Strani: 1 2

FIN-311684 sporočil: 15.789
[#2703074] 18.03.18 13:48
Odgovori   +    2
Ta Merklova je res svetovni čudež, ki z ene strani izpostavlja pomen tesnega in multilateralnega sodelovanja v mednarodni trgovini, z druge strani pa se pojavlja kot del osi »Pariz-London-Berlin«, ki po naročilu ZDA želi uvesti sankcije Iranu, ki se drži mednarodnih podpisanih sporazumov in si želi multilateralnega sodelovanja v mednarodni trgovini.
BeliF sporočil: 1.223
[#2703085] 18.03.18 14:49 · odgovor na: (#2703078)
Odgovori   +    4
že odkar je bil Trump izvoljen se cel svet dogovarja, kako jih izolirati, če se bo bebo preveč pogumnega delal

pa izolacija na splošno ne bo škodila, kvečemu bomo imeli manj škode ko se bo njihova fiskalna politika sesula v prah
MF-374088 sporočil: 135
[#2703089] 18.03.18 15:09 · odgovor na: (#2703088)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: MF-374088 18.03.2018 15:13
ZDA si bodo z uvedbo carin same sebi zabile avtogol - konkurenco prehitevaš z razvojem in inovativnostjo, ne pa z zapiranjem mej.
[#2703090] 18.03.18 15:13 · odgovor na: (#2703088)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: BeliF 18.03.2018 15:14
glede kitajske bi moral preveriti, glede nemčije pa je njen največji trg EU... američani sploh niso tako pomembni, kot so bili še 10 let nazaj (ko so nam, ne pozabimo, republikanci z Bushem na čelu namenoma izvozili svojo recesijo - psiho Trump bo s svojo America First ideologijo to ponovil še s 100x večjim veseljem)
alek14 sporočil: 10.112
[#2703095] 18.03.18 15:34 · odgovor na: (#2703078)
Odgovori   +    4
[republican]
Zdaj ko Trump Kitajcem pripira vrata, bodo še bolj navalili na evropski trg.

Evropski potrošniki bodo ploskali Angeli Merkel in ostalim willkommerjem, zaposleni bodo pa še hitreje izgubljali delovna mesta.

Bog pomagaj Evropi ob takšnih politikih.
Ej, izvoljeni so.
Narod dobi kar narod hoče.
[#2703097] 18.03.18 15:47 · odgovor na: (#2703096)
Odgovori   +    8
[republican]
Jaz že nisem volil Angele Merkel. Pa nisem ji dovolil, da v Evropo vabi Arabce in Kitajce.
kurc, jaz tudi nisem volil Cerarja pa sem ga moral 4 leta gledat :)
[#2703102] 18.03.18 18:07 · odgovor na: (#2703100)
Odgovori   +    0
odvisno kako gledaš. države sedaj zaostrujejo migrantske politike. mogoče bo zaradi kratkoročnih problemov dolgoročno bolje
shevchenko sporočil: 16.696
[#2703104] 18.03.18 18:33
Odgovori   +    0
merklci se zvizga za vse razen za nemsko avtomobilsko industrijo. a mora bit cel kontinent zrtev umazane goljufive nemske avtomobilske industrije?
[#2703105] 18.03.18 18:46 · odgovor na: BeliF (#2703097)
Odgovori   +    0
kurc, jaz tudi nisem volil Cerarja pa sem ga moral 4 leta gledat :)
sploh ne hodim na volitve, pa sem moral pajace vseh barv gledat ze 27 let
[#2703108] 18.03.18 19:09 · odgovor na: (#2703103)
Odgovori   +    3
[republican]
Bolje bi bilo, če bi volilci kaznovali Angelo Merkel za sranje, ki ga je povzročila s svojim vabilom migrantom in jo poslali na smetišče zgodovine. Tako bo pa še naprej lahko nadaljevala s svojim početjem, ker so ji pač volilci dali mandat za to.
mah glej, vsake oči imajo svojega malarja... jaz nemcem zaupam. merklovi zaupam bolj kot Janši in Šušteršiču skupaj. pa bi dušo prodal, da bi ju spet videl na pozicijah iz 2012...

