Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[#2696092] 02.02.18 15:16
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: najobj 02.02.2018 15:19
... V številkah: po podatkih raziskave podjetij Valicon in Datafund 64 tisoč Slovencev aktivno spremlja industrijo blockchain ali uporablja vsaj eno storitev na osnovi te tehnologije, kar nas po deležu uvršča v svetovni vrh. ...

... OK, če aktivno spremljanje tečaja bitcoina pomeni aktivno spremljanje industrije blockchain, potem vsekakor verjamem, da po podatkih raziskave podjetij Valicon in Datafund 64 tisoč Slovencev aktivno spremlja industrijo blockchain ... no, da pa 64 tisoč Slovencev uporablja vsaj eno storitev na osnovi te tehnologije, ki seveda ni bitcoin ali kaj podobnega, pa bi res rad videl to uporabo ... khmm, oziroma bi rad videl, kje po svetu in ne zgolj v Sloveniji razen pri bitcoinu ali čemu podobnem se blockchain tehnologija sploh uporablja, ker namreč štancanje obljub z ICO-ti ni uporaba ...
slovenecnb1 sporočil: 5.625
[#2696287] 04.02.18 08:40
Odgovori   +    7
Če smo ironični smo tudi v svetovnem vrhu varčevanja in vezanih depozitov na bankah... tko da ja na eni strani sigurnost na drugi gambling bo držalo sam žal zaenkrat od teh novih tehnologij kot družba nimamo nič tako kot od bank ne.
1011Arist sporočil: 1.046
[#2696290] 04.02.18 09:20 · odgovor na: slovenecnb1 (#2696287)
Odgovori   +    11
[slovenecnb1]
Če smo ironični smo tudi v svetovnem vrhu varčevanja in vezanih depozitov na bankah... tko da ja na eni strani sigurnost na drugi gambling bo držalo sam žal zaenkrat od teh novih tehnologij kot družba nimamo nič tako kot od bank ne.
To si pa povedal... kapo gor za to!

Od bank imamo v Sloveniji več kot 1 milijardo dodane vrednosti, kar je cca 2,5 % dodane vrednosti in več tisoč zaposlenih.

Sedaj pa še, kja imamo od novih tehnologij. V sloveniji je trenutno okoli 70 podjetij, ki so izdala žetone in število zaposlenih v teh podjetjih se bliža 2000. To so precej boljša delovna mesta kot v Magni, z veliko več zahtevanega znanja, beliko boljšim plačilom in veliko več dodane vrednosti. Ta podjetja so mednarodno kapitalizirana (imajo tudi najboljše tuje naložbe, kar obstajajo - portfeljske). TO POMENI, DA TI TUJEC DA DENAR, DA TI ZAPOSLUJEŠ IN ODLOČAŠ, KAJ IN KAKO BOŠ NAREDIL.
ZBRANE PODPORE JE BILO DO SEDAJ VEČ KOT 500 MIO €.
Ob tem je treba dodati tudi da je BS zaznala pri prilivih vsaj 800 mio. € več "statistične napake" kar pomeni, da so si Slovenci iz zaslužkov na podlagi te tehnologije kupno moč povečali za cca 4 %.

To je nakaj argumentov, da boš v prihodnje bolj informiran o stvareh, ki jih komentiraš.
ty sporočil: 244
[#2696291] 04.02.18 09:20 · odgovor na: najobj (#2696092)
Odgovori   +    5
Se strinjam da blockchain ni vsemogočna tehnologija in le omejeno uporabna. Bitcoin je praktično edina uporabna aplikacija. Je sicer zelo naracionalna z vidika risursov, uspeva pa zaradi pohlepa ljudi po hitrih zaslužkih. Distribuirane baze podatkov smo kot širše uporabne pokopali že pred desetletji...

ICO start-upi res dajejo delo kar nekaj slovencem, prihaja pa streznitev, ko bo vloženega denarja zmanjkalo. Za mene ni to nič drugega kot iskanje zelo naivnih vlagateljev.
anon-8475 sporočil: 219
[#2696293] 04.02.18 09:43 · odgovor na: ty (#2696291)
Odgovori   +    6
[ty]
Bitcoin je praktično edina uporabna aplikacija.

