Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Mali bivalnik za velike avanture

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2876489] 22.10.20 20:57
Odgovori   +    5
Ja in ne. Ja in ne. Na koncu ne. Zelo malo se jih potem odloči za to varianto avta. Ali se pač motim? Da jih bo vedno več? Dvomim. Menim, da tisti, ki nimajo v življenju dovolj stresnega tempa (javni uslužbenci, novinarji na Financah:), itd.) potem rinejo na dopust s takimi dostavniki. Da doživijo malo avanture, malo nevsakdanjosti. Da se počutijo nekaj posebnega.

Kakorkoli obrnem, dopusta imam vedno premalo in ko ga imam, želim biti na komot. Da odplaknem taužent in eno skrb. Resda je vedno manj tudi več... ampak na dopustu želim komoditeto. Vsaj na dopustu. Relax.

Ni nam problem občasno skuhati v lastni režiji, ampak paše, če prideš po celodnevnem pohajkovanju v apartma, ki ima vsaj 40 m2. (OK, hotel z bogato sprostitveno ponudbo ima lahko tudi manjše bivalno-spalne enote...)

(Kamper pa je prevelik in preokoren za skakanej iz lepe točke na točko, večina kampov pa me tudi ne pritegne, ker si spet na 15 m2 in okoli tebe dren ljudi. Spet se zdi, da kamperist išče nekaj, kar mu manjka v življenju. Spet kazanje, glej kaki kamper imam in dren. To me niti najmanj ne pritegne.)

Vsekakor novinarja spoštujem in sem vesel, da je užival na tovrstnem oddihu.

Ampak ni ga čez dopust na vsaj 11 m barki s prijatelji ali družino. In prespati v mirnem zalivu, na nebu pa tisoč zvezd. Zjutraj ob 7h pa skok v frišno morje. Ahh...
igor1976 sporočil: 482
[#2876558] 23.10.20 08:48
Odgovori   +    1
Zanima me, kakšna je dimenzija ležišča, je to sploh primerno za višjerasle 190cm+?
Predvidevam, da moraš sprednja sedeža pomakniti čisto naprej, ko pripravljaš ležišče in potem ni prostora, da bi se samo usedel in se peljal naprej?
hijena1 sporočil: 1.214
[#2876560] 23.10.20 08:50 · odgovor na: FIN-379669 (#2876489)
Odgovori   +    4
vsak si sprostitev od stresa predstavlja po svoje. tudi uslužbenci JU, ki jih eni tako pljuvate, ker poznate samo tiste, ki si vrtajo po nosu in vlečejo šuške za bivše politične zasluge (levim desnim in tasrednjim), pa nimate jajc, da bi VI pljuvači javno povedali kdo, kje, kako in kaj. sam dragi vsevedni prijatelj glasbe, v JU imaš tudi na destetisoče takih, ki se morajo krepko pomatrat in trpet tiste prej omenjene, pa so njihove plače krepko pod 1000 eur. pogovarjava se lahko tudi o nekaj stotakih! ti ljudje sanjajo rabljenega berlingota brez opreme. dopust v apartmaju od najmanj 40m2 ali na najmanj 11m jadrnici je za njih nekaj, o čemer jim pripovedujejo in se s tem bahajo zgoraj omenjeni. ja vsakič, ko greš na volitve in zmagajo ali izgubijo tvoji, je več zgoraj omenjenih. mogoče imaš koga tudi med prijatelji, žlahto, znanci in ti je zato poznano, kako se cedi med in mleko?

meni osebno v tem avtu manjka samo en portapoti. in zaradi takih pomankljivo opremljenih kemperjev in "kemperjev" potem postrani gledajo vse, ki prespijo/mo na kakem parkingu.
chef sporočil: 2.986
[#2876564] 23.10.20 08:59 · odgovor na: igor1976 (#2876558)
Odgovori   +    0
Dimenzija ležišča je 200x144cm, v osnovi je pena debela 8 cm, v plus različici pa 10. Edini pogoj za postavitev ogrodja in postelje je, da poklopiš zadnje sedeže, v tem primeru se lahko voziš z vedno pripravljeno posteljo.
Ležišče sicer sega nekje do začetka drsnih vrat (če malo na pamet rečem, ga lahko še malce podaljšaš tako, da odstraniš vzglavnike in potem čez zgornji del naslona prednjih sedežev namestiš povšter), lahko pa tudi ločeno odpreš zadnje steklo in imaš noge zunaj ;)
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2876566] 23.10.20 08:59 · odgovor na: hijena1 (#2876560)
Odgovori   +    2
Ne vem. Celoten apartma najamem poleti za 60 eur na dan in za jadrnico plačam 80 eur na dan (na 1 osebo), če si delim strošek s prijatelji, ki jadrnico najamemo za nekaj dni.

