Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[#2707085] 12.04.18 12:53
Odgovori   +    3
... Na Kitajskem si nihče ne privošči uživanja, ker vedo, da če ne bodo trdo delali, v njihovem primeru ni vprašanje, ali si bodo jutri še lahko privoščili kak užitek, ampak ali bodo še imeli za hrano; zato so pripravljeni tako trdo delati. ...

... OK, ampak komu kurcu na čast na Kitajskem potem sploh delajo stvari, ki so v glavnem namenjene užitkom, če pa jih noben ne bo rabil in jih zato noben ne bo kupil ... khmm, sploh ker Bryan Zhao pravi, da tempo povsod po svetu postaja vse ostrejši in da ne vidi sile, ki bi ga upočasnila ...
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2707095] 12.04.18 13:14 · odgovor na: najobj (#2707085)
Odgovori   +    16
Narobe si ga razumel"ampak komu kurcu na čast na Kitajskem potem sploh delajo stvari, ki so v glavnem namenjene užitkom". Delajo tvojmu k.... na čast.
Kitajski direktor je govoril o drugačni delovni pa tudi življenski etiki. Govoril je tudi o bodočnosti kar evropski k.... m ne paše. Evropa se je, odkar je izgubila protestanski odnos do življenja (vsaj tam kjer je bil Evropi vzor), predala hedonizmu in blišču (ter bedi) birokracije. To je naša k..... bodočnost!
najobj sporočil: 31.920
[#2707134] 12.04.18 15:47 · odgovor na: anon-5355 (#2707095)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 12.04.2018 15:48
[XRESP]
Narobe si ga razumel"ampak komu kurcu na čast na Kitajskem potem sploh delajo stvari, ki so v glavnem namenjene užitkom". Delajo tvojmu k.... na čast.
Kitajski direktor je govoril o drugačni delovni pa tudi življenski etiki. Govoril je tudi o bodočnosti kar evropski k.... m ne paše. Evropa se je, odkar je izgubila protestanski odnos do življenja (vsaj tam kjer je bil Evropi vzor), predala hedonizmu in blišču (ter bedi) birokracije. To je naša k..... bodočnost!
... čuj, jaz sem totega Kitajca že prav razumel, si pa ti mene narobe razumel, razen če res verjameš, da človek razen nekaj malega hrane in obleke v življenju ne rabi nič ... ja, ampak tudi če človek razen nekaj malega hrane in obleke v življenju res ne rabi nič, komu kurcu na čast potem dela vse sorte tehnične robe, če je noben ne bo kupil, ker je ne rabi ali pa je nima kdaj rabit, ker cele dneve dela ... khmm, če zdaj pozabim na vse sorte industrije, ki je namenjena in živi na račun človeškega uživanja ...

P.S.: fajn bi bilo, če bi Bryan Zhao povedal, kako razvit imajo na Kitajskem turizem, če ga sploh imajo ...
greeny sporočil: 251
[#2707196] 13.04.18 09:14 · odgovor na: najobj (#2707134)
Odgovori   +    3
Here we go again, lastnik kapitala si spet domišlja, da če "kupi" človeka za 8 ur, da je njegov za celo življenje in misli/upa, da lahko dela z njim kar se mu zazdi, tudi mimo zakonov.
Upam, da bo evropski narod prišel k sebi preden se zgodi kaj takega v prevelikem obsegu, v tem primeru bo za rešitev iz okov spet potrebna revolucija.
FIN-454644 sporočil: 10.896
[#2707218] 13.04.18 11:03 · odgovor na: anon-5355 (#2707095)
Odgovori   +    14
Nasa bodocnost je: se ne splaca delat.Pa vse imet. Pa njamrat. Pa biti najpametnejsi na svetu. Edine zulje bomo imeli na riti. Uvozimo se vec muslicev, pa se njim dajmo vse clovekove in vsakrsne pravice do zastonj obilja.UTD, pa sindikati, pa kot pravi Ogulinova: otroci imajo pravico tudi do pocitnic, potovanja in vse sorte, kar se zmislt morte. Strezniti se bo treba. Brez dela ni jela. Brez muje se se cevelj ne obuje.
najobj sporočil: 31.920
[#2707227] 13.04.18 11:52 · odgovor na: greeny (#2707196)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: najobj 13.04.2018 11:55
[greeny]
Here we go again, lastnik kapitala si spet domišlja, da če "kupi" človeka za 8 ur, da je njegov za celo življenje in misli/upa, da lahko dela z njim kar se mu zazdi, tudi mimo zakonov.
Upam, da bo evropski narod prišel k sebi preden se zgodi kaj takega v prevelikem obsegu, v tem primeru bo za rešitev iz okov spet potrebna revolucija.
... OK, jaz sicer nisem mislil na revolucijo, ampak sem mislil na butastega požrešnega lastnika kapitala, ki se ne zaveda, da za svoje proizvode rabi potrošnike, ki pa jih ne bo imel, če bodo vsi delavci (= potrošniki) delali cele dneve in narejenih proizvodov ne bodo kupovali, ker jih ne rabijo, ker jih nimajo kdaj rabit, ker cele dneve delajo ... khmm, če zdaj pozabim na tisto sirotinjo, ki cele dneve dela za kozarec vode in pest riža ali kos kruha in si nič niti ne more kupit ...

