Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Čas za razumno vlado

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2659463] 18.06.17 22:35
Odgovori   +    22
Zadnja sprememba: anon-317028 18.06.2017 22:37
V Sloveniji je treba ločiti med politikom in državnikom. Državnik (mogoče je to Janša?) misli na prihodnje rodove, politik pa le do naslednjih volitev. Državniki so sposobni kljub izgubi volitev narediti določene reforme (sprejeti Zujf), politiki pač tega niso sposobni in danes vemo, da je Cerar le »kurčev« politik, ki tega zagotovo ni sposoben.
najobj sporočil: 31.928
[#2659494] 19.06.17 09:56
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 19.06.2017 09:59
... Če kdaj, je zdaj pravi čas, da se zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih. ...

... OK, in če kdaj, je zdaj pravi čas, da se po vsebini dela in številu natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih ... khmm, ker si jaz države brez zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev ne znam predstavljati ... evo, in sploh ne dvomim, da jeanmark to zna in zmore, ker pa ga razen redkih izjem na totem forumu noben ne pozna, se zaradi "striženja" tudi zamerit nikomur ne more ... alzo, na delo ...
jeanmark sporočil: 2.903
[#2659495] 19.06.17 10:09 · odgovor na: najobj (#2659494)
Odgovori   +    6
[najobj]
... Če kdaj, je zdaj pravi čas, da se zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih. ...

... OK, in če kdaj, je zdaj pravi čas, da se po vsebini dela in številu natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih ... khmm, ker si jaz države brez zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev ne znam predstavljati ... evo, in sploh ne dvomim, da jeanmark to zna in zmore, ker pa ga razen redkih izjem na totem forumu noben ne pozna, se zaradi "striženja" tudi zamerit nikomur ne more ... alzo, na delo ...
"zmanjšanje števila zaposlenih" ne pomeni ukinitev "zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev".

In saj veš. Javni sektor so "zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev" ko ga je treba braniti in uradništvo in birokracija, ko je treba plače dvigat.

Sicer je pa Koprivnikar naredil funkcijsko analizo javnega sektorja. Kje so viški in kje manjki. Tja poglej.
mimoidoci sporočil: 6.002
[#2659512] 19.06.17 11:40 · odgovor na: najobj (#2659494)
Odgovori   +    7
[najobj]
... Če kdaj, je zdaj pravi čas, da se zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih. ...

... OK, in če kdaj, je zdaj pravi čas, da se po vsebini dela in številu natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih ... khmm, ker si jaz države brez zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev ne znam predstavljati ... evo, in sploh ne dvomim, da jeanmark to zna in zmore, ker pa ga razen redkih izjem na totem forumu noben ne pozna, se zaradi "striženja" tudi zamerit nikomur ne more ... alzo, na delo ...

čuj, ne kompliciraj s policisti, zdravniki, učitelji in gasilci...za vsaka dva javna delavca, ki med delovnim časom vsak po štiri ure pišeta po internetnih forumih, bi bil lahko zaposlen le eden, ki ne piše nič, ker ima delo.

P.S.: Ob tej 50% racionalizaciji delovne sile, sem upošteval fantastične štiri ure efektive.

P.P.S.: Pa ne sedaj o času med malico, ker to pa vem, da s sendvičem v roki tudi ti ne moreš biti tako čistih misli in jasne artikulacije kot si sicer.
najobj sporočil: 31.928
[#2659521] 19.06.17 12:19 · odgovor na: jeanmark (#2659495)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.06.2017 12:20
[jeanmark]
> [najobj]
> ... Če kdaj, je zdaj pravi čas, da se zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih. ...
>
> ... OK, in če kdaj, je zdaj pravi čas, da se po vsebini dela in številu natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih ... khmm, ker si jaz države brez zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev ne znam predstavljati ... evo, in sploh ne dvomim, da jeanmark to zna in zmore, ker pa ga razen redkih izjem na totem forumu noben ne pozna, se zaradi "striženja" tudi zamerit nikomur ne more ... alzo, na delo ...
"zmanjšanje števila zaposlenih" ne pomeni ukinitev "zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev".

