Strani: 1

slovenecnb1 sporočil: 5.626
[#2895560] 01.01.21 11:34
Odgovori   +    20
Kriptovalute bodo ustvarile en kup manjših Enronov ker priložnost dela tatu in skladi gemblajo tko da bo še pestro
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2895574] 01.01.21 13:08 · odgovor na: slovenecnb1 (#2895560)
Odgovori   +    22
Dobri ste tisti, ki se spoznate na kripto. Sam se ne čutim dovolj sposobnega in z dovolj mirnimi živci za ta vrtiljak.
Ostalim pa - vso srečo!
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2895575] 01.01.21 13:09
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: Rokc5 01.01.2021 13:10
Še eno vprašanje: kdaj pričakujete dvig obresti na depozite na npr 2-3%? Čez 3 leta, 5 let? Ob Svetem Nikoli? Ali lahko to stanje traja še desetletje ali dve?
alpha7B5sn sporočil: 952
[#2895579] 01.01.21 13:30
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 01.01.2021 13:47
Jaz bi pa za uvod v leto MMXXI, malo pred začetkom v lunarno (kitajsko) novo leto 'kovinskega bivola', pravzaprav ne le za to leto, ampak tudi ali celo zlasti za naprej, zelo toplo priporočal, v vednost in ravnanje, ogled naslednjega svežega pogovora z gospo Catherine Austin Fitts (pravzaprav gre za intervju, odlomek iz prihajajočega dokumentarca Planet Lockdown) :

youtu.be/C1-0XKYAZII

Za boljše razumevanje splošnega (javnega) dogajanja (doma in) v svetu ...

P.S.: Če bo kdo izmed morebitnih gledalcev in poslušalcev navedenega pogovora dobil kakšno zanimivo, skladno in daljnovidno idejo, ali pa se mu glede na naštete implikacije (...) morda poraja kakšno posebej relevantno (...) vprašanje pa naj to napiše ali pokomentira.
MojemnenjeXXL sporočil: 338
[#2895583] 01.01.21 13:45
Odgovori   +    12
Zanimiv članek, ki pa ne pove dosti bralcu. Pravzaprav mu ne da nobenega nasveta. Moje razmišljanje: v 2020 je svetovni monetarni sistem natisnil več bilionov € in $, BREZ KRITJA. Denar, ki ga imamo na bančnih računih ni praktično nič vreden. Vsaj pol gotovine nujno prenesti v zlato, nepremičnine ali švicarske franke-ki se niso brezglavno tiskali in imajo kritje v zlatu. Denar zna propasti in to se ne bo zgodilo prvič. Zgodovina tudi nas ekonomiste marsikaj nauči in financiranje družbe v kovid obdobju zna zrušiti finančne trge. Ta pametni bodo razumeli in uredili svoje finance, ostalim pa ta komentar itak ni namenjen. :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2895594] 01.01.21 15:14 · odgovor na: Rokc5 (#2895575)
Odgovori   +    2
Verjetno se bo prej morala pojaviti kakšna pametna inflacija, beri: 2%!

Inflacijo pa ne povzročajo prihranki in pridne mravljice....

Se bo moral pa ta natiskani denar nekje porazgubiti, ponikniti in v končni fazi razvrednotiti, če se lahko tako izrazim