A res? Kaj pa so ICO-ji drugega kot zbiranje zagonskega kapitala za razvoj novih aplikacij?
Ja, pa kar nekaj aplikacij že obstaja in so žive in dobro delajo. Na žalost večina pozna samo Bitcoin, pa še to samo po imenu, potem pa neumnosti trobezljajo. Ampak bo bolje, vsako leto in z vsako novo in pravilno informacijo.
Ne glede na vse slabe napovedi jaz verjamem, da ima ta tehnologija prihodnost in tisti, ki so notri bodo imeli od tega velike koristi. Nekaj jih je že zelo obogatelo, še več pa jih ta usoda čaka v bližnji in ne tako bližnji prihodnosti. Jaz vsem iz srca privoščim, pa veliko naj bo takih. Posredno bomo vsi pridobili.
Nepoštene prakse in kriminal pa najdeš tudi v klasičnih panogah in bi bilo utopično pričakovati, da jih pa tukaj ne bo.
Gustl sporočil: 13.629
[#2696295] 04.02.18 10:17 · odgovor na: anon-8475 (#2696293)
Odgovori   +    2
[skrabam]

Ja, pa kar nekaj aplikacij že obstaja in so žive in dobro delajo.
Katere so to?

Sem nekaj dni nazaj nekaj na hitro googlal, kaj vse ze uspešno laufa na blockchain, pa nisem kaj dosti našel.
Podrobno se mi takrat ni ljubilo brskat.

Ce poznaš take, se priporocam.
ty sporočil: 244
[#2696298] 04.02.18 10:55 · odgovor na: anon-8475 (#2696293)
Odgovori   +    1
Nepoštene prakse in kriminal pa najdeš tudi v klasičnih panogah in bi bilo utopično pričakovati, da jih pa tukaj ne bo.
Seveda jih najdeš, ampak relativno manj. ICO zgodba je brez regulacije in je že zasnovana tako da spodbuja zlorabe. Ne rečem pa da kakšna stvar ne bo ratala. Tudi slepa kura zrno najde. Za veliko večino vlagateljev bo pa pušiona...
bc123a sporočil: 48.253
[#2696314] 04.02.18 14:18 · odgovor na: Gustl (#2696295)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: bc123a 04.02.2018 14:21
[Gustl]
> [skrabam]
>
> Ja, pa kar nekaj aplikacij že obstaja in so žive in dobro delajo.

Katere so to?

Sem nekaj dni nazaj nekaj na hitro googlal, kaj vse ze uspešno laufa na blockchain, pa nisem kaj dosti našel.
Podrobno se mi takrat ni ljubilo brskat.

Ce poznaš take, se priporocam.
Poznam tocno eno aplikacijo, ki lepo izkorisca vse prednosti blockchaina, in to je app za sklepanje pogodb glede priloznostnega seksa. To je cisto resno, ker:

- k notarju ali odvetniku je ljudi iti sram zaradi tega
- ko "gori" med nogami, tudi casa ni za kaj drugega kot za telefon ven potegnit in odkljukat pozicije ter dovoljene in nedovoljene aktivnosti
- kot nas ucijo izkusnje z poznejso fazo #MeToo je dokazovanje konsenza lahko velik problem, in v liberalnih drzavah lahko moskega stane tudi kariere ali prostosti

www.businessinsider....ent-2018-1

Skrajne feministke ze protestirajo, da je to "orozje proti zenskam". Ker pac ne bodo mogle dva tedna (ali eno leto)po konsenzualnem seksu trditi da so v bistvu bile prisiljene (popravek: spodnji clanek je ocitno napisal "feminist", ce priznamo da taksna kategorija sploh obstaja - tudi Harvey je veljal za feminista, baje)

abovethelaw.com/2018...nst-women/
bc123a sporočil: 48.253
[#2696315] 04.02.18 14:33 · odgovor na: ty (#2696298)
Odgovori   +    2
[ty]
> Nepoštene prakse in kriminal pa najdeš tudi v klasičnih panogah in bi bilo utopično pričakovati, da jih pa tukaj ne bo.

