Strani: 1 2

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2671490] 06.09.17 20:40
Odgovori   +    6
Za reševanje hrvaškega trgovca Agrokorja so Hrvatje pravkar zastavili vodo in vodne vire, torej, vse kar je v zemlji pod »Jamnicom« je zastavljeno za kredit...Hrvaški »zlobneži« prave, da je Hrvaška vlada prodala sveto hrvaško vodo in so tujci lastniki hrvaške vode.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2671530] 07.09.17 08:14
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-317028 07.09.2017 08:22
V ZDA imajo problem kupne moči zaradi neizplačevanja in znižanja pokojnin upokojenim javnim uslužbencem, ki so bili zaposleni v mestnih upravah in mestnih podjetjih, ki jim pokojnine morajo izplačevati mestne pokojninske blagajne oz. pokojninski skladi, ki so brez denarja. Tudi mestni skladi so vlagali denar v slabe naložbe in ostali brez denarja. Ocenjuje se, da ameriškim mestom primanjkuje na 1000 milijard za redno izplačilo pokojnin. Pravzaprav v ZDA tiktaka pokojninska bomba.

Fonds de pension américains: Bombe à retardement ! Več na: www.businessbourse.c...tardement/
bc123a sporočil: 48.253
[#2671531] 07.09.17 08:22
Odgovori   +    3
Leclercov problem je, da so svoj v svoj drive in dali samo del ponudbe svojih trgovskih centrov. To ne gre. Ce grem v Leclerc, grem zato, da tam dobim stvari, ki jih blizje ali hitreje ne morem dobiti.

Torej, ce ze se buckoti ze bojijo Amazona, naj ga vsaj kopirajo: dostava mora biti iz centralnega skladisca, kjer je na razpolago VEC artiklov kot v katerikoli od trgovin. Vse ostalo je brezveze.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2671543] 07.09.17 09:13 · odgovor na: bc123a (#2671531)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Leclercov problem je, da so svoj v svoj drive in dali samo del ponudbe svojih trgovskih centrov. To ne gre. Ce grem v Leclerc, grem zato, da tam dobim stvari, ki jih blizje ali hitreje ne morem dobiti.

Torej, ce ze se buckoti ze bojijo Amazona, naj ga vsaj kopirajo: dostava mora biti iz centralnega skladisca, kjer je na razpolago VEC artiklov kot v katerikoli od trgovin. Vse ostalo je brezveze.
Meni je Hofer top. Hitro, omejen izbor da ne tavaš kot budala, cene OK. Je pa res da smo bili že od prej v delu druzine navajeni na Aldi...
P46000 sporočil: 299
[#2671549] 07.09.17 09:28 · odgovor na: bc123a (#2671531)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Torej, ce ze se buckoti ze bojijo Amazona, naj ga vsaj kopirajo: dostava mora biti iz centralnega skladisca, kjer je na razpolago VEC artiklov kot v katerikoli od trgovin. Vse ostalo je brezveze.
Izjemno zanimivo bo opazovati, kako se bo preoblikoval Whole Foods Market, ki ga je Amazon sedaj tudi dejansko prevzel... Dejstvo pa je, da je eno preoblikovanje upper end trgovin (kot WFM), drugo pa Wallmarti in podobno...
Gustl sporočil: 13.629
[#2671555] 07.09.17 10:10
Odgovori   +    2
Dokaj slaba logistika spletnih nakupov v Sloveniji je še eden zadnjih branikov klasičnih trgovin.

Ko se to izboljša, bo še hitrejša rast spletnega nakupovanja in to se bo poznalo tudi pri prodaji hrane, seveda manj, ampak se bo.

Za velik skok naprej pri logistiki bi bila potrebna le ena sprememba, ki pa je težko izvedljiva, ker zahteva spremembo navad ljudi, to jim bi bilo sprva tuje.

