Strani: 1

FIN-547190 sporočil: 287
[#2896909] 06.01.21 19:36
Odgovori   +    23
Imam trgovalni račun v Avstriji. Pred leti (ob prvem rušenju Janševe vlade) sem na osnovi nasvetov lokalnega bančnega "strokovnjaka" (kasneje odpuščenega) za starost vložil nekaj deset tisoč EUR, v štirih letih je vrednost kupljenih izvedenih vrednostnih papirjev padla na dve tretjini... Odtlej je na osnovi nasveta njegovega naslednika narastla za celih 10% nad najnižjo vrednostjo. Nikoli nisem potegnil niti evra z računa, financiranje banke je šlo s hkrati odprtega osebnega računa v isti poslovalnici, kamor je vsako leto prišlo ravno prav obresti, da sem z njimi plačal vzdrževanje obeh računov. Še enkrat: niti evra ni bilo vzetega z računa ali nakazanega kamorkoli za karkoli drugega, vložek se je kot rečeno krepko zmanjšal. Prvotni portfolio se je zamenjal po katastrofi na drugega, in ostaja ves čas nespremenjen.

A glej si ga zlomka, FURS je lani jeseni ugotovil, da za leto 2018 nisem prijavil prispelih obresti na osebnem računu v višini par sto efrov (edini priliv, porabljen praktično v celoti za vodenje teh računov) in mi zagrozil z impozantnimi kaznimi. Ko sem jim v podrobnosti in z dokumentacijo obrazložil absurd njihovih zahtev, so ob koncu dvignili nos in povedali, da tako pač je, da bi moral prijaviti in da bom moral plačati. Zadolžena oseba je za proučevanje, dopisovanje in veličastne sklep porabila vsaj en delovni dan.

Hkrati pa razni mojstri davčnih utaj zase in za naročnike (Ciper...) peljejo vsem na očeh mimo FURS-a desetine in desetine milijonov. Fuj!!!

Strani: 1