Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Do top izobrazbe na svetu kar po spletu

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.939
[#2955673] 10.09.21 08:35
Odgovori   +    1
Prvo dilemo so razsirjali gledaliski igralci, ko se je pojavil film. Film ne more nadomestiti stika med odrom in publiko, so trdili, je nenadomestljiv. Potem se je pojavil video. Video ne more nadomestiti kinodvorane, tam pje posebna dinamika. In video zmaguje. In film zmaguje. Problem bo slovenska mladina, ki ima psihiatricne tezave, ce ne more v lajf.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2956439] 13.09.21 08:07 · odgovor na: FIN-454644 (#2955673)
Odgovori   +    2
[FIN-454644]
Prvo dilemo so razsirjali gledaliski igralci, ko se je pojavil film. Film ne more nadomestiti stika med odrom in publiko, so trdili, je nenadomestljiv. Potem se je pojavil video. Video ne more nadomestiti kinodvorane, tam pje posebna dinamika. In video zmaguje. In film zmaguje. Problem bo slovenska mladina, ki ima psihiatricne tezave, ce ne more v lajf.
Primerjaš neprimerljivo.
Eno je ogled enega filma ali ene gledališke predstave, drugo pa večletno šolanje.
Iz lastne in številnih drugih izkušnj sem popolnoma prepričan, da noben študij na daljavo v veliki večini primerov ne more nadomestiti žive institucailizirane participacije študentov in/ali dijakov v znanstveni ustanovi, kar naj bi fakulteta bila.

Bi pa seveda polovica mojih nekdanjih sošolcev, ki je padla takoj podpisala in mastno plačala za eno tako diplomo na daljavo. In pol bi bilo to popularno. Uporabno pa to še ne pomeni, da je.

Ob tem sem celo delal en zelo težek mednarodni izpit, ki je bil potreben za certifikat, tako da se ne more rečt, da sem nek apriori nasprotnik, samo to je bil zgolj omejen primer, ki za veliko večino ostalega ni primeren.
FIN-454644 sporočil: 10.939
[#2956446] 13.09.21 08:40 · odgovor na: 1127DXSXU (#2956439)
Odgovori   +    1
Odvisno od druzbe/drzave. Pri nas s spricevalom lahko izsiljujes na delovnem sodiscu, ce delodajalec ugotovi, da s tabo ni nic. V kaki Ameriki pa jih bolj kot papir zanima, ce kaj znas, ce si uporaben. Zato so pri nas mnogi/ne vsi bolj zainteresirani za papir, nekje drugje pa hocejo za denar, ki so ga vplacali, tudi dobiti uporabno znanje. Pri nas se samouki ukvarjajo s kriminalizacijo znanstvenikov, ki nekaj znajo in lahko dajo/prodajo svoje ideje industriji,Silicijeve doline pa brez tega ne bi bilo. Mentaliteta je razlicna in iz mentalitete izvirajo razlicni pristopi/ucinki.

Strani: 1