To je - naročeno dostava pusti pri sosedu, če te ni doma.
bc123a sporočil: 48.253
[#2671562] 07.09.17 10:34 · odgovor na: anon-49383 (#2671543)
Odgovori   +    2
[janeztomazic]
> [bc123a]
> Leclercov problem je, da so svoj v svoj drive in dali samo del ponudbe svojih trgovskih centrov. To ne gre. Ce grem v Leclerc, grem zato, da tam dobim stvari, ki jih blizje ali hitreje ne morem dobiti.
>
> Torej, ce ze se buckoti ze bojijo Amazona, naj ga vsaj kopirajo: dostava mora biti iz centralnega skladisca, kjer je na razpolago VEC artiklov kot v katerikoli od trgovin. Vse ostalo je brezveze.

Meni je Hofer top. Hitro, omejen izbor da ne tavaš kot budala, cene OK. Je pa res da smo bili že od prej v delu druzine navajeni na Aldi...
Jaz 50% vsega nabavim v hoferju, se 20% v Lidlu, 20% v eurospinu, le preostanek pri klasicnih trgovcih. Zadnjic sem popizdeval ko sem iskal ajdovo kaso v mercatorju. Ena bio, in nic drugega. Aja, to je samo promocijska pedana... ok, naprej... se ena bio ajdova kasa... jjm mater... grem naprej, odkrijem polico kjer je bio ajdova kasa, pa kazahstanska ajdova kasa, pa nevemkaksna ajdova kasa...

v Hoferju vzames vrecko, kjer pise gor "Ajdova kasa" in je to to.
bc123a sporočil: 48.253
[#2671566] 07.09.17 10:37 · odgovor na: Gustl (#2671555)
Odgovori   +    3
[Gustl]
Dokaj slaba logistika spletnih nakupov v Sloveniji je še eden zadnjih branikov klasičnih trgovin.

Ko se to izboljša, bo še hitrejša rast spletnega nakupovanja in to se bo poznalo tudi pri prodaji hrane, seveda manj, ampak se bo.

Za velik skok naprej pri logistiki bi bila potrebna le ena sprememba, ki pa je težko izvedljiva, ker zahteva spremembo navad ljudi, to jim bi bilo sprva tuje.

To je - naročeno dostava pusti pri sosedu, če te ni doma.
To ni samo tuje ampak rahlo nekompatibilno. Prva in najbolj hvalezna publika za dostavo domov so ravno asocialci, ki se neradi sprehajajo po trgovinah, in taki verjetno tudi s sosedi nimajo nevemkako globokih odnosov.
crt sporočil: 27.196
[#2671570] 07.09.17 10:41 · odgovor na: bc123a (#2671562)
Odgovori   +    2
[bc123a]
Jaz 50% vsega nabavim v hoferju, se 20% v Lidlu, 20% v eurospinu, le preostanek pri klasicnih trgovcih. Zadnjic sem popizdeval ko sem iskal ajdovo kaso v mercatorju. Ena bio, in nic drugega. Aja, to je samo promocijska pedana... ok, naprej... se ena bio ajdova kasa... jjm mater... grem naprej, odkrijem polico kjer je bio ajdova kasa, pa kazahstanska ajdova kasa, pa nevemkaksna ajdova kasa...

v Hoferju vzames vrecko, kjer pise gor "Ajdova kasa" in je to to.
probaj tatarsko (od mlina rangus dolenjska), je precej drugacna, ker je tudi rastlina druga, ceprav sorodna (fagopyrum tataricum namesto klasicne esculentum). v sloveniji nekdaj znana kot cojzla, ker jo je prinesel ziga zois. bolj greni, ampak na prijeten nacin (no, stvar okusa najbrz).
Gustl sporočil: 13.629
[#2671574] 07.09.17 10:47 · odgovor na: bc123a (#2671566)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [Gustl]
> Dokaj slaba logistika spletnih nakupov v Sloveniji je še eden zadnjih branikov klasičnih trgovin.
>
> Ko se to izboljša, bo še hitrejša rast spletnega nakupovanja in to se bo poznalo tudi pri prodaji hrane, seveda manj, ampak se bo.
>
> Za velik skok naprej pri logistiki bi bila potrebna le ena sprememba, ki pa je težko izvedljiva, ker zahteva spremembo navad ljudi, to jim bi bilo sprva tuje.
>
> To je - naročeno dostava pusti pri sosedu, če te ni doma.

