Strani: 1

FIN-467473 sporočil: 1.747
[#2900559] 20.01.21 01:56
Odgovori   +    7
Zaradi politike Nemške kanclerke se je naš Južni tok končal v Turčiji,severni drugi tok pa je že skoraj končan-Politika vladanja denarja.
Rakijan sporočil: 1.263
[#2900568] 20.01.21 06:33 · odgovor na: (#2900566)
Odgovori   +    4
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2900572] 20.01.21 06:48
Odgovori   +    1
Kitajci hitijo s plinovodom iz Rusije, Arabci in Američani jim bodo še malo (za finiš) zasolili račun za plin. Kolikor se da.

Ena od dveh največjih hebrejskih familij je heppi, heppi, ker so solarni paneli, BEV-i in mega baterije del strategije vseh držav. Posel je zanje zagotovljen vsaj za naslednjih 20 let.

Druga velika hebrejska familija pa ima dolgoročne težavice na obzorju, ker nafta gre dol, Rusi pa s plinom gredo gor. Na ruskem plinu pa nimajo provizije.

Kaj sedaj? (Tle tudi zgodba z virusom ni kaj dosti pomagala. Rusi in Kitajci so pokazali, da imajo tudi resurse, da se branijo pred virusi. In mi v EU te igrice moramo spremljati ter preživeti...somehow.)

A bodo Italijani šli komplet na arabsko-ameriški plin? Kako se bodo odločili Francozi? Opažam, da imajo slednji še težave se odločiti. Tudi Nemci bodo vedno pazljivi, da ne bo ruskega plina preveč in da bo dragi arabsko-ameriški vedno nekje zraven. Torej Nemci bodo balansirali v razmerju: 70% ruski in 30% zapadnjaški.

Kako se bomo mi odločili? Bomo kupovali cenejši ruski ali dražji arabsko-ameriški ali pa bomo tudi mi "balansirali" enega in drugega?

No, dodatna manjša uteha za ameriške hebrejce bo prišla malo kasneje, ko bomo uporabljali vodik. Pač, tu pa šteje sekundarna infrastruktura, denar in močan politični diktat. (Zato pa toliko vlagajo v H cells v Japanu in USA. Zna se zašto.)

Kaj bomo navadni državljani počeli? Pač, šparali, kaj pa bi drugega. Torej, Slovenija se mora šparovno obnašati. Moti me, ker sedaj tega ne počne.

Strani: 1