Strani: 1

ogo sporočil: 3.087
[#2916095] 26.03.21 08:16 · odgovor na: (#2916093)
Odgovori   +    8
[alek14]
>Ob pravilnem načrtovanju bo tako lastnik na mesec za električno energijo plačal le približno 14 evrov, in sicer za strošek obračunske moči ter prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom.

Zakaj bi nekdo, ki ima sončno elektrarno plačal "prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom".

Ga HE in JEK tudi plačajo?
HE in JEK plačujejo prispevke za klientelizem in korupcijo TEŠ6.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2916096] 26.03.21 08:22 · odgovor na: (#2916093)
Odgovori   +    14
[alek14]
>Ob pravilnem načrtovanju bo tako lastnik na mesec za električno energijo plačal le približno 14 evrov, in sicer za strošek obračunske moči ter prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom.

Zakaj bi nekdo, ki ima sončno elektrarno plačal "prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom".

Ga HE in JEK tudi plačajo?
Jez pa pravim...Odklopite s z omrežja, ker večinoma samo smetite po omrežju...Elektriko, ki jo pridelate v sončnih dneh si spravite v klet in jo koristite pozimi...

Pa veliko sreče...

Tudi mi poleti pridelamo precej zelenjave in sadja, mislim, da bi ga lahko prevzel GEN-I, pozimi, ko nam pa sadja in zelenjave zmanjka, bi se pa mi oglasili pri GEN-I ju in prevzeli nazaj sadje... No ne tisto, kai smo ga mi dobavili pred 3-4 meseci, pač pa tisto sveže..enako kot pri elektriki, ki je vedno sveža...

Trenutno bi od lanskih dobav GEN-I ju rad prevzel nekaj češenj in jagod, pa morda kako lubenico...kivija imam še 200 kg v skladišču, bi mi pa prav prišel od maja dalje...
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2916098] 26.03.21 08:30 · odgovor na: (#2916097)
Odgovori   +    10
[ales16]
Delal izračun za sebe. če nisi velik porabnik elektrike, (i.e. ogrevanje, bazen, savna), se zlepa ne povrne.

Netmetering bi moral imeti časovno okno največ 3ure, vse ostalo je kar nekaj. Kako lahko "porabljaš" sončno energijo ponoči???
Werehousing (skladišenje po domače) sončne elekrike za faktor 10+, presega strošek proizvodnje, skupaj z amortizacijo opreme za proizvodnjo...


samo tega vam Barabe, ki kradejo ostalim denar ne povedo.
simondemsar sporočil: 45
[#2916102] 26.03.21 09:03 · odgovor na: 0513ANITO (#2916096)
Odgovori   +    2
[0513ANITO]
> [alek14]
> >Ob pravilnem načrtovanju bo tako lastnik na mesec za električno energijo plačal le približno 14 evrov, in sicer za strošek obračunske moči ter prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom.
>
> Zakaj bi nekdo, ki ima sončno elektrarno plačal "prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom".
>
> Ga HE in JEK tudi plačajo?

Jez pa pravim...Odklopite s z omrežja, ker večinoma samo smetite po omrežju...Elektriko, ki jo pridelate v sončnih dneh si spravite v klet in jo koristite pozimi...

Pa veliko sreče...

Tudi mi poleti pridelamo precej zelenjave in sadja, mislim, da bi ga lahko prevzel GEN-I, pozimi, ko nam pa sadja in zelenjave zmanjka, bi se pa mi oglasili pri GEN-I ju in prevzeli nazaj sadje... No ne tisto, kai smo ga mi dobavili pred 3-4 meseci, pač pa tisto sveže..enako kot pri elektriki, ki je vedno sveža...

Trenutno bi od lanskih dobav GEN-I ju rad prevzel nekaj češenj in jagod, pa morda kako lubenico...kivija imam še 200 kg v skladišču, bi mi pa prav prišel od maja dalje...
Bo z razvojem baterij prišlo tudi do tega in takrat boš sam ostal z omrežjem, ki ga bo potrebno vzdržavati z manjšim številom odjemalcev, kar pomeni še višji strošek EE za tiste, ki bodo ostali priklopljeni na omrežje.
dronyx sporočil: 4.602
[#2916103] 26.03.21 09:05
Odgovori   +    1
Prihodnost so Teslini solarni strešniki. Plus še nekaj strešnikov za ogrevanje sanitarne vode. Praktično ti streha potem pokrijev večino potreb po energiji. ;)
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2916106] 26.03.21 09:07 · odgovor na: simondemsar (#2916102)
Odgovori   +    8
[simondemsar]
> [0513ANITO]
> > [alek14]
> > >Ob pravilnem načrtovanju bo tako lastnik na mesec za električno energijo plačal le približno 14 evrov, in sicer za strošek obračunske moči ter prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom.
> >
> > Zakaj bi nekdo, ki ima sončno elektrarno plačal "prispevek za spodbujanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom".
> >
> > Ga HE in JEK tudi plačajo?
>
> Jez pa pravim...Odklopite s z omrežja, ker večinoma samo smetite po omrežju...Elektriko, ki jo pridelate v sončnih dneh si spravite v klet in jo koristite pozimi...
>
> Pa veliko sreče...
>
> Tudi mi poleti pridelamo precej zelenjave in sadja, mislim, da bi ga lahko prevzel GEN-I, pozimi, ko nam pa sadja in zelenjave zmanjka, bi se pa mi oglasili pri GEN-I ju in prevzeli nazaj sadje... No ne tisto, kai smo ga mi dobavili pred 3-4 meseci, pač pa tisto sveže..enako kot pri elektriki, ki je vedno sveža...
>
> Trenutno bi od lanskih dobav GEN-I ju rad prevzel nekaj češenj in jagod, pa morda kako lubenico...kivija imam še 200 kg v skladišču, bi mi pa prav prišel od maja dalje...