To ni samo tuje ampak rahlo nekompatibilno. Prva in najbolj hvalezna publika za dostavo domov so ravno asocialci, ki se neradi sprehajajo po trgovinah, in taki verjetno tudi s sosedi nimajo nevemkako globokih odnosov.

Marginalni primer, early adopters, irelevantno.

Govorimo namreč o tem, kdaj bo spletna prodaja lahko začela postajati resen mainstream. Z boljšo logistiko.

Napisal sem konkreten primer, ne govorim na pamet. Ker delam od doma, sem "kaslc" za sosesko. Če mene ni doma, je kaslc zame ko drug. Skoraj nikoli ni potrebno it na pošto ali paketomat, razen če seveda to obkljukaš ob nakupu.

In to zeloooo veliko spremeni. Prava dostava na dom.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2671576] 07.09.17 10:51 · odgovor na: anon-317028 (#2671490)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
Za reševanje hrvaškega trgovca Agrokorja so Hrvatje pravkar zastavili vodo in vodne vire, torej, vse kar je v zemlji pod »Jamnicom« je zastavljeno za kredit...Hrvaški »zlobneži« prave, da je Hrvaška vlada prodala sveto hrvaško vodo in so tujci lastniki hrvaške vode.
Tega res ne razumem. Ves čas govorim, da Agrokorja ni več. Ali pa je Hrvaška bankrotirana država, Agrokor pa vstane iz pepela; če so res tako nori.
bc123a sporočil: 48.253
[#2671604] 07.09.17 11:52 · odgovor na: crt (#2671570)
Odgovori   +    0
[crt]
> [bc123a]
> Jaz 50% vsega nabavim v hoferju, se 20% v Lidlu, 20% v eurospinu, le preostanek pri klasicnih trgovcih. Zadnjic sem popizdeval ko sem iskal ajdovo kaso v mercatorju. Ena bio, in nic drugega. Aja, to je samo promocijska pedana... ok, naprej... se ena bio ajdova kasa... jjm mater... grem naprej, odkrijem polico kjer je bio ajdova kasa, pa kazahstanska ajdova kasa, pa nevemkaksna ajdova kasa...
>
> v Hoferju vzames vrecko, kjer pise gor "Ajdova kasa" in je to to.

probaj tatarsko (od mlina rangus dolenjska), je precej drugacna, ker je tudi rastlina druga, ceprav sorodna (fagopyrum tataricum namesto klasicne esculentum). v sloveniji nekdaj znana kot cojzla, ker jo je prinesel ziga zois. bolj greni, ampak na prijeten nacin (no, stvar okusa najbrz).
Aja, tatarska, ne kazahstanska. Nisem se mogel spomniti kaj, no v glavnem,sem imel ze poln k.

Ne bi eksperimentiral z grenkobo, ker poskusam clane familije navadit na ajdovo kaso in ni cas za grenko :)
crt sporočil: 27.196
[#2671605] 07.09.17 11:55 · odgovor na: bc123a (#2671604)
Odgovori   +    1
good luck :)

(imam tako rekoc food forest, doma pa dve dunajc-pa-krompir punci)
bc123a sporočil: 48.253
[#2671606] 07.09.17 11:59 · odgovor na: Gustl (#2671574)
Odgovori   +    0
[Gustl]

Marginalni primer, early adopters, irelevantno.
A ti pa nisi marginalni primer? :)

Govorimo namreč o tem, kdaj bo spletna prodaja lahko začela postajati resen mainstream. Z boljšo logistiko.
Obstaja obdobje, ko bodo to drzali gor early adopterji, ali pa tega ne bo. Ali pa bo rabilo orenk resne kapitalske vlozke (glej Amazon).
Napisal sem konkreten primer, ne govorim na pamet. Ker delam od doma, sem "kaslc" za sosesko. Če mene ni doma, je kaslc zame ko drug. Skoraj nikoli ni potrebno it na pošto ali paketomat, razen če seveda to obkljukaš ob nakupu.
Ja, ja, saj to vse razumem. Sam jaz si ne predstavljam, da bi to delalo v nasem bloku. Nisem si tako blizu s sosedi, da bi jim dovolil v mojo vrecko gledati.

