Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2911714] 09.03.21 12:00
Odgovori   +    6
Prav nobene škode ne bo, če tega zakona parlament do konca mandata ne sprejme.
FIN-542731 sporočil: 473
[#2911721] 09.03.21 12:28
Odgovori   +    12
Povzetek: tile so brej j.... (mišljen je del nekega organa), levaki pa so tako prfuk....
Skratka - v tej naši lepi deželici smo izgleda podjetniki največji idioti (tako nas obravnavajo na papirju in v praksi).
P.S. Čeprav to ne spada sem - a mi lahko pove, zakaj bi morali biti šolniki cepljeni pred ostalim prebivalstvom? Če bi imeli ves čas gor "nagobčnik" tako kot trgovke v trgovini, se tako ne morejo - se naj ne bi okužili. Skratka - javni sektor nas vse lepo j... v glavo skupaj z ostalimi brezdelneži in prisesanci na proračun.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2911724] 09.03.21 12:47 · odgovor na: FIN-542731 (#2911721)
Odgovori   +    5
[]
P.S. Čeprav to ne spada sem - a mi lahko pove, zakaj bi morali biti šolniki cepljeni pred ostalim prebivalstvom? Če bi imeli ves čas gor "nagobčnik" tako kot trgovke v trgovini, se tako ne morejo - se naj ne bi okužili. Skratka - javni sektor nas vse lepo j... v glavo skupaj z ostalimi brezdelneži in prisesanci na proračun.
Si kdaj pomislil na to, da trgovke v trgovini delajo mnogokrat za zasloni, med kupci in njimi je večinoma razdalja, v razredu ima pa šolmošter kup divjakov brez možnosti razdalje, da ne govorimo o vrtcih, kjer morajo še rit brisat ta najmljašim.....
FIN-542731 sporočil: 473
[#2911738] 09.03.21 14:39 · odgovor na: anon-178149 (#2911724)
Odgovori   +    7
[MarijanMacek]
> []

> P.S. Čeprav to ne spada sem - a mi lahko pove, zakaj bi morali biti šolniki cepljeni pred ostalim prebivalstvom? Če bi imeli ves čas gor "nagobčnik" tako kot trgovke v trgovini, se tako ne morejo - se naj ne bi okužili. Skratka - javni sektor nas vse lepo j... v glavo skupaj z ostalimi brezdelneži in prisesanci na proračun.

Si kdaj pomislil na to, da trgovke v trgovini delajo mnogokrat za zasloni, med kupci in njimi je večinoma razdalja, v razredu ima pa šolmošter kup divjakov brez možnosti razdalje, da ne govorimo o vrtcih, kjer morajo še rit brisat ta najmljašim.....
Med učiteljem in učenci, da o dijakih ne govorimo, je razdalje več kot 2 m (običajno - po spominu - 4 do 5 metrov). In fluktuacija v trgovinah je nekajkrat večja (tudi 50 do 100 x kot v šoli).Tako da - ne blodit prosim. Učitli pa si naj nataknejo nagobčnik, ki je tako obvezen, če pravilno razumem. Pri vrtcih pa bi se dalo debatirat in se tudi delno strinjat.
Vendar - edini kriterij - če odmislimo zdravstvo in domove za ostarele - bi morala biti starost. Tako pa znova prihaja na površje neizpodbitno dejstvo o državljanih prve kategorije (javni sektor in prisesanci na proračun) in druge kategorije (zasebni sektor).
slovenecnb1 sporočil: 5.626
[#2911739] 09.03.21 14:40 · odgovor na: anon-178149 (#2911724)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
> []

> P.S. Čeprav to ne spada sem - a mi lahko pove, zakaj bi morali biti šolniki cepljeni pred ostalim prebivalstvom? Če bi imeli ves čas gor "nagobčnik" tako kot trgovke v trgovini, se tako ne morejo - se naj ne bi okužili. Skratka - javni sektor nas vse lepo j... v glavo skupaj z ostalimi brezdelneži in prisesanci na proračun.

