Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2867841] 18.09.20 04:24
Odgovori   +    16
Članek, ki bi ga verniki v vsemogočnost OVE morali nalepiti na steno.

Razpršenost virov je vedno bila mantra stabilnosti. Na kateremkoli področju.

Kot nalašč je prišel ta mrk proizvodnje OVE elektrike, ko so Nemci politično praktično proti plinskim, premogovnim, jedrskim elektrarnam...

No, potem pa naj to eco green energy mastno plačajo, Poljaki, Bosanci in drugi pa bodo (s prekomernimi emisijami vred) mastno zaslužili.

Emisijski kuponi (cenovno) gor ali dol. (Ko nekdo 4x preplača, je čisto vseeno, koliko eco si.)
ogo sporočil: 3.087
[#2867850] 18.09.20 07:49
Odgovori   +    10
Ziher so električni avtomobili krivi.
NOT. Ker jih skorajda ni.

Samo nemški eko bio fašizem in odrek nuklearkam.

Pa ni nič narobe z obnovljivimi viri, samo zavedati se je treba omejitev le teh.

In kajlo v rit so si dali, s takšnim elektro sistemom je elektrifikacija celotnega voznega parka dobesedno nemogoča. Slaba popotnica za nemško avto industrijo.
bigl sporočil: 18.363
[#2867855] 18.09.20 08:02
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bigl 18.09.2020 08:03
Plin, ruski plin..... . Kaj pa elektrarne na plin? S predelavo starih, ki so kurile premog. Če jedrskih nočejo. Lep dan.

P.S.: Ne vem, mislim, da je tudi pri T6 to rezervna varianta.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2867870] 18.09.20 08:51 · odgovor na: bigl (#2867855)
Odgovori   +    6
[bigl]
Plin, ruski plin..... . Kaj pa elektrarne na plin? S predelavo starih, ki so kurile premog. Če jedrskih nočejo. Lep dan.

P.S.: Ne vem, mislim, da je tudi pri T6 to rezervna varianta.
Predelava premogove elektrarne pa plin je bedarija....

Ker ima plinska elektrarna drugačno turbino.

Od vsega ker je uporabno je predvsem Lokacija postavitve....

Procesna oprema je pa bolj kot ne neuporabna.
vizavi sporočil: 1.309
[#2868173] 19.09.20 12:24
Odgovori   +    9
www.thegwpf.org/cont...ewende.pdf
2017 Energiewende je nemška katastrofa, še posebej, če mislijo zapreti še JE.
Nemci se lahko igrajo z vetrnicami, a brez ogrožanja drugih držav. Tole sploh ni prvič. Poljska in Češka sta že namestili prečne transformatorje, ki preprečujejo nenadzorovane tokove iz nemških vetrnic.
Nemci so še vedno tehnično dobro izobraženi, toda njihova politika ni.
Kaotični pojav kakršen je veter ne moreš spremeniti v stalni vir. Gola osnovna fizika ali pa izkušnje človeka, odkar živi.
Rakijan sporočil: 1.263
[#2868270] 20.09.20 06:40 · odgovor na: vizavi (#2868173)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Rakijan 20.09.2020 06:41
""This approach is the first of its kind anywhere in the world and is a huge step forward in our ambition to be able to operate the GB electricity system carbon free by 2025.”"

www.ge.com/news/pres...renewables

Ni problemov, so samo resitve.. Vprasanje pa je katere raziskave, inovacije se financira in koliko.. Gol zdrav razum.
0126Bacis sporočil: 3.030
[#2868289] 20.09.20 09:07 · odgovor na: Rakijan (#2868270)
Odgovori   +    3
[Rakijan]
""This approach is the first of its kind anywhere in the world and is a huge step forward in our ambition to be able to operate the GB electricity system carbon free by 2025.”"

www.ge.com/news/pres...renewables

Ni problemov, so samo resitve.. Vprasanje pa je katere raziskave, inovacije se financira in koliko.. Gol zdrav razum.
Ne poveš pa, da je to rešitev za prvo sekundo. Potem pa velja prejšnja logika shranjevanja štroma (je ni).

