Strani: 1

FIN-510238 sporočil: 2
[#2930588] 25.05.21 09:23
Odgovori   +    0
"Pisal nam je bralec, saj ga skrbi, da bo kaznovan, ker ima dva računa pri Revolutu. Najprej je imel Revolut Payments UAB z IBAN, ki ga je prijavil na Furs. Pozneje pa je Revolut ponudil novo možnost – postal je spletna banka –, in sicer Revolut Bank UAB, ki ga je bralec sprejel, misleč, da je vse v redu. Nato je ugotovil, da ima pri Revolutu prijavljeni dve številki računa oziroma dva IBAN. Če se je enako zgodilo tudi vam, naj vas opozorimo, da bi morali prijaviti oba oziroma enega ob tem odjaviti."

V mojem primeru to ne drži. Sem pisal preko chata app Revolut, naj mi napišejo IBAN, ker sem tudi "komitent" Revolut Bank (nimam nobenih sredstev gor, a sem komitent) in dobil odgovor: "Your IBAN is unique for your account and cannnot be changed.Therefore , we cannot generate a new IBAN, unless you will have an eniterly, new account ....
doberman sporočil: 68
[#2930799] 26.05.21 10:11 · odgovor na: FIN-510238 (#2930588)
Odgovori   +    5
Jaz sem tudi preveril pri Revolutu in se mi s prehodom na Revolut banko IBAN ni spremenil. Zadnja sprememba IBAN številke je bila iz predpone GB v LT zaradi brexita. Hint: zadnji IBAN se dobi k klikom na evropsko zastavo na prvi strani, sem potreboval kar nekaj časa, da sem to skapiral :)

Strani: 1