Ne vem, o kakem luksuzu ti to govoriš. Po moje si spet pobrkal osnovne življenjske parametre.

Vidiš, ker nisi še kaj dosti življenja okusil, ne veš, o čem govorim.

Sicer pa vsa čast 30% delavcem v JU, ki se (po izkušnjah) res trudijo, da bi storitev približali davkoplačevalcu. Njim bi lahko zvišali plačo zaradi mene.
Nollem sporočil: 967
[#2876586] 23.10.20 09:36 · odgovor na: FIN-379669 (#2876566)
Odgovori   +    4
[]
Ne vem. Celoten apartma najamem poleti za 60 eur na dan in za jadrnico plačam 80 eur na dan (na 1 osebo), če si delim strošek s prijatelji, ki jadrnico najamemo za nekaj dni.

Ne vem, o kakem luksuzu ti to govoriš. Po moje si spet pobrkal osnovne življenjske parametre.

Vidiš, ker nisi še kaj dosti življenja okusil, ne veš, o čem govorim.

Sicer pa vsa čast 30% delavcem v JU, ki se (po izkušnjah) res trudijo, da bi storitev približali davkoplačevalcu. Njim bi lahko zvišali plačo zaradi mene.
luxus je, da se s tem kamperjem parkiraš na plaži v grčiji pet metrov od morja in 20km od zadnje vasi in uživaš. otroci dopoldan lovijo rake in na supu raziskujejo delto reke. če si npr. kajtar počakaš, da se popoldan dvigne veter in drsiš po morju do večera. zvečer zakuriš ogenj in kaj spečeš.

mi imamo sicer malo večjo gajbo in si ne predstavljamo dopusta v apartmaju, zato tudi bonov ne bomo izkoristili. čar dopustovanja v AD (ali po tvoje luxus) je v mobilnosti, da zelo enostavno menjaš lokacijo, ne potrebuješ nobenih rezervacij, podaljšaš bivanje, če ti je nekje všeč ali se odpraviš dalje če ti ni. prespiš lahko pod smučiščem, pred vhodom v pompeje ali nekje na trasi tour de france.

in nenazadnje, si vedno lahko samoizoliran ;-)
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2876604] 23.10.20 10:03 · odgovor na: Nollem (#2876586)
Odgovori   +    3
Saj ti ne oporekam. Zato obstajajo šotorji, že 10.000 let. Sem že v preteklosti šotoril, tako da imam lastne izkušnje. Nisi s tem Berlingom odkril nič posebej novega glede dopustovanja pod milim nebom.

Če pa misliš, da lahko povsod s tem vozilom dopustuješ, se motiš, večinoma v kampih in parkiriščih. Tudi kakaš in lulaš lahko le v postavljenih Wc-jih, že v naravi je to odsvetovano ali prepovedano ali počneš naskrivaj ali precej stran od ljudi.

Ampak ker pišeš po nareku chefa, da zagovarjaš filozofijo, ki jo redki prakticirajo, potem daj. Chef pa naj piše dalje, saj itak berem in potem le zdravorazumsko, vendar subjektivno, komentiram.

Nič nimam proti, le ne romantiziraj sliko. Pač, vsak dela, kot mu paše. Meni in 95% ljudem tak dopust, ni dopust. Zato pač ne kupim takega vozila za ta namen. Simple. Kdo drug pa morda bo.
Nollem sporočil: 967
[#2876609] 23.10.20 10:33 · odgovor na: FIN-379669 (#2876604)
Odgovori   +    2
Pišem le iz lastnih izkušenj in po nikogaršnjem nareku. letos smo z AD, kljub koroni, imeli preko 40 nočitev, od tega tri na Hrvaškem, ostalo pa v Italiji. Želeli smo sicer v Grčijo, a je prevladal razum in se za pot čez nekaj držav nismo odločili, čeprav smo z AD avtonomni in bi šlo dejansko samo za tranzit.

jaz si tudi ne predstavljam bivanja brez WC in velikega prtljažnega prostora, poznam pa kar nekaj ljudi, ki jim tovrstne predelave berlingov oz caddyjev zadostujejo. Takšna vozila so tudi cenovno dostopnejša, z odstranitvjo opreme postanejo običajno osebno vozilo, z njimi se lahko zapelješ tudi v mestna jedra oz. centra.

