Strani: 1

kajulci sporočil: 3.693
[#2676345] 02.10.17 12:21
Odgovori   +    1
Jaz ne vem kaj hocejo take statistike povedat. A moski dobijo visje placilo za enako delovno mesto? Ali moski vec casa prezivijo na drlovnem mestu, ker zenska, zaradi druzine, tolce manj nadur? Ali zenska zaradi bolezni otroka jemlje vec bolniske, kar se posledicno pozna na placi? Ali morda hoce statistika pocedat, da naj zenske delajo vec nadur in naj ne hodijo domov takoj, ko je uradno konec delovnika, ker kdo jebe druzino - ampak kje je potem svoboda izbire, ce zenske ne smejo izbrat druzine, ampak morajo izbrat kariero? Ali hoce statistika morda povedat, da naj zrnske za manj dela dobijo enako placilo kot moski za vec dela?

Jaz zelo dobro poznam bitke, ki jih iskusamo zenske v poslovnem svetu. Marsikdaj se moram jaz na trepalnice metat, medtem ko moski samo JE. Ampak jaz nisem in nocem biti zrtev. In mi gre na zivce, ker me zavajajoce statistike ves cas prikazujejo kot zrtev. In ma zivce mi gre tudi, da zenska nima vec pravice biti mati in postaviti materinstvo za prioriteto nad kariero. In da Afzjevke apriori smatrajo za zivljensko poslanstvo zenske samo uspesno kariero, matere pa vidijo kot zrtve. Ce bi bila jaz mati, bi bila to zame zalitev.

Strani: 1