Bo z razvojem baterij prišlo tudi do tega in takrat boš sam ostal z omrežjem, ki ga bo potrebno vzdržavati z manjšim številom odjemalcev, kar pomeni še višji strošek EE za tiste, ki bodo ostali priklopljeni na omrežje.
Baterije za 2 meseca proizvodnje skladiščit ne bodo poceni...

Tvoje Otočno omrežje bo pa en tak šit pri frekvenci, da se boš za glavo držal.

Stroške omrežja pa nabijate tisti s sončno elektriko, zanje pa ne plačate praktično nič...Samo za škodo delat ste...Samo reealen strošek omrežnine, bi vašo elektriko naredil popolnoma nekonkurenčno, ker nezanesljiva je že v osnovi...
simondemsar sporočil: 45
[#2916110] 26.03.21 09:12 · odgovor na: 0513ANITO (#2916106)
Odgovori   +    4
Tebi ostane samo nerganje, nam pa svetla prihodnost, razvoja novih tehnologij se ne da ustaviti... :)
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2916122] 26.03.21 09:49 · odgovor na: simondemsar (#2916110)
Odgovori   +    5
[simondemsar]
Tebi ostane samo nerganje, nam pa svetla prihodnost, razvoja novih tehnologij se ne da ustaviti... :)
Ti še besede tehnika in tehnologija ne ločiš med sabo.

Pišeš o tehniki, poimenuješ jo pa tehnologija....
simondemsar sporočil: 45
[#2916126] 26.03.21 09:58 · odgovor na: 0513ANITO (#2916122)
Odgovori   +    2
Hvala za razsvetljenje :)
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2916128] 26.03.21 10:02 · odgovor na: simondemsar (#2916126)
Odgovori   +    7
[simondemsar]
Hvala za razsvetljenje :)
Dokler se šlepaš na drugih, bodi vsaj toliko ponižen in se ne delaj pametnega...

Postavi otočno elektrarno, pa poročaj o ekonomiki....

Storitve omrežja, ki jih sedaj koristiš ne plačaš po realni ceni...dobiš jih podarjene...plačajo jih pa tisti, ki se ne šlapajo na omrežje...
simondemsar sporočil: 45
[#2916133] 26.03.21 10:12 · odgovor na: 0513ANITO (#2916128)
Odgovori   +    2
[0513ANITO]
> [simondemsar]
> Hvala za razsvetljenje :)

Dokler se šlepaš na drugih, bodi vsaj toliko ponižen in se ne delaj pametnega...

Postavi otočno elektrarno, pa poročaj o ekonomiki....

Storitve omrežja, ki jih sedaj koristiš ne plačaš po realni ceni...dobiš jih podarjene...plačajo jih pa tisti, ki se ne šlapajo na omrežje...
Bom poročal, ko bo čas za to, ti pa veselo spremljaj kako se stvari spreminjajo okoli tebe.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2916136] 26.03.21 10:16 · odgovor na: simondemsar (#2916133)
Odgovori   +    7
[simondemsar]
> [0513ANITO]
> > [simondemsar]
> > Hvala za razsvetljenje :)
>
> Dokler se šlepaš na drugih, bodi vsaj toliko ponižen in se ne delaj pametnega...
>
> Postavi otočno elektrarno, pa poročaj o ekonomiki....
>
> Storitve omrežja, ki jih sedaj koristiš ne plačaš po realni ceni...dobiš jih podarjene...plačajo jih pa tisti, ki se ne šlapajo na omrežje...

Bom poročal, ko bo čas za to, ti pa veselo spremljaj kako se stvari spreminjajo okoli tebe.
Narobe si razlagaš, da sem jaz proti čamurkoli (saj živim od tehnike), ampak da rože malate tam, kjer raste plevel .... na to pa moram pokazat.
anon-191845 sporočil: 961
[#2916237] 26.03.21 14:56 · odgovor na: dronyx (#2916103)
Odgovori   +    0
Pred mnogo leti je Gorenje poskusilo s sončnim strešnikom a so bili z idejo pred časom z izdelavo v kameni dobi, upam da so artikel ukinili ali pa s pomočjo kitajskih partnerjev dela kaj na tem, bomo videli ali pa ne.

Strani: 1