Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.825
[#2914427] 19.03.21 07:42 · odgovor na: (#2914414)
Odgovori   +    9
[alek14]
>(vprašanje bralca) Kako dobim ponoči sončno elektriko iz Španije?

Popolnoma jasno, da je ne dobi. Prvič ima ponoči tudi španija noč (ok malo za nami) in drugič, je predaleč.
Lahko pa jo dobi virtualno. Plačaš, in se ti zlažejo, da si jo dobil.
Včasih tako naredijo, da kupiš zeleno elektriko npr. v Zimbabveju in si "tako" zmanjšal svetovni ogkljični odtis za toliko in toliko.
Seveda to ni res.
Odkat so Feničani izzumili denar, Templarji Trelellers Čeke, Novinarji Financ pa prestitucijo je vse mogoče...
0126Bacis sporočil: 3.030
[#2914473] 19.03.21 09:47 · odgovor na: 0513ANITO (#2914427)
Odgovori   +    2
ANITO, se opravičujem da izkoriščam tvoj post.

Danes sem ugotovil, da IMAM BLOKIRANO OBJAVLJANJE na tem Forumu.
Pod okoljskimi člankoi ni oblačka za vnos komentarja.
(odgovori pa delujejo)

Morda bo g. Hočevar razložil v čem je štos????
crt sporočil: 27.196
[#2914477] 19.03.21 09:52 · odgovor na: 0126Bacis (#2914473)
Odgovori   +    0
[0126Bacis]
Danes sem ugotovil, da IMAM BLOKIRANO OBJAVLJANJE na tem Forumu.
in to takoj uspesno objavil :)

lahko navedes clanek, pri katerem ne vidis opcije za komentiranje direktno pri samem clanku?
0126Bacis sporočil: 3.030
[#2914502] 19.03.21 10:55 · odgovor na: crt (#2914477)
Odgovori   +    0
[]
> [0126Bacis]
> Danes sem ugotovil, da IMAM BLOKIRANO OBJAVLJANJE na tem Forumu.

in to takoj uspesno objavil :)

lahko navedes clanek, pri katerem ne vidis opcije za komentiranje direktno pri samem clanku?
Hvala za odgovor:
Zjutraj ob 6:48 sem poslal mail na finance@finance.si, dolslej brez odgovora.
Pod okoljskimi članki manjka oblaček: imgur.com/a/gZR0FYa

Lahko pa:
- Vnašam komentarje pod dugimi portali.
- Odgovarjam na obstoječe komentarje (tako sem to objavil).

Še 1x, v čem je problem?

Hvala.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2914508] 19.03.21 11:08 · odgovor na: 0126Bacis (#2914473)
Odgovori   +    1
NEVIDNA ROKA skrbi zate in seveda za vse uporabnike in bralce financ foruma!

S tem ni praktično nič narobe, če se neki amaterji ne morejo podelati pod vsak članek!:))

ANITOTA pa lahko +!??

To je tudi ves tvoj domet...
crt sporočil: 27.196
[#2914514] 19.03.21 11:13 · odgovor na: 0126Bacis (#2914502)
Odgovori   +    0
Zjutraj ob 6:48 sem poslal mail na finance@finance.si, dolslej brez odgovora.
bodo drugi povedali, kako in kaj, maili na ta naslov ne pridejo direktno do razvojne ekipe.
Pod okoljskimi članki manjka oblaček: imgur.com/a/gZR0FYa
Lahko pa:
- Vnašam komentarje pod dugimi portali.
- Odgovarjam na obstoječe komentarje (tako sem to objavil).
Še 1x, v čem je problem?
prosil sem te za link na konkretni clanek, ampak ok, ta slika pomaga.

videti je kot problem v zvezi z oblikovnimi dolocili strani (css), ker sta med sabo prekriti funkcionalnost shranjevanja in komentiranja. to je verjetno posledica nekega prihajajocega dodatka pri clankih. bomo nasli neznanega storilca in uredili.

nima zveze s tvojim uporabniskim imenom, jaz vidim enako.
0126Bacis sporočil: 3.030
[#2914516] 19.03.21 11:18 · odgovor na: crt (#2914514)
Odgovori   +    0
[]
> Zjutraj ob 6:48 sem poslal mail na finance@finance.si, dolslej brez odgovora.

bodo drugi povedali, kako in kaj, maili na ta naslov ne pridejo direktno do razvojne ekipe.