Seveda jih najdeš, ampak relativno manj. ICO zgodba je brez regulacije in je že zasnovana tako da spodbuja zlorabe. Ne rečem pa da kakšna stvar ne bo ratala. Tudi slepa kura zrno najde. Za veliko večino vlagateljev bo pa pušiona...
twitter.com/galaxybt...7595593728
Gustl sporočil: 13.629
[#2696343] 05.02.18 07:14 · odgovor na: (#2696302)
Odgovori   +    7
[rename]
Tule je kar posodobljeno tudi o aplikacijah...

en.m.wikipedia.org/w...Blockchain
Sem se malo bolj razgledal in je precej ubogo glede trenutne uporabe tehnologije.

Nekaj laufa, prav veliko pa ne.

Skoraj vsak opis vsebuje "the company AIMS to build..."

Ja, veliko bo tega verjetno. Enkrat, z nekimi playerji, ki večinoma ne bodo isti kot tile sedaj (kot vsak startup svet). Nismo se tam.

Pravzaprav je to običajen startup svet, le da je se vec buzza kot obicajno, ker se v njem lahko igrajo sirotinje. In ker se fiat tiska kot nor in ni idej, kam naj gre.
mattx sporočil: 163
[#2696393] 05.02.18 12:21 · odgovor na: Gustl (#2696343)
Odgovori   +    0
steemit.com

Gustl tuki bi moral vec pisat, bi lahko se kaj zasluzil zraven. Dobr, ti zaluzis tudi na financah ;-).
najobj sporočil: 31.920
[#2696403] 05.02.18 12:43 · odgovor na: bc123a (#2696314)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [Gustl]
> > [skrabam]
> >
> > Ja, pa kar nekaj aplikacij že obstaja in so žive in dobro delajo.
>
> Katere so to?
>
> Sem nekaj dni nazaj nekaj na hitro googlal, kaj vse ze uspešno laufa na blockchain, pa nisem kaj dosti našel.
> Podrobno se mi takrat ni ljubilo brskat.
>
> Ce poznaš take, se priporocam.
Poznam tocno eno aplikacijo, ki lepo izkorisca vse prednosti blockchaina, in to je app za sklepanje pogodb glede priloznostnega seksa. To je cisto resno, ker:

- k notarju ali odvetniku je ljudi iti sram zaradi tega
- ko "gori" med nogami, tudi casa ni za kaj drugega kot za telefon ven potegnit in odkljukat pozicije ter dovoljene in nedovoljene aktivnosti
- kot nas ucijo izkusnje z poznejso fazo #MeToo je dokazovanje konsenza lahko velik problem, in v liberalnih drzavah lahko moskega stane tudi kariere ali prostosti

www.businessinsider....ent-2018-1

Skrajne feministke ze protestirajo, da je to "orozje proti zenskam". Ker pac ne bodo mogle dva tedna (ali eno leto)po konsenzualnem seksu trditi da so v bistvu bile prisiljene (popravek: spodnji clanek je ocitno napisal "feminist", ce priznamo da taksna kategorija sploh obstaja - tudi Harvey je veljal za feminista, baje)

abovethelaw.com/2018...nst-women/
... čuj, ampak tota jebačina je zelo draga, če se kurve "rudarijo" enako kot bitcoini ...

P.S.: mogoče sem slep, ampak ne vidim prav nobene prednosti, ki bi jo blockchain tehnologija lahko prinesla v informatiko, ki tam že ne obstaja in ki je bistveno cenejša od dragega in zamudnega "rudarjenja" unikatnih zapisov različnih poslovnih dogodkov ... alzo, dokler se aktualno gemblanje ne bo izpelo, ostajajo uporabni samo kriptožetoni za kriptoigralnice tistim gemblerjem, ki se jim zdi pijača v pravih igralnicah predraga ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2696657] 06.02.18 12:14 · odgovor na: najobj (#2696403)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [bc123a]
> > [Gustl]
> > > [skrabam]
> > >
> > > Ja, pa kar nekaj aplikacij že obstaja in so žive in dobro delajo.
> >
> > Katere so to?
> >
> > Sem nekaj dni nazaj nekaj na hitro googlal, kaj vse ze uspešno laufa na blockchain, pa nisem kaj dosti našel.
> > Podrobno se mi takrat ni ljubilo brskat.
> >
> > Ce poznaš take, se priporocam.

