Strani: 1

Nollem sporočil: 967
[#2896452] 05.01.21 13:36
Odgovori   +    15
Naj mi kdo razloži zakaj so parfumerije odprte, šraufa pa ne morem kupiti.

Apartma lahko najamem za en mesec, za en teden pa je v istem apartmaju preveč nevarno.

Za stanje v vrsti za sedežnico je potreben negativen test, medtem ko lahko v vrsti za take away stoji 50 ljudi brez mask in brez razdalje.
XDONA1 sporočil: 1.167
[#2896461] 05.01.21 13:43 · odgovor na: Nollem (#2896452)
Odgovori   +    10
[Nollem]
Naj mi kdo razloži zakaj so parfumerije odprte, šraufa pa ne morem kupiti.

Apartma lahko najamem za en mesec, za en teden pa je v istem apartmaju preveč nevarno.

Za stanje v vrsti za sedežnico je potreben negativen test, medtem ko lahko v vrsti za take away stoji 50 ljudi brez mask in brez razdalje.
Welcome to Butale :(
Jaz se občasno trudim razumeti tole, kar furajo, ampak mi kljub dobri volji ne uspeva.
Največji absurd mi je smučarija, hkrati pa v "dobro prezračevani dvorani" čaka v vrsti na hitre teste, manj kot meter narazen 100+ ljudi.

odločevalci očitno nikoli ne zapuščajo pisarn, kaj šele, da bi kdaj stopili med navadne ljudi, v običajno življenje.
FIN-542579 sporočil: 498
[#2896469] 05.01.21 13:53
Odgovori   +    5
"Ob tem je treba poudariti, da se v predbožičnem času, ko so bile dejavnosti kratek čas odprte, epidemiološka slika ni poslabšala, pravijo na OZS"

Tisti, ki razumemo podatke, vidimo, da se je poslabšala. Tudi če upoštevamo samo CPR teste, je trend okužb navzgor.
Nollem sporočil: 967
[#2896475] 05.01.21 14:00 · odgovor na: XDONA1 (#2896461)
Odgovori   +    2
[XDONA1]
> [Nollem]
> Naj mi kdo razloži zakaj so parfumerije odprte, šraufa pa ne morem kupiti.
>
> Apartma lahko najamem za en mesec, za en teden pa je v istem apartmaju preveč nevarno.
>
> Za stanje v vrsti za sedežnico je potreben negativen test, medtem ko lahko v vrsti za take away stoji 50 ljudi brez mask in brez razdalje.

Welcome to Butale :(
Jaz se občasno trudim razumeti tole, kar furajo, ampak mi kljub dobri volji ne uspeva.
Največji absurd mi je smučarija, hkrati pa v "dobro prezračevani dvorani" čaka v vrsti na hitre teste, manj kot meter narazen 100+ ljudi.

odločevalci očitno nikoli ne zapuščajo pisarn, kaj šele, da bi kdaj stopili med navadne ljudi, v običajno življenje.

ta je dobra, tudi če jo zapišem malo drugače:

v športni dvorani se lahko drenja 100 bolj ali manj rizičnih ljudi, ki čaka na testiranje, medtem ko v isti dvorani 10 mladih nadobudnih rokometašev (praktično nerizičnih) ne more imeti treninga, zato doma izvajajo neko" miganje" preko zooma.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2896477] 05.01.21 14:02 · odgovor na: Nollem (#2896452)
Odgovori   +    0
[Nollem]
Naj mi kdo razloži zakaj so parfumerije odprte, šraufa pa ne morem kupiti.

Apartma lahko najamem za en mesec, za en teden pa je v istem apartmaju preveč nevarno.

Za stanje v vrsti za sedežnico je potreben negativen test, medtem ko lahko v vrsti za take away stoji 50 ljudi brez mask in brez razdalje.
Lahko kupiš šrauf - pri nas v Butalah se moraš itak pri vsaki stvari znajti.
V Bauhausu daš davčno številko od NIJZ ali katero koli drugo, pa kupiš karkoli ti paše.

Saj ukrepi so uperjeni samo proti otrokom, nekei zelo omejeni čredico najbolj zabitih koronapanikov in večjim obrtnikom. Pa proti kulturi, ki je Janša itak ne mara.

Ostalo še nekak živi underground. Do 21h, ko moramo vsi spat.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2896605] 05.01.21 19:06 · odgovor na: Nollem (#2896452)
Odgovori   +    0
[Nollem]
Naj mi kdo razloži zakaj so parfumerije odprte, šraufa pa ne morem kupiti.

Apartma lahko najamem za en mesec, za en teden pa je v istem apartmaju preveč nevarno.

Za stanje v vrsti za sedežnico je potreben negativen test, medtem ko lahko v vrsti za take away stoji 50 ljudi brez mask in brez razdalje.
Res je precej zmede!

Ukinitev mask je bila slabo premišljena poteza, čisto nepotrebna! Že prej niso vsi nosili mask, kot je treba, sedaj, s to potezo je paše slabše!

Drugače pa UPAM, da se bo nadaljevalo s cepljenjem, testiranjem, tudi prostovoljnim hitrim, v čimveč krajih , da imajo ljudje možnost vedeti, ali so okuženi, .... počasi naj se začne prižigati tudi ostale zadeve, frizerstvo, cvetličarstvo, .... na te zadeve ne bo velikega navala, .... ljudje razumejo in spoštujejo distanco.

Počasi se bo odšrla tudi šola, za prvo triletko, .... in tako naprej!

Samo POGUMNO počasi naprej, držati se higjene in distance in marsikaj se da! Tudi kakšen hotel ali restavracijo odpreti, samo da je veliko prostora....

Saj bo šlo, počasi.... Ne pa zadeve takoj na LAHKO vzeti!

Strani: 1