Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Represija ali servis?

Strani: 1

DAV56 sporočil: 23
[#2902684] 27.01.21 11:51
Odgovori   +    4
Servis! Drzava mora omogocati brezhibno delo in zaupati drzavljanom da se bodo drzali pravil in dogovorov. Ampak, najprej se mora drzava zaceti drzati svojih pravil!
V Skandinaviji, kjer sem do pred letom zivel (38 let) se vsak lahko pogovori z davcno upravo kot clovek in nikogar ni potrebno biti strah da ga bodo po tem preganjali ali kaznovali. Odvetnika ali davcnega svetovalca tudi nisem nikoli potreboval saj so pravila tako napisana da so logicna. Odkar sem se vrnil v Slovenijo sem opazil da se ljudje pri vsakem (majhnem) nepsorazumo sklicujejo na najrazlicnejse clene in odloke, katere se pa sami ne drzijo. Tudi nasa vlada se ne drzi tisega kar je sama napisala, ampak ce lahko nekomu poves da je to in to na podlagi tega in tega clena se resis nadaljnega "nadlegovanja". Kdaj se bomo Slovenci (inklusivno vlada) zaceli med seboj pogovarjati kot ljudje in nehali citirati nerazumlijve in nepotrebne clene ter eden drugega goljufati??
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2902702] 27.01.21 12:31 · odgovor na: DAV56 (#2902684)
Odgovori   +    1
[DAV56]
Servis! Drzava mora omogocati brezhibno delo in zaupati drzavljanom da se bodo drzali pravil in dogovorov. Ampak, najprej se mora drzava zaceti drzati svojih pravil!
V Skandinaviji, kjer sem do pred letom zivel (38 let) se vsak lahko pogovori z davcno upravo kot clovek in nikogar ni potrebno biti strah da ga bodo po tem preganjali ali kaznovali. Odvetnika ali davcnega svetovalca tudi nisem nikoli potreboval saj so pravila tako napisana da so logicna. Odkar sem se vrnil v Slovenijo sem opazil da se ljudje pri vsakem (majhnem) nepsorazumo sklicujejo na najrazlicnejse clene in odloke, katere se pa sami ne drzijo. Tudi nasa vlada se ne drzi tisega kar je sama napisala, ampak ce lahko nekomu poves da je to in to na podlagi tega in tega clena se resis nadaljnega "nadlegovanja". Kdaj se bomo Slovenci (inklusivno vlada) zaceli med seboj pogovarjati kot ljudje in nehali citirati nerazumlijve in nepotrebne clene ter eden drugega goljufati??
V Skandinaviji imajo nenapisani družbeni dogovor o delitvi ustvarjenega, po domače o delitvi BDP. Ve se koliko ustvarjenega pripada državi npr. za obrambo, policijo in za druge javne servise npr. zdravstvo, šolstvo...Razmerja so določena in vezana na bogastvo in premoženje, ki se med letom ustvari.

V Sloveniji tega družbenega dogovora ni in se ne ve koliko ustvarjenega premoženja pripada državi koliko pa ostane gospodarstvu. Glede na to, da priznanega ključa delitve BDP ni, država in javni sektor, ki gospodarijo s silo, želijo vedno več in več...

Seveda, da bi jim država, ki nima svojega denarja in ga ne ustvarja, dala tisto, kar s silo izslijo (pod grožnjo stavke) mora nekom drugem vzeti, kar lahko naredi le z novimi davki in paradavki, vse pod pretvezo novega pravičništva in pravičnih davkov, kar ustvarja kaos z neštetimi mnenji, razlagami, svetovanji...in pravkar, ko se davčni sistem za silo v red spravi nastopijo npr. policisti z zahtevami za višjimi plačami, denar za njih pa bo treba izpleniti z višjimi ali novimi davki...

Če policisti, ki so v Jugoslaviji imeli status najbolj "glupih" državnih uradnikov izsilijo profesorske in zdravniške plače, bodo seveda, učitelji in zdravniki želeli višje plače, saj ne morejo imeti manjše od tistih, ki na cesti primerjajo sliko na vozniškem dovoljenju z obrazom, ki kuka iz avta...

Strani: 1