P.S.: glede na njegove odgovore je toti Kitajec itak že zgruntal, v čem je finta, ampak toti Kitajec je tukaj samo birič, ki ne odloča kaj dosti ... aja, če sodim po plusatorjih posta XRESP-a tukaj zgoraj, je na totem forum kar nekaj biričev, ki bi Kitajca rade volje malo zamenjali, da bi lahko bičali nemočne ljudi ...
FIN-454644 sporočil: 10.896
[#2707228] 13.04.18 11:55 · odgovor na: najobj (#2707227)
Odgovori   +    4
Ti pravic, da so lenuhi prevec pametni, da bi delali za butlje z denarjem. Pametni bodo denar dali tja, kjer ne bo butljev, ki mislijo, da bodo sluzili brez dela. Da jim bo padala mana z nebes.
najobj sporočil: 31.920
[#2707230] 13.04.18 11:58 · odgovor na: FIN-454644 (#2707228)
Odgovori   +    3
[FIN-454644]
Ti pravic, da so lenuhi prevec pametni, da bi delali za butlje z denarjem. Pametni bodo denar dali tja, kjer ne bo butljev, ki mislijo, da bodo sluzili brez dela. Da jim bo padala mana z nebes.
... evo, pa se je javil prvi, ki mu funkcionalna pismenost ni padla z neba, da bi razumel, kaj sem napisal ...
FIN-454644 sporočil: 10.896
[#2707232] 13.04.18 12:03 · odgovor na: najobj (#2707230)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: FIN-454644 13.04.2018 12:22
Ti si tipcni ""mislec"", ki spada med nemanice. Kitajec samo razlaga, v cem je uspeh Kitajske, katere produkte kupuje cel svvet. Drzava organizira delo.
greeny sporočil: 251
[#2707240] 13.04.18 12:57 · odgovor na: najobj (#2707227)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: greeny 13.04.2018 12:58
[najobj]
> [greeny]
> Here we go again, lastnik kapitala si spet domišlja, da če "kupi" človeka za 8 ur, da je njegov za celo življenje in misli/upa, da lahko dela z njim kar se mu zazdi, tudi mimo zakonov.
> Upam, da bo evropski narod prišel k sebi preden se zgodi kaj takega v prevelikem obsegu, v tem primeru bo za rešitev iz okov spet potrebna revolucija.

... OK, jaz sicer nisem mislil na revolucijo, ampak sem mislil na butastega požrešnega lastnika kapitala, ki se ne zaveda, da za svoje proizvode rabi potrošnike, ki pa jih ne bo imel, če bodo vsi delavci (= potrošniki) delali cele dneve in narejenih proizvodov ne bodo kupovali, ker jih ne rabijo, ker jih nimajo kdaj rabit, ker cele dneve delajo ... khmm, če zdaj pozabim na tisto sirotinjo, ki cele dneve dela za kozarec vode in pest riža ali kos kruha in si nič niti ne more kupit ...

