Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2931712] 31.05.21 07:33
Odgovori   +    0
V sodelovanju s Huaweiem, ki že razvija 6G tehnologijo bo 5G bolj zanesljiva in varna. Politika se ne bi smela vmešavati v izbiro ponudnika tehnologije. Spomnimo se, NOKIA je nedolgo nazaj zaradi večletnega zaostajanja za Huaweiem v 5G tehnologiji zamenjala direktorja.

V starejšem postu forum.finance.si/?m=...94#2872894 z dne 10.10.2020 sem napisal: "V primerjavi s Huaveijem je Nokia v 5G ena velika žalost in se lahko obdrži samo z velikimi naložbami, kar močno načenja njen dobiček. Bi ponovil, da so vlagatelji že od konca lanskega leta močno zaskrbljeni glede naložb Nokie v omrežja 5G in kaže, da še dve leti ne bo imela koristi od investicije v infrastrukturo. Odletel je izvršni direktor Rajeev Suri, kot razlog so navedli Nokijino zaostajanje za tekmeci v boju za 5G tehnologijo. Torej, v Nokiji so sami priznali, da močno zaostajajo za Huaweiem..."
dronyx sporočil: 4.602
[#2931716] 31.05.21 07:50
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: dronyx 31.05.2021 07:52
Nekje v tujini so poskusili z mobilno tehnologijo zamenjati tudi klasične radijske postaje, ki jih uporabljajo gasilci, reševalci, policija in podobne službe. Zakaj bi nosili dve napravi (radijska postaja in pametni telefon), če lahko vse funkcionalnosti združijo v eno. To se izkaže v praksi lahko kot velika neumnost, saj mobilna omrežja v primeru večjih naravnih nesreč ali česa podobnega zaradi preobremenjenosti razpadejo in postanejo neuporabna. Torej vse skupaj ne deluje ravno takrat, ko delujoče radijsko omrežje najbolj potrebuješ.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2931718] 31.05.21 07:57 · odgovor na: dronyx (#2931716)
Odgovori   +    10
[dronyx]
Nekje v tujini so poskusili z mobilno tehnologijo zamenjati tudi klasične radijske postaje, ki jih uporabljajo gasilci, reševalci, policija in podobne službe. Zakaj bi nosili dve napravi (radijska postaja in pametni telefon), če lahko vse funkcionalnosti združijo v eno. To se izkaže v praksi lahko kot velika neumnost, saj mobilna omrežja v primeru večjih naravnih nesreč ali česa podobnega zaradi preobremenjenosti razpadejo in postanejo neuporabna. Torej vse skupaj ne deluje ravno takrat, ko delujoče radijsko omrežje najbolj potrebuješ.
Točno...

Analogna tehnika za delovanje ne rabi nič drugega kot precej šibak vir energije (baterije)...

Nobenega kodiranja/dekodiranja in podobnih neumnosti, ki v primeru večje neravne nesreče ali Bog ne daj vojne odpovejo...

Analogna tehnika je daleč od tega, da je za v smeti....
dronyx sporočil: 4.602
[#2931721] 31.05.21 08:12
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: dronyx 31.05.2021 08:13
Še vedno pa čakam da nekdo razvije uporaben sistem za v avto, ki te opozori na bližino vozila na nujni vožnji. Namreč meni se je parkrat že zgodilo, da sem povsem otrpnil, ko je mimo mene švignilo vozilo na nujni vožnji in ga zaradi vklopljenega radija sploh nisem slišal. Za to bi morala biti neka rešitev. Tak delujoč sistem bi tudi omogočal, da se vozniki pravočasno umaknejo in sprostijo pot vozilom na nujni vožnji.
blink sporočil: 3.523
[#2931724] 31.05.21 08:21 · odgovor na: dronyx (#2931716)
Odgovori   +    8
[dronyx]
Nekje v tujini so poskusili z mobilno tehnologijo zamenjati tudi klasične radijske postaje, ki jih uporabljajo gasilci, reševalci, policija in podobne službe. Zakaj bi nosili dve napravi (radijska postaja in pametni telefon), če lahko vse funkcionalnosti združijo v eno. To se izkaže v praksi lahko kot velika neumnost, saj mobilna omrežja v primeru večjih naravnih nesreč ali česa podobnega zaradi preobremenjenosti razpadejo in postanejo neuporabna. Torej vse skupaj ne deluje ravno takrat, ko delujoče radijsko omrežje anajbolj potrebuješ.
2012 ko je bila v Egiptu vstaja, je politika ugasnila internet s tujino in mobilno omrezje. Ljudstvo je komuniciralo preko CB postaj (kdor jo je imel). Arhaicno, ampak se vedno uporabno orodje.
dronyx sporočil: 4.602
[#2931743] 31.05.21 09:22 · odgovor na: (#2931726)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: dronyx 31.05.2021 09:41
če ne slišiš sirene imaš radio veliko prenaglas. poleg tega je treba spremljat promet za sabo v vzvratnem ogledalu. to da ne opaziš vozila na nujni vožnji pomeni, da delaš nekaj zelo zelo narobe.
Se strinjam, samo s tem nimam samo jaz težave. Tehnika bi tudi tu lahko priskočila na pomoč. Je pa moja edina prometna nesreča v zadnjem desetletju povezana ravno z vozilom na nujni vožnji in sicer na glavnem križišču na Viču. Na semaforju se je prižgala zelena luč, vendar ker sem slišal sireno, nisem speljal in sem čakal, da gre rešilec čez križišče. Voznica za mano tega očitno ni videla oziroma slišala in je speljala ter se mi zaletela od zadaj v avto. Pa tudi kakor sam opažam je dostikrat z vozili na nujni vožnji povezana precejšnja zmeda, ko vozniki ne vedo, kako bi se obnašali, sploh ko je gužva na cesti.
anon-191845 sporočil: 961
[#2931795] 31.05.21 13:39 · odgovor na: dronyx (#2931721)
Odgovori   +    1
Z vami se zelo strinjam, je pa še en problem ko avto vozi strejši voznik enostavno zmrzne ob sireni in samo čaka kaj bo, se tud za 1 cm ne more premaknt ko zagledata za sabo gasilce ali druga vozila z modro lučjo in preglasno sireno za njega....

Strani: 1