Flikanje na vse načine, dokler ne udejanijo prekladanja Keopovih piramid ali pumpanje Drave na Triglav ;=)))
Rakijan sporočil: 1.263
[#2868313] 20.09.20 10:08 · odgovor na: 0126Bacis (#2868289)
Odgovori   +    0
Bos mal bolj podrobno prebral, nastudiral, prestudiral pa nam bos potem nam vsem razlozil..

Tisto o pumpanju vode na Triglav me pa spominja na nek clanek, ki sem ga nekoc prebral.. O vodnih mlinckih in podobno.. Ta (mislim, da isti) profesor ze tudi leta predava kako je max. delez obnovljivih virov (pozor! samo sonce in veter) v elektroenergetskemu sistemu 30%.. Ja, Nemci in VB so pac cudez na zemlji z vsemi problemi.. Isti profesor tudi izpostavlja vztrajnost kot en najvecjih problemov teh "obnovljivih virov".. No ta clanek, ki sem ga prilimal (GE, statkraft) je ena izmed resitev.. Slisal sem tudi nekaj na temo rotacijske rezerve nekaj izmed turbin nasih vodnih mlinckov.. Se kdo kaj spozna na te zadeve tu na forumu in nam lahko razlozi?
0126Bacis sporočil: 3.030
[#2868446] 21.09.20 07:28 · odgovor na: Rakijan (#2868313)
Odgovori   +    2
[Rakijan]
Bos mal bolj podrobno prebral, nastudiral, prestudiral pa nam bos potem nam vsem razlozil..

Tisto o pumpanju vode na Triglav me pa spominja na nek clanek, ki sem ga nekoc prebral.. O vodnih mlinckih in podobno.. Ta (mislim, da isti) profesor ze tudi leta predava kako je max. delez obnovljivih virov (pozor! samo sonce in veter) v elektroenergetskemu sistemu 30%.. Ja, Nemci in VB so pac cudez na zemlji z vsemi problemi.. Isti profesor tudi izpostavlja vztrajnost kot en najvecjih problemov teh "obnovljivih virov".. No ta clanek, ki sem ga prilimal (GE, statkraft) je ena izmed resitev.. Slisal sem tudi nekaj na temo rotacijske rezerve nekaj izmed turbin nasih vodnih mlinckov.. Se kdo kaj spozna na te zadeve tu na forumu in nam lahko razlozi?
Imaš srečo, zadeva je lepo razložane v knjigi "Energetika za vsakogar in za vse ostale", poglavje "Shranjevanje elektrike" (stran 80): www.emka.si/webapp/w...9612514136
FIN-366556 sporočil: 179
[#2868470] 21.09.20 09:36 · odgovor na: (#2867851)
Odgovori   +    2
[alek14]
> [ogo]
> Ziher so električni avtomobili krivi.
> NOT. Ker jih skorajda ni.
>
> Samo nemški eko bio fašizem in odrek nuklearkam.

V tem primeru so bile problem francoske nuklearke, ki so jih ugasnili.
Uauuu, ta je pa svetska. Francozi so krivi, da so si Nemci skopali luknjo in so brez elektrike. Angela ni seveda nič kriva, zelena, eko, bio, welcome oseba.
Poljaki lahko kar podvojijo kopanje premoga. Čedalje več ga bodo lahko prodali. Pa čeprav se, na zunaj ostali politiki, kao, zgražajo. Ponoči in pozimi Nemci požrejo ves črni poljski štrom.
Ko sonce sije, jim pa komenzirajo tega s tem, ki ga nihče noče. Niti po ceni minus 100 evrov za megavat.
Rakijan sporočil: 1.263
[#2868663] 21.09.20 23:03 · odgovor na: 0126Bacis (#2868446)
Odgovori   +    1
Ne vem kje v vsem kar sem tu komentiral ima shranjevanje elektrike kakrsne koli neposredne veze.. A sem kje pisal o V2G, vodiku, metanu, baterijah, crpalnih hidroelektrarnah, gravitacijskih hranilnikih, toplotnih hranilnikih, hranilnikih na stisnjen zrak ali cemurkoli podobnemu.. En in isti problem izpostavljate. Ko bo ta shramba dokoncno (sezonsko) resena kaj sledi? Ste ze pripravljeni, pripravite se mislim, da bo kmalu.. Bi si upal trditi, da prej kot bomo mi sinhronizirali 2 blok

Strani: 1