Strani: 1

XHKSV1 sporočil: 251
[#2926728] 04.05.21 12:18
Odgovori   +    1
Čisto po slovensko torej.
crt sporočil: 27.194
[#2926742] 04.05.21 13:05
Odgovori   +    3
poslu prijazna de-birokratizirajoca vlada pa to...
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2926752] 04.05.21 13:46 · odgovor na: crt (#2926742)
Odgovori   +    3
[]
poslu prijazna de-birokratizirajoca vlada pa to...
Mislim, da vlada nima prav veliko pri tem. Vsaj ne neposredno. Zadeva je rezultat delovanja uradniškega aparata po inerciji, česar pa ne moreš spremeniti v enem letu.
crt sporočil: 27.194
[#2926756] 04.05.21 14:06 · odgovor na: BorutHocevar (#2926752)
Odgovori   +    2
[BorutHocevar]
Mislim, da vlada nima prav veliko pri tem. Vsaj ne neposredno. Zadeva je rezultat delovanja uradniškega aparata po inerciji, česar pa ne moreš spremeniti v enem letu.
razumem in se delno strinjam, po drugi strani pa je ze prevec izkusenj z "ja smo imeli vlado, ampak joj nic nismo mogli".
slovenecnb1 sporočil: 5.626
[#2926761] 04.05.21 14:10
Odgovori   +    2
A nismo že to enkrat imeli slopak intercheroch itd......
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2926793] 04.05.21 16:05 · odgovor na: (#2926757)
Odgovori   +    0
[abohte]
A???
Vlada Republike Slovenije izdaja
UREDBO
o embalaži in odpadni embalaži
Prav neposredno ima vlada vse s tem.
Morda nima nič s tem posredno (so bili potisnjeni v položaj)...
Že, že... nočem zagovarjat vlade, ampak res ne moreš preveriti vsakega prilagoditvenega obdobja, ki ga v predlogu uredbe (ki se je sestavljala tri leta) zapišejo podedovani strokovci. In tako ti uide prilagoditveni rok 30 dni po 15 dneh po objavi, vmes je počitniški teden in smo tam. Če bi govorili o zakonu, ki gre čez tri branja, bi bila druga zgodba...
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2926855] 05.05.21 08:02 · odgovor na: (#2926823)
Odgovori   +    3
[abohte]
Hm... 3 leta ravno ne, če je bila direktiva sprejeta junija 18.
V bistvu še dlje. Računsko sodišče je izdalo slovito revizijo sistema ravnanja z odpadki leta 2015. Takrat so prvič opozorili, da je vzrok za kopičenje odpadkov prag 15 ton, ker pod to mejo zavezancem ni treba plačati stroškov. Aprilska uredba, o kateri govorimo, je končno prinesla operativno izvedbo tiste revizije. No, ni še povsem dokončano...
Če PM za vsako sodnico ve, kdaj je podala pionirsko zaprisego in kdaj se je v partijo včlanil brat od njene učiteljice glasbe, moja pričakovanja verjetno niso prenapihnjena. Ali pač?
Temu ne morem oporekati. Za ilustracijo delovanja administracije na ministrstvih pa dodajam opis dogodka, ki se mi je pripetil pred nekaj leti.

Na nekem sprejemu sem takrat svežega državnega sekretarja nekaj vprašal. Ni bil z MOP. Korektno se mi je opravičil, da odgovora nima in ponudil, da greva skupaj zastaviti vprašanje eni od višjih državnih uradnic, ki je bila tudi na tem dogodku. Gospa mu ni dvignila telefona, zato sva laufala za njo po precej veliki proizvodni hali. Ko sva jo končno ujela, je vzvišeno prhnila nad državnega sekretarja, nekaj zamomljala in se obrnila proč. Ne nepomemben diskloužr: pripadala je isti politični opciji kot drž. sekretar.

Ostal sem sicer brez odgovora, a sem dobil vpogled, kako funkcionira uradništvo...
crt sporočil: 27.194
[#2926857] 05.05.21 08:21 · odgovor na: BorutHocevar (#2926855)
Odgovori   +    1
[BorutHocevar]
> [abohte]
> Hm... 3 leta ravno ne, če je bila direktiva sprejeta junija 18.