to kar ti praviš je zame v istem košu kot vsakoletno napovedovanje recesije na kitajskem. vsako leto en in isti šmoren. non stop. in jaz se s tem sploh ne obremenjujem, ker so zame kitajski ekonomisti najboljši na svetu. na drugem mestu so nemški. brezvezno zgublanje časa se je sploh ukvarjati s tem... bodo že znali rešiti probleme
rename sporočil: 9.496
[#2703109] 18.03.18 19:12 · odgovor na: shevchenko (#2703105)
Odgovori   +    3
[shevchenko]
> kurc, jaz tudi nisem volil Cerarja pa sem ga moral 4 leta gledat :)

sploh ne hodim na volitve, pa sem moral pajace vseh barv gledat ze 27 let
Da si jih gledal, si sam kriv + vsi tisti, ki ne hodijo na volitve, ste jih izglasovali.
[#2703126] 18.03.18 20:51 · odgovor na: rename (#2703109)
Odgovori   +    0
Da si jih gledal, si sam kriv + vsi tisti, ki ne hodijo na volitve, ste jih izglasovali.
pa kaj se. kriv si ti, ker se to maskarado sploh gres. jaz grem na volitve, ko me bo kdo preprical.
[#2703134] 18.03.18 21:51 · odgovor na: shevchenko (#2703126)
Odgovori   +    3
[shevchenko]
> Da si jih gledal, si sam kriv + vsi tisti, ki ne hodijo na volitve, ste jih izglasovali.

pa kaj se. kriv si ti, ker se to maskarado sploh gres. jaz grem na volitve, ko me bo kdo preprical.
Ne razumes, da gredo vsi neoddani in neveljavni glasovi posredno zmagovalcu?
Jaz lahko vsaj recem, da nisem glasoval za nobeno od vladnih strank; ti pa si posredno pomagal ustoliciti Cerarja, pa ce si to priznas, ali ne.
[#2703135] 18.03.18 22:14 · odgovor na: shevchenko (#2703126)
Odgovori   +    3
[shevchenko]
> Da si jih gledal, si sam kriv + vsi tisti, ki ne hodijo na volitve, ste jih izglasovali.

ti boš šel na volitve ko bo ponovno uveden enopartijski sistem. ne se folku lagat...
[#2703136] 18.03.18 22:56 · odgovor na: rename (#2703134)
Odgovori   +    0
Ne razumes, da gredo vsi neoddani in neveljavni glasovi posredno zmagovalcu?
tega nimam kaj razumet, ker to je popolna neumnost. resda si jo ponovil ze vsaj ene 10krat, ampak zato se ni nic bolj pametno. cerarja so izvolili njegovi volilci in nihce drug. ti se pa kar tolazi, da ima jajo 50 posto, samo da pridejo vsi na volitve. malo morgen...
[#2703137] 18.03.18 23:04 · odgovor na: shevchenko (#2703136)
Odgovori   +    3
Ne vem, zakaj moras zmerjati.
Jaz nisem nikoli trdil, da lahko SDS dobi vec kot nekih 25-30%.
Trdim pa, da bi moralo na volisce cimvec volilcev, ker je tako bolj verodostojna zmaga katerekoli stranke.
Ce mislis, da se z volilno abstinenco lahko kaj doseze, se zelo motis.
[#2703138] 18.03.18 23:04 · odgovor na: BeliF (#2703135)
Odgovori   +    0
ti boš šel na volitve ko bo ponovno uveden enopartijski sistem. ne se folku lagat...
ne, sel bom, ko bom lahko glasoval za, ne pa samo proti. da bi pa cakal na komunizem, da bom imel na izbiro samo janso in druge pravoverne komuniste - ne, tega si pa ne zelim. si pa tega ocitno zelite mnogi, ki za komunjare vztrajno navijate.
[#2703139] 18.03.18 23:12 · odgovor na: rename (#2703137)
Odgovori   +    2
[rename]
s cim te pa zmerjam? a ker sem napisal, da ponavljas vedno isto neumnost? jah, ne morem pomagat, cerarja in podobne fenomene raje kot abstinentom obesi tvojemu vecnemu predsedniku - ker sori - ce te premaga vsak serpetinsek, potem kaj prida najbrz nisi. al?
Trdim pa, da bi moralo na volisce cimvec volilcev, ker je tako bolj verodostojna zmaga katerekoli stranke
seveda. naj ponudijo verodostojne ljudi in programe, pa bomo prisli na volitve.
seveda se doseze. doseze se tocno to, da je kristano jasno, da obstaja zelo velik politicni prostor, ki je se nezaseden in to morda koga opugumi, da se odloci za sodelovanje na volitvah. to so ti. novi obrazi, po katerih tako veselo pljuvate, pozabljate pa pri tem, da so zgolj posledica popolne neverodorojnosti starih obrazoc obeh polov.
[#2703142] 18.03.18 23:50 · odgovor na: shevchenko (#2703138)
Odgovori   +    6
[shevchenko]
> ti boš šel na volitve ko bo ponovno uveden enopartijski sistem. ne se folku lagat...