Sicer pa lahko z AD dejansko prespiš kjerkoli, saj so v večini držav avtodomarji zaželeni. no, z izjemo "lipe naše".

pa še to, podjetje Sipras je poznano kot zelo dober predelovalev vozil, z dolgoletnimi izkušnjami.
premza sporočil: 4.276
[#2876610] 23.10.20 10:33 · odgovor na: FIN-379669 (#2876489)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: premza 23.10.2020 10:35
[]
(Kamper pa je prevelik in preokoren za skakanej iz lepe točke na točko, večina kampov pa me tudi ne pritegne, ker si spet na 15 m2 in okoli tebe dren ljudi. Spet se zdi, da kamperist išče nekaj, kar mu manjka v življenju. Spet kazanje, glej kaki kamper imam in dren. To me niti najmanj ne pritegne.)
Ko sem prvič najel kamper, sem bil presenečen, kako komot je vse skupaj (vedno imaš vse sabo). Takrat smo šli potovat po vzhodni evropi, brez plana, malo po vremenu.

Lahko npr. najameš pozimi 8+ metriv dolg integriran camper in greš za snegom.
Čista uživancija, 0 stresa (obenega prenašanja torb in opreme).
Za razliko v ceni (tak kamper pozimi najameš za 100€ dnevno), pa ješ zunaj, čeprav se v teh avtobusih komot tudi kaj skuha.

Otrokom je pa sploh zakon.

Ne greš pa s tem na morje, to pa res nima smisla.

Če sta pa samo dva, pa je lahko tole zakon. Lahko spiš povsod, seveda pa ni nobene ovire, da kje občasno ne najameš sobe. Nimaš pa stresa ali boš sobo dobil ali ne, ker imaš vedno rezervno rešitev.
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2876620] 23.10.20 10:54 · odgovor na: Nollem (#2876609)
Odgovori   +    1
Predelovalcev kombijev v mini AD (brez lastnega wc) imaš v Slo kar nekaj.
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2876625] 23.10.20 11:00 · odgovor na: premza (#2876610)
Odgovori   +    3
Enkrat nehajte s to mantro: "Lahko spiš povsod".

Ne, lahko spiš v kampu ali na za to prirejenem parkirišču. Ko greš ven iz vozila, si na parkirišču ali med rajo.

Intimo imaš, če se v 14 m2 zapreš noter.

Ne prodajajte bučk.

Res pa je, da v kamper vržeš več robe noter, kolesa, itd.

Ampak, kamor grem jaz na dopust, si sposodim kolesa, spim v 100 m2 in se pripeljem z osebnim vozilom. In lahko skočim , kamor želim. Z AD - njet.

Cena? Mnogo cenej kot z AD.

Ne mi prodajat bučk. Izkušenemu dopustniku ne gre to razlagati.

Da pa so kamperji zakon otrokom? Ja, razumnim odraslim pa precej manj, ko gledajo na racio dopusta.

Zame je dopust uživanje v intimi, ne pa da imaš 5 m okoli sebe ljudi, ki stalno čebljajo.
Nollem sporočil: 967
[#2876630] 23.10.20 11:09 · odgovor na: premza (#2876610)
Odgovori   +    0
[premza]
Ne greš pa s tem na morje, to pa res nima smisla.

Tega pa ne razumem najbolje. AD je še najbolj primeren za na morje. Se prestavljaš iz enega zalivčka v drugega, parkiraš čisto ob morju, stran od gneče. Mi recimo v kamp takorekoč ne gremo. Na oskrbovana postajališča za AD zavijemo v glavnem le takrat, ko se moramo oskrbeti z vodo in sprazniti rezervoarje. Sicer je v Italiji to mogoče skoraj na vsaki pumpi na AC, v Grčiji je pa voda na voljo na vsakem trgu.

