Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Delovati je začela prva enota avtocestne policije

Strani: 1

anon-277404 sporočil: 414
[#2932097] 02.06.21 07:32
Odgovori   +    3
Začnite vsem dajati vodo in kavico kuhati v stoječih kolonah na avtocesti.
dronyx sporočil: 4.602
[#2932105] 02.06.21 08:14
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: dronyx 02.06.2021 08:14
Sedaj ko jih je več, bi se lahko malo bolj posvetili tudi tistim voznikom, ki na avtocesti ves čas vozijo po prehitevalnem pasu. Kot sam opažam, je teh na naših avtocestah čedalje več. Očitno nekateri celo mislijo, da so vsi ti pasovi na avtocesti enakovredni. Sploh moteče in nevarno pa je, ko se poskušaš umakniti na prehitevalni pas vozilom, ki se vključujejo na avtocesto, pa se ne moreš, saj je na prehitevalnem vedno kdo, ki se mu zdi izpod časi premikanje med pasovi. In kar je ob vsem temu tudi zanimivo je to, da se te navade zelo hitro nalezejo pri nas tudi tujci.
sirota sporočil: 1.047
[#2932113] 02.06.21 08:44 · odgovor na: dronyx (#2932105)
Odgovori   +    9
Morda bi bilo potrebno redefinirati pojem avtocesta, ker desni pas je tako ali tako rezerviran za tovorni promet.

Lp
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2932141] 02.06.21 09:47 · odgovor na: dronyx (#2932105)
Odgovori   +    6
[dronyx]
Sedaj ko jih je več, bi se lahko malo bolj posvetili tudi tistim voznikom, ki na avtocesti ves čas vozijo po prehitevalnem pasu. Kot sam opažam, je teh na naših avtocestah čedalje več. Očitno nekateri celo mislijo, da so vsi ti pasovi na avtocesti enakovredni. Sploh moteče in nevarno pa je, ko se poskušaš umakniti na prehitevalni pas vozilom, ki se vključujejo na avtocesto, pa se ne moreš, saj je na prehitevalnem vedno kdo, ki se mu zdi izpod časi premikanje med pasovi. In kar je ob vsem temu tudi zanimivo je to, da se te navade zelo hitro nalezejo pri nas tudi tujci.
Jaz sicer mislim, da je vožnja po levem pasu s hitrostjo 130-150 km/h varnejša, kot nenehno menjavanje pasov zaradi prehitevanja.

Pri vključevanju vozil pa je treba tudi iz levega pasu gledati, kaj se dogaja na desni. Jaz se zmeraj poskusim prilagoditi, da je za vse dovolj prostora. Sem pa že bil v situaciji, ki jo opisuješ, da me iz voznega pasu nekdo ni spustil na prehitevalnega, da bi nekomu tretjemu omogočili varno vključevanje.

V splošnem pa bi bilo res fino, če bi se policaji ukvarjali še z drugimi prekrški, ne samo s preveliko hitrostjo in telefoniranjem med vožnjo.
igor1976 sporočil: 482
[#2932144] 02.06.21 10:03
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: igor1976 02.06.2021 10:06
Mene pa moti, da si tovornjakarji tako za ritjo vozijo,...se mi je že parkrat zgodilo, da sem se iz prehitevalnega pasu komaj vključil na voznega, da sem potem lahko zapustil AC, ali pa da se iz pospeševalnega pasu vključiš na AC, ko imaš ob sebi na levi strani strnjeno kolono tovornih vozil.
dronyx sporočil: 4.602
[#2932146] 02.06.21 10:10 · odgovor na: anon-154083 (#2932141)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: dronyx 02.06.2021 10:19
V splošnem pa bi bilo res fino, če bi se policaji ukvarjali še z drugimi prekrški, ne samo s preveliko hitrostjo in telefoniranjem med vožnjo.
Ne vem sicer kaj pravi statistika, samo po moje glavni vzrok nesreč na avtocesti niso visoke hitrosti, ampak predvsem neupoštevanje varnostne razdalje, utrujenost po dolgotrajni vožnji, tovornjaki, ki z nizko hitrostjo menjajo pasove in podobno. Jaz moram reči da ne vidim prav pogosto ekstremnih dirkačev na avtocesti, s hitrostmi nad 200 km/h. So pa nevarni tudi prepočasni vozniki, ki mirno peljejo 80 km/h in gledajo okolico. Nekoga sem celo videl, ki je na odstavnem pasu kar ustavil vozilo, da je šla žena nabirat neke rože. Norost.

