Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Koliko Slovencev bi sukanje volana prepustilo avtomobilu

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2915836] 24.03.21 21:06
Odgovori   +    1
Jaz že ne, razen morda v idealnih razmerah (skoraj prazna avtocesta, suho vreme itn.)
anon-488811 sporočil: 1.100
[#2915838] 24.03.21 21:15
Odgovori   +    2
Upam čimprej. Ker obračanje volana in pritiskanje na stopalke je res dolgočasno opravilo.
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2915841] 24.03.21 21:31
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-93129 24.03.2021 21:34
Ne vem kje in koga so spraševali. Ampak skoraj ne vem za nikogar, ki bi prepustil vožnjo v tem prometu komurkoli, kaj šele stroju. Je pa res, da v AMZS sedijo in vladajo politiko tipi, ki bi namesto razširitve ceste med Domžalami in Ljubljano za tovorni promet, da bi nastal dodaten pas za osebna vozila, ta pas naredili samo zase. Namesto da si naredijo sami lasteno vozisče za testne namene recimo nekje vzporedno.
najobj sporočil: 31.920
[#2916059] 25.03.21 20:02 · odgovor na: anon-488811 (#2915838)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.03.2021 20:10
[Copcop]
Upam čimprej. Ker obračanje volana in pritiskanje na stopalke je res dolgočasno opravilo.
... holy shit ! ... evo, zdaj samo upam, da te ne bom srečal na cesti, ko se ti ne bo dalo pritisnit na zavoro in obrnit volana, ko boš zdolgočasen v ovinku raje zapeljal naravnost v mene ...

P.S.: v časih fensi gibanj za odpravo spolov in podobnega to ni glih najbolj politično korektno povedati, ampak ker o vožnji nimajo pojma in so samo zaradi mini krila in globokega dekolteja od starih pohotnežev v izpitni komisiji dobile vozniško dovoljenje, bi številnim ženskam prepovedal vožnjo, ti pa si očitno primer, da bi to bilo treba narediti tudi moškim, ki imajo dve levi roki, dve levi nogi in zdolgočaseni za volanom predstavljajo splošno nevarnost ...
vrac sporočil: 11.068
[#2916088] 26.03.21 06:37 · odgovor na: najobj (#2916059)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: vrac 26.03.2021 06:57
[najobj]
> [Copcop]
> Upam čimprej. Ker obračanje volana in pritiskanje na stopalke je res dolgočasno opravilo.

... holy shit ! ... evo, zdaj samo upam, da te ne bom srečal na cesti, ko se ti ne bo dalo pritisnit na zavoro in obrnit volana, ko boš zdolgočasen v ovinku raje zapeljal naravnost v mene ...