ne, sel bom, ko bom lahko glasoval za, ne pa samo proti. da bi pa cakal na komunizem, da bom imel na izbiro samo janso in druge pravoverne komuniste - ne, tega si pa ne zelim. si pa tega ocitno zelite mnogi, ki za komunjare vztrajno navijate.
meni se zdi nadvse smešno, ko takšne stvari govorite pionirčki

jaz sem še vsakič glasoval ZA Janšo. če vi ne najdete pravega in že 10 let kolobarite iz enega gruda na drugega pa kurc vas gleda... mene k sreči od padca druge Janševe vlade boli kurac za usodo Slovenije. in slovenski politiki namenim kakih 5% pozornosti, ki sem ji jo pred tem. sem se uspel spraviti v neko metafizično stanje, kjer sem lahko Evropejec, čeprav živim v tej vukujebini. ker obkrožen z 2 milijonoma norcev v največji norišnici na planetu pač ne želim obstajati
alek14 sporočil: 10.112
[#2703143] 19.03.18 05:47 · odgovor na: (#2703096)
Odgovori   +    2
[republican]
Jaz že nisem volil Angele Merkel. Pa nisem ji dovolil, da v Evropo vabi Arabce in Kitajce.
S tem ko smo glasovali za vstop v EU smo ji demokratično (indirektno) podelili mandat. Hitler je tudi bil izvoljen in je naredil kar pač je tudi, če ni ravno dobil izrecnega mandata za vse kar je sledilo.
Gustl sporočil: 12.365
[#2703149] 19.03.18 07:40 · odgovor na: rename (#2703137)
Odgovori   +    4
[rename]
Trdim pa, da bi moralo na volisce cimvec volilcev, ker je tako bolj verodostojna zmaga katerekoli stranke.
Hm, rename, par dni nazaj preklices lastno volilno abstinenco (ker si pac nasel nekaj zase), sedaj pa ze pridigas drugim.

Kaj pa ce drugi se niso nasli nic zase?

Se sicer strinjam, da volilna abstinenco ne pripelje nikamor. Kot ves, sem jaz celo mnenja, da ne rabis najti nekaj zase, saj je velika verjetnost, da tega ni.

Zato je dovolj, da izlocis, kaj pa ni zate in kar ostane na koncu, obkrozis in gres na pivo splaknit slab priokus.
[#2703156] 19.03.18 08:43 · odgovor na: Gustl (#2703149)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [rename]
> Ne vem, zakaj moras zmerjati.
> Jaz nisem nikoli trdil, da lahko SDS dobi vec kot nekih 25-30%.
> Trdim pa, da bi moralo na volisce cimvec volilcev, ker je tako bolj verodostojna zmaga katerekoli stranke.
> Ce mislis, da se z volilno abstinenco lahko kaj doseze, se zelo motis.

Hm, rename, par dni nazaj preklices lastno volilno abstinenco (ker si pac nasel nekaj zase), sedaj pa ze pridigas drugim.
Za volilno abstinenco sem se odločil po razočaranju nad rezultati predsedniških volitev. Sicer sem še vedno mnenja, da abstinenti oddajo glas zmagovalcu.
Če se ne motim, sem to celo napisal, da bom abstiniral zato, da bom vsaj enkrat na strani zmagovalcev ;-)
Kaj pa ce drugi se niso nasli nic zase?
Meni je Požarjev program cool, zato bom šel na volitve.
Zdaj v familiji agitiram za "polovičko", torej polovica glasov za Požarja, polovica za SDS ;-)

Se sicer strinjam, da volilna abstinenco ne pripelje nikamor. Kot ves, sem jaz celo mnenja, da ne rabis najti nekaj zase, saj je velika verjetnost, da tega ni.