Ko malo osvojiš vožnjo, ti 7 m dolžine ne predstavlja več pretiranega stresa po ozkih uličicah in prepadnih cestah. Greš lahko skoraj prav povsod, prav povsod pa le ne. Letos smo Costo Amalfitano prevozili z najetim avtom, za povrh pa smo si obalo v celoti ogledali še z gumenjakom.
premza sporočil: 4.276
[#2876634] 23.10.20 11:11 · odgovor na: FIN-379669 (#2876625)
Odgovori   +    0
"Lahko spiš špovsod" se je zelo jasno nanašalo na tale Citroen. Z njim praktično res lahko spiš povsod.
premza sporočil: 4.276
[#2876636] 23.10.20 11:13 · odgovor na: Nollem (#2876630)
Odgovori   +    3
[Nollem]
> [premza]
> Ne greš pa s tem na morje, to pa res nima smisla.
Tega pa ne razumem najbolje. AD je še najbolj primeren za na morje. Se prestavljaš iz enega zalivčka v drugega, parkiraš čisto ob morju, stran od gneče. Mi recimo v kamp takorekoč ne gremo. Na oskrbovana postajališča za AD zavijemo v glavnem le takrat, ko se moramo oskrbeti z vodo in sprazniti rezervoarje. Sicer je v Italiji to mogoče skoraj na vsaki pumpi na AC, v Grčiji je pa voda na voljo na vsakem trgu.

Ko malo osvojiš vožnjo, ti 7 m dolžine ne predstavlja več pretiranega stresa po ozkih uličicah in prepadnih cestah. Greš lahko skoraj prav povsod, prav povsod pa le ne. Letos smo Costo Amalfitano prevozili z najetim avtom, za povrh pa smo si obalo v celoti ogledali še z gumenjakom.
Zadnje čase je to precej "misija nemogoče". Pride Štefan, posname lep skrit zaliv z mobitelom, objavi na FB, 2 uri kasneje gneča, kontrole...
Nollem sporočil: 967
[#2876641] 23.10.20 11:23 · odgovor na: FIN-379669 (#2876625)
Odgovori   +    1
[]
Enkrat nehajte s to mantro: "Lahko spiš povsod".

Ne, lahko spiš v kampu ali na za to prirejenem parkirišču. Ko greš ven iz vozila, si na parkirišču ali med rajo.

Intimo imaš, če se v 14 m2 zapreš noter.

Ne prodajajte bučk.

Res pa je, da v kamper vržeš več robe noter, kolesa, itd.

Ampak, kamor grem jaz na dopust, si sposodim kolesa, spim v 100 m2 in se pripeljem z osebnim vozilom. In lahko skočim , kamor želim. Z AD - njet.

Cena? Mnogo cenej kot z AD.

Ne mi prodajat bučk. Izkušenemu dopustniku ne gre to razlagati.

Da pa so kamperji zakon otrokom? Ja, razumnim odraslim pa precej manj, ko gledajo na racio dopusta.

Zame je dopust uživanje v intimi, ne pa da imaš 5 m okoli sebe ljudi, ki stalno čebljajo.
lani smo bili v Grčiji skoraj tri tedne, od tega smo v kampu prenočili le dvakrat, ko smo šli h kolegom na fish piknik. za dopustovanje v AD se ponavadi odloči ravno tisti, ki ne mara gneče. Tudi otroka med prednosti AD uvrščata ravno to - ni gužve.

naša otroka gresta zelo rada z nama, ne le zaradi smučanja in kajtanja, ampak si tudi rada ogledata kulturne znamenitosti. na poti na končno destinacijo namreč vedno poskrbimo, da postanke kombiniramo z ogledi mest.

o dopustniških izkušnjah pa ob 60 dnevih na leto preživetih v AD ne bi razpravljal. se pa strinjam, da imava pač različen način preživljanja prostega časa. in ja, z AD lahko v tujini prespiš takorekoč kjerkoli.
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2876647] 23.10.20 11:31 · odgovor na: Nollem (#2876641)
Odgovori   +    3
Blagor tebi, ki imaš toliko prostega časa, da to lahko počneš. Pač, si eden redkih izbrancev, ki to lahko počneš.

Potem je logično, da z AD uživaš. Uživaj še dalje. Nisem ti fouš.