In saj veš. Javni sektor so "zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev" ko ga je treba braniti in uradništvo in birokracija, ko je treba plače dvigat.

Sicer je pa Koprivnikar naredil funkcijsko analizo javnega sektorja. Kje so viški in kje manjki. Tja poglej.
... ja, saj zato pa sem zgoraj napisal "da se po vsebini(!) dela in številu(!) natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti" in če je Koprivnikar to naredil, je to točno to ...

P.S.: razni direktorati in agencije za istraživanje rude i gubljenje vremena mi seveda gredo na jetra, ker pa nimam nobenega vpliva in me v resnici niti ne zanima, ne bom šel kopat po Koprivnikarjevi funkcijski analizi javnega sektorja ...
najobj sporočil: 31.928
[#2659524] 19.06.17 12:28 · odgovor na: mimoidoci (#2659512)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [najobj]
> ... Če kdaj, je zdaj pravi čas, da se zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih. ...
>
> ... OK, in če kdaj, je zdaj pravi čas, da se po vsebini dela in številu natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih ... khmm, ker si jaz države brez zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev ne znam predstavljati ... evo, in sploh ne dvomim, da jeanmark to zna in zmore, ker pa ga razen redkih izjem na totem forumu noben ne pozna, se zaradi "striženja" tudi zamerit nikomur ne more ... alzo, na delo ...
čuj, ne kompliciraj s policisti, zdravniki, učitelji in gasilci...za vsaka dva javna delavca, ki med delovnim časom vsak po štiri ure pišeta po internetnih forumih, bi bil lahko zaposlen le eden, ki ne piše nič, ker ima delo.

P.S.: Ob tej 50% racionalizaciji delovne sile, sem upošteval fantastične štiri ure efektive.

P.P.S.: Pa ne sedaj o času med malico, ker to pa vem, da s sendvičem v roki tudi ti ne moreš biti tako čistih misli in jasne artikulacije kot si sicer.
... eh, moj mimoidoči ... evo, tukaj forum.finance.si/?m=...766&single si P.S. preberi, da se ne bom ponavljal in brezveze trošil javnega cajta ...

P.S.: nič ti ne zavidam, ker moraš v toti vročini z asfaltom flikat luknje na cestah in še špijonirat za mano na totem forumu ... jebiga, kaj pa nisi študiral, pa ti zdaj ne bi bilo treba delat ... khmm, čeprav vidim, da ti je špijoniranje očitno v veselje ...
mimoidoci sporočil: 6.002
[#2659568] 19.06.17 15:51 · odgovor na: najobj (#2659524)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > ... Če kdaj, je zdaj pravi čas, da se zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih. ...
> >
> > ... OK, in če kdaj, je zdaj pravi čas, da se po vsebini dela in številu natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih ... khmm, ker si jaz države brez zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev ne znam predstavljati ... evo, in sploh ne dvomim, da jeanmark to zna in zmore, ker pa ga razen redkih izjem na totem forumu noben ne pozna, se zaradi "striženja" tudi zamerit nikomur ne more ... alzo, na delo ...

> čuj, ne kompliciraj s policisti, zdravniki, učitelji in gasilci...za vsaka dva javna delavca, ki med delovnim časom vsak po štiri ure pišeta po internetnih forumih, bi bil lahko zaposlen le eden, ki ne piše nič, ker ima delo.
>
> P.S.: Ob tej 50% racionalizaciji delovne sile, sem upošteval fantastične štiri ure efektive.
>
> P.P.S.: Pa ne sedaj o času med malico, ker to pa vem, da s sendvičem v roki tudi ti ne moreš biti tako čistih misli in jasne artikulacije kot si sicer.

