Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2735967] 29.09.18 20:23
Odgovori   +    2
Za začetek podjetja morajo izpolniti zakonsko formalnost in sprejeti pravilnik o preprečevanju mobinga ali nadlegovanja na delovnem mestu, ki pa žal, prav nič ne pomaga podjetnikom ali vodilnim delavcem v podjetju, ki so največkrat žrtve mobinga, ki jih nad njimi izvajajo delavci, ki so jih sami izbrali in zaposlili.
anon-322019 sporočil: 72
[#2735974] 30.09.18 01:03 · odgovor na: anon-317028 (#2735967)
Odgovori   +    1
...delavci, ki so jih sami izbrali in zaposlili..... ki jim dajejo kruh.... ki hranijo njihove otroke.... dober ideološki nastavek! Čista substanca božjega razodetja :)

Tudi po tvojem dosedanjem usajanju na forumih sklepam, da imaš veliko težav s tega naslova!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2735979] 30.09.18 07:25 · odgovor na: anon-322019 (#2735974)
Odgovori   +    0
[FIN412185]
...delavci, ki so jih sami izbrali in zaposlili..... ki jim dajejo kruh.... ki hranijo njihove otroke.... dober ideološki nastavek! Čista substanca božjega razodetja :)

Tudi po tvojem dosedanjem usajanju na forumih sklepam, da imaš veliko težav s tega naslova!
Prav nasprotno, teh problemov nimam in jih nisem imel, le pomagam podjetnikom in direktorjem pri reševanju situacij, ki bi lahko postale konfliktne ali so že konfliktne. Na podlagi 5. odstavka 10. člena Zakona o delovnih razmerjih podjetja morajo imeti pravilnik o preprečevanju mobinga v podjetju, ki je pomemben predvsem z vidika, da bi delavci znali in vedeli prepoznati nadlegovanje, trpinčenje in mobing na delovnem mestu ter bi o tem pravočasno obvestili vodstvo podjetja z namenom preprečevanja neželenih pojavov in sprejema ustreznih ukrepov in postopkov za razreševanje primerov mobinga. Pripravil sem kar nekaj teh pravilnikov.

Do ugotovitve, da se velikokrat lastniki podjetja in direktorji imajo za žrtve podrejenih delavcev, sem prišel na podlagi pogovora s temi ljudmi, ki tako čutijo in sem velikokrat slišal stavek »najraje sploh ne bi prišel v podjetje zaradi tega in tega«, samo o tej obliki mobinga se pri nas sploh ne piše in ne govori. Seveda, lastniki podjetja in direktorji v tem položaju sploh ne bi smeli biti, če bi pravočasno prepoznali položaj in pravočasno ukrepali.
greeny sporočil: 251
[#2735984] 30.09.18 08:49 · odgovor na: anon-322019 (#2735974)
Odgovori   +    0
[FIN412185]
...delavci, ki so jih sami izbrali in zaposlili..... ki jim dajejo kruh.... ki hranijo njihove otroke.... dober ideološki nastavek! Čista substanca božjega razodetja :)

Tudi po tvojem dosedanjem usajanju na forumih sklepam, da imaš veliko težav s tega naslova!

To o tem dajanju kruha sem vedno slišal trikrat (prvič, zadnjič in nikoli več) po odpovednem roku tega ni bilo potrebno več. Delodajalci, ki se ne zavedajo, da se ta kruh mora mazati iz obeh strani, imajo kar izrazito narcisoidno motnjo in ponavadi so sami jedro nesporazumov. Pol pa “jamrajo”, da imajo veliko fluktacijo kadrov ob takšnih izjavah, ki so mogoče primerne za ameriški jug v 19. stoletju.

Strani: 1