Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2964727] 09.10.21 12:58
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bigl 09.10.2021 12:59
Zagotovo gleda krivulje:). Lep dan.

P.S.: Kaj pa bere, pa ne vem, verjetno od začetka, da razume zakaj pri kriptovalutah gre?
XKORO5 sporočil: 2
[#2964834] 09.10.21 20:39
Odgovori   +    23
Ne vem zakaj bi moral plačati od kriptovalute davek? Del svojih prihrankov sem namenil, da se mi oplemenitijo, kot včasih vezane vloge v banki in jih ne "požre" inflacija. Če imam s to naložbo izgubo, kot tudi izgubo vrednosti denarja zaradi inflacije, mi tega minusa nihče ne pokrije, čim nekaj dodatnega zaslužim z že prisluženim denarjem in plačanimi vsemi dajatvami se takoj najde davkarija, da mi to pobere!!! Naj me kdo argumentirano prepriča, da je to prav. Iz takšnega dogajanja je po razmisleku bolje zame in državo, da sploh nimam privarčevanega denarja in ob kakšni malce večji podražitvi, kot upokojenec z mizerno penzijo zaprosim za socialno pomoč. Prav bi bilo, da se pobere denar, kjer bi se moral, ne pa da se gooljufa vsem na očeh. Prvi primer je praksa, da delavec, ki je zaposlen za poln delovni čas, dobi dodatek k minimalni plači??? Takšno podjetje, ki ne zmore delavca plačati z minimalno plačo je treba zapreti, ker dolgoročno ogroža javne finance, saj s takšnim načinom izplačila plače ne zagotavlja, da bi si delavec prislužil zajamčeno pokojnino in mu bo morala razliko pokriti država. Takšnim "rabotam" bi bilo potrebno stopiti na prste in šele po tem pričeti lupiti siromake, ki hočejo kakšen priboljšek. Tlačani so se spuntali, ko so morali dajati desetino svojega pridelka, koliko pa dajemo mi?
Erik9999 sporočil: 151
[#2965019] 10.10.21 19:50
Odgovori   +    7
FURS-ovci, zakaj bi moral plačati davek, če si po trgovanjem s kriptovalutami nakažem denar nazaj na moj TRR? Od denarja, s katerim sem trgoval sem že plačal dohodnino in bom tudi DDV, ko bom kupil nek izdelek.

Če si nakažem na moj trgovalni račun 20.000 €, ob trgovanju nekaj dobim, nekaj izgubim in na koncu pristanem spet pri 20.000 €, naj bi sedaj plačal 2.000 € davka, ko bi si svoj denar nakazal nazaj na TRR? Kaj je z vami narobe? Nenazadnje - "včeraj" ste trdili, da kriptovalute niso valute, saj je ena osnovnih značilnosti valut to, da je hranilec vrednosti, kar pa kriptovalute niso. Kaj sedaj - ali lahko sledite lastnim minulim zagovarjanjem in nas prenehate odirati?
PETROL09 sporočil: 251
[#2965146] 11.10.21 12:34 · odgovor na: Erik9999 (#2965019)
Odgovori   +    1
[Erik9999]
FURS-ovci, zakaj bi moral plačati davek, če si po trgovanjem s kriptovalutami nakažem denar nazaj na moj TRR? Od denarja, s katerim sem trgoval sem že plačal dohodnino in bom tudi DDV, ko bom kupil nek izdelek.

Če si nakažem na moj trgovalni račun 20.000 €, ob trgovanju nekaj dobim, nekaj izgubim in na koncu pristanem spet pri 20.000 €, naj bi sedaj plačal 2.000 € davka, ko bi si svoj denar nakazal nazaj na TRR? Kaj je z vami narobe? Nenazadnje - "včeraj" ste trdili, da kriptovalute niso valute, saj je ena osnovnih značilnosti valut to, da je hranilec vrednosti, kar pa kriptovalute niso. Kaj sedaj - ali lahko sledite lastnim minulim zagovarjanjem in nas prenehate odirati?
Vse kar si napisal ima smisel, je pa podobno če investiraš v delnice. In pri trgovanju plačaš davek na dobiček, če si ga sebeda sploh imel. Negativen rezultat pri tem lahko zmanjša in se pokrije z pozitivnim, tako da je malo uteženo, hkrati pa z dolgoročnostjo pade višina davka.

Strani: 1