Amapak AD je za kamp in posebno parkirišče, ne pa za v gozd ali na plažo... tako da ta mit enkrat za vselej izbrišimo vsaj iz tega foruma.
Nollem sporočil: 967
[#2876648] 23.10.20 11:32 · odgovor na: premza (#2876636)
Odgovori   +    2
[premza]
> [Nollem]
> > [premza]
> > Ne greš pa s tem na morje, to pa res nima smisla.
> Tega pa ne razumem najbolje. AD je še najbolj primeren za na morje. Se prestavljaš iz enega zalivčka v drugega, parkiraš čisto ob morju, stran od gneče. Mi recimo v kamp takorekoč ne gremo. Na oskrbovana postajališča za AD zavijemo v glavnem le takrat, ko se moramo oskrbeti z vodo in sprazniti rezervoarje. Sicer je v Italiji to mogoče skoraj na vsaki pumpi na AC, v Grčiji je pa voda na voljo na vsakem trgu.
>
> Ko malo osvojiš vožnjo, ti 7 m dolžine ne predstavlja več pretiranega stresa po ozkih uličicah in prepadnih cestah. Greš lahko skoraj prav povsod, prav povsod pa le ne. Letos smo Costo Amalfitano prevozili z najetim avtom, za povrh pa smo si obalo v celoti ogledali še z gumenjakom.

Zadnje čase je to precej "misija nemogoče". Pride Štefan, posname lep skrit zaliv z mobitelom, objavi na FB, 2 uri kasneje gneča, kontrole...
se še najde, ampak res čedalje težje. to je problem slovenceljenov, ki se morajo postavljati in vse na FB fliknejo. če hočeš, da kotiček ostane skrit, potem tega pač ne objavljaš. sem že hotel stisnt ene koordinate v vukojebini, kjer smo bili lani, pa se v zadnjem trnutku premislil ;-)

še večji problem slovenclov pa jaz vidim v mentaliteti "vse je naše" in se obnašajo, kot da so na pavšalu v Maredi.
hijena1 sporočil: 1.214
[#2876650] 23.10.20 11:35 · odgovor na: FIN-379669 (#2876566)
Odgovori   +    2
mogoč maš pa ti že cel lajf polno denarco. k tistim 80 eur za najem na dan za 1 osebo dodaj še stroške poti, pa še kaj bi se našlo. in zdej mi povej, kako naj si to nekdo privošči, če ma 700 al pa 800 al pa 900 eur plače, pa more plačvat najemnno al pa kredit.... pa ma pomožnosti še mulce, za kere more vsake 3-4 mesce u šatcuno po nove čevle, k jim noga zraste?

jez sem iz delovske družine doma in mi je od 6ega leta poznan kramp pa lopata, pa kako zgleda, če morš mesec prežvet u današnjem denarju dobesedno s par (sej veš leva in desna sta par) 100 evri!
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2876657] 23.10.20 11:57 · odgovor na: hijena1 (#2876650)
Odgovori   +    0
Glej, ne zanikam realnosti, pišem o tistih, ki imamo vsaj 1.100 eur na mesec zaslužka. Če kaj prišparaš, v dvoje, potem pač greš... če ne , pač ne. To verjetno razumeš.

Mi je pa zanimivo, da si všečkal Nollema, ki izvaja 60-dnevni luksuz z avtodomom po Grčiji. Zelo delovsko je dati meni minus, njemu pa plus.

Hijenca, najprej se s seboj dogovori, kaj hočeš v življenju, potem pa greva dalje. :) (Si si pa dober nickname izbral..)
IJS05 sporočil: 19
[#2876678] 23.10.20 13:15 · odgovor na: FIN-379669 (#2876489)
Odgovori   +    2
"Ampak ni ga čez dopust na vsaj 11 m barki s prijatelji ali družino. In prespati v mirnem zalivu, na nebu pa tisoč zvezd. Zjutraj ob 7h pa skok v frišno morje. Ahh...!"

Wrong!! Za nas, ki smo ljubitelji gora je tole TOP zadeva, preizkušeno. In vsak ima svoj vidik relaxa in udobja. Jaz kampov in narave ne zamenjam za noben apartma/hotel, pa če cel teden jem makarone in čevape. :-)

Btw: Berlingo/Rifter/Kangoo so široki 120 cm in ne "skoraj meter in pol". Za dve odrasli osebi na komot (v xl varianti tudi za dvometraše bp, avto je daljši za 30 cm, navaden nudi 180 cm v dolžino). Za 3 osebe, npr. 2 odrasla + otrok rabiš že npr. Spacetourerja.
hijena1 sporočil: 1.214
[#2876896] 24.10.20 21:30 · odgovor na: FIN-379669 (#2876657)
Odgovori   +    0
Jez nimam tezav, ce je kdo visji od mene. Ce se pa napihuje, pol pac povem, da naj mal trebuh not potegne, da bo se za druge plac. Zato enim + in drugim ogledalo.

Strani: 1