... eh, moj mimoidoči ... evo, tukaj forum.finance.si/?m=...766&single si P.S. preberi, da se ne bom ponavljal in brezveze trošil javnega cajta ...

P.S.: nič ti ne zavidam, ker moraš v toti vročini z asfaltom flikat luknje na cestah in še špijonirat za mano na totem forumu ... jebiga, kaj pa nisi študiral, pa ti zdaj ne bi bilo treba delat ... khmm, čeprav vidim, da ti je špijoniranje očitno v veselje ...
Aja, sedaj vidim, da policijo, vojsko in zdravstvo vpletaš le, ko se delaš bolesnog majmuna.
najobj sporočil: 31.928
[#2659569] 19.06.17 15:57 · odgovor na: mimoidoci (#2659568)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.06.2017 15:59
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [najobj]
> > > ... Če kdaj, je zdaj pravi čas, da se zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih. ...
> > >
> > > ... OK, in če kdaj, je zdaj pravi čas, da se po vsebini dela in številu natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih ... khmm, ker si jaz države brez zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev ne znam predstavljati ... evo, in sploh ne dvomim, da jeanmark to zna in zmore, ker pa ga razen redkih izjem na totem forumu noben ne pozna, se zaradi "striženja" tudi zamerit nikomur ne more ... alzo, na delo ...
> > čuj, ne kompliciraj s policisti, zdravniki, učitelji in gasilci...za vsaka dva javna delavca, ki med delovnim časom vsak po štiri ure pišeta po internetnih forumih, bi bil lahko zaposlen le eden, ki ne piše nič, ker ima delo.
> >
> > P.S.: Ob tej 50% racionalizaciji delovne sile, sem upošteval fantastične štiri ure efektive.
> >
> > P.P.S.: Pa ne sedaj o času med malico, ker to pa vem, da s sendvičem v roki tudi ti ne moreš biti tako čistih misli in jasne artikulacije kot si sicer.
> ... eh, moj mimoidoči ... evo, tukaj forum.finance.si/?m=...766&single si P.S. preberi, da se ne bom ponavljal in brezveze trošil javnega cajta ...
>
> P.S.: nič ti ne zavidam, ker moraš v toti vročini z asfaltom flikat luknje na cestah in še špijonirat za mano na totem forumu ... jebiga, kaj pa nisi študiral, pa ti zdaj ne bi bilo treba delat ... khmm, čeprav vidim, da ti je špijoniranje očitno v veselje ...
Aja, sedaj vidim, da policijo, vojsko in zdravstvo vpletaš le, ko se delaš bolesnog majmuna.
... čuj, to se ti z jeanmarkom zmeni, ker sem jaz zelo natančno napisal, da naj on zelo natančno napiše, da se po vsebini(!) dela in številu(!) natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti, ker v javni sektor spada marsikaj, kar se ne splača kar tako odpustiti ...

P.S.: če si prebral nadaljevanje nalimanega posta, si se ziher vsaj tako zabaval, kot sem se jaz, tako da bom zdaj raje nehal ...
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2659641] 20.06.17 08:30
Odgovori   +    0
Predvsem je treba javni sektor odrezat od priseskov imenovanih outsourcing in na ta račun povečati število zaposlenih v javnem sektorju, ki bodo na tak način dobili malo dostojnejše službe, kjer ne bodo rabili delati več kot 40 ur na teden in bodo dobili minimalno plačo dejansko izplačano. Outsourcing je v večini primerov precej dražji od redno zaposlenih.
anon-379011 sporočil: 5
[#2659686] 20.06.17 11:01 · odgovor na: (#2659491)
Odgovori   +    2
[rename]... bi zaradi gospodarske rasti že zdavnaj znižal DDV na "predkrizno" raven in ne bi dodatno obremenjeval gospodarstva z novimi davki (in višanjem DDPO).
... ali pa celo vrnil davek na izplačilo dividend na 20%, kot je bilo pred ZUJF.

Strani: 1