Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2692358] 11.01.18 18:32
Odgovori   +    14
Dokler je v Sloveniji večina podjetij v državni lasti in tudi tista, ki jih je država nameravala prodati jih ne proda (Telekom) hkrati pa podržavlja podjetja, ki so že bila v nedržavni lasti se tuji vlagatelji bojijo investirati v slovenska podjetja, saj nikoli ne vedo kdaj jih bo država nacionalizirala in bodo ostali brez svojega denarja.
JaniL sporočil: 166
[#2692406] 12.01.18 07:03
Odgovori   +    14
Moram zapisati, da sem nad Altinimi "strokovnjaki" zelo razocaran. Imeli v upravljanju vec let sredstva mojega sorodnika. Vec let in to v zadnjih letih, ko so vsi tuji indeksi, kamor vecinoma vlagajo sredstva pri Alti, vsako leto na novo dosegali rekorde. Mislim, da bi skoraj brez pretiravanja lahko zapisal, da bi lahko opica izbirala nalozbe, pa bi naredila kar nekaj plusa.
No, po kar nekaj letih je sorodnik vzel sredstva ven, s cca 5 ali se vec % minusa napram vlozku. Shema incestiranja sicer ni bila najbolj rizicna, a vseeno je bila tudi delniska.
Tako da sorry, ampak zame so tile vrhunski strokovnjaki le vrhunsko nesposobni.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2692410] 12.01.18 07:44 · odgovor na: JaniL (#2692406)
Odgovori   +    10
[JaniL]
Moram zapisati, da sem nad Altinimi "strokovnjaki" zelo razocaran. Imeli v upravljanju vec let sredstva mojega sorodnika. Vec let in to v zadnjih letih, ko so vsi tuji indeksi, kamor vecinoma vlagajo sredstva pri Alti, vsako leto na novo dosegali rekorde. Mislim, da bi skoraj brez pretiravanja lahko zapisal, da bi lahko opica izbirala nalozbe, pa bi naredila kar nekaj plusa.
No, po kar nekaj letih je sorodnik vzel sredstva ven, s cca 5 ali se vec % minusa napram vlozku. Shema incestiranja sicer ni bila najbolj rizicna, a vseeno je bila tudi delniska.
Tako da sorry, ampak zame so tile vrhunski strokovnjaki le vrhunsko nesposobni.
Mogoče so pa le hoteli lepo zaslužiti :)
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2692415] 12.01.18 08:23
Odgovori   +    0
Delniški indeks ljubljanske borze SBI TOP bo leto končal okoli vrednosti 900 indeksnih točk, kar je desetino nad včerajšnjo zaključno vrednostjo, napovedujejo pri Alti
10% plus dividende? Odlično. :)
tommek sporočil: 558
[#2692550] 12.01.18 21:31 · odgovor na: JaniL (#2692406)
Odgovori   +    1
Če govoriš o skladih, se strinjam s tabo. Medtem, ko trgi zrastejo za 30 %, sklad morda za 5 %, itd... Razumem razpršenost naložbe, manjše tveganje napram nakupu delnic, sam ne morjo tko delat.

Ker pri skladu ne moreš predvidevati, v katero smer bo šel, tudi v večini primerov ne poznaš razlogov, ki bi podprli nihanja, se jim tudi sam izogibam.

Strani: 1