P.S.: glede na njegove odgovore je toti Kitajec itak že zgruntal, v čem je finta, ampak toti Kitajec je tukaj samo birič, ki ne odloča kaj dosti ... aja, če sodim po plusatorjih posta XRESP-a tukaj zgoraj, je na totem forum kar nekaj biričev, ki bi Kitajca rade volje malo zamenjali, da bi lahko bičali nemočne ljudi ...

Tudi jaz nisem mislil na revolucijo - še. Ampak pred kratkim je bil en članek na temo odpiranja tovarn v Afriki, kjer je za to bil zadolžen en slovenec... Razlagal je o tem, kako je delavcem, ki so nastanjeni v barakah po 8 ljudi, še vseeno boljše, da delajo 12 ur na dan in dobijo 80€ na mesec. Boljše, kot prej, ko so živeli po svojih vaseh, delali za hrano/preživetje. Potem jih je nekdo nafukal, da bo tam boljše in bojo lahko kupili nove najkice po znižani/tovarniški ceni. Če bom kdaj moral delat 12 ur na dan, da bodo otroci lahko šli na univerzo, pol pa raje ne jebem.
Sicer pa.... Priporočam v branje tole: slo-tech.com/novice/t721246 (Kitajska bo spremljala "družbeno bonitetno oceno" posameznikov) Kdaj mislite, da bo to implementirano pri nas?
najobj sporočil: 31.920
[#2707259] 13.04.18 14:12 · odgovor na: FIN-454644 (#2707232)
Odgovori   +    1
[FIN-454644]
Ti si tipcni ""mislec"", ki spada med nemanice. Kitajec samo razlaga, v cem je uspeh Kitajske, katere produkte kupuje cel svvet. Drzava organizira delo.
... čuj, jaz nisem noben mislec, ampak samo razlagam "fizikalne" zakonitosti, zakaj se "kolo" tovrstnega kitajskega uspeha prej ali slej mora ustavit, čeprav toti Kitajec pravi, da se ne bo ...

P.S.: ker praviš, da sem "nema nič", ti moram povedat, da sem zadovoljen s svojim "ničem" in ga niti ne bi hotel imeti več ...
FIN-454644 sporočil: 10.896
[#2707261] 13.04.18 14:16 · odgovor na: najobj (#2707259)
Odgovori   +    12
Jaz tudi. Samo ne maram krakanja. Pljuvanja po lastnikih kapitala in po uspesnih. Kaj bo ko bo vse crknilo. Tisti, ki dela, tisti, ki vlaga, tisti, ki zna, naj tudi ima. Vsak naj ima toliko, kolikor dela, pa naj ne gleda v tuj pisker. Ta, ki je zadovoljen (in jaz sem) ne gledam v tuj pisker, ampak skrbim, da je moj tak, kot mora biti.
najobj sporočil: 31.920
[#2707272] 13.04.18 14:39 · odgovor na: FIN-454644 (#2707261)
Odgovori   +    0
[FIN-454644]
Jaz tudi. Samo ne maram krakanja. Pljuvanja po lastnikih kapitala in po uspesnih. Kaj bo ko bo vse crknilo. Tisti, ki dela, tisti, ki vlaga, tisti, ki zna, naj tudi ima. Vsak naj ima toliko, kolikor dela, pa naj ne gleda v tuj pisker. Ta, ki je zadovoljen (in jaz sem) ne gledam v tuj pisker, ampak skrbim, da je moj tak, kot mora biti.
... evo, in potem si užaljen, če ti rečem, da si funkcionalno nepismen, ker ne razumeš, o čem pišem ... eh, jebiga ...

P.S.: citiraj mi en sam stavek, kjer v svojih postih tukaj zgoraj pišem, kar mi očitaš ...
FIN-454644 sporočil: 10.896
[#2707274] 13.04.18 14:42 · odgovor na: najobj (#2707272)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: FIN-454644 13.04.2018 14:45
Eh, jebiga. Ti naravnost obozujes Kitajcke. Ki ne razumejo, da tisti, ki veliko dela, nima casa zapravljati? Kitajcki garajo, mi pa kupujemo.

Strani: 1