> Pod okoljskimi članki manjka oblaček: imgur.com/a/gZR0FYa
> Lahko pa:
> - Vnašam komentarje pod dugimi portali.
> - Odgovarjam na obstoječe komentarje (tako sem to objavil).
> Še 1x, v čem je problem?

prosil sem te za link na konkretni clanek, ampak ok, ta slika pomaga.

videti je kot problem v zvezi z oblikovnimi dolocili strani (css), ker sta med sabo prekriti funkcionalnost shranjevanja in komentiranja. to je verjetno posledica nekega prihajajocega dodatka pri clankih. bomo nasli neznanega storilca in uredili.

nima zveze s tvojim uporabniskim imenom, jaz vidim enako.
HVALA !!!!
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2914518] 19.03.21 11:20 · odgovor na: (#2914414)
Odgovori   +    2
[alek14]
>(vprašanje bralca) Kako dobim ponoči sončno elektriko iz Španije?

Popolnoma jasno, da je ne dobi. Prvič ima ponoči tudi španija noč (ok malo za nami) in drugič, je predaleč.
Lahko pa jo dobi virtualno. Plačaš, in se ti zlažejo, da si jo dobil.
Včasih tako naredijo, da kupiš zeleno elektriko npr. v Zimbabveju in si "tako" zmanjšal svetovni ogkljični odtis za toliko in toliko.
Seveda to ni res.
NE gre za nobeno virtualnost!!!! :((

Gre za to, da ti lahkp prodaš/kupiš toliko energije, kolikor je nekdo proizvede in črpa/pumpa v omrežje! In španija proizvede toliko sončne energije in toliko jo lahko proda (po svoji ceni)!

Kako pa jaz dobim elektriko iz NEK, Ko je ta v remontu!???

Takrat koristim neko drugo elektriko, ki mi jo posodi/proda neki drugi vir, morda hidro ali termo elektrarna, ko pa nek ponovno začne obratovati, jim to električno energijo vrne....

To je pač IGRA Z NIČELNO VSOTO!

Problem bi bil, če bi npr. Španija prodala VEČ energije, kot jo proizvede v sončnih elektrarnah... in to seveda velja tudi za vse ostale!!

Malce napnite svoje sive celice, predvem pa morate RAZUMETI, kaj pomeni IGRA Z NIČELNO VSOTO! Ta zadeva pride prav tudi v drugih primerih!!
0430ABAKU sporočil: 1.783
[#2914551] 19.03.21 12:29 · odgovor na: anon-333107 (#2914518)
Odgovori   +    3
Spominja na osnovnošolske matematične nalogice, ko se začne učiti o negativnih številih:

Janezek ima 2 jabolki, 5 od teh jih da Metki, od katerih ta poje 3, 4 pa vrne Janezku.
V avtobusu z nosilnostjo 50 potnikov se pelje 10 potnikov. Na neki postaji izstopi 20 potnikov, da se potem na naslednji lahko vkrca 60 potnikov... :-)
Nollem sporočil: 967
[#2914557] 19.03.21 12:49 · odgovor na: anon-333107 (#2914518)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [alek14]
> >(vprašanje bralca) Kako dobim ponoči sončno elektriko iz Španije?
>
> Popolnoma jasno, da je ne dobi. Prvič ima ponoči tudi španija noč (ok malo za nami) in drugič, je predaleč.
> Lahko pa jo dobi virtualno. Plačaš, in se ti zlažejo, da si jo dobil.
> Včasih tako naredijo, da kupiš zeleno elektriko npr. v Zimbabveju in si "tako" zmanjšal svetovni ogkljični odtis za toliko in toliko.
> Seveda to ni res.