P.S.: v časih fensi gibanj za odpravo spolov in podobnega to ni glih najbolj politično korektno povedati, ampak ker o vožnji nimajo pojma in so samo zaradi mini krila in globokega dekolteja od starih pohotnežev v izpitni komisiji dobile vozniško dovoljenje, bi številnim ženskam prepovedal vožnjo, ti pa si očitno primer, da bi to bilo treba narediti tudi moškim, ki imajo dve levi roki, dve levi nogi in zdolgočaseni za volanom predstavljajo splošno nevarnost ...
Do sedaj so elektronski varnostni sistemi zmanjšali smrtnost na cestah skoraj na minimum, čeprav je narastlo število vozil na cestah za nekajkrat, ti pa trdiš, da bo avtonomna vožnja delovala ravno obratno. Se boš moral navaditi, da so algoritmi mnogo učinkobitejši od voznika. Ne pozabit, niso vsi vozniki v polni psihofizični kondiciji, precej je tudi psihopatov, ki se izživljajo na cesti, pijancev in narkičev; na kratko, stanje ni idealno. Avtonomna vožnja bo stanje kvečjemu izboljšala, ne poslabšala.
comteo sporočil: 664
[#2916135] 26.03.21 10:15 · odgovor na: anon-93129 (#2915841)
Odgovori   +    0
Vse, ki jih poznam, bi rajši kaj drugega počeli v prometu, namesto se koncentrirali in utrujali z vožnjo.
Že zdaj maksimalno uporabljam asistenčne sisteme, kar izredno povečuje varnost. Dinamični tempomat in držanje med črtami prepreči marsikatero nesrečo že danes. Tudi če voznik za trenutek zaspi - ne bo prišlo do nesreče. Nesreč, ko je voznik zaspal je kar nekaj. Stroj se veliko težje zmoti, kot človek.
najobj sporočil: 31.920
[#2916262] 26.03.21 15:46 · odgovor na: vrac (#2916088)
Odgovori   +    0
[vrac]
> [najobj]
> > [Copcop]
> > Upam čimprej. Ker obračanje volana in pritiskanje na stopalke je res dolgočasno opravilo.
> ... holy shit ! ... evo, zdaj samo upam, da te ne bom srečal na cesti, ko se ti ne bo dalo pritisnit na zavoro in obrnit volana, ko boš zdolgočasen v ovinku raje zapeljal naravnost v mene ...
>
> P.S.: v časih fensi gibanj za odpravo spolov in podobnega to ni glih najbolj politično korektno povedati, ampak ker o vožnji nimajo pojma in so samo zaradi mini krila in globokega dekolteja od starih pohotnežev v izpitni komisiji dobile vozniško dovoljenje, bi številnim ženskam prepovedal vožnjo, ti pa si očitno primer, da bi to bilo treba narediti tudi moškim, ki imajo dve levi roki, dve levi nogi in zdolgočaseni za volanom predstavljajo splošno nevarnost ...
Do sedaj so elektronski varnostni sistemi zmanjšali smrtnost na cestah skoraj na minimum, čeprav je narastlo število vozil na cestah za nekajkrat, ti pa trdiš, da bo avtonomna vožnja delovala ravno obratno. Se boš moral navaditi, da so algoritmi mnogo učinkobitejši od voznika. Ne pozabit, niso vsi vozniki v polni psihofizični kondiciji, precej je tudi psihopatov, ki se izživljajo na cesti, pijancev in narkičev; na kratko, stanje ni idealno. Avtonomna vožnja bo stanje kvečjemu izboljšala, ne poslabšala.
... čuj, zdaj pa še enkrat preberi, kaj je zgoraj napisal copcop in kaj sem napisal jaz ...

P.S.: avtonomna vožnja bo varnejša (= NE varna), ko bodo na cestah SAMO avtonomna vozila, ki bodo VSA na VSE situacije reagirala ENAKO, dokler pa bodo na cestah SKUPAJ avtonomna in "navadna" vozila, pa bodo zaradi "neprilagojenosti" vnaprej programiranih avtonomnih vozil "trki" enih in drugih neizogibni in bodo nesreče še bolj pogoste, kot so sedaj, ko so za izboljšanje varnosti tehnični pripomočki bolj ali manj že dosegli plafon ... evo, in če si ne znaš predstavljati, o čem govorim, idi na Sloveniji najbližji Dunaj in si tam homepage.univie.ac.a...n/english/ poglej, kako približno bi morala biti urejena "avtonomna" vožnja, da bi bila še bolj varna, ker absolutne varnosti različnih marsovcev z njihovo "Vizija NIČ" preprosto ni in je zaradi pokvarljivosti strojev(!) nikoli ne bo ... aja, in ko si že omenil, da niso vsi vozniki v polni psihofizični kondiciji, sem se spomnil, ko sem pred časom na parkirišču pred trgovino čakajoč za volanom zdolgočasen opazoval ljudi, sem opazil enega starčka, ki se je z nakupovalnim - izgledalo je kot tisti pripomočki za hojo invalidov - vozičkom komaj premikal, potem pa je skoraj pol ure rabil, da se je nekako skobacal za volan in se v "slow motion" odpeljal ...

Strani: 1