Ni pa nujno, da bo to povzročilo pomanjkanje določenih dobrin na (svetovnem) trgu! Morda celo ravno obratno! Razvijajočim državam z ogromno in poceni delovno silo bo lahko dalo novi zagon...
FIN-267544 sporočil: 94
[#2895596] 01.01.21 15:21 · odgovor na: slovenecnb1 (#2895560)
Odgovori   +    2
Na borzi binance so vezave po 6-7% v usdt. Ali ima kdo izkusnje s tem? Varnost?
FjodorKirilovic sporočil: 975
[#2895599] 01.01.21 16:06 · odgovor na: MojemnenjeXXL (#2895583)
Odgovori   +    5
[MojemnenjeXXL]
Zanimiv članek, ki pa ne pove dosti bralcu. Pravzaprav mu ne da nobenega nasveta. Moje razmišljanje: v 2020 je svetovni monetarni sistem natisnil več bilionov € in $, BREZ KRITJA. Denar, ki ga imamo na bančnih računih ni praktično nič vreden. Vsaj pol gotovine nujno prenesti v zlato, nepremičnine ali švicarske franke-ki se niso brezglavno tiskali in imajo kritje v zlatu. Denar zna propasti in to se ne bo zgodilo prvič. Zgodovina tudi nas ekonomiste marsikaj nauči in financiranje družbe v kovid obdobju zna zrušiti finančne trge. Ta pametni bodo razumeli in uredili svoje finance, ostalim pa ta komentar itak ni namenjen. :)
Švicarski franki nimajo kritja v zlatu.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2895604] 01.01.21 16:21 · odgovor na: anon-333107 (#2895594)
Odgovori   +    1
FrRoSt - mantra ekonomistov je, da je presežek prihrankov šel v delnice. V Sloveniji to ne velja in so prihranki naloženi v nepremičninah. Verjetno ima kar velik del prebivalstva isto kredite vezane na napremičnine, čeprav očitno ne toliko kot v letih 2007-2008. Zdi se, da Slovenijo hitro zaniha sprememba na izvoznih trgih, ki nato sproži še interne katalizatorje odvisne od slovenskih specifik, ki na koncu krizo poglobijo (to se je nazadnje zgodilo 2008-2009).
bigl sporočil: 18.363
[#2895627] 01.01.21 19:50 · odgovor na: Rokc5 (#2895574)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bigl 01.01.2021 19:53
[Rokc5]
Dobri ste tisti, ki se spoznate na kripto. Sam se ne čutim dovolj sposobnega in z dovolj mirnimi živci za ta vrtiljak.
Ostalim pa - vso srečo!
Nihče tega špila ne pozna dobro, je pa v igri veliko adrenalina. Po moje je slednje razlog za udeležbo in tisti procenti, ki so jih po lastnem mnenju postavijo vlagatelji na borzi ki jih lahko tvegajo, ne da bi se za to kaj sekirali. Lep dan.

P.S.: Sedaj ko je denarja kot listja in trave, se bo z njim tudi lahkomiselno ravnalo. In to trgovci vseh sort (včasih so bili to kramarji) vedo. Da jih je potrebno oskubit. Ampak tako je bilo itak od pamitiveka in bo še naprej tako.
anon-134039 sporočil: 5
[#2895637] 01.01.21 20:47 · odgovor na: slovenecnb1 (#2895560)
Odgovori   +    3
Clanek za dinozavre od dinozavra. Sam imam hitro likvidno premoženje ze nakaj casa v Ethru 50%, Bitcoin 20%, zlato 10% ostalo v EUR vecino vezano na kraken.com po 1.5% letno. Vsakic ko gre kripto gor prilagodim procent da imam v EUR vedno vsaj 20%.

Happy 2021. Pa zelim vam da se nehate uciti od oldtimerjev, in raje poglejte kaj delajo tehnicno in financno pismeni CEOti vecjih tehnoskih firm (Saylor in drugi).
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2895747] 02.01.21 14:19 · odgovor na: Rokc5 (#2895604)
Odgovori   +    4
[Rokc5]
FrRoSt - mantra ekonomistov je, da je presežek prihrankov šel v delnice. V Sloveniji to ne velja in so prihranki naloženi v nepremičninah. Verjetno ima kar velik del prebivalstva isto kredite vezane na napremičnine, čeprav očitno ne toliko kot v letih 2007-2008. Zdi se, da Slovenijo hitro zaniha sprememba na izvoznih trgih, ki nato sproži še interne katalizatorje odvisne od slovenskih specifik, ki na koncu krizo poglobijo (to se je nazadnje zgodilo 2008-2009).
Prihranki/prihodki se porazdelijo v VSE enko(merno)! Enako, kakor se napihuje balon enako v vse strani, delnice, nepremičnine, bančne vloge kripto, spekulacijske posle,.... Kar pa je tukaj izjema, je kripto!! Malce zato, ker velja kot neka moderna alternativa starim naložbam in praksam in kot novi naprednejši tehnološki sistem! Vendar bodo tudi tu pokali baloni in striženju podrejencev se verjetno tudi ne bo mogoče izogniti, da stečajev niti ne omenjam!? Zadeva ni regulirana in v kočni fazi se moraš vedno vprašati, kdo in kaj stoji zadaj in kdo ti jamči za tvojo vplačano vlogo!!