NE gre za nobeno virtualnost!!!! :((

Gre za to, da ti lahkp prodaš/kupiš toliko energije, kolikor je nekdo proizvede in črpa/pumpa v omrežje! In španija proizvede toliko sončne energije in toliko jo lahko proda (po svoji ceni)!

Kako pa jaz dobim elektriko iz NEK, Ko je ta v remontu!???

Takrat koristim neko drugo elektriko, ki mi jo posodi/proda neki drugi vir, morda hidro ali termo elektrarna, ko pa nek ponovno začne obratovati, jim to električno energijo vrne....
Jaz samo pravim, da moja dejanska poraba ni 100% sončna. Pa čeprav jo je Gen i v Španiji zame kupil toliko kot jo jaz porabim. ker ponoči koristim neko drugo elektriko, iz nekega drugega vira.

Tako razumem jaz. Ker nisem kot vodopivec, ki pravi, da je pil radensko, ker je tudi plačal radensko. čeprav je bil v kozarcu špricar.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2914574] 19.03.21 13:23 · odgovor na: Nollem (#2914557)
Odgovori   +    0
Jaz samo pravim, da moja dejanska poraba ni 100% sončna. Pa čeprav jo je Gen i v Španiji zame kupil toliko kot jo jaz porabim. ker ponoči koristim neko drugo elektriko, iz nekega drugega vira.
Dejansko je to res!

DEJANSKO je res tudi to, da ti dejansko podpiraš, s tem prispevaš in spodbujaš fotovoltaiko (in to v španiji!) :) To ti ta model omogoča in samo to je važno!:)
Tako razumem jaz. Ker nisem kot vodopivec, ki pravi, da je pil radensko, ker je tudi plačal radensko. čeprav je bil v kozarcu špricar.
Tako! Ti podpiraš radensko! Drugo pa je, če kdo drug to radensko meša z vinom in jo pije in plača!
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2914834] 20.03.21 20:34
Odgovori   +    0
Odlična ideja Borut!!

Več tega bi človek pričakoval, tudi od in predvsem Financ! Da se obrnejo na bralce, sprejmejo in poberejo predloge, jih poskušajo nekako oblikovati in tudi uresničiti!

Od SPODAJ NAVZGOR!

Naslednje vprašanje (bralca zanima in sprašuje) bi lahko bilo: Kaj bi vi, kot posameznik, predlagali in spremenili na bolje!? Kje mislite, da bi se dalo kaj popraviti, izboljšati in spremeniti!??

Saj ni potrebe, da se piše neke znanstveno fantastične predloge in vizije tipa NEK2! Lahko gre bolj za malenkosti...

Jaz bi npr. predlagal, da se od namedistala za stavbno zemljišče vsako leto plača nekaj €, recimo 5 ali 10€, ki bi šel v sklad za izgradnjo neprofitnih stanovanj! Da ne bodo ostali na suhem in da se ne bo ustavila gradnja novih neprofitnih stanovanj!

Sicer politiki to v predvolilnem času vse nekaj obljubljajo, več ali manj pa se po volitvah ne zgodi nič in sklad ostane brez nekih (namenskih) sredstev ....

Vprašanje je, koliko je to uresničljivo!?
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2915002] 21.03.21 20:25 · odgovor na: anon-333107 (#2914834)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
Odlična ideja Borut!!
Hvala! Tudi kolegi sicer sprejemajo predloge bralcev, najbrž pa v člankih to ni tako izpostavljeno kot tokrat.
Naslednje vprašanje (bralca zanima in sprašuje) bi lahko bilo: Kaj bi vi, kot posameznik, predlagali in spremenili na bolje!? Kje mislite, da bi se dalo kaj popraviti, izboljšati in spremeniti!??
Dober predlog. Prevzemam za energetiko in posredujem sodelavcem za druga področja.

Strani: 1