Strani: 1

P46000 sporočil: 299
[#2913087] 15.03.21 09:14 · odgovor na: (#2913063)
Odgovori   +    3
Kar je takojšnje plačilo gre brez težav, če imaš denar na računu. Avtorizacij za Rentacar praviloma ne sprejemajo in rabiš klasično (ne debetno) kartico.

Take so vsaj moje izkušnje.
0430ABAKU sporočil: 1.783
[#2913355] 16.03.21 01:34 · odgovor na: (#2913063)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 16.03.2021 01:35
S tujimi debetnimi karticami je itak problem. Na teh rezervacije ponavadi sploh niso možne. Brez tega je zelo težko (ali dodatno drago) dobiti vrednejšo trajno dobrino, kot je najem avta ali sobe. Rezervacijo namreč izkoriščajo kot zavarovanje.
Ta miselnost je tako zasidrana tudi pri prodajalcih, ko/če vidi, da na kartici piše debet, sploh nočejo poizkusiti, čeprav pri slovenskih debetnih karticah rezervacije praviloma delujejo.

Tudi plačilni promet v tujini ne deluje tako promptno, kot smo pri nas navajeni. Nakazila praviloma ne pridejo isti dan.

Praviloma tujci tudi bolj lupijo pri menjavi valut. Pri nas za menjave na računu sploh ni treba pomišljati.
Pri britanski banki sem moral izbrati evro kot svojo matično valuto. Za menjave drugih valut (npr. pri plačilu z MC) so mi vedno vzeli dodatnih 2% na že tako prodajni tečaj.

Tudi nekatere druge provizije so pri nas dokaj majhne. Nekoč me je vrglo na rit, ko sem s kartico hrvaške banke dvignil denar na konkurenčnem bankomatu (tudi na Hrvaškem). Provizije je bilo 20 kun.

Strani: 1