Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (Ne)delo od doma

Strani: 1

ogo sporočil: 3.087
[#2953783] 03.09.21 08:00
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: ogo 03.09.2021 08:01
Delo od doma je počasi realnost.
80% kandidatov v IT kot predpogoj za zamenjavo službe daje delo od doma v višini najmanj 80%, poleg višje plače seveda.
Potreb po novih sodelavcev je pa ogromno.
Dobili jih bodo tisti, ki jim bido to ponudili. Drugi bodo potegnili kratko.
Firme dajejo 5500 eur bruto za razvijalce in popolno delo od doma samo, da jih dobijo. In eni jih dobivajo, drugi pa posledično izgubljajo.
Taka so dejstva, pa so lahko direktorji še kako nezadovoljni. Povpraševanje je, ponudbe ni. Nevidna roka trga dela, tokrat proti direktorjem.
FIN-279976 sporočil: 3
[#2953800] 03.09.21 09:14 · odgovor na: ogo (#2953783)
Odgovori   +    7
Se popolnoma strinjam z avtorjem članka.

Delo v IT sektorju ne pomeni, da je govora samo o delu razvijalcev, temveč so tu tudi ostale vloge - pozicije, ki pogosto najbolje delujejo v skupini.
Predvsem mislim na učinkovitejšne izmenjevanje informacij, prenosa znanje, kjer pa je tudi način vodenje oz. usmerjenja sodelavcev drugačen (bolj po godu zaposlenih). Da ne govorimo o psihološkemu in socialnemu pomenu neformalnega druženja, komunikacije na 4 oči,...

Razvijalci so že pred prihodom virusa precej delali od doma, pri čemer se pri dobrem vodenju precej lepo vidijo rezultati dela, bodisi je to delo opravljeno ponoči ali skozi dan, ne glede na to, koliko ur je delal (4 ali 8) in kje dela.

Vsekakor mora vsak manager kar se da objektivno oceniti (velika odgovornost!), kakšen način dela najbolj ustreza posamezniku oz. posamezni skupini, da bo ta dala svoj maksimum oz. povedano drugače izkoristila svoj potencial, hkrati pa se os. razvijala ter dobro počutila.
alpha7B5sn sporočil: 957
[#2953983] 03.09.21 17:56 · odgovor na: FIN-279976 (#2953800)
Odgovori   +    2
[FIN-279976]
...

Da ne govorimo o psihološkemu in socialnemu pomenu neformalnega druženja, komunikacije na 4 oči,...

...
In to brez nagobčnikov, da se razumemo. Saj je bilo tako mišljeno, kajne? (Upam, da.)
0430ABAKU sporočil: 1.791
[#2954281] 05.09.21 16:37
Odgovori   +    1
Prej sem komentar nalimal na napačno temo. Torej tukaj...

Verjetno prihaja do tega zato, ker delujemo preveč po Marxu.
Marx je napačno trdil, da so stvari vredne toliko, kolikor (ur) je v njih vgrajenega dela (in materiala).

Problem torej je, da mi vrednostimo vsako delo po urah, tudi če s tem nima nobene veze.
Jaz pogosto ugotavljam, da sem plačan premalo, saj velikokrat naredim določena dela tudi v 10x krajšem času od kolegov, plačan sem pa morda le 50% več - NA URO.

Strani: 1