Slovenija ima svojo specifiko, nerazvit in nezaupanja vreden delniški trg, kar se domačega prebivalstva tiče, vedno so nasankali mali delničarji, dva velika domača sklada imata igro tečajev v svojih rokah, gospodarstvo pa je pretežno odvisno od izvoza.... Temu se še pridružuje tipično Butalsko razmišljanje, da se ne splača vlagati v male pretočne elektrarne, v obliki mlinov in drugih pozitivnih učinkov, ki bi jih lahko s tem pridobili, npr. Namakanje za kmetijstvo in podobno
... To so male izboljšave, ki ljudem, politikom in odločevalcem niso pomembne, na koncu pa nas vse to drago stane! Od delovnih mest, do samooskrbe, tudi z energijo, izgubo kapitala in dobička.... Na nivoju celotne države!

Žal! Javni sektor pa cveti! Tudi in predvsem po zaslugi monopola! Ko pa hoče nekdo na svoje, se pa začne jok nad privatizacijo zdravstva in vse ostalo....

Nismo na dobri poti.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2895762] 02.01.21 15:22 · odgovor na: anon-333107 (#2895747)
Odgovori   +    0
Hm o o vseobsegajočem balonu za Slovenijo po mojem ne drži.

1. Gotovina & depoziti: negativni donos, daleč od balona
2. Nepremičnine: določeni deli JA so balon. Npr. Če je cene v LJ potegnilo gor, potem so te cene 'benchmark' glede na vse ostale in to ne bi smelo pomeniti, da gredo cene po vsej državi 'accross the spectrum' gor. Balon se dela v nekaterih regijah v Sloveniji ter pri starih stanovanjih in hišah, težko pa ocenim, v kolikšni meri. Upoštavajmo tudi, da Slovenija ni ravno v demografski ekspanziji torej bo ponudba (ali pa je že) presegla povpraševanje, kar je pritisk na cene navzdol.
3. Delnice: podcenjene, daleč od balona v letih 2004-2008. Podcenjene.
4. Zlato: podcenjeno ne vem pa do kje bi po vrednosti dolgoorčno lahko zraslo, ne verjamem v rast po paraboli, ker zlato ni ravno likviden ohranjevalec vrednosti. Malce podcenjeno, ne vem kako je sicer z zlatom v Sloveniji ali se ga lažje/težje dobi kot v tujini.
5. Kripto: ne vem, trenutno mi deluje kot balon in me spominja na delniško obdobje 2004-2008.

In še veliki podcenjeni 'underdog': naložbe v slovenska MSP ki so nezadolžena z dobrim tehnološkim izdelkom in cashflowom. Tu je velika naložbena priložnost, če bi se to nekako lahko spravilo do malih vlagateljev.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2895775] 02.01.21 16:00 · odgovor na: Rokc5 (#2895762)
Odgovori   +    1
[Rokc5]
Hm o o vseobsegajočem balonu za Slovenijo po mojem ne drži.

1. Gotovina & depoziti: negativni donos, daleč od balona
2. Nepremičnine: določeni deli JA so balon. Npr. Če je cene v LJ potegnilo gor, potem so te cene 'benchmark' glede na vse ostale in to ne bi smelo pomeniti, da gredo cene po vsej državi 'accross the spectrum' gor. Balon se dela v nekaterih regijah v Sloveniji ter pri starih stanovanjih in hišah, težko pa ocenim, v kolikšni meri. Upoštavajmo tudi, da Slovenija ni ravno v demografski ekspanziji torej bo ponudba (ali pa je že) presegla povpraševanje, kar je pritisk na cene navzdol.
3. Delnice: podcenjene, daleč od balona v letih 2004-2008. Podcenjene.
4. Zlato: podcenjeno ne vem pa do kje bi po vrednosti dolgoorčno lahko zraslo, ne verjamem v rast po paraboli, ker zlato ni ravno likviden ohranjevalec vrednosti. Malce podcenjeno, ne vem kako je sicer z zlatom v Sloveniji ali se ga lažje/težje dobi kot v tujini.
5. Kripto: ne vem, trenutno mi deluje kot balon in me spominja na delniško obdobje 2004-2008.

