Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vrhnika, »zelena« referenčna destinacija

Strani: 1

0530Ru1 sporočil: 751
[#2656080] 31.05.17 13:44
Odgovori   +    3
Prav, da se na Financah ukvarjate (tudi) s KEMIS-om. Zanimivo pa se mi zdi, da ni zaslediti besedice na temo Magne Steyer.... Naključje?
K razmisleku so me vzpodbudile besede Uroša Macerla, ki pravi:
"Konstanta v tem nebuloznem svetu je samo naša večna naivnost."
Se zavedamo tega tudi, ko zgodbo o Magni, ki bo rešila Štejersko, če že ne kar Slovenije (multiplikativni učinki pa te zadeve...), poslušamo iz ust Cerarja, Počivalška in njima enakih?!
Kako se je reklo včasih: bolje sprečiti, nego lečiti....
anon-409202 sporočil: 1
[#2656144] 31.05.17 16:21
Odgovori   +    1
čas vnosa: 31.05.17 12:27
In glavna posledica: Kemis ne sme več sprejemati odpadkov, problem rešen.
Toda ali je to res rešitev problema? Dokler nevarne odpadke produciramo, mislim da žal ne. Namesto da bi bili zbrani na enem mestu, bolje ali slabše zaščiteni, bodo ležali pač po celotni državi, več ali manj brez nadzora (Kamnik). Ali si to želimo. Nisem še prebral ali slišal karkoli na to temo. Kam poslej z nevarnimi odpadki? Kemis dokazano ni bil sposoben ustrezno poskrbeti zanje, a je po drugi strani še vedno najbolj usposobljen, ima delavce ki so verjetno vsaj delno usposobljeni, odkupne kanale .... Osebno menim, da bi morala biti prva skrb, da se zagotovi ustrezno zbiranje takih odpadkov (saj verjetno se njihovo nastajanje ni prekinilo). Na osnovi izkušenj pa se uvedejo (in nadzirajo) ukrepi, ki bi verjetnost podobnega dogodka minimzirali (povsem izključiti jih verjetno žal ni možno)
anon-110391 sporočil: 2
[#2656146] 31.05.17 16:25
Odgovori   +    2
Pozdravljeni,
Analize opravlja menda ARSO..me pa zanima kateri pooblaščen izvajalec jih opravlja za njih? Eden izmed teh je tudi podjetje ERICO Velenje.. ki pa ima enakega lastnika kot KEMIS...

Strani: 1