Pomisli raje kaj pri nakupovanju pobere najvec casa. Setanje po neskoncnih hodnikih med policami in izbiranje izdelkov. Preko e-vmesnika to opravis 10x hitreje, prodajalec pa se lahko ravno tako gre upselling pac elektronsko, brez razgibavanja po celi trgovini. Ono da v trgovini samo poberes vrecko, z hladno, toplo in zmrznjeno robo (ki jo je nekdo pravkar zlozil zate), je zanemarljivo.

mimogrede, bil sem eden prvih uporabnikov mercator online nakupa, tam 2004 se mi zdi. Nehal zato, ker je vedno 1/3 narocenega manjkala.

Obenem sem za hcerko 2 leti nabavljal hrano iz UK, Boots online, od mlek pa do kasic in onih manj-kasic.
bc123a sporočil: 48.253
[#2671609] 07.09.17 12:02 · odgovor na: crt (#2671605)
Odgovori   +    1
[crt]
good luck :)

(imam tako rekoc food forest, doma pa dve dunajc-pa-krompir punci)
tamala ful hvali. z ono starejso je problem, ker tega v njenih krajih niso vajeni. tamali smo ze od malega kupovali ful raznoliko hrano od Cow & Gate (tisto kar se dobi v sloveniji je en industrijsko smrdec crap) in se je navadila na razlicne okuse, disave, zacimbe.

seveda zanikrna slovenska pamet vedno provali da si malodane kriminalc ce otroku dajes industrijsko narejene kasice, no, potem me pa zanima, zakaj toliko otrok konca na dunajcu in pomfriju, ce jim starsi tooooliko raznoliko in zdravo doma kuhajo.
Gustl sporočil: 13.629
[#2671612] 07.09.17 12:07 · odgovor na: bc123a (#2671606)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> Napisal sem konkreten primer, ne govorim na pamet. Ker delam od doma, sem "kaslc" za sosesko. Če mene ni doma, je kaslc zame ko drug. Skoraj nikoli ni potrebno it na pošto ali paketomat, razen če seveda to obkljukaš ob nakupu.

Ja, ja, saj to vse razumem. Sam jaz si ne predstavljam, da bi to delalo v nasem bloku. Nisem si tako blizu s sosedi, da bi jim dovolil v mojo vrecko gledati.
Zato pa pravim, da je problem, ker moraš ljudi spreminjat :)

Ko je mene prvič poštar vprašal, če bi vzel za soseda, sem itak tudi zavrnil. WTF. Potem pa dobim obvestilo, da je moj paket pri sosedu. In potem dojamem, da to tako je. Vsi to delajo, to je nekaj najbolj normalnega. Pa ne poznam nikogar v bloku, razne na videz in živjo pa še to zato, ker sem poštar :) (super način za spoznat sosede:)

Pomisli raje kaj pri nakupovanju pobere najvec casa. Setanje po neskoncnih hodnikih med policami in izbiranje izdelkov. Preko e-vmesnika to opravis 10x hitreje, prodajalec pa se lahko ravno tako gre upselling pac elektronsko, brez razgibavanja po celi trgovini. Ono da v trgovini samo poberes vrecko, z hladno, toplo in zmrznjeno robo (ki jo je nekdo pravkar zlozil zate), je zanemarljivo.
Karton mleka v voziček.
Karton mleka na blagajno.
Karton mleka nazaj v voziček.
Karton mleka v prtljažnik.
Karton mleka po štengah v flet.

vs. karton mleka pred vrata fleta oz tudi notri na mizo so mi že odnesli.
crt sporočil: 27.196
[#2671619] 07.09.17 12:07 · odgovor na: bc123a (#2671609)
Odgovori   +    1
[bc123a]
seveda zanikrna slovenska pamet vedno provali da si malodane kriminalc ce otroku dajes industrijsko narejene kasice, no, potem me pa zanima, zakaj toliko otrok konca na dunajcu in pomfriju, ce jim starsi tooooliko raznoliko in zdravo doma kuhajo.
tezko recem... ne vidim ravno pravila, ker jaz sem ob domaci kuhinji izpadel totalni vsejed, nasa tamala pa kakor ti pravis, s tem da v.d. zene ni crap kuharica, dalec od tega (in predstavljam si, da jaz tudi ne).
Gustl sporočil: 13.629
[#2671624] 07.09.17 12:15 · odgovor na: Gustl (#2671612)
Odgovori   +    3
In še en zanimiv pojav zadnje čase, ki mi sicer ni niti najmanj všeč.