> Poznam tocno eno aplikacijo, ki lepo izkorisca vse prednosti blockchaina, in to je app za sklepanje pogodb glede priloznostnega seksa. To je cisto resno, ker:
>
> - k notarju ali odvetniku je ljudi iti sram zaradi tega
> - ko "gori" med nogami, tudi casa ni za kaj drugega kot za telefon ven potegnit in odkljukat pozicije ter dovoljene in nedovoljene aktivnosti
> - kot nas ucijo izkusnje z poznejso fazo #MeToo je dokazovanje konsenza lahko velik problem, in v liberalnih drzavah lahko moskega stane tudi kariere ali prostosti
>
> www.businessinsider....ent-2018-1
>
> Skrajne feministke ze protestirajo, da je to "orozje proti zenskam". Ker pac ne bodo mogle dva tedna (ali eno leto)po konsenzualnem seksu trditi da so v bistvu bile prisiljene (popravek: spodnji clanek je ocitno napisal "feminist", ce priznamo da taksna kategorija sploh obstaja - tudi Harvey je veljal za feminista, baje)
>
> abovethelaw.com/2018...nst-women/
... čuj, ampak tota jebačina je zelo draga, če se kurve "rudarijo" enako kot bitcoini ...

P.S.: mogoče sem slep, ampak ne vidim prav nobene prednosti, ki bi jo blockchain tehnologija lahko prinesla v informatiko, ki tam že ne obstaja in ki je bistveno cenejša od dragega in zamudnega "rudarjenja" unikatnih zapisov različnih poslovnih dogodkov ... alzo, dokler se aktualno gemblanje ne bo izpelo, ostajajo uporabni samo kriptožetoni za kriptoigralnice tistim gemblerjem, ki se jim zdi pijača v pravih igralnicah predraga ...
Jaz vidim edino t.i. Pametne pogodbe. To je zadeva, ki bi morda bila uporabna. Vprašanje pa je, ali bo do tega koraka/preboja prišlo. Če ni do sedaj, bo verjetno težko tudi v prihodnosti. Morda pa kdaj kasneje. Tako kakor sedaj električni avtomobili.

Čuj, pa kaj ti morda verjameš v čudeže?
grof sporočil: 183
[#2696829] 07.02.18 09:58 · odgovor na: najobj (#2696092)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: grof 07.02.2018 10:00
Stvari so vse prej kot nedolžne.

Čeprav se zdi na prvi pogled številka visoka, pa je glede na to, da je definicija (pre)široko zastavljena bi bilo kar za verjeti.

Namreč lahko vključuje vse tiste, ki so odprli račun na eni od menjalnic, kupili vavčerje na Petrolu ali Lonu, dokler niso tega ustavili ali preko kvazi finančnih svetovalcev dali denar "v upravljanje".

Tudi glede na to, da slovenski ICO-ji beležijo izjemne uspehe pri zbiranju sredstev, medtem ko se v globalni statistiki ti ne dosežejo načrtovane emisije žetonov, je za sklepati, da je vključenost domačega prebivalstva v kriptoinvestiranje vse širša.

Tale anketa na dnu članka na Siol-u siol.net/digisvet/no...nke-459283 je zanimiva (ne vem koliko je N), ampak kar 46,3% anketiranih je odgovorilo, da ima "malo, ali precej kriptovalut".

To, da je premier Miro Cerar redni gost na kriptodogodkih in je z njim šla cela delegacija kriptopodjetij v Davos kaže, da si očitno v predvolilnem boju želi tudi politika odrezati del kriptovolilcev.

Skratka kriptomrzlica je v polnem teku.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2696841] 07.02.18 10:31 · odgovor na: grof (#2696829)
Odgovori   +    0
[grof]
Skratka kriptomrzlica je v polnem teku.
Ni problema. Dokler je konjuktura. Tudi jaz sem presenečen, ko se pogovarjam z ljudmi okoli sebe. Sodelavec je vložil nekaj tisoč evrov, neka študentka se mi je tudi pohvalila, da je kupila neke slo coine za 50€, zdaj (pred kratkim) pa naj bi bili vredni že več kot 150€. Da se je čisto tako odločila, namesto da bi jih zapravila ali nekaj takega.... :)

Strani: 1