Ne razumem pa tudi zakaj bi morala policija tekmovati z najhitrejšimi na avtocesti? Saj se da take poloviti z radarji nad nadvozi in čem podobnim (recimo sektorsko merjenje hitrosti na odsekih), ni potrebno ravno z njimi tekmovat! Ko se bo enkrat en tak policijski cestni dirkalnik raztreščil pri hitrosti 250 km/h in morda ubil še koga drugega,ki bo slučajno pripeljal mimo, se bodo pa začeli spraševati, zakaj policija to sploh počne! Ne glede na kvaliteto policijskega avtomobila naše avtoceste niso primerne za take visoke hitrosti, ker to niso dirkališča. Asfalt je marsikje zanič, cesta je valovita, nekje so že jame...To pri nižjih hitorstih večinoma ni problem, pri hitrostih čez 200 km/h pa... veliko sreče s tem dirkanjem tudi policiji!

In močno upam, da se bodo vozniki teh cestnih dirkalnikov na policiji zavedali, da ne dirkajo samo za nekom, ki ga zasledujejo in snemajo, ampak dirkajo po cesti, kjer se odvija normalen promet. Jaz ko vozim po avtocesti ne pričakujem, da bo nekdo priletel mimo mene s hitrostjo 250 km/h. Očitno bo teh zelo hitrih sedaj še več.
dronyx sporočil: 4.602
[#2932149] 02.06.21 10:27 · odgovor na: igor1976 (#2932144)
Odgovori   +    2
Mene pa moti, da si tovornjakarji tako za ritjo vozijo,...se mi je že parkrat zgodilo, da sem se iz prehitevalnega pasu komaj vključil na voznega, da sem potem lahko zapustil AC, ali pa da se iz pospeševalnega pasu vključiš na AC, ko imaš ob sebi na levi strani strnjeno kolono tovornih vozil.
Ja, to je tudi zelo problematično, sploh zadnje čase, ko je tovornjakov na avtocesti bistveno več in vozijo praktično v strnjenih kolonah. To jaz upam da obstaja kakšen predpis, kolikšna mora biti razdalja med njimi, sicer imaš lahko težave pri izvozu iz avtoceste. Jaz sem se že naučil, da se raje pravočasno pred izhodom prestavim na vozni pas in nekaj časa vozim za tovornjaki počasneje, da lahko potem varno zapeljem dol z avtoceste. Mi je preveč stresno zadnje sekunde iskati luknjo med tovornjaki, pri čemer imaš lahko še smolo in se zaletiš v nekoga, ki je že na izvozu in ga zaradi tovornjaka sploh ne vidiš.
blink sporočil: 3.523
[#2932154] 02.06.21 10:32 · odgovor na: dronyx (#2932146)
Odgovori   +    4
[dronyx]
>V splošnem pa bi bilo res fino, če bi se policaji ukvarjali še z drugimi prekrški, ne samo s preveliko hitrostjo in telefoniranjem med vožnjo.

Ne vem sicer kaj pravi statistika, samo po moje glavni vzrok nesreč na avtocesti niso visoke hitrosti, ampak predvsem neupoštevanje varnostne razdalje, utrujenost po dolgotrajni vožnji, tovornjaki, ki z nizko hitrostjo menjajo pasove in podobno. Jaz moram reči da ne vidim prav pogosto ekstremnih dirkačev na avtocesti, s hitrostmi nad 200 km/h. So pa nevarni tudi prepočasni vozniki, ki mirno peljejo 80 km/h in gledajo okolico. Nekoga sem celo videl, ki je na odstavnem pasu kar ustavil vozilo, da je šla žena nabirat neke rože. Norost.