Amazon včasih pusti paket pred vrati, če te ni. Torej niti ne pri sosedu.

Predstavljam si, da če bi kdo spizdil paket, se Amazon ne bi nič obremenjeval in bi mi poslal še enega.

Tudi že slišal, da je folk želel vrnit pa so jim rekli, naj kar imajo.

Pri določenih produktih do določene vrednosti je strošek prekinitve ulaufanega procesa očitno večji od produkta.
bc123a sporočil: 48.253
[#2671625] 07.09.17 12:15 · odgovor na: crt (#2671619)
Odgovori   +    2
[crt]
tezko recem... ne vidim ravno pravila, ker jaz sem ob domaci kuhinji izpadel totalni vsejed, nasa tamala pa kakor ti pravis, s tem da v.d. zene ni crap kuharica, dalec od tega (in predstavljam si, da jaz tudi ne).
Moja razlaga je, da to da nekdo zdravo kuha je en drek vredno, ce potem tega otrok ne poje, in potem pac dobi nekaj drugega, da ne gre pac lacen spat.

V vrtcu je tocno ta mentaliteta - en cas so tam, kjer moja v.d. kile in kile hrane metali v smeti, dokler ni taglavni kuhar z vsemi nekimi specialnimi znanji sel stran, in sedaj ena stara kuharica kuha "po domace" hrano ki je precej bolj okusna.

Skratka, cist zastonj nekdo skuha otroku na vodi zelenjavo iz bio domacega vrta na vodi, in jo potem stran vrze. Jaz pa vzamem zmrznjeno pripravljeno mesanico zelenjave iz hoferja (ki je ze zacinjena) in hcerka pomlati vse do zadnjega. Pa ni treba niti krompirja niti mesa :)
crt sporočil: 27.196
[#2671790] 07.09.17 23:19 · odgovor na: (#2671789)
Odgovori   +    4
[kajulci]
Ta neomejena ponudba je res neuporabna. Jaz sem ze toliko prezasicena z vsem tem sitom, da sem cisto nehala hodit v trgovine, samo se na trznico do enega in istega kmeta in mesarja, v stacuno pa po makarone, riz in kruh, cist vseeno v katero. Sama sebi sem ukinila konkurenco, ker se tega ne sa vec hendlat. Me zanima, ce to velja samo za nas par cudakov, ali ke to splosni trend da ljudi ubija pretirana ponudba.
pih, ti jugonostalgicarka, ne razumes lepote trga :))

Orwell warns that we will be overcome by an externally imposed oppression. But in Huxley's vision, no Big Brother is required to deprive people of their autonomy, maturity and history. As he saw it, people will come to love their oppression, to adore the technologies that undo their capacities to think.

What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one. Orwell feared those who would deprive us of information. Huxley feared those who would give us so much that we would be reduced to passivity and egoism. Orwell feared that the truth would be concealed from us. Huxley feared the truth would be drowned in a sea of irrelevance.

Orwell feared we would become a captive culture. Huxley feared we would become a trivial culture, preoccupied with some equivalent of the feelies, the orgy porgy, and the centrifugal bumblepuppy. As Huxley remarked in Brave New World Revisited, the civil libertarians and rationalists who are ever on the alert to oppose tyranny failed to take into account man's almost infinite appetite for distractions. In 1984, Huxley added, people are controlled by inflicting pain. In Brave New World, they are controlled by inflicting pleasure. In short, Orwell feared that what we hate will ruin us. Huxley feared that what we love will ruin us.
crt sporočil: 27.196
[#2671828] 08.09.17 09:52 · odgovor na: (#2671826)
Odgovori   +    3
[kajulci]
Huxley zmaga :)
ja, huxley je v konkurenci dveh tiranij zmagal na celi crti. tema orwell/huxley je analogna tisti, da je komunizem izgubil tekmo, ker je poznal predvsem palico in bil svoh na korencku, kapitalizem pa je zmagal ravno s korenckom, pri cemer mu seveda palica tudi ni tuja, ampak je vecinoma niti tolko ne rabi. the old boss wanted to crush your soul and rip it out of you. the new boss dissolves it into x000000 little pieces so nothing is left. tvoja neto pozicija - podobna.