Zato je dovolj, da izlocis, kaj pa ni zate in kar ostane na koncu, obkrozis in gres na pivo splaknit slab priokus.
Tako. To je pravi pristop.
Z lahkoto izločim SMC, SD, Desus, ZL in Šarca, pa tudi SNS in NSI. Logično odpadeta tudi Janković in Bratuškova.
Dobovšek me ne prepriča, Primc mi je preradikalen, torej odpade tudi Kangler (čeprav je ravno od njiju odvisno, ali bo JJ lahko sestavil vlado).
Ostaneta samo SDS in Požar.
[#2703157] 19.03.18 08:48 · odgovor na: shevchenko (#2703139)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
[rename]
> Ce mislis, da se z volilno abstinenco lahko kaj doseze, se zelo motis.

seveda se doseze. doseze se tocno to, da je kristano jasno, da obstaja zelo velik politicni prostor, ki je se nezaseden in to morda koga opugumi, da se odloci za sodelovanje na volitvah. to so ti. novi obrazi, po katerih tako veselo pljuvate, pozabljate pa pri tem, da so zgolj posledica popolne neverodorojnosti starih obrazoc obeh polov.
Novi obrazi praviš? Janković, Cerar, Mesec, Šarec?
Če ne dojameš, da so novi obrazi zgolj načrtni produkt presstitucije, potem ti kar čakaj na novega novega. Tudi po Šarcu bo namreč novi in "do while" zanka se bo ponavljala toliko časa, dokler ti in tebi podobni ne boste skontali, da vas nategujejo vedno znova na isti način, čeprav z novim :-P
So be it.
[#2703160] 19.03.18 08:55 · odgovor na: rename (#2703156)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Gustl 19.03.2018 09:07
[rename]

Za volilno abstinenco sem se odločil po razočaranju nad rezultati predsedniških volitev.
To je kot jutranji maček, ko si zaprisežeš, da boš pa sedaj abstiniral, popoldne pa se že kar bolje počutiš... :)

Z lahkoto izločim SMC, SD, Desus, ZL in Šarca, pa tudi SNS in NSI. Logično odpadeta tudi Janković in Bratuškova.
Dobovšek me ne prepriča, Primc mi je preradikalen, torej odpade tudi Kangler (čeprav je ravno od njiju odvisno, ali bo JJ lahko sestavil vlado).
Ostaneta samo SDS in Požar.
To vajo pa vsak pri sebi naredi in preveč debatirat o tem, je bolj kot ne kot prerekanje o tem, katera barva je lepša ali hrana najboljša.
[#2703162] 19.03.18 08:57 · odgovor na: Gustl (#2703160)
Odgovori   +    2
VSekakor.
Saj jaz ne trdim, da je moja izbira edina pravilna.
Agitiram le, da naj gre čimveč ljudi na volišče, to pa je menda ja prav?
[#2703165] 19.03.18 09:04 · odgovor na: rename (#2703162)
Odgovori   +    3
[rename]
VSekakor.
Saj jaz ne trdim, da je moja izbira edina pravilna.
Agitiram le, da naj gre čimveč ljudi na volišče, to pa je menda ja prav?
Mislim, da. Če ne drugega, da bolje vemo, kje smo, se bolj pravilno preštejemo.

Ravno imam pred sabo rezultate ene ankete, ki kaže na potrebo nrediti X, ampak odgovore sem dobil pa samo od polovice vprašanih. In sedaj tuhtam, kaj naj s tem. Projecirat na celoto in naresti spremembo X ali pa je molčeča polovica tako zafrustrirana, da mi niti feedbacka ne da in bo z X samo še bolj.
FIN-311684 sporočil: 15.789
[#2703167] 19.03.18 09:38 · odgovor na: rename (#2703156)
Odgovori   +    2
[rename]
> [Gustl]
> > [rename]
> >
> > Ce mislis, da se z volilno abstinenco lahko kaj doseze, se zelo motis.
>
> Hm, rename, par dni nazaj preklices lastno volilno abstinenco (ker si pac nasel nekaj zase), sedaj pa ze pridigas drugim.
>

Za volilno abstinenco sem se odločil po razočaranju nad rezultati predsedniških volitev. Sicer sem še vedno mnenja, da abstinenti oddajo glas zmagovalcu.
Od leta 1990 sem bil le enkrat na volitvah in glasoval za stranko, ki je dobila 0,5% glasov...Torej, totalni volilni abstinent, ki mi za politiko dol visi. Zadnjih nekaj let vendar razmišljam, da nisem delal prav. Vedno kar z dolgim jezikom opletam o zapravljivem, prevelikem in požrešnem javnem sektorju, ogromnem javnem dolgu, sam pa nisem postoril prav nič, da bi na volitvah zmagale stranke, ki bi sprejele zujf 2, 3, 4, 5...in spravile javni sektor v red.

