je poplavljen z jasnimi dokazi, da manjsa precepljenost pomeni manj hospitalizacij, na vrhu prakticnih dokazov po citatih prednjaci Slovenija (parni dnevi) ali otok Tetepare (neparni dnevi ter polna luna ne glede na par/nepar)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2974240] 14.11.21 00:44 · odgovor na: anon-16741 (#2974238)
Odgovori   +    0
[tekavec]
kako zakriti mesto podmiznega pika s sticker tattoojem ali pudrom iz arnike in baldrijana
Krohot :-)))))
Rudolf123 sporočil: 40
[#2974916] 16.11.21 14:08 · odgovor na: (#2974128)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 13.11.21 19:23
[FIN344308]
Epidemije bo konec šele takrat, ko bo dovolj prekuženih. Precepljeni imajo približno 15 krat večjo možnost za težji potek bolezni, kot preboleli. Če se bomo zanašali samo na cepljenje, se bo epidemija vlekla še lep čas.

Balkanci pa pač hoče hard way. Do sedaj se je vse ukrepe bolj ali manj izigravalo. Vsakemu, funkcionalno pismenemu človeku je jasno da v SLO razmerah ostane samo še skok na glavo v prazen bazen. Jebi ga, itak boste vsi umrli. Enkrat.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2974953] 16.11.21 15:29 · odgovor na: anon-16741 (#2974238)
Odgovori   +    0
[tekavec]
O ja, je - ravno je prisel ven rezultat simulacije IBM kvantnega superkompjuterja, kjer so noter vrgli vse cajtnge, TV dnevnike, sodne spise, odkrito in skrito snemane pogovore v Sloveniji od WW2 naprej, in je masina takole predlagala:

- ojacanje vladnih nastopov z resnobno strastnimi razlagami, da virusa ni oz. da tako kot vsako leto krozijo okoli blagi prehladi (vlada tako dobi kontrolo/upper hand nad dezinformacijo in dvomljivstvom vobce)

- po treh tednih in vlada prizna, da virus vendarle je, ampak da nikakor ne verjeti tistim, ki sugerirajo, da je virus sprogramiral Bill Gates (zdaj ze vsi vedo, da vlada laze in siri neumnosti, ljudje zacnejo susljati in siriti bojazen, da je virus najbrz res sopek Gatesovih tranzistorjev, ki se pri vklopu mikrovalovke ali pralnega stroja proizvedennega po l. 1965 sestavijo v kontrolni cip)

- ko je cepivo na voljo, vlada nanj nabije 1600% carino in ga prodaja v startu tam nekje med jurja in pol do dva po komadu, vsak mesec se zvisa ceno za 10%

- s tem se vzpostavi domace, prijetno in znano okolje - vsi si zelijo tega dragega cepiva, ki - ceprav laznjiva vlada in podkupljeni zdravniki trdijo nasprotno - obvaruje malega cloveka pred ameriskim velekapitalom; crni trg dela ko nor, zdravniki pod mizo prodajajo suse po 300 ojrof, neki nabavni uradniki postajajo nenadoma premozni in si kupujejo prevelike Gucci soncna ocala ter Rolex ponaredke, folk se hodi na skrivaj cepit v tujino, uni z vezami so do aprila 2021 ze stirikrat cepljeni

- uradna precepljenost novembra 2021 je 1,32%, dejanska 100% 2 susa, 97% trije susi, 84,1% stirje susi itd.

- slovenski segment fejsbuka in tviterja je poplavljen z dokazi o mikroprocesorjih v virusu, nasvetih za poceni cepljenje in kako zakriti mesto podmiznega pika s sticker tattoojem ali pudrom iz arnike in baldrijana

PS: bolgarski segment fejsbuka je poplavljen z jasnimi dokazi, da manjsa precepljenost pomeni manj hospitalizacij, na vrhu prakticnih dokazov po citatih prednjaci Slovenija (parni dnevi) ali otok Tetepare (neparni dnevi ter polna luna ne glede na par/nepar)
Hahaha, dobra fora, bi verjetno funkcioniralo :)

Dejansko pa se je povprečnemu požiralcu MSM novic zgodilo nekaj takega (v tujini nimajo tako zverinsko antivaks facebooka, ker je ta strogo cenzuriran za popolno enoumje):

streamable.com/09ojzm

Strani: 1 2