Strani: 1

rame sporočil: 959
[#2879739] 05.11.20 08:37
Odgovori   +    4
Zanimivo ,da sem jaz že davno razmišljal,da se nam bo enkrat na glavo postavilo ,da je samo najcenejše dobro.Slovenija in evropa bi morali razmišljati ,da tudi doma naredimo kakšne dobre čevlje in obleko pa še kaj bi se našlo kar nam je uspelo zafurati.Vidim ,da so ugotovili ,da tudi brez letal ni dobro biti samo ta šola nas bo drago stala.Če bi imeli pred 25 leti malo poguma bi imeli danes lahko srednje veliko letalsko firmo ,ki bi bila pomemben igralec v evropi.
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2879816] 05.11.20 13:56 · odgovor na: rame (#2879739)
Odgovori   +    1
Stisnil sem plus. Velja za prvi del, za drugi o aviaciji pa ne, ker pod našim načinom vodenja tovrstnih firm ni druge možnosti, kot da nazadnje propade po hudih zgubah in nenehnem pokrivanju stalno pridelovanega minusa.
rame sporočil: 959
[#2879843] 05.11.20 15:32 · odgovor na: anon-93129 (#2879816)
Odgovori   +    0
Jaz sem pisal o izgubljeni priložnosti,tako kot verjetno še na mnogih področjih ,ki jih ne poznam tako dobro. O Adriji ni nobeden nalil čistega vina.Pisalo in delalo se je tako kot je mislila Bratuškova vlada po navodilih EU .Bolj me skrbi sedaj ko so ugotovili ,da verjetno brez nekaj letal v Sloveniji ne bo šlo in je pripravljena vlada vložiti 70Mil plus 6M za tiste ,ki bi prepeljali nekaj potnikov.Letalstvo je kompleksna zadeva in tudi zelo draga.Znanja je trenutno še dovolj samo sedaj bo veliko težje in dražje kot postaviti Adrijo na prave temelje s privat kapitalom in pravimi ljudmi.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2879873] 05.11.20 17:01
Odgovori   +    0
Strinjam se, da je to definitivno priložnost. Toda, da bi obstoječe obrate razširili in nove obrate preselili v Slovenijo je potrebno aktivno delovanje ministrstva, poenostavitve postopkov. Trend in bitka se bo odvijala v naslednjih letih, konkurenti Slovenije ne bodo čakali 20 let, da se Slovenija pridruži tekmi za krajše dobavne verige na Zahodu, ko se bo vse že 'potalalo' ;)

Strani: 1