Strani: 1

anon-562831 sporočil: 301
[#2883377] 17.11.20 07:54
Odgovori   +    7
Tu so starsi so dostikrat postavljeni v nemogoc polozaj, predvsem pri vec otrocih predsolskih in solskih. Predvsem v primerih ko druzine ne zivijo v istih hisah kot stari starsi, ampak so v drugi obcini oz jih ni na voljo.
Ta situacija traja ze od zacetka pocitnic in je za starse res tezko imeti varstvo za predsolske, zagotavljati mir solskemu otroku in ga uciti, da ne zaostane za otroci starsev na cakanju. Zraven seveda se delo od doma. Po vsej verjetnosti v majhnem stanovanju za katerega sta starsa placala 180k in placujeta visok kredit.
Zato imajo v vecini drzavah odprte vrtce.
Seveda vecina starsev zeli cimbolj normalno delati od doma, da dajo pozitiven zgled svojim podrejenim.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2883417] 17.11.20 09:16
Odgovori   +    3
Nezamislivo je, da bi delavec, ki uveljavlja pravico do nadomestila za višjo silo zavrnil delo od doma, če ga od doma lahko opravlja, torej, če mu okoliščine dovolijo. Tisti, ki bi zavrnil delo je ekstremist in bo delodajalec po prenehanju višje sile poiskal način, da se ga znebi.

Da bi delavec, ki je zaradi višje sile doma, moral opravljati svoje delo, če ima v pogodbi napisano le, da na teden mora delati 40 ur, nima pa dnevne razporeditve delovnega časa je iz trte zvito. Če bi delodajalec zaradi tega, ker delavec noče doma delati delavcu odpovedal pogodbo o zaposlitvi bi na sodišču izgubil delovni spor, možnosti, da ga dobi so majhne, sicer tega v praksi verjetno ne bo.

Delavci, ki so zaradi tega ali onega doma in jim država pokriva večji del stroškov, in lahko od doma opravljajo delo se raje z delodajalcem dogovorijo za nekakšno nagrado za opravljeno delo, ki se sicer izplača kasneje v normalnih okoliščina. Malo delavcev bo zavrnilo delo na domu, saj zaradi višje sile delavci in delodajalci niso postali sovražniki.

Strani: 1