Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Predsednik, ki ne bere, rešuje knjižni trg

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2870838] 02.10.20 09:17
Odgovori   +    3
Bilo bi zanimivo povprašati naše ministre in poslance koliko knjig so kupili, sposodili in v zadnjem letu prebrali, ker nekateri kažejo, da ne berejo veliko. Janše ni treba spraševati, ker je napisal več knjig kot so jih nekateri prebrali.
KornelijaToth sporočil: 115
[#2870935] 02.10.20 13:58
Odgovori   +    0
Dagi moj gospod Kopušan – avtor tega članka!
To, kar ste naisali, je prefinjeno, grozno podtalno manipuliranje, izsiljevanje in zaničevanje ne samo tistih, ki imajo vsaj nekaj zdravega razuma temveč vseh tistih, ki imajo pojma o epidmijah in infektologiji.
Da Trump ne bere in da je primitivec - lahko verjamem. Vendar tudi vi ste pokazali, da ne berete sicer bi vedeli vsaj osnovne podatke iz epidemiologije. Vedeli bi tudi tisto, kar so vaši kolegi napisali na podlagi statistik in svojih raziskav.
Da je Trump zadeve postavil na naprimerni način, tudi verjamem, kot tudi to da je stavek, ki ga navajate, povedal z neprimerno intonacijo. Vendar epidemija RES omejuje sama sebe. V skladu s tem so reagirali Švedi pa so jih vsi popljuvali, čeprav so statistike kazale, da niso nič slabši od ostalih, ki zganjate policijsko državo. Strokovnjake pa, ki se ravnajo po pravilih stroke ne pa vlade, pa takoj zamenjujte a javno mnenje izsiljujete takšni, kot ste vi.

Še nekaj bi dala v razmislek.
To, kar sedaj zganjate s kontrolam vsepovsod je hujše kot ta popljuvana UDBA ali KGB ali kaj ti jaz vem kako so se imenovali v Stalinističnih časih.
Moja kmečka logika se pa spršuje:
Zakaj ste uvedli to »korona-policijo«?
Zagotovo bo vaš odgovor da zato ker se ljudje ne drživjo predpisov, ki naj bi, po veših odločitvah, bili nujno potebni.
Torej, LJUDJE SE NE DRŽIJO PRAVIL IN PREDPISOV-res je. Jaz se tudi ne!
Če bi bili pridni (ovece) ne bi imeli takšno stalinovsko policijo.
Vendar, nekidan sem, na istem mestu, kjer sedaj vas berem, prebrala statikstiko, da je splošna umrljivost 2019 v primerjavi z 2018 narasla. To leto – dosedaj, primerjano z istim obdobjem lani pa je OPADLA.
Strimo podatke in dejstva:
Epidemije ni bilo 2018. Ni je bilo niti 2019. Epidemije—tako »silno nevarne«, da ste je izenačili z epidmijamčigava umrljivost je bila tudi več kot 40%, pa imemo to leto—že od začetka leta.
Kako je možno, da je po tem splošna umrljivost celo opadla?
Če je epidemija tako silno huda, bi umrljivost morala porasti, vendar ona je padla v primerjavi z lanjskim letom!!!
Že slišim, kako na to odgovarjate s samohvalo; da je to radati tega, ker je vlada silno dobro delala in pravilno ukrepala.
Ja, vendar LJUDJE SE NE DRŽIJO PREDPISOV. TAKO SE SILNO NE DRŽIJO DA STE BILI »PRIMORANI« UVESTI POLICIJSKO DIKTATURO!!!!.
To mi PA sedaj ne gre skupaj.
Umrljivost, naj bi opadla zaradi vladinih ukrepov---vendar ljudje so bili nedisciplinairani in se teh ukrepov le niso držali. Tako silno ne da je bilo »nujno potrebno« uvesti plicijske ukrepe.
Oprostite, dragii moj Sebatijan, in draga moja vlada in gospod Janša vebdar te zadeve ne gredo skupaj.
Zdi se mi, da gospod Janša hoče dokončati ubijanje slovenskega naroda in unčenje slovenske države, ki jo ni mogel opraviti pred 30 let, ker so ga moj mož in njegovi kolegi v tem onemogočili. www.kornelija-pt.com...e-slišali
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2870950] 02.10.20 14:24 · odgovor na: KornelijaToth (#2870935)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-317028 02.10.2020 14:26
[KornelijaToth]

Zagotovo bo vaš odgovor da zato ker se ljudje ne drživjo predpisov, ki naj bi, po veših odločitvah, bili nujno potebni.
Torej, LJUDJE SE NE DRŽIJO PRAVIL IN PREDPISOV-res je. Jaz se tudi ne!
Hvala za drugačno mnenje od mojega, tudi med mojimi prijatelji jih je nekaj, ki jih moti, ker se jaz držim predpisov, kar pa mene nič ne moti niti boli, pač sodim v rizično skupino in raje nosim masko zdrav in na svobodi kot, da nosim respirator bolan in v bolnišnici. Prebral sem kupe mnenj, člankov, kakšno knjigo...nič me ni prepričalo v obstoj svetovne zarote, prepričalo pa me je v šibkost človeškega znanja, ki po celem svetu že mesece išče k*rčevo cepivo, ki bi ga že imeli, če ne bi tisoče milijard porabili za razvoj orožja, torej nekaj s čemer bomo načrtno ubijali in uničevali ljudska življenja. Tudi mi se pripravljamo v 800 milijonski nakup ubijalskega orožja, ki bo morilo ljudi drugod po svetu za tuje interese.

Strani: 1