sicer glede tvoje trgovinske izkusnje, ne vem, ali poznas, tole klasiko - mislim, da je bila prvic navedena v the hidden persuaders od vanca packarda:

na splosno velja, da se to, kolko si excited, pozna tudi v tem, kolko utripas z vekami. in so spustili gospodinje v super mega ultra trgovino v pricakovanju, da bo treba zmerit, kolko je frekvenca zrasla. frekvenca pa ni zrasla... temvec je sla totalno f kurac. skorda niso vec migale. wtf? no, to je pa znacilno za hipnoticna stanja :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2671850] 08.09.17 10:26 · odgovor na: (#2671789)
Odgovori   +    0
[kajulci]
> [janeztomazic]
> > [bc123a]
> > Leclercov problem je, da so svoj v svoj drive in dali samo del ponudbe svojih trgovskih centrov. To ne gre. Ce grem v Leclerc, grem zato, da tam dobim stvari, ki jih blizje ali hitreje ne morem dobiti.
> >
> > Torej, ce ze se buckoti ze bojijo Amazona, naj ga vsaj kopirajo: dostava mora biti iz centralnega skladisca, kjer je na razpolago VEC artiklov kot v katerikoli od trgovin. Vse ostalo je brezveze.
>
> Meni je Hofer top. Hitro, omejen izbor da ne tavaš kot budala, cene OK. Je pa res da smo bili že od prej v delu druzine navajeni na Aldi...

Ta neomejena ponudba je res neuporabna. Jaz sem ze toliko prezasicena z vsem tem sitom, da sem cisto nehala hodit v trgovine, samo se na trznico do enega in istega kmeta in mesarja, v stacuno pa po makarone, riz in kruh, cist vseeno v katero. Sama sebi sem ukinila konkurenco, ker se tega ne sa vec hendlat. Me zanima, ce to velja samo za nas par cudakov, ali ke to splosni trend da ljudi ubija pretirana ponudba.
To!

Tudi jaz tako delam s tem, da vse kar lahko nabavim v hoferju, potem pa v ostalih se razlike (manj frekventno). Pri cemer je vseeno v katerega hoferja gres, ker imajo vsi podobno organizirano trgovino, kar je se posebej super.

Vse drazje artikle splosne potrosnje, sploh ce so malo bolj specialni, kupujem izven uveljavljenih trgovin, ker enostavno nimajo ponudbe zame. Cevlje na nemskem amazonu, kavbojke v poljski internetni trgovini in UK amazonu, gate iz nemcije, itd...
bc123a sporočil: 48.253
[#2671855] 08.09.17 10:30 · odgovor na: (#2671826)
Odgovori   +    2
[kajulci]
edit: pa vedno imam na listku napisano kaj moram kupit, ker drugače pozabim in eto ti frustracije :) ker je pred časom tu nekdo pisal (se mi zdi da j bil pobalin), da mu je nerodno z listkom hodit po štacuni, ker da si ostali mislijo, kaka škrtica da je :D a mi siromaki hodimo z listkom samo zato, da ne pozabimo kaj moramo nabavit :) in na razlog njegove zadrege še pomislimo ne :))
Ostali smo modernizirani.

play.google.com/stor...keep&hl=en
crt sporočil: 27.196
[#2671856] 08.09.17 10:30 · odgovor na: (#2671852)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 08.09.2017 10:31
[kajulci]
torej sem čudak, ker me pretirana ponudba ne omami? :D
saj te... paralizira te z overloadom - ce bi bila racunalniski sistem, bi rekli, da se dogaja denial of service attack :)

(samo da ti zmores tolko obrambe, da je tvoja reakcija pobeg, ne pa da ti zacnejo roke kar same segat po policah. ce greva spet v racunalnistvo, ravnas tako kot spreten admin, ki ko ugotovi napad, najprej kabel ven potegne.)