Si kdaj pomislil na to, da trgovke v trgovini delajo mnogokrat za zasloni, med kupci in njimi je večinoma razdalja, v razredu ima pa šolmošter kup divjakov brez možnosti razdalje, da ne govorimo o vrtcih, kjer morajo še rit brisat ta najmljašim.....
So v mehurčku bistveno bolj obvadovani situaciji vedno eni in isti si na to pomislil?
mar123 sporočil: 1.403
[#2911755] 09.03.21 16:12 · odgovor na: anon-317028 (#2911714)
Odgovori   +    4
[FIN-311684]
Prav nobene škode ne bo, če tega zakona parlament do konca mandata ne sprejme.
Ce nekdo 30 let voli istaga cloveka in potem pricakuje spremembo je definicija norosti.
Janez davkov za srednji inzinirski sloj ni znizal v zadnjih 10 mandatih. Tako da tudi sedaj ni bilo za pricakovati.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2911769] 09.03.21 18:33 · odgovor na: FIN-542731 (#2911738)
Odgovori   +    0
[]
> [MarijanMacek]
> > []
>
> > P.S. Čeprav to ne spada sem - a mi lahko pove, zakaj bi morali biti šolniki cepljeni pred ostalim prebivalstvom? Če bi imeli ves čas gor "nagobčnik" tako kot trgovke v trgovini, se tako ne morejo - se naj ne bi okužili. Skratka - javni sektor nas vse lepo j... v glavo skupaj z ostalimi brezdelneži in prisesanci na proračun.
>
> Si kdaj pomislil na to, da trgovke v trgovini delajo mnogokrat za zasloni, med kupci in njimi je večinoma razdalja, v razredu ima pa šolmošter kup divjakov brez možnosti razdalje, da ne govorimo o vrtcih, kjer morajo še rit brisat ta najmljašim.....

Med učiteljem in učenci, da o dijakih ne govorimo, je razdalje več kot 2 m (običajno - po spominu - 4 do 5 metrov). In fluktuacija v trgovinah je nekajkrat večja (tudi 50 do 100 x kot v šoli).Tako da - ne blodit prosim. Učitli pa si naj nataknejo nagobčnik, ki je tako obvezen, če pravilno razumem. Pri vrtcih pa bi se dalo debatirat in se tudi delno strinjat.
Iz tvojega zapisa lahko sklepam, da si v času šolanja imel "ex-cathedra" sistem, ko učitelj izza katedra podaja učno snov. način je bil cenjen v XIX stoletju, sedaj smo pa v XXI. stoletju. V osnovni šoli učitelj naj ne bi več podaja snovi s svojo autoriteto iiza katedre, ampak naj bi imel učitelj kontakt z učenci. Poglej si madonca, kako so danes organizirani razredi in kako so bili nekoč. časi se pač spreminjajo, pa še takrat ti je učitelj/ica mnogokrat pogledal/la v zvezek kaj kracaš. In to se nekako ne da delat na 2 m razdalje.
Vendar - edini kriterij - če odmislimo zdravstvo in domove za ostarele - bi morala biti starost. Tako pa znova prihaja na površje neizpodbitno dejstvo o državljanih prve kategorije (javni sektor in prisesanci na proračun) in druge kategorije (zasebni sektor).
Ravno včraj sem bral, da po menju nekaterih starost to ni pametna izbira za prednostno cepljenje. Starostniki namreč imajo malo socialnih stikov, iz epidemiološkega stališča je potrebno cepiti ljudi z množico stikov, torej delovno prebivalstvo, zlasti tiste, ki imajo stike z drugimi. Škoda, da ne najdem linka do te krivoverne trditve.
vrac sporočil: 11.068
[#2911882] 10.03.21 14:31 · odgovor na: anon-178149 (#2911769)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
Ravno včraj sem bral, da po menju nekaterih starost to ni pametna izbira za prednostno cepljenje. Starostniki namreč imajo malo socialnih stikov, iz epidemiološkega stališča je potrebno cepiti ljudi z množico stikov, torej delovno prebivalstvo, zlasti tiste, ki imajo stike z drugimi. Škoda, da ne najdem linka do te krivoverne trditve.
popolnomq logično, število na novo okuženih varovancev v DSO-jih ni toliko rezultat cepljenja le teh, pač pa osebja, ki je nosilo virus v te DSO-je. Tudi starostniki, ki niso v domovih, jasno niso najbolj ogrožena skupina, saj so večinoma doma in imajo nqjmanj socialnih stikov. Res je bolj pomembno, da je cepljena blagajničarka v samopostrežni kot starostnik, ki pride v to trgovino vsake kvatre enkrat. Vendar ga lahko okužena trgovka okuži, če je pa cepljena pa je ta nevarnost bistveno manjša.

Strani: 1