Vsi forumaši opozarjajo, da ni tega političnega junaka, ki bi se zameril proračunskim zapravljivcem. Jaz bi samo želel, da mi kot podjetniku ostane v žepu več. Poglej primer, vsi ekonomisti iz vlade in državnih ekonomskih fakultet v glas kričijo, da je dobro, če država zapravlja več, da je dobro da zaposleni v javnem sektorju zapravljajo več, torej, da je dobro, da vsi v državi zapravljajo več. Zakaj potem meni ne dovoli, da bi zapravljal več? Nam podjetnikom država ne dovoli, da bi zapravljali več, kajti z dvigom davka na dohodek podjetij iz 17% na 19% mi je od 10 tisočakov že v startu vzela 200 evrov, ki jih ne morem zapraviti. Katera stranka bo ukrotila javni sektor?

Na Danskem so visoki davki in jih ljudje kljub temu z veseljem plačajo, ker vedo da bo država z njihovim denarjem skrbno upravljala in Danci očitno vidijo koristi tega in seveda, zelo natančno vedo kam gre njihov denar. Katera stranka bo naredila »Dansko« v Sloveniji? Še nekaj, leta 2014 so občine na Danskem imele povprečno 55 tisoč prebivalcev v Sloveniji pa slabih 10 tisoč...Kateri junak bi za petkrat zmanjšal število slovenskih občin?
MF-374088 sporočil: 135
[#2703171] 19.03.18 09:58 · odgovor na: (#2703092)
Odgovori   +    0
[republican]
> [MF-374088]
> konkurenco prehitevaš z razvojem in inovativnostjo

Kaj pa, če je konkurenca pripravljena za manj kot 500€ delat več kot 10 ur na dan, ob samo 5 dnevih letnega dopusta, ki ga ponavadi sploh ne izkoristijo, da jih ne bi imeli delodajalci za lenuhe?

A si ti to pripravljen?

Ali se ti pa sladko jebe, če se bo v Evropi sploh še kaj proizvajalo? Važno, da bodo Evropejci lahko poceni kupovali kitajske izdelke... dokler bodo še imeli službo... potem pa niti teh ne bodo več mogli.
Nižje plačana delovna mesta bodo šla tja, kjer je cenejša delovna sila, to je logično. Če nisi sposoben biti boljši v razvoju od konkurence, si obsojen na propad (kratkoročno se lahko boriš s carinami, dolgoročno boš sigurno izgubil).
[#2703174] 19.03.18 10:49 · odgovor na: (#2703169)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: rename 19.03.2018 10:51
[republican]
> [FIN-311684]
> Vedno kar z dolgim jezikom opletam o zapravljivem, prevelikem in požrešnem javnem sektorju, ogromnem javnem dolgu, sam pa nisem postoril prav nič, da bi na volitvah zmagale stranke, ki bi sprejele zujf 2, 3, 4, 5...in spravile javni sektor v red.

A ti ni jasno, da ne moreš(mo) nič narest? Podjetniki smo pač v manjšini v primerjavi s prisesanimi na državne jasli in nas na vsakih volitvah zlahka preglasujejo.
Koalicija SDS+Požar+NSI(+ZD) je po mojem boljša od ŠarecŽidanCerar(ali vsaj manj slaba).
Če bi tako mislila vsaj polovica tistih, ki ostajate doma, se bo morda le kaj spremenilo.
Poglej si Požarjeve programske točke in program SDS in - ne obupaj, ampak upaj ;-)
[#2703175] 19.03.18 10:52 · odgovor na: FIN-311684 (#2703167)
Odgovori   +    0
Odgovor enak prejšnjemu: forum.finance.si/?m=...174&single
;-)

Strani: 1 2