Strani: 1

anon-504021 sporočil: 481
[#2927221] 06.05.21 14:21
Odgovori   +    5
Amazonova logika je povsem enostavna, njihov oblak se je razvil kot posledica lastne strežniške in potem cloudovske porabe in se meni osebno ne zdi tako predatorska firma, kot je npr. Google ali pa FB, ki se širita v vse možne segmente. Pustimo sedaj delavske pogoje ipd zgodbe, vsaj dokler v to ne vpeljemo tudi kakšno Alibabo ali pa Tencent. Rockefeller je konsolidiral eno panogo, marže mu najbrž niti ne bi omogočale horizontalno širjenje v druge branže in je bila takrat antimonopolna logika enostavna, ne moreš imeti vse naftne industrije na eni firmi. Prvo ključno težavo jaz vidim v predatorstvu, kjer ti pač sredstva omogočajo nakupe vse potencialne konkurence (hebeno to omejiti na način, da ima logiko in da je fer za vse). Druga je širjenje po horizontali, ki jim ga omogočajo sedaj že več desteletne visoke marže in posledično akumuliran blazen kapital. Enostavno ne bi smeli dovoliti, da bi sedaj pa Apple delal še avte ipd. Zopet, kako to omejiti, da ima logiko in da bo fer za vse? Tretja težava, ki pa je dokaj enostavna za rešiti na papirju, a v praksi ne tako, pa so davki. Te firme bi morale plačevati bistveno več davka, ampak imajo pač legitimno pravico izbire. Pa naj se sedaj EU loti Irske ali pa Luxemburga...
anon-170467 sporočil: 170
[#2927271] 06.05.21 17:04
Odgovori   +    6
Dokler ta podjetja financirajo svetovno politično sceno lahko samo sanjate.
anon-170467 sporočil: 170
[#2927276] 06.05.21 17:52
Odgovori   +    0
Lahko bi tudi enostavno prepovedali prevzeme podjetju, ki je monopolist ali obvlada tržišče nad neko mejo.

Tudi dajanje brezplačnih storitev je za mene nelojalna konkurenca. Google da svojo navigacijo brezplačno in jo financira iz oglaševanja. To nebi smelo biti dovoljeno.

Strani: 1