to pa, da to tebi ni vsec, kaze, da nisi vzorna clanica kapitalisticnega trznega sistema, temvec si grda soc-nostalgicna spilferderberka, in to povrh tega, da smo itak ze doslej ugotovili, da si komunistka in udbasica, tako da jaz bi se na tvojem mestu malo zamislil, oziroma takole med nama, welcome to the club :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2671860] 08.09.17 10:34 · odgovor na: (#2671858)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 08.09.2017 10:35
[kajulci]
Pa kako zaboga lahko garderobo kupuješ prek interneta?? jaz moram cel kup stvari probat, da najdem nekaj kar mi sede/je ukrojeno po meni/da čevlji pašejo na mojo nogo, brez tiščanja itd. Mislim honestly, kako vam to uspe? Jaz sem samo enkrat kupila preko asosa, vse vrnila, se ne grem več.
Prvic, sem moski.

Drugic, to je pa tisto, zaradi cesa sem kar malo zleht ko gledam, kako propada klasicna trgovina. Vse te artikle sem nekdaj imel na razpolago v sloveniji, potem pa so jih trgovci pac nehali imeti na razpolago "ker sedaj ni sezona" in take bedarije. Tako da NIC nisem kupil prvic preko neta, in tudi naprej bi kupoval v brick&mortar ce bi lahko. Pa ne morem.

Amazon nima sezone, tam kupis ko rabis.

V tem pogledu so klasicni brick & mortar trgovci podobni ameriski demokratski stranki (sem ravno crtu zadnjic en mail posiljal) - radi bi pokrivali vse, na koncu za nobenega ni nic.
crt sporočil: 27.196
[#2671865] 08.09.17 10:41 · odgovor na: (#2671863)
Odgovori   +    2
[kajulci]
ampak une gospodinje omami, mene pa znervirana do nevzdržnosti, une so hepi, jaz se moram pa potem še en dan zdravit da pridem k sebi :))
tolko si alergicna na trgovine? pa ti si direkt za ozenit jebote :P
crt sporočil: 27.196
[#2671869] 08.09.17 10:44 · odgovor na: (#2671867)
Odgovori   +    1
argh, kurc pol :))
bc123a sporočil: 48.253
[#2671909] 08.09.17 11:34 · odgovor na: (#2671861)
Odgovori   +    0
[kajulci]
Moj iphone ima siri, isti šmorn. na začetku sem ga parkrat uporabila, pa odnehala. Preveč časa, vzet listek in napisat je par sekund, pogovarjat se s telefonom in potem tuhtat kdaj mi mora skočit reminder je time consuming. Ej to, siri lahko ustno ukažeš, kdaj te mora obvestit, recimo "10.10.17 me spomni, da imam 13.10.17 sestanek. A gugl to tut?
nima zveze to s siri in nekimi asistenti. poanta je, da ce nakupujes standardno robo, potem je po nekaj obiskih trgovine tvoj seznam popoln in ga lahko vedno znova uporabis. Stvari samo odkljukas, in padejo na konec seznama v sivi barvi. Ko je vse sivo, si vse nakupil. Naslednjic gres samo po seznamu in kljukas kaj moras tokrat nakupiti.

Je pa to android aplikacija, tako da ne vem ali obstaja kaj podobnega za iphone.
bc123a sporočil: 48.253
[#2671912] 08.09.17 11:38 · odgovor na: (#2671864)
Odgovori   +    0
[kajulci]
Čak, a ti ene in iste artikle kupuješ again and again and again??
Se enkrat. Jaz sem moski :)

Za nekatere artikle imam kar ze kode, da je lazje. Ali pa v stare emaile pogledam za kodo, niti izbirati ni treba.
Jaz nikoli, edino spodnje perilo. In to potem ni možno prek spleta.
www.best-underwear.de/
crt sporočil: 27.196
[#2671970] 08.09.17 13:44 · odgovor na: (#2671967)
Odgovori   +    4
[kajulci]
Saj se tudi moska moda spreminja/navelicas se nekega kroja/moras spremenit svoj zunanji izgled
what :P

Strani: 1 2