Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Adria Mobil ustavlja proizvodnjo kombiniranih vozil in avtodomov, nedelovni dnevi tudi v Revozu. Kaj sledi?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Avto (1)

Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 2.875
[#2965466] 12.10.21 18:47
Odgovori   +    0
Hmmmm, po osamosvojitvi Slovenije nekje sredi devetdesetih sem poslušal neke strokovnjake, da je Slovenija premajhna za težko industrijo.
Povedali so, da bi se morali glede na geografsko lego in velikost usmeriti predvsem v trgovino in storitve.
No, nekateri res ne morejo iz svoje kože in še vedno mislijo ,da je težka industrija nekaj dobrega.
Če malo pogledamo vse najbolj razvite države in tiste z najvišjim BDP lahko takoj vidimo, da večino BDP ustvarijo s storitvami.
Pri nas pa bi nekateri le še radi držali primarne in sekindarne dejavnosti, ki so tudi energetsko zelo požrešne.
Slovenija mora iti v smeri najnovejših tehnologij in se razvijati v smeri storitev.

Še mimogrede. Leta 2020 se je Francija uvrstila na 7. mesto največjih gospodarskih sil na svetu.
Storitveni sektor predstavlja 79 % BDP, industrija 19 % in kmetijstvo 2 % !

V ZDA, kot največjem gospodarstvu na svetu predstavljajo storitve 82 %, industrija 17 % in kmetijstvo 1 % !
dz1975 sporočil: 2.264
[#2966506] 16.10.21 22:46 · odgovor na: FIN-544124 (#2965466)
Odgovori   +    0
Sem mislil da so do sedaj vsi spoznali zmote selitve proizvodnje, ampak sem sem se očitno motil...kaj ti pomaga milijon rač. programerjev in strokovnjakov za digitalni marketing ko ni hrane, zdravil ter energentov???

Strani: 1