V bistvu še dlje. Računsko sodišče je izdalo slovito revizijo sistema ravnanja z odpadki leta 2015. Takrat so prvič opozorili, da je vzrok za kopičenje odpadkov prag 15 ton, ker pod to mejo zavezancem ni treba plačati stroškov. Aprilska uredba, o kateri govorimo, je končno prinesla operativno izvedbo tiste revizije. No, ni še povsem dokončano...
vmes se je zgodilo kitajsko in sirse azijsko zaviranje izvoza smeti iz razvitega sveta, ki ima za moje laicne oci zelo velik pomen, v smislu slovenija obraca, kitajska obrne.

tako si predstavljam, da bo sicer v prihodnje pobiran harac od vseh, odpadi pa bodo dalje delovali kot improvizirane sezigalnice.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2926858] 05.05.21 08:27 · odgovor na: crt (#2926857)
Odgovori   +    0
[]
vmes se je zgodilo kitajsko in sirse azijsko zaviranje izvoza smeti iz razvitega sveta, ki ima za moje laicne oci zelo velik pomen, v smislu slovenija obraca, kitajska obrne.
tako si predstavljam, da bo sicer v prihodnje pobiran harac od vseh, odpadi pa bodo dalje delovali kot improvizirane sezigalnice.
Žal res... odziv slovenske administracije na azijski stop uvozu odpadkov bo očitno terjal še več časa kot odziv na računsko sodišče.

Odgovor na Azijo je namreč lahko samo izgradnja vsaj dveh sežigalnic, od česar pa smo oddaljeni najmanj pet let.
crt sporočil: 27.194
[#2926863] 05.05.21 09:10 · odgovor na: BorutHocevar (#2926858)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 05.05.2021 09:13
[BorutHocevar]
> []
> vmes se je zgodilo kitajsko in sirse azijsko zaviranje izvoza smeti iz razvitega sveta, ki ima za moje laicne oci zelo velik pomen, v smislu slovenija obraca, kitajska obrne.
> tako si predstavljam, da bo sicer v prihodnje pobiran harac od vseh, odpadi pa bodo dalje delovali kot improvizirane sezigalnice.

Žal res... odziv slovenske administracije na azijski stop uvozu odpadkov bo očitno terjal še več časa kot odziv na računsko sodišče.

Odgovor na Azijo je namreč lahko samo izgradnja vsaj dveh sežigalnic, od česar pa smo oddaljeni najmanj pet let.
zato ima lahko "uporabnik" nove zakonodaje (placali boste, ker je to potrebno, da bo vse kul, to je pac vas prispevek da bo kul) ob njej podoben filing, kot je tista fora s kravami po raznih drzavah...

you have two cows.
...
in the soviet union, the state confiscates your cows, shoots one, milks the other and throws away the milk.

in s tem se dela skoda tocno tistemu, kar je kao cilj - torej vecji cistosti, zelenosti...

ker po takih izkusnjah res ni nenavadno, ce je vsakic vec reakcij "jebo vas pas zelene ciste blesave".
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2926867] 05.05.21 09:40 · odgovor na: crt (#2926863)
Odgovori   +    2
[]
ker po takih izkusnjah res ni nenavadno, ce je vsakic vec reakcij "jebo vas pas zelene ciste blesave".
Se zelo strinjam. Dodajam še to: glavna bremza varovanju okolja & podnebja niso visoki stroški, onesnaževalci, razni skeptiki in podobni, pač pa neorganizirani, amaterski, med sabo skregani itd. varuhi okolja na vseh ravneh, v državnih inštitucjah, NVO in drugod.
pcs sporočil: 5.462
[#2926898] 05.05.21 11:42 · odgovor na: BorutHocevar (#2926858)
Odgovori   +    2
[BorutHocevar]
Odgovor na Azijo je namreč lahko samo izgradnja vsaj dveh sežigalnic, od česar pa smo oddaljeni najmanj pet let.

Optimist, prej se bo odtekli še nešteto krogov #NotOnMyBackYard

M

Strani: 1