Ne razumem pa tudi zakaj bi morala policija tekmovati z najhitrejšimi na avtocesti? Saj se da take poloviti z radarji nad nadvozi in čem podobnim (recimo sektorsko merjenje hitrosti na odsekih), ni potrebno ravno z njimi tekmovat! Ko se bo enkrat en tak policijski cestni dirkalnik raztreščil pri hitrosti 250 km/h in morda ubil še koga drugega,ki bo slučajno pripeljal mimo, se bodo pa začeli spraševati, zakaj policija to sploh počne! Ne glede na kvaliteto policijskega avtomobila naše avtoceste niso primerne za take visoke hitrosti, ker to niso dirkališča. Asfalt je marsikje zanič, cesta je valovita, nekje so že jame...To pri nižjih hitorstih večinoma ni problem, pri hitrostih čez 200 km/h pa... veliko sreče s tem dirkanjem tudi policiji!

In močno upam, da se bodo vozniki teh cestnih dirkalnikov na policiji zavedali, da ne dirkajo samo za nekom, ki ga zasledujejo in snemajo, ampak dirkajo po cesti, kjer se odvija normalen promet. Jaz ko vozim po avtocesti ne pričakujem, da bo nekdo priletel mimo mene s hitrostjo 250 km/h. Očitno bo teh zelo hitrih sedaj še več.
Le kako smo preživeli do sedaj, ko ni bilo avtocestne policije? Po mojih opažanjih bodo glavne naloge: ali vozniki vozijo 129km/h ali bognedaj 135km/h? Ali so dali žmigavček na desni pas na prazni avtocesti? Ali imaš prvo pomoč z veljavnim datumom? In najpomembnejše - vsakodnevno basanje s trojanskimi krofi in postavljanje hitrostnih rekordov na prazni avtocesti s prižgano modro lučko.
dronyx sporočil: 4.602
[#2932160] 02.06.21 11:00 · odgovor na: (#2932152)
Odgovori   +    0
Pa upam še, da bodo na policiji našli sposobne voznike teh dirkalnikov z izkušnjami, sicer se jim bo zgodilo, da se bo voznik policije pognal za kakšnim voznikom rallya ali čem podobnem, ki svoje vozilo pri tako visokih hitrostih obvlada. To dirkanje ni več isto kot vožnja z 150 km/h. Te lahko marsikaj preseneti.

So posnetki na YT ko gredo ljudje na dirkališče s svojimi avtomobili in verjamem da niso slabi šoferji, pa zlahka zletijo s ceste in se obračajo.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2932229] 02.06.21 16:38 · odgovor na: dronyx (#2932146)
Odgovori   +    1
[dronyx]
Ne razumem pa tudi zakaj bi morala policija tekmovati z najhitrejšimi na avtocesti? Saj se da take poloviti z radarji nad nadvozi in čem podobnim (recimo sektorsko merjenje hitrosti na odsekih), ni potrebno ravno z njimi tekmovat! Ko se bo enkrat en tak policijski cestni dirkalnik raztreščil pri hitrosti 250 km/h in morda ubil še koga drugega,ki bo slučajno pripeljal mimo, se bodo pa začeli spraševati, zakaj policija to sploh počne!
Pa saj so že bili incidenti, ko so kakšno mladino lovili in je prišlo do nesreče.

Ko bi pa bilo treba loviti recimo bančne roparje, pa nikjer nobenega policaja.
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2932310] 03.06.21 08:49 · odgovor na: sirota (#2932113)
Odgovori   +    5
[sirota]
Morda bi bilo potrebno redefinirati pojem avtocesta, ker desni pas je tako ali tako rezerviran za tovorni promet.

Lp
In narediti - preurediti tretji, sedaj odstavni pas, za kamione. Bo bolj ustrezalo realnemu stanju in potrebam, kot znašanje na polni levi pas, ker je tudi desni zaseden, pretežno s kamioni.
igor1976 sporočil: 482
[#2932567] 04.06.21 09:13 · odgovor na: anon-93129 (#2932310)
Odgovori   +    2
Da bi iz odstavnega pasu naredili tretji pas se mi ne zdi pametno, kam se boš pa potem umaknil, če imaš okvaro, razen če imaš res srečo in prideš do odstavne niše.

Strani: 1