Strani: 1

lojze1 sporočil: 783
[#2942750] 21.07.21 20:02
Odgovori   +    13
čas vnosa: 21.07.21 17:20
Pišete 2019, da bo do 2020 Slovenija porabila za cone 80 mio evrov (subvencije.finance.s...?src=rec4) Koliko jih je dejansko porabila? Število con je seveda problem, pa ne zaradi površine temveč, ker jih praviloma noben ne upravlja. Cone so delno komunalno opremljene, ustrezne namenske infrastrukture ni, skupnega in usmerjenega upravljanja (kot je npr BTC v Ljubljani) tudi ne. Župan, petelin na občinskem gnoju, si zamisli cono pa ne ve kaj je to. Pomembno je, da bo dobil denar od države, če je le možno zastonj zemljo, potem z državnim denarjem zgradi infrastrukturo čeprav sploh ne ve, kakšno je povpraševanje, koga in zakaj zanima, kakšno infrastrukturo natančno rabi. Ko je zgrajeno bi prodajal to kar je dobil zastonj po 200 ali 300 evrov/m2 čeprav prodaja le mačka v žaklju. Naš župan je celo v nasprotju z OPN naredil kot črno gradnjo veličasten spomenik županski neumnosti in sicer je najprej zgradil z državnimi sredstvi kamionsko parkirišče, ki ga ni znal ustrezno upravljati, potem se je odločil in zgradil center za obdelavo odpadkov. V omenjeni študiji UICR so navedena strokovna izhodišča in napotila kako upravljati s conami, kje, zakaj in kakšne cone manjkajo. Postavitve in razvoja poslovnih con kot ekonomskih in organizacijskih centrov uspešnega gospodarskega poslovanja večina županov nima vizije, nima niti znanja kako organizirati takšne centre, ki prinašajo urejeno in uspešno gospodarstvo lokalne skupnosti in države. Župane brigajo subvencije, kolesarske steze, igrišča, zabava in kultura (?), to jim prinaša glasove volivcev. Naš župan celo javno razglaša da ne on ne občina od gospodarstva nimajo nič. Oni, pravi so bolj za pokopališča, kolesarske steze in športne dvorane (vsaka vas vsaj po dve). To je pravo življenje občine. Dokler gre….
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2942773] 21.07.21 22:48
Odgovori   +    1
Med Dolskim in Klečami ima občina Dol pri Ljublani "industrijsko cono"...Nekoč so bili tam travniki, danes je vse zaraščeno...
0126Bacis sporočil: 3.030
[#2942788] 22.07.21 06:08
Odgovori   +    6
To je podobno gradnji krožišč.
Ko imaš denar, pa ne veš kaj z njim, kupiš cegle.
Kakšen je prispevek napredku pa ni pomembno.

Pomanjkanje vizije in kreativnih idej se vleče še od prejšnjega sistema.
Da je vzrok "dobrem" šolstvu in vzgoji je le zlobna pripomba.
FIN-303511 sporočil: 400
[#2942833] 22.07.21 09:35
Odgovori   +    1
Namesto, da bi bila zakonska deregulacija, da bi lažje poslovali in lažje firmo štartali in bi NAM ostalo več denarja, se denar meče v luknje brez dna, ki ji "upravlja" država, kar pomeni da so neučinkovite do amena. Kolektivistična briljantina.
FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2942839] 22.07.21 09:51 · odgovor na: FIN-303511 (#2942833)
Odgovori   +    0
Zadnjic je bilo na radijskih porcilih povedano, kako afriske drzave za posodobitev in digitalizacijo oblikujejo sodobno davcno politiko. Ukinjajo davke na investicije v sodobne tehnologije. Neobdavceni so celo nakupi racunalnikov/racunalniske opreme. To je VZPODBUDA za razvoj. Kaj pa delajo EU kokosi tipa Vestager: OBDAVCITI, UNICITI tehnoloske velikane. Cimvec davkov, novih davkov in teror. To ni vzpodbuda za razvoj.In to celo v casu pandemije, ko je tehnologija kljucnega pomena za prezivetje drzavljanov in gospodarstva, od koder se napajajo proracuni. Ubiti kravo, ki daje mleko in zaklati kokos, ki nese jajca.
FIN-539101 sporočil: 4
[#2942846] 22.07.21 10:07
Odgovori   +    3
Že eno leto iščemo prostor za izgradnjo poslovnega objekta. Pisali 6 občinam predstavili idejni projekt. Povsod imajo objavljena poslovne cone. Rezultat: NULA. Povsod imajo lastniki zemljišča samo za investicijo. Bolje imeti parcelo kot denar na banki. Občine bi morali vezati z rokom postavitve objektov in zagonom obratovanja. Mi smo obupali in bomo letos verjetno sprejeli pobudbo za proizvodnjo v tujini. ( Zakaj me na razgovorih sprašujejo, če sem v kakšni stranki ali združenju?)
FIN-513195 sporočil: 261
[#2942852] 22.07.21 10:29 · odgovor na: FIN-539101 (#2942846)
Odgovori   +    1
...poskusite kje v bolj nerazvitih občinah...recimo Ilirska Bistrica, bela krajina, Ormož, Goričko, Notranjska in Kočevje, Koroška, Šmarje pri Jelšah, okolica Ptuja itd....se najde kar precej lokacij pa še veseli so ...lp
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2942857] 22.07.21 10:31 · odgovor na: FIN-539101 (#2942846)
Odgovori   +    0
[FIN-539101]
Že eno leto iščemo prostor za izgradnjo poslovnega objekta. Pisali 6 občinam predstavili idejni projekt. Povsod imajo objavljena poslovne cone. Rezultat: NULA. Povsod imajo lastniki zemljišča samo za investicijo. Bolje imeti parcelo kot denar na banki. Občine bi morali vezati z rokom postavitve objektov in zagonom obratovanja. Mi smo obupali in bomo letos verjetno sprejeli pobudbo za proizvodnjo v tujini. ( Zakaj me na razgovorih sprašujejo, če sem v kakšni stranki ali združenju?)
Sem šel sam skozi podobno iskanje novih poslovnih prostorov..Skladiščne hale...

Mel večjo srečo kot pamet, da sem eno našel..Celo idealno...

Strani: 1