In še veliki podcenjeni 'underdog': naložbe v slovenska MSP ki so nezadolžena z dobrim tehnološkim izdelkom in cashflowom. Tu je velika naložbena priložnost, če bi se to nekako lahko spravilo do malih vlagateljev.
Nisi razumel mojega balona!!:(

Jaz ne govorim tukaj o balonih, ki bodo popokali!! Govor je samo o tem, kako se zadeve vlagajo in širijo! Na vse strani!

Balon poči samo, če pretiravaš z napihovanjem, ..... ali pa, če prileti na bucko ali trn!! Ali pa se na določenem delu balona stena tako splosči/zmanjša/STANJŠA, da ne zdrži več napetosti med notranjim in zunanjim tlakom!
Polo83 sporočil: 1.177
[#2895795] 02.01.21 16:53 · odgovor na: Rokc5 (#2895762)
Odgovori   +    3
Upoštavajmo tudi, da Slovenija ni ravno v demografski ekspanziji torej bo ponudba (ali pa je že) presegla povpraševanje, kar je pritisk na cene navzdol.

So pa prisotne izrazite migracije, Slovenija že nekaj časa nima 2 mio prebivalcev ampak 2,1 mio.. to je prirast za en Maribor v zadnjih 10 letih
anon-504021 sporočil: 481
[#2895861] 02.01.21 23:41 · odgovor na: Rokc5 (#2895762)
Odgovori   +    1
[Rokc5]
Hm o o vseobsegajočem balonu za Slovenijo po mojem ne drži.

1. Gotovina & depoziti: negativni donos, daleč od balona
2. Nepremičnine: določeni deli JA so balon. Npr. Če je cene v LJ potegnilo gor, potem so te cene 'benchmark' glede na vse ostale in to ne bi smelo pomeniti, da gredo cene po vsej državi 'accross the spectrum' gor. Balon se dela v nekaterih regijah v Sloveniji ter pri starih stanovanjih in hišah, težko pa ocenim, v kolikšni meri. Upoštavajmo tudi, da Slovenija ni ravno v demografski ekspanziji torej bo ponudba (ali pa je že) presegla povpraševanje, kar je pritisk na cene navzdol.
3. Delnice: podcenjene, daleč od balona v letih 2004-2008. Podcenjene.
4. Zlato: podcenjeno ne vem pa do kje bi po vrednosti dolgoorčno lahko zraslo, ne verjamem v rast po paraboli, ker zlato ni ravno likviden ohranjevalec vrednosti. Malce podcenjeno, ne vem kako je sicer z zlatom v Sloveniji ali se ga lažje/težje dobi kot v tujini.
5. Kripto: ne vem, trenutno mi deluje kot balon in me spominja na delniško obdobje 2004-2008.

In še veliki podcenjeni 'underdog': naložbe v slovenska MSP ki so nezadolžena z dobrim tehnološkim izdelkom in cashflowom. Tu je velika naložbena priložnost, če bi se to nekako lahko spravilo do malih vlagateljev.
katere delnice so podcenjene, usa? ker je cape index nizji kot je bil 2004-2008?:)
zlato podcenjeno v primerjavi s čim?
kripto je balon zato ker je zopet precej narasel?:):)
daj mi nastej 5 slovenskih firm, kjer bi zelel biti manjsinc? firma ki ni na borzi in ki ni res special tech bi imela zalostne multiplikatorje ce bi po cudezu sla na borzo oz bi jih kdo prevzel. Dividend sigurno ne bi videl...ne recem da se sem pa tu ne najdejo kaksne, a te ne rabijo denarja malih vlagateljev...
JaniL sporočil: 166
[#2896106] 04.01.21 09:45 · odgovor na: FIN-267544 (#2895596)
Odgovori   +    1
Nekaj malega izkušenj, vezal parkrat za krajši čas (1 m), dobil normalno, vse OK.
Seveda je USDT vezan na USD, torej upoštevaj še valutno tveganje.
Varnost - misliš kibernetsko varnost borze (ki je najbrž blazno visoka) ali varnost USDTja? Slednja je malenkost bolj vprašljiva, najbrž, a kot sem zapisal, trenutno vse OK.

Srečno.
BenedikGasper sporočil: 6
[#2899806] 17.01.21 12:28
Odgovori   +    1
Zelo dober pregled trenutnega stanja in projekcij v 2021! Kaj pa naložbe v SBITOP in zlato?
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2900095] 18.01.21 16:38
Odgovori   +    0
Kaj pa naložbe